Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Moderatorzy: celibad, Przemek64, horse

Kuba
Członek Honorowy MKP
Posty: 1139
Rejestracja: 2008-12-18, 15:43
Model: S281 SC
Silnik: inny V8
Kolor: Wściekle czerwony
Lokalizacja:: Tak po środku.

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: Kuba » 2019-01-18, 00:42

Szanowni,

powiedzcie mi taką rzecz - po co kupowaliście mustangi? Do jeżdżenia czy do pływania promem? :)))))))
Sama nazwa imprezy wskazuje Road Show. Jeśli ktoś traktuje całą imprezę, jako sam pobyt w Rosji i przejazd z kolegami z Mustang Team Russia a dojazd jako przykry obowiązek to ......proponuję zmienić założenie, żeby nie było rozczarowania. Impreza dla każdego uczestnika powinna zaczynać się w momencie przekroczenia granic własnej posesji, po zaprowiantowaniu wycieczki w jajka na twardo, kanapki z szynką i herbatą w termosie (by the way - ktoś zabiera taki zestaw? Może mały konkurs - pokaż swoje kanapki:)))

Ten wyjazd to jest PRAWDZIWY ROAD TRIP:)))))))
Nie wiem jak Wy, ale ja jadę na kołach. Jak chcę pływać to wsiadam w motorówkę.

Rekin - nie piję do Ciebie, jestem Ci zobowiązany za to że poświęciłeś czas na przeanalizowanie. Mamy demokrację i można wybierać - prom/koła.

Jadę do Tallina potem wsiadam na prom do Helsinek i wracam przez Białoruś. Ostatni raz w Tallinie byłem ponad 10 lat temu więc chętnie zobaczę co i jak:)

Po za tym na promie na bank się znowu zerzygam.



Awatar użytkownika
Xwili
Stowarzyszenie MKP
Posty: 645
Rejestracja: 2016-01-17, 02:12
Model: ecoboost '16
Kolor: race red
Lokalizacja:: Dębica
Stajnia: Stajnia Podkarpacka

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: Xwili » 2019-01-18, 01:50

Ja również jestem za trasą lądową, uwielbiam pokonywać kolejne kilometry i przekraczać kolejne granice państw moim mustangiem :) :) :) :)
A ten trip daje wspaniałe możliwości na niesamowitą przygodę.
Mam dokładnie takie samo zdanie jak kolega Kuba !!


Dziecko od mężczyzny odróżnia wyłącznie cena jego zabawek.

BestCeller
Stowarzyszenie MKP
Posty: 50
Rejestracja: 2016-04-25, 20:35
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: siarki żółta

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: BestCeller » 2019-01-18, 06:35

Xwili pisze:
2019-01-18, 01:50
Ja również jestem za trasą lądową, uwielbiam pokonywać kolejne kilometry i przekraczać kolejne granice państw moim mustangiem :) :) :) :)
A ten trip daje wspaniałe możliwości na niesamowitą przygodę.
Mam dokładnie takie samo zdanie jak kolega Kuba !!

Tak :super: :super: :super:



Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1613
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: Dezo » 2019-01-18, 09:27

To co..? Kulamy się!
Kuba, a na chorobę morską jest jeden pewny lek. Kilka lat temu płynąłem do Kopenhagi podczas sztormu (luty - miesiąc sztormów na Bałtyku) i nieźle bujało. Kapitan przywitał wszystkich przed odbiciem od brzegu i podał antidotum na chorobę morską - do baru! Zadziałało - kto nie pił ten rzygał. :rotfl:


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
quku
Stowarzyszenie MKP
Posty: 64
Rejestracja: 2016-01-14, 22:53
Model: GT ROUSCH
Silnik: V8 5.0
Kolor: Kameleon
Lokalizacja:: Kłodzko

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: quku » 2019-01-18, 20:34

jestem za trasą lądową i powrót przez Białoruś to jest to :ok:



BestCeller
Stowarzyszenie MKP
Posty: 50
Rejestracja: 2016-04-25, 20:35
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: siarki żółta

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: BestCeller » 2019-01-18, 20:36

quku pisze:
2019-01-18, 20:34
jestem za trasą lądową i powrót przez Białoruś to jest to :ok:
:super: :super:



Awatar użytkownika
janek85
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 2016-01-13, 22:22
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: race red
Lokalizacja:: Warszawa/Wrocław
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: janek85 » 2019-01-18, 20:41

BestCeller pisze:
2019-01-18, 20:36
quku pisze:
2019-01-18, 20:34
jestem za trasą lądową i powrót przez Białoruś to jest to :ok:
:super: :super:
popieram :ok: :ok: :ok: :ok:



harry
Stowarzyszenie MKP
Posty: 410
Rejestracja: 2014-09-08, 21:15
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: żółty
Lokalizacja:: warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: harry » 2019-01-18, 21:07

janek85 pisze:
2019-01-18, 20:41
BestCeller pisze:
2019-01-18, 20:36
quku pisze:
2019-01-18, 20:34
jestem za trasą lądową i powrót przez Białoruś to jest to :ok:
:super: :super:
popieram :ok: :ok: :ok: :ok:
Oczywiście też podpinam się do tej opcji.



Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: Rekin » 2019-01-18, 21:39

Kuba pisze:
2019-01-18, 00:42
Szanowni,

powiedzcie mi taką rzecz - po co kupowaliście mustangi? Do jeżdżenia czy do pływania promem? :)))))))
Sama nazwa imprezy wskazuje Road Show. Jeśli ktoś traktuje całą imprezę, jako sam pobyt w Rosji i przejazd z kolegami z Mustang Team Russia a dojazd jako przykry obowiązek to ......proponuję zmienić założenie, żeby nie było rozczarowania. Impreza dla każdego uczestnika powinna zaczynać się w momencie przekroczenia granic własnej posesji,...
Płomienne przemówienie Kuba !!!
I widzę, że znaczna część che jechać drogą lądową. I dobrze. Jeśli wszyscy pojadą na kołach to ja oczywiście też. Natomiast jeśli będzie jakaś grupa chętnych na prom to wolę promem. Powrót jak najbardziej drogą lądową.
Odpowiadając na Twoje pytanie po co kupiłem mustanga to odpowiadam: " Kupiłem aby jeździć, a jeśli zaistnieje taka konieczność to przetransportować go promem. Ale jestem wygodny i jak tylko mogę to ułatwiam sobie życie, a nie utrudniam. Nie traktuje dojazdu jako przykrego obowiązku, ale jako logistyczną część dotarcia na imprezę." A tak na marginesie to zdecydowana wiekszość naszych mustangów przypłynęła na stary kontynent w kontenerach.
Powracając do tematu, to jak dało się zauważyć - impreza zaczyna się w Wyborgu, więc dojazd do Wyborga jest na własną rękę. Teraz ja mam pytanie: Czy podróż z noclegami, wyżywieniem, parkingami i zwiedzaniem Rygi czy Talina będzie zbiorowo zorganizowana ? Czy bedzie to partyzantka z herbatą w termosie i kanapkami i każdy załatwia wszystko na własną rękę ?
W przypadku drugiej opcji, zdecydowanie wybieram prom. Z tego co zauważyłem to i tak plany podróży powrotnej są różne. Niektórzy w planach mają Smoleńsk i Mińsk, a inni Wilno czy też Druskieniki.
Moja propozycja jest taka:
Jeśli są chętni na prom to ja postaram się zorganizować tę podróż. Natomiast w przypadku braku chętnych temat promu zamykamy.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

stargard
Stowarzyszenie MKP
Posty: 203
Rejestracja: 2015-12-12, 22:20
Model: eco boost
Kolor: biały

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: stargard » 2019-01-18, 22:36

Stargard droga lądowa



Awatar użytkownika
MaciekW
Stowarzyszenie MKP
Posty: 490
Rejestracja: 2012-07-28, 22:13
Model: MY 2014 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: black
Lokalizacja:: Kędzierzyn-Koźle
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: MaciekW » 2019-01-18, 22:40

Jedziemy! Ja zawsze mówię, że najbardziej rajcuje mnie jazda.
Według mnie potrzebujemy minimum 3 dni na dojazd do Wyborga, jeżeli chcemy spędzić kilka godzin na zwiedzaniu Rygi.
Ja to widzę tak:
- czwartek - dzień sądu - zlot gwiaździsty gdzieś na trasie i jedziemy do Rygi. Tego dnia zrobimy najdłuższą trasę.
- piątek - do południa zwiedzamy sobie Rygę i po południu przelot do Talinna - kiedyś tak jechałem, bardzo fajna, spokojna droga wzdłuż brzegu morza. Co ważne - z naciskiem na spokojną jazdę, bo policja w Krajach Bałtyckich niewiele ma litości, a mandaty są srogie. Wieczorem przechadzka po Talinnie - choć wieczór to będzie umowny, bo tam już chyba załapiemy się na przedsmak białych nocy.
- sobota - rano przelot promem do Helsinek i jedziemy do Wyborga. Pierwszy prom jest o 8, o ile dobrze pamiętam i sadzę, że trzeba się na niego załapać, bo nikt nie wie, jak dużo czasu zmitrężymy na Rosyjskiej granicy. Zakładam, że wjeżdżając z Finlandii, a nie z Estonii możemy zaoszczędzić czas, ale to tylko myślenie życzeniowe.
Jako że mam mam paru znajomych wśród ludności tubylczej, spróbuję ustalić, w którym hotelu warto się zatrzymać w Rydze i Talinnie. Postaram się to załatwić w przyszłym tygodniu i zobaczymy, jak będą wyglądać orientacyjne koszty. Prom kosztuje jakiś niewielkie pieniądze, jak patrzyłem, bo i odległość niewielka.
Jeżeli ktoś ma inny pomysł lub jakieś lepsze kontakty, to jest to właśnie dobry moment, by się ujawnić!
Będzie zajebiście, nawet bez bunkrów :rotfl: !



Palych
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-24, 01:53
Model: cobra terminator
Silnik: V8 4.6
Kolor: black
Lokalizacja:: Sankt-Peterburg

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: Palych » 2019-01-19, 02:19

Hello colleagues!
I am the very Kalinka dancer who took this prize to St. Petersburg)
In the 18th year, I traveled twice by car along the route you are discussing. For the first time in the spring from St. Petersburg via Tallinn, Riga and all of Poland to Hamburg, back on the ferry from Travemünde. And the second time in the summer to Poland on MR18 via Belarus is 1,700 km two days before Swiebodzice .. I see the best route for you on the ferry to Helsinki, it’s just 690 km from Suwalki to Tallinn.
In the Baltics, the police are meanly hiding in the bushes with a radar, I came across a couple of times, but you can agree)) be careful.
In Russia, the police on the roads are not worth it, but a lot of cameras that do not see foreign numbers)
 From the capital of Finland to Vyborg, you will fly faster than the wind on the autobahn, the limit is 130 km / h. There is a smaller population in Finland than in St. Petersburg, so we love to go there to take a break from the hustle and bustle, and from my own experience I can say that the border will take about 1 hour.
The way back through Belarus will be the fastest.
There will be questions, ask)

Cześć koledzy!
Jestem tancerką Kalinka, która dostała tę nagrodę w Petersburgu)
IMG_6564.JPG
W 18 roku podróżowałem dwa razy samochodem wzdłuż omawianej trasy. Po raz pierwszy wiosną z Sankt Petersburga przez Tallin, Rygę i całą Polskę do Hamburga, z powrotem na prom z Travemünde. I drugi raz w lecie do Polski na MR18 przez Białoruś jest 1700 km dwa dni przed Świebodzicami. Widzę najlepszą trasę dla ciebie na promie do Helsinek, to tylko 690 km od Suwałk do Tallina.
W krajach nadbałtyckich policja ukrywa się w krzakach za pomocą radaru, natknąłem się kilka razy, ale możesz się zgodzić)) bądź ostrożny.
W Rosji policja na drogach nie jest tego warta, ale wiele kamer, które nie widzą zagranicznych numerów)
 Ze stolicy Finlandii do Vyborg będziesz latał szybciej niż wiatr na autostradzie, limit wynosi 130 km / h. W Finlandii jest mniejsza populacja niż w Petersburgu, więc lubimy tam chodzić, aby odpocząć od zgiełku i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że granica potrwa około 1 godziny.
Droga powrotna przez Białoruś będzie najszybsza.
Będą pytania, zapytaj)



Kuba
Członek Honorowy MKP
Posty: 1139
Rejestracja: 2008-12-18, 15:43
Model: S281 SC
Silnik: inny V8
Kolor: Wściekle czerwony
Lokalizacja:: Tak po środku.

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: Kuba » 2019-01-20, 01:09

Szanowni,

super, że dyskusja się rozwinęła. Ponieważ mamy demokrację, każdy może wybierać czy jechać na kołach czy promem. Kolega Rekin poświęcił czas, przeanalizował i zaproponował opcję promową.

Rekin - jeśli zbierze się grupa osób, które będą chciały jechac promem, czy zostaniesz jej liderem/pasterzem i obczaisz tematy logistyczne?
MaciekW - widać, że masz dużą wiedzę na temat drogi do Tallina - czy podejmiesz się bycia kierownikiem logistyki wyprawy tzn hotele, punkty zborne, jedzenie (ja naprawdę serio mówiłem o tych jajkach na twardo) i zostaniesz Głównym Kierowcą?

Nie ukrywam, że jestem zawalony organizacją MR i pomocą w OZM, więc każda pomoc mile widziana:)

Palych - super to hear from you. We can not wait to get there. I believe majority of us will take the route which you write about, but I know some people are interested in the ferry. I said I am not a fan of of ferries, but I do find one really cool thing about going from Gdansk to Nynasham - on one of the ferries they have restaurant in the back of the boat where they serve herrings with sweet mustard sauce. That was the very first time I had herrings in my life so I do remember that very well. It was an awesome meal. It was on the way to Vasteras Annual Meeting.



ziabski
Stowarzyszenie MKP
Posty: 104
Rejestracja: 2017-02-12, 09:24
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: ziabski » 2019-01-20, 09:12

Proponuję przygotować listę, kto którą trasę do Wyborga wybiera. Zarówno Rekin, MaciekW jak również oczywiście reszta Brygady Mustang będzie wiedziała kto jaką trasą co za tym idzie np organizacja promy czy też noclegu. Wstępnie widać iż 90% jednak woli na kołach, więc jak reszta się wpisze wówczas Rekin podejmie decyzję czy dalej zgłębiać temat promów..

Poniżej zebrane informacje z Postów:

PROM
1. Rekin

LĄD
1. Kuba
2. Xwili
3. BestCeller
5. quku
6. janek85
7. harry
8. Stargard
9. Ziabski



darek_w
Stowarzyszenie MKP
Posty: 73
Rejestracja: 2016-05-27, 11:40
Model: GT 2016
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red
Lokalizacja:: Rybnik

Re: Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019

Post autor: darek_w » 2019-01-20, 10:28

PROM
1. Rekin

LĄD
1. Kuba
2. Xwili
3. BestCeller
5. quku
6. janek85
7. harry
8. Stargard
9. Ziabski
10. darek_w



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019”