Kozaczok Trip - wizy

Moderatorzy: celibad, Przemek64, horse

Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Rekin » 2019-04-26, 13:50

Jestem po wizycie w biurze. Nie ma to jak osobiście się zobaczyć i porozmawiać. Użyłem uroku osobistego i wynegocjonowałem lepszą cenę. Jeżeli zdecydujemy się załatwiać wszystko za moim pośrednictwem to wyglądałoby to tak, że musielibyście przesłać mi swoje paszporty oraz zdjęcia i na tym się kończy cała historia. Jeżeli chodzi o wizy białoruskie, to również cena uległaby delikatnej zmianie, albowiem przy zbiorowym załatwianiu wyniesie ona 260zł./os. Pamiętajmy jednak, że wizy tranzytowe dopiero po uzyskaniu wizy rosyjskiej.

Jeśli chodzi o mnie to widzę to tak: Wiza humanitarna byłaby zgodna z przeznaczeniem tzn. idealnie wpasowałaby się w nasz wyjazd, ale istnieje niemałe ryzyko, że coś gdzieś się rozsypie i będziemy w czarnej dupie. Natomiast wiza turystyczna wydaje mi się najbardziej adekwatna, bo stanowi alternatywę i zważywszy na to, iż będziemy faktycznie zwiedzać miasta to nie będzie się do czego przyczepić. Przy wizie biznesowej istnieje ryzyko, że nie będzie ona miała nic wspólnego z naszym wyjazdem i mogą ją kwestionować, ale ryzyko jest niewielkie. Czekam na Wasze przemyślenia i podjęcie wspólnej rozsądnej decyzji.
Załączniki
rodz.wizy.png
Ostatnio zmieniony 2019-04-26, 17:33 przez Rekin, łącznie zmieniany 1 raz.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: celibad » 2019-04-26, 14:02

Rekin, jestem za wizą turystyczną i za tym , zebyś ogarnął Ty te wizy u siebie.... wezmy pod uwagę aspekt jazdy do swoich konsulatów, szkoda czasu marnować, nie mówiąc o kasie. Niech reszta sie wypowie w temacie ...


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Rekin » 2019-04-26, 17:29

Zapomniałem dodać, że do wizy białoruskiej również zdjęcie będzie potrzebne, więc wtedy razem dwa zdjęcia.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

Mali
Młodszy Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 2018-09-25, 23:00
Model: Gt
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Warszawa

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Mali » 2019-04-26, 17:46

Drogo sobie winszują ...
Moja skromna propozycja to : niech ruskie wyślą zaproszenia,kto będzie chciał skorzysta ,jak ktoś nie ma czasu niech załatwi przez pośredniaka



Awatar użytkownika
Cyryl
Stowarzyszenie MKP
Posty: 106
Rejestracja: 2008-11-11, 23:06
Model: GT Premium 2007
Silnik: V8 4.6
Kolor: Mineral Grey

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Cyryl » 2019-04-26, 18:39

Ja też jestem za tym, żeby zrobić to zbiorowo.



darek_w
Stowarzyszenie MKP
Posty: 73
Rejestracja: 2016-05-27, 11:40
Model: GT 2016
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red
Lokalizacja:: Rybnik

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: darek_w » 2019-04-26, 18:46

Jestem za załatwieniem wiz turystycznych przez Rekina🙂



Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Rekin » 2019-04-26, 19:00

Paszporty oraz dwa zdjęcia ( nie starsze niż pół roku i zrobione z przodu ) proszę przesłać ( najlepiej kurierem )
Na adres mojej firmy z uwagi na łatwą dąstępność dla kurierów i listonosza.

Centrum Zoologiczne Rekin s.c.
Jacek Młotkowski
ul.Brzozowa 4a ; 82-300 Elbląg


W razie pytań jestem do dyspozycji pod nr tel. 501786109
P.S. Jeżeli chodzi o paszporty to musza mieć ważność do pół roku od zakończenia wizy, czyli max do 24 stycznia 2020. Sprawdziłem wszystkie i spełniają te kryterium.
Załączniki
Tabelka kazaczok.jpg
Aktualizacja na dzień 10.05.2019
Ostatnio zmieniony 2019-05-10, 13:50 przez Rekin, łącznie zmieniany 3 razy.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

Mali
Młodszy Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 2018-09-25, 23:00
Model: Gt
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Warszawa

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Mali » 2019-04-29, 12:45

W Warszawie wyglada to tak...
Jeśli samemu to ambasada Rosji i 150zl wiza,czekanie w kolejce itd.
Lub centrum wizowe na Jana Pawła do 10dni wiza koszt 150zl plus ich obsługa 25 ojro.
Jeśli będziemy mieli zaproszenia ,a musimy no inaczej wizy nie dostaniemy,konsul może podjąć decyzje że jest to wydarzenie kulturalne wtedy wizy są za darmo.

Proszę Kuba napisz kiedy możemy spodziewać się zaproszenia ,na jakim to etapie jest?
te zaproszenia muszą być do odpowiednich konsuli z voucherami jakimiś...
Strona centrum wizowego
vfsglobal.com/russia/poland



Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Rekin » 2019-05-04, 20:32

Paszporty powoli do mnie wraz ze zdjęciami dochodzą. Niektórzy z Was doślą mi je za dwa/trzy tygodnie. W tym temacie jest wszystko bez zmian, natomiast pojawiło się światełko w tunelu. Otóż nasz sympatyczny kolega Mali załatwił temat zaproszeń pod warunkiem, że wyślemy skany paszportów ( strona ze zdjeciem ), oraz inne dane, które już mamy zebrane. Opcja zaproszeń załatwionych w kilka dni kosztowałaby dodatkowe 7 euro od osoby. Wiem, że ustaliliśmy już ze załatwiamy wizy turystyczne, ale za 7 euro kupujemy sobie "parasol bezpieczeństwa" tzn. tak jak już pisałem wcześniej, że dzięki wizie humanitarnej nasz pobyt jest formalnie właściwy z faktycznym przeznaczeniem. Dmuchając na zimne, mamy w razie jakieś nieprzyjemnej sytuacji więcej szans na jakąkolwiek pomoc ze strony służb rosyjskich. Wizy turystyczne lub biznesowe są alternatywą na ewentualne problemy z zaproszeniem, ale skoro Mali dogadał się z Rosjanami to warto z takiej okazji skorzystać. Właściwie kosztów ogólnych to nie zmieni ( zgodnie z tabelą opłat ), ale jest niewielka szansa, że może konsul odejdzie od opłaty konsularnej. Jeżeli się decydujemy na taki krok to co należy zrobić ? Otóż zrobić skany i wysłać mi na adres e-mail: rekin@elblag.com.pl , a te paszporty co mam u siebie to wykonam skany osobiscie i wyślemy komplet Rosjanom. Jak otrzymamy zaproszenia to zgodnie z intencją każdego z Was, część załatwiam dalej ja, a reszta w swoich konsulatach. Proszę o ewentualne opinie kolegów i koleżanek.

P.S. Jeżeli nie macie skanera to może być to zdjęcie wykonane telefonem. tylko zwróćcie uwagę na ostrość, aby było wszystko czytelne.
Pośpiech jest wskazany w w trzech sytuacjach; przy łapaniu pcheł, jedzeniu z jednej miski i właśnie w tej odn. przesłania mi skanów/fotek.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

darek_w
Stowarzyszenie MKP
Posty: 73
Rejestracja: 2016-05-27, 11:40
Model: GT 2016
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red
Lokalizacja:: Rybnik

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: darek_w » 2019-05-04, 21:17

Pytanie. Jeżeli jadą np. 2 osoby w załodze, to czy może to być jeden skan obu paszportów (2 paszporty obok siebie na skanerze) czy dwa osobne pliki?
Pytanie może z pozoru brzmi głupio ale może mieć to jednak znaczenie techniczne. Być może trzeba przygotować osobną dokumentację dla każdej osoby.



Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Rekin » 2019-05-04, 21:44

Nie ma znaczenia.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

Ernie
Młodszy Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 2014-11-13, 22:33
Model: Mustang Shelby GT500
Silnik: V8 5.4
Kolor: Sreberko
Lokalizacja:: Garwolin

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Ernie » 2019-05-05, 19:41

Jeżeli chodzi o mnie to, ze mną to za rączke i do baru ;) Jeżeli ma wszystko zamknąć na czas i lepiej z tą wizą humanitarną to ja idę za głosem ludu :)



Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Rekin » 2019-05-06, 11:53

Sytuacja wygląda tak:
Mimo naszych dobrych chęci załatwienia wyjazdu do Rosji na jak najlepszych warunkach - niestety napotkaliśmy na podstawowy problem, :mur: a mianowicie - zaproszeń nie będzie, czyli wiz humanitarnych nie da się załatwić, zatem akcja "skany paszportów" jest odwołana.
Okazało się w dniu dzisiejszym, że klub rosyjski nie ma osobowości prawnej i w związku z tym nie możemy przeprowadzić procedury zorganizowanego wyjazdu w celu kulturalno-sportowym. Przypomnę, że do takiej wizy dającej nam dużo większe możliwości potrzebna jest umowa między klubami, grafik imprezy i zaproszenie od rosyjskiego klubu. Gdyby Rosjanie mieli podobny swój klub do naszego w sensie formalnym to temat był do ogarnięcia, ale w obecnej sytuacji oficjalnie i legalnie nic nie załatwimy. :zdegustowany:
Pojedziemy zatem do Rosji jako turyści i w związku z tym załatwiamy wizy turystyczne zgodnie z poprzednim planem. Zresztą taki był zamysł, że w razie jakichkolwiek problemów z zaproszeniami robimy wizy turystyczne.
Także proszę przesyłajcie mi swoje paszporty wraz ze zdjęciami i zajmuję się załatwianiem wiz turystycznych tych osób, które wyrazają taką chęć.

P.S. Dzisiaj byłem u fotografa i okazuje się, że różne zdjęcia wykonuje się do różnych wiz, zatem należy zaznaczyć, ze do rosyjskiej.
Ostatnio zmieniony 2019-06-04, 13:26 przez Rekin, łącznie zmieniany 1 raz.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Rekin » 2019-05-10, 13:47

W dniu dzisiejszym dostarczyłem do biura 12 paszportów, które otrzymałem od Was w ostatnich dniach.
  • Zapłata za wizy turystyczne do Rosji i tranzytowe do Biasłorusi wynosi 810zł/ os.
  • Opłatę proszę robić przelewem do Banku Millenium nr konta: 03 1160 2202 0000 0000 5025 8681.
  • Nazwa firmy: Biuro turystyczne ELTUR. Plac dworcowy 3A/c ; 82-300 Elbląg.
  • W tytule proszę wpisać: Wiza rosyjska i białoruska.
  • Jeżeli przelew będzie z konta firmowego to musi być informacja z nazwiskiem soby opłacajacej.
  • Po dokonaniu wszystkich czynności - wizy będą wysłane do Was kurierem. Na każdy adres z osobna.
  • Do paszportów będzie załączony paragon.
  • Jeżeli ktoś chce fakturę to musi zadzwonić do Pani Ani i podać jej dane do faktury. Tel. 604146954 Anna Lewicka.
Załączniki
Tabelka kazaczok.jpg
Aktualizacja 14.05.2019


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok Trip - wizy

Post autor: Rekin » 2019-05-27, 21:40

W dniu dzisiejszym dostarczyłem do biura już ostatnie paszporty, które otrzymałem od Genie i Tranzita 19. Choć nie wiadomo, ale może jeszcze Wa-wa też skorzysta z biura w E-gu.
Z uwagi na zmianę dot.powrotu - nie załatwiamy wizy tranzytowej białoruskiej.
  • Zapłata za wizę turystyczną do Rosji wynosi 550zł/ os.
  • Opłatę proszę robić przelewem do Banku Millenium nr konta: 03 1160 2202 0000 0000 5025 8681.
  • Nazwa firmy: Biuro turystyczne ELTUR. Plac dworcowy 3A/c ; 82-300 Elbląg.
  • W tytule proszę wpisać: Wiza rosyjska
  • Jeżeli przelew będzie z konta firmowego to musi być informacja z nazwiskiem soby opłacajacej.
  • Po dokonaniu wszystkich czynności - wizy będą wysłane do Was kurierem. Na każdy adres z osobna.
  • Osobom, które zapłaciły wcześniej 810zł. - nadpłata będzie zwrócona na konto, z którego był dokonywany przelew.
  • Do paszportów będzie załączony paragon
  • Jeżeli ktoś chce fakturę to musi zadzwonić do Pani Ani i podać jej dane do faktury. Tel. 604146954 Anna Lewicka.
Załączniki
Tabelka kazaczok.RAZEM.800-600.jpg
Całościowa sytuacja na dzień 27.05.2019
Tabelka płatności za wizy i do witka.600x800.jpg
Płatności do Rosji i za paszporty.
PASZPORTY WSZYSTKIE.png
Paszporty, które zostały przysłane do Elbląga.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019”