Kozaczok trip - wpłaty na wyjazd do Vyborga

Moderatorzy: celibad, Przemek64, horse

genie
Stowarzyszenie MKP
Posty: 261
Rejestracja: 2016-04-19, 13:16
Model: GT MY2017
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic Grey

Re: Kozaczok trip - wpłaty na wyjazd do Vyborga

Post autor: genie » 2019-04-26, 10:35

MaciekW pisze:
2019-04-19, 22:51
Czytając rosyjskie forum, u nich miejsca wszystkie zajęte już od pewnego czasu. Miejmy nadzieję, że żadne wyliczenia się nie pochrzaniły.
U Rosjan jest nieaktualna lista naszych uczestników.
Zastanawiam się czy Kuba to ogania?
1,5 miesiąca temu wysłałem do niego zdjęcie mojego auta i nadal nie ma mnie na stronie Mustang Club RoadShow. Kilku innych naszych też nie ma a są ci co zrezygnowali.
Więc jak to jest, Rosjanie mają nasze dane czy nie?
Ze względów czasowych powinniśmy niezwłocznie otrzymać zaproszenia od Rosyjskiego Klubu albo sami w maju musimy zacząć załatwiać wizy do Rosji i Białorusi.

Do wizy turystycznej każdy musi mieć, cytuję: "Voucher autoryzowanego rosyjskiego biura podróży oraz potwierdzenie o przyjęciu turysty zagranicznego".

Do wizy biznesowej każdy musi mieć, cytuję: "Zaproszenie na wjazd do Federacji Rosyjskiej wystawione przez firmę rosyjską, zarejestrowaną na terenie Federacji Rosyjskiej lub zaproszenie, sporządzone przez organy Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji, lub decyzja MSZ Rosji o wystawienie wizy".
Jak widać, tak jak w przypadku wizy humanitarnej i tu może przydać się zaproszenie od Rosjan bo dziwnie może wyglądać 19 samochodów wjeżdżających jednocześnie do Rosji w celach biznesowych. Wszystko będzie zależeć od rosyjskich pograniczników.
Ja z Rekinem będziemy przekraczać granicę Rosji czterokrotnie, a więc ryzyko 2x większe.

Do wizy tranzytowej na Białoruś każdy musi mieć, cytuję: "Wiza państwa docelowego, Ubezpieczanie medyczne, Informacje dodatkowe:Konsulat ma prawo zmienić cenę oraz odmówić wydania wizy, bez zwrotu kosztów i podania przyczyny a także zażądać dodatkowych dokumentów".
Dlatego przyda się potwierdzenie rezerwacji hotelu w Mińsku.
Tu ukłon w stronę @Mali.

Powyższe informacje pochodzą ze strony: http://www.rosjawizy.pl/index.html
O wizie humanitarnej nic tam nie ma.
Jak widzicie wizy lepiej zacząć załatwiać wcześniej niż w ostatniej chwili.

Zaczynam się niepokoić czy do czasu ogarnięcia powyższych problemów nie będzie ryzykowne wpłacanie pieniędzy za trip.
Myślę tu o minimalizacji strat finansowych.
A może niepotrzebnie się martwię?
Jak sądzicie?



Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok trip - wpłaty na wyjazd do Vyborga

Post autor: Rekin » 2019-05-11, 17:36

Właśnie sprawdziłem, że w hotelu Tallink niestety nie zdążymy zjeść śniadania, ponieważ restauracja otwarta jest w sobotę od godz.8:00, a właśnie o tej godzinie odpływa prom do Helsinek. Także śniadanie nam odpadnie, a szkoda bo mamy w cenie. Pewnie poł godziny przed wypłynięciem trzeba bedzie być na miejscu, a hotel na szczęście jest blisko portu, więc spokojnie 7:20 możemy wyjeżdżać z hotelu.


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

Awatar użytkownika
Rekin
Stowarzyszenie MKP
Posty: 375
Rejestracja: 2017-04-29, 00:09
Model: Ford Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: Elbląg
Kontakt:

Re: Kozaczok trip - wpłaty na wyjazd do Vyborga

Post autor: Rekin » 2019-05-11, 17:41

Jeżeli ktoś chce jechać przez Obwód Kaliningradzki to muszę wiedzieć na etapie załatwiania wiz, ponieważ należy zaznaczyć dwukrotne przekroczenie granicy.
Załączniki
mapa Elblag-Jelgawa.png


"W życiu trzeba być rekinem, jeśli nie chcesz by dopadły Cię inne rekiny."
Jarosław Psikuta ( bez "s" )

BestCeller
Stowarzyszenie MKP
Posty: 50
Rejestracja: 2016-04-25, 20:35
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: siarki żółta

Re: Kozaczok trip - wpłaty na wyjazd do Vyborga

Post autor: BestCeller » 2019-05-11, 18:09

Rekin pisze:
2019-05-11, 17:36
Właśnie sprawdziłem, że w hotelu Tallink niestety nie zdążymy zjeść śniadania, ponieważ restauracja otwarta jest w sobotę od godz.8:00, a właśnie o tej godzinie odpływa prom do Helsinek. Także śniadanie nam odpadnie, a szkoda bo mamy w cenie. Pewnie poł godziny przed wypłynięciem trzeba bedzie być na miejscu, a hotel na szczęście jest blisko portu, więc spokojnie 7:20 możemy wyjeżdżać z hotelu.
Czy to możliwe, że hotel robi dla nas wyjątek?



Awatar użytkownika
MaciekW
Stowarzyszenie MKP
Posty: 490
Rejestracja: 2012-07-28, 22:13
Model: MY 2014 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: black
Lokalizacja:: Kędzierzyn-Koźle
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Kozaczok trip - wpłaty na wyjazd do Vyborga

Post autor: MaciekW » 2019-05-12, 11:42

Nie wiem, ale zapytam.
W przyszłym tygodniu powinno się wyjaśnić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kozaczok Trip - Petersburg/Moskwa lipiec 2019”