Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Moderatorzy: Pavulon_, stang232, Sylwester66, yoozeq

Awatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2021-11-10, 00:09

Czas oficjalnie ogłosić przygotowania do IV edycji Rajdu.

IV edycja Rajdu odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia 2022.
Trasa przebiegać będzie przez Podlasie i Mazury - przepiękne tereny, które warto odkrywać.

Najważniejsze informacje o rajdzie oraz aktualności będą zamieszczane tu na forum, na stronie http://classicmustangrally.pl/ , oraz na FB https://www.facebook.com/classicmustangrally

Startować będzie 25 załóg, zapisy planujemy rozpocząć na początku Marca 2022
tablica MKP.jpgAwatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-01-14, 19:44

Zapisy już za niecałe dwa miesiące - do tego czasu co około tydzień będziemy przybliżać jak ten Rajd będzie wyglądał.

jak wygląd Rajd ???? ... Ciężko to jednoznacznie stwierdzić ponieważ tradycyjnie jest to wielką tajemnicą organizatorów – zaskoczenie, niespodzianki to główna idea naszego rajdu a więc… spodziewajcie się niespodziewanego 😊 !!!

To co możemy zdradzić, to że Rajd będzie w stylu nawigacyjno-turystycznym, główny nacisk będziemy kładli na nawigację, postaramy się nawiązać do rajdów lat 60-70-tych, gdzie podstawowym wyposażeniem załogi były książki drogowe, papierowe mapy i zadania na trasie a czynnikiem decydującym o powodzeniu była współpraca całej załogi 😊. Chcielibyśmy żeby na czas rajdu nowoczesne cyfrowe rozwiązania odeszły na drugi plan a rajd opierał się używanych w latach 60 i 70 „ analogowych „ rozwiązaniach wspartych współpracą danej załogi rajdu.

Ci którzy uczestniczyli we wcześniejszych edycjach wiedzą, Ci którzy będą pierwszy raz pewnie zastanawiają się jak wygląda przykładowy dzień rajdu – a więc: - pobudka o 4 i w drogę … 😊 - oczywiście żartujemy, ruszamy w godzinach 8-9, zaczynamy odprawą, dostajecie informację o tym co danego dnia będzie się działo, jakie mamy przystanki, jeśli będzie podział załóg do danych miejsc / zadań zostaniecie o tym poinformowani kto jedzie z kim itp. Dziennie planujemy przejeżdżać około 100-150 km oczywiście zatrzymując się pod drodze na różnego rodzaju przystanki - przystanki to min. punkty jakie odwiedzamy danego dnia w celu zwiedzania lub poznawania, przystanki na wykonywanie zadań wpisanych w rajd, przystanki na jedzenie itp.

Z racji tego że nasza przygoda to przede wszystkim rajd, kilka przystanków w ciągu dnia będzie ale pamiętajcie że to moto - rajd, trzeba byś skupionym, uważnym bo jak się wielokrotnie przekonacie, w najmniej spodziewanym momencie będzie to przydatne. Dużo będzie zależało od pilota i innych członków załogi więc …. bądźcie czujni 😊
Mimo, że będziemy w trasie cały dzień, nie jest on męczący ponieważ nie pokonujemy kilkuset kilometrów, nie ścigamy się na czas, pamiętajcie o tym – jedziemy zgodnie z przepisami ruchu drogowego, nie ma niebezpiecznych i wyczerpujących zadań z którymi nie byli byście sobie w stanie poradzić. Jedziemy na luzie i czekamy co nas zaskoczy 😊. Jedziecie powoli wg wskazówek więc się nie zgubicie.
Przed Rajdem dostaniecie bogaty zestaw startowy. Przed każdym odcinkiem dostaniecie to co potrzeba do jego przejechania.
To co musicie ze sobą zabrać to dobry humor i pozytywne nastawienie 😊 a to na co powinniście się przygotować to dobra zabawa i elementy zaskoczenia.

Rajd jest rajdem Rodzinnym i spokojnym ale zawiera nutkę rywalizacji która sprawia że chce się jechać dalej, wykonywać nowe zadania, odkrywać nieodkryte 😊. W końcu jest to jednak Rajd a nie wycieczka krajoznawcza.
Najważniejsze jest to że cała trasa i wszystkie zadania są tak skonstruowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie da się do niego przygotować a to dlatego że zadania są dla wszystkich takie same i rajd żadnej grupy nie faworyzuje. Możesz brać w nim udział kolejny raz i wcale nie jesteś na lepszej pozycji – co pokazały poprzednie rajdy.

Poprzednie edycje … na pewno warto się z nimi zapoznać abyście wiedzieli z czym przyjdzie Wam się mierzyć. Staramy się aby każda edycja wyglądała inaczej. W różnych edycjach stawiamy nacisk na różne elementy – tak jak wspomnieliśmy w tej edycji postaramy się położyć nacisk na poznawanie pięknych regionów które będziemy przemierzać w czasie rajdu i elementy rajdowe czyli chcemy żeby rajd był bardziej nawigacyjno-turystyczny niż turystyczno-nawigacyjny 😊.
Tu macie link do poprzednich edycji:
http://classicmustangrally.pl/index.php ... ie-edycje/Awatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-01-20, 19:30

TRASA RAJDU

Rajd startuje z Białegostoku. Przejeżdżamy kawałek Białostocczyzny, gdzie po drodze będą czekały na nas pierwsze zadania. Jedziemy na Podlasie do serca Biebrzy, po drodze przejeżdżamy przez dużo różnych małych miejscowości i wioseczek – generalnie unikamy głównych dróg. Między innymi będziemy jechać Podlaskim Szlakiem Rękodzieła Ludowego. Mimo jazdy bocznymi drogami trasa biegnie drogami asfaltowymi w większości bez żadnych wybojów, bez problemu dla klasyków …. może z małymi wyjątkami gdzie będą np. „kocie łby” – ale króciutkie odcineczki dosłownie kilkusetmetrowe , równe bez wyrw i dołów, więc powoli można spokojnie przejechać i nawet plomby z zębów nie wypadną 😊.

Oczywiście będąc na Podlasiu nie możemy nie spróbować lokalnych specjałów 😊 oraz ominąć Łosiostrady – gdzie na pewno będzie trzeba jechać ostrożnie i być skupionym. Po pokonaniu ,,carskiej drogi" kierujemy się do Łomży, gdzie czeka Nas krótki odpoczynek.
Stamtąd już tylko prosta .. no może nie za prosta 😊 droga na Mazury. Podczas której nie będziemy się nudzić. Na Mazurach, czeka na załogi hotel przy samym jeziorze, gdzie piątkowy wieczór spędzimy w miłej atmosferze, w Tawernie przy pomoście.

A co w sobotę …. ? dalej kraina jezior, ten dzień rajdu spędzimy w iście Mazurskim stylu czyli … zobaczycie. Po południu czas wolny, aby się przygotować do finałowej kolacji , podsumowania rajdu i ogłoszenia zwycięzców.
Po oficjalnej części wspólna ostatnia kolacja tej edycji CMR i zabawa do póki starczy nam sił 😊

Kolejna dawka informacji we wtorek.
269579222_2848986701914266_4959993896124880415_n.jpgAwatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-01-25, 22:05

Czas przedstawić nasze miejsca odpoczynku.

Spotykamy się środę w Białymstoku około godziny 18-ej. Zaczynamy kolacją, następnie odprawa rajdu i …. może sprawdzimy kto co przywiózł w bagażniku 😊 – hotel Podlasie (www.hotelpodlasie.pl).

W Czwartek od rana ruszamy w drogę i w trasie jesteśmy do późnego popołudnia kiedy to zameldujemy się w Goniądzu w sercu Biebrzy hotel Bartlowizna (www.biebrza.com.pl).

Następnego dnia jedziemy już na Mazury przez Łomżę do hotelu Mazurski Raj ( www.mazurskiraj.pl ). Tam spędzimy dwie noce od piątku do niedzieli .. gdyby ktoś z Was chciał przydłużyć sobie pobyt 😊 będzie taka możliwość tylko musicie nas wcześniej o tym poinformować.

Jeśli będziecie chcieli przyjechać dzień wcześniej do pierwszego hotelu w Białymstoku bo macie długą trasę – pomożemy w ogarnięciu noclegu.

W każdym hotelu mamy śniadania, kolacje … i wieczorne biesiady.

Po drodze w trakcie dnia będą zapewnione obiady , którymi będziemy się starać przybliżyć Wam lokalne specjały, postaramy się zapewnić smakołyki i napoje na drogę, aby być pełnym sił w trasie 😊.

Wyjeżdżamy z hoteli w godzinach 8 - 9, i docieramy do hoteli około godziny 18ej.Awatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-02-06, 13:40

Konkurencje - punktacje - „rywalizacje”

Jak na Rajd przystało – odcinki nawigacyjne, konkurencje i zadania zarówno stacjonarne jak i na trasie, będą punktowane. Zadania będą tak przygotowane aby Nikomu nie sprawiły trudności i były dostosowane do każdego wieku i płci 😊.

Czy będziesz jechał sam, czy z będzie to czteroosobową załoga, czy też będzie to załoga z uroczymi Dziećmi, lub z samymi dorosłymi – nie ma znaczenia. Rajd i zadania są tak przygotowane, że każdy ma takie same szanse podczas rywalizacji.
Przed każdym zadaniem czy odcinkiem trasy będzie odprawa i dokładnie Was poinformujemy co trzeba będzie robić. Jeśli będą wymagane dodatkowe materiały do danego odcinka lub zadania na pewno je od nas dostaniecie.

Coś więcej o konkurencjach … postaramy się aby były raczej „analogowe”, co nie oznacza, że telefon się nie przyda – ale mamy nadzieję, że raczej jako dodatek a nie niezbędnik – wszystko jest w trakcie opracowywania. Na pewno przed każdą konkurencją zostaniecie dokładnie poinformowani czy będzie Wam on potrzebny czy też niekoniecznie.
Postaramy się aby konkurencje były różnorodne, ciekawe i zaskakujące … zaskakujące o każdej porze dnia i … wieczoru 😊.
Punktacja będzie dostosowana do „trudności i obszerności” zadań. Bierzemy pod uwagę liczebność załogi i …. wzrost 😊. Będziemy zliczać punkty na bieżąco a być może po danym odcinku będziemy przekazywać cząstkowe wyniki, aby podkręcić atmosferę – na razie na ten temat dyskusje trwają 😉.

Wygrywa Załoga która będzie miała najwięcej punktów, lub najmniej punktów karnych.
Rywalizacja – jeśli można ją tak nazwać – będzie tłem, bo najważniejsza jest zabawa i na pewno każdy będzie doceniony na mecie i w ogólnej punktacji. U nas Nikt nie przegrywa !!!!Awatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-02-08, 19:10

... jak się przygotować, i czy zabierać Dzieci ….

A jak się do Rajdu przygotować ?? w zasadzie nie trzeba 😊, wszystko co „nietypowe” a będzie Wam potrzebne otrzymacie na miejscu, więc przygotowujecie się jak do normalnego wyjazdu i aby było Wam wygodnie.
O noclegi i posiłki niech Was głowa nie boli, nudy na pewno nie będzie. Co zabrać ?? – gitarrrrrę … „wieczorny set relaksujący” 😊 ,a tak poważnie, to co zwykle zabieracie na normalny wyjazd.
Jeśli coś specjalnego będzie potrzebne a czego nie jesteśmy w stanie zapewnić, na pewno dostaniecie o tym informację przed rajdem, tak aby był czas się w to zaopatrzyć, jednak nie przewidujemy nic tak ekstremalnego co mogłoby Wam sprawić trudność.

Dzieci – w każdej z trzech poprzednich edycji udział brało kilkanaścioro najmłodszych, zarówno od tych z kołyski mających po pół roku po przez kilku aż do kilkunastolatków. Staramy się aby trasa nie była uciążliwa, aby były przystanki i aby przynajmniej część konkurencji i zadań było angażujących Dzieci. Jest to ogólnie rajd Rodzinny, więc nawet na dłuższych przejazdach mamy nadzieje, że Dzieci nie będą się nudzić.

Nie jest to rajd na czas, więc zawsze w razie potrzeby można się zatrzymać nawet w trakcie odcinka trasy nawigacyjnej, aby podziwiać piękne krajobrazy czy też dać Dzieciom wysi… wybiegać oczywiście 😊.Awatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-02-16, 20:29

co wyróżnia go od innych , czy warto 😊, co przeżyjecie

Hmmm nie chodzi o to aby zachwalać rajd bo nie jesteśmy obiektywni … ale … na pewno jest to jeden z nielicznych Rajdów kilkudniowych klasycznych samochodów, a już na pewno jedyny w którym biorą udział same Mustangi.

Dotychczasowe edycje przyciągały wielu pasjonatów tej marki, którzy pokazali nam jak wspaniale potrafimy się razem bawić.
Z racji tego że będziecie mieli zapewnione dużo atrakcji, pełne wyżywienie, dużo gadżetów to jedziecie na niego w pełni wyluzowani a to przekłada się z kolei na fantastyczną nieskrępowaną atmosferę.
Nie ma zaciekłej rywalizacji a naprawdę dobra wspólna zabawa i wzajemna pomoc w każdych warunkach.

Na wypadek nieprzewidzianych awarii, których nie możemy „ogarnąć” samodzielnie- jak co roku – będzie nas wspierać swoim doświadczeniem ekipa serwisowa.

Wspólne wieczory zacieśniają nasze relacje, pozwalają nam się lepiej poznać i wyluzować, tak aby następnego dnia rano wszyscy z uśmiechem na twarzy byli gotowi na kolejne zadania.

A chyba najlepszą reklamą będzie to że wszystkie ekipy zawsze dojechały do mety i połowa ekip jedzie od pierwszej edycji więc się nie „zrazili” 😊.

Po prostu weź udział, sprawdź i sam ocenisz.Awatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-02-22, 18:53

Już za niecałe dwa tygodnie ruszają zapisy.

Decyduje kolejność zgłoszeń i z doświadczenia zdobytego w poprzednich edycjach wiemy ,że zapisów nie można odłożyć na później, gdyż wolne miejsca mogą się skończyć nawet w kilkanaście minut.
Oczywiście chcielibyśmy, aby pojechało jak najwięcej załóg ale niestety musimy ograniczyć się do 25 załóg.

Na forum w tym temacie będzie udostępniony link do formularza – zapisy zaczynamy 5 marca o godzinie 20:00

Formularz będzie bardzo ogólny, ponieważ wszystkie dokładniejsze dane będziemy zbierać już indywidualnie.
Po otrzymaniu zwrotnej informacji o umieszczeniu na liście prześlemy dane do przelewu.
Oczywiście stworzymy listę rezerwową więc warto się zapisywać nawet jeśli zabraknie miejsc.

Cena za 2-osobową załogę ( bez względu na wiek pilota ) – 2 350 zł.
W cenie 4 noclegi, 4 kolacje, 4 śniadania, 3 obiady. Dostaniecie pakiety startowe, gadżety i wszystkie potrzebne materiały.
Koszt za dodatkowe Osoby ( za 3 i 4 Osobę ) to od 500 do 1100 zł za Osobę , w zależności od wieku uczestnika. O dokładnej kwocie będziemy informować indywidualnie po otrzymaniu informacji o dodatkowych osobach.


Po informacji zwrotnej o umieszczeniu na liście uczestników prześlemy prośbę o wpłatę 1000 zł bezzwrotnego zadatku w ciągu 7 dni od daty otrzymania od nas maila. Zadatek zwracany będzie tylko pod warunkiem znalezienia zastępstwa na Wasze miejsce.

Dopłata reszty kwoty będzie wymagana do końca maja.

W zwrotnym mailu wyślemy informację do zakwalifikowanych do Rajd załóg z linkiem do regulaminu Rajdu - wpłata zadatku, będzie równoznaczna z akceptacją regulaminu.Awatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-03-05, 10:26

PONIZEJ LINK DO ZAPISÓW NA RAJD

AKTUAIZACJA - link już nie jest dostępny ponieważ lista została zamknięta.
Chętnych na listę rezerwową proszę o kontakt mailowy na zlot@mustangklub.pl
Zapisy.jpgAwatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-03-06, 22:13

LISTA ZAŁÓG
lista.jpgAwatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-05-01, 23:24

Poniżej lista rezerwowa:

Manolo
krfstbk
Kris.
Woocash
DeThomasso
Sherif
Rafal_04 
Astro

Dziś wysłałem zapytania do Osób które nie zapłaciły czy rezygnują - jeśli zwolnią się miejsca to będę się kontaktował.Awatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-08-06, 21:10

Cześć

Zostały wysłane maile ( adres jeden główny ze zgłoszenia ) i SMSy na podane dane kontaktowe ( kierowca i pilot ).
Sprawdźcie czy dostaliście , i jeśli nic nie dojdzie do poniedziałku to dajcie znać - będziemy aktualizować bazę.martablock
Młodszy Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 2017-01-14, 10:36
Model: GT 2016
Silnik: inny V8
Kolor: żółty

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: martablock » 2022-08-12, 13:55

Ja nic nie dostałamAwatar użytkownika
Sylwester66
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2011-08-14, 20:54
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Classic Mustang Rally 2022 - informacje

Post autor: Sylwester66 » 2022-08-16, 08:43

Mail dostaje tylko Tomerk, a SMS powinniście dostać oboje - podaj mi do siebie nr telefonu.ODPOWIEDZ

Wróć do „2022”