Czujnik parkowania

Moje boje, czyli poprawiamy fabrykę... - Gotowe Poradniki . Zanim zaczniesz nowy temat - PRZECZYTAJ TO

Moderatorzy: pluzz, alski

ODPOWIEDZ
shizzerekk
Młodszy Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 2013-04-09, 09:00
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czarny

Czujnik parkowania

Post autor: shizzerekk » 2013-05-02, 20:37

Zastanawiam sie czy nie zamontowac czujnika parkowania na tyl .Moze ktos z was poleci czujnik godny uwagi?



Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2393
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Czujnik parkowania

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2013-05-03, 10:50

http://allegro.pl/czujnik-cofania-bez-w ... 57387.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ja założyłem takie coś kjak powyżej działa n a95%
5% błedu zostawiam wtedy gdy już stoję przy jakiejś przeszkodzie i włączę wsteczny to tego nie rozpoznaje



Awatar użytkownika
Treys
Forumowicz
Posty: 409
Rejestracja: 2012-12-26, 20:42
Model: Mustang
Silnik: V6 4.0
Kolor: Black Metalic

Re: Czujnik parkowania

Post autor: Treys » 2013-05-03, 11:31

ja posiadam coś takiego w A4 i będę to również w mustangu zakładał http://allegro.pl/kamera-cofania-koloro ... 18572.html" onclick="window.open(this.href);return false;


"Run my horse run"Obrazek

Awatar użytkownika
donvictorio
Młodszy Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2013-09-11, 06:19
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Czujnik parkowania

Post autor: donvictorio » 2013-10-01, 04:40

Pozwolę się podpiąć pod temat.

Kolega w GT 2006 premium ma pewien problem.

Wg tego co wiadomo, auto ma na wyposażeniu czujniki parkowania przód i tył. Żadne z nich niestety nie działa.

Wstępne oględziny elektryka wskazują na to, że centralny zamek + czujnik przód +czujnik tył były podpiete pod jedną 'centralke', która to pod takim ciężarem się spalila. Żeby centralny zamek, czujniki przód i tył zaczęły hulac trzeba jedynie kupić trzy centralki, każdą osobno podpiąć pod instalacje które już są fabrycznie poprowadzone.

Moje pytanie jest takie - czy to w ogóle jest możliwe? Czy faktycznie wystarczy kupić dwa zestawy czujników parkowania, centralny zamek, z zakupionych zestawów wziąć jedynie centralki i koniec?

Nawet jeśli tak, to czy to jest ciężki zabieg? Co z jakimś programowaniem kluczyka, immobiliser, itp?



wodzu
Młodszy Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 2011-06-03, 13:10
Model: 07' Shelby
Silnik: V8 5.4
Kolor: bialo-czarny

Re: Czujnik parkowania

Post autor: wodzu » 2013-10-03, 14:01

@donvictorio - 3 centralki? zestawy 8mio czujnikowe hulają na jednej. Wydaje mi sie ze 2ie powinny wystarczyc.

Jeśli jestes z Warszawy - zapraszam na Bemowo, tu mam takiego doktora od tych zagadnień ;-)


jak zwykle - oni nam po prostu zazdroszczO...

Awatar użytkownika
donvictorio
Młodszy Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2013-09-11, 06:19
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Czujnik parkowania

Post autor: donvictorio » 2013-10-03, 22:09

W Warszawie mieszka mój kolega, od którego prawdopodobnie odkupie Kucyka, zanim jednak to zrobię, chciałbym się rozeznać co trzeba naprawić itp.

Poprosiłem kumpla by pojechał do elektryka i zobaczył dlaczego centralny i czujniki nie chodzą. Elektryk powiedział to, co już wiesz.

Takie centralki nie są za bardzo drogie (ok 50 zł za sztukę z tego co widzę), nie wiem jak z robocizną.

Bylbyś w stanie zorientować się ile bierze doktor za taką podmianę? (najlepiej z rozdzieleniem na : przywiozę swoje centralki albo on da swoje, mogą być nawet używane, byleby hulały na długo)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to zrobić - Gotowe poradniki”