3,7 Manual VI Szarpanie silnikiem przy zmianie biegów i dodawaniu gazu , poduszka skrzyni biegów ?

Tu zajrzyj najpierw. Zebrane najważniejsze tematy z forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafa599
Posty: 4
Rejestracja: 2022-06-19, 17:04
Model: Mustang
Silnik: V6 3.7
Kolor: ruby red
Lokalizacja:: Iława
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

3,7 Manual VI Szarpanie silnikiem przy zmianie biegów i dodawaniu gazu , poduszka skrzyni biegów ?

Post autor: rafa599 » 2022-06-23, 08:43

Hej
Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem mustanga 3,7 Manual VI Gen
Zauważyłem problem prawdopodobnie z poduszkami silnika
Gdy zmieniam bieg 1-2 2-3 3-2 2-1 i idealnie nie spasuję niskich obrotów , samochód robi "kangurki" również przy mocnym dodaniu gazu i odpuszczeniu czuć bujnięcie.
Owe kangurki nie są spowodowane zadławieniem silnika a uważam że to coś w mocowaniu , układu napędowego.

Miał ktoś podobny problem , wie gdzie szukać
Tych poduszek myślę że jest dużo Silnikowe / skrzyni biegów / most

Nie mam w okolicy mechaników wyspecjalizowanych ani , dobrych warsztatów i się boje że będziemy wymieniać wszystko co możliwe.
Jestem z okolic Iławy Warmińsko-Mazurskie , również mam zużyty 1 amortyzator raczej nie wieżę że to jego wina

Przebieg 85tyś ale poprzedni właściciel zrobił 40 po mieście w PL



Awatar użytkownika
Torsen
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 2018-04-02, 22:10
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: ...

Re: 3,7 Manual VI Szarpanie silnikiem przy zmianie biegów i dodawaniu gazu , poduszka skrzyni biegów ?

Post autor: Torsen » 2022-06-23, 16:38

Tył na kobyłki i sprawdź luz kręcąc wałem w lewo i prawo.



rafa599
Posty: 4
Rejestracja: 2022-06-19, 17:04
Model: Mustang
Silnik: V6 3.7
Kolor: ruby red
Lokalizacja:: Iława
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: 3,7 Manual VI Szarpanie silnikiem przy zmianie biegów i dodawaniu gazu , poduszka skrzyni biegów ?

Post autor: rafa599 » 2022-07-21, 11:15

Torsen pisze:
2022-06-23, 16:38
Tył na kobyłki i sprawdź luz kręcąc wałem w lewo i prawo.
Wymiana poduszki skrzyni biegów nic nie dała
Masz rację , samochód na luzie - ręcznie kręcąc wałem słychać stukanie w moście , olej w moście jest
1. Czy to bardzo poważna usterka , da się oszacować jakieś widełki ?
2. Czy można korzystać z auta do spokojnej jazdy , czy lepiej nie korzystać aby nie pogłębiać usterki doprowadzając do dodatkowych zniszczeń ?

Auto 84k km a już na moim moście widać wystający silikon , czyli ktoś już tam dłubał



Awatar użytkownika
Torsen
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 2018-04-02, 22:10
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: ...

Re: 3,7 Manual VI Szarpanie silnikiem przy zmianie biegów i dodawaniu gazu , poduszka skrzyni biegów ?

Post autor: Torsen » 2022-07-22, 18:10

Bez katowania z luzem można jeździć jakiś czas ale warto sprawdzić co to konkretnie jest i gdzie jest luz. Są zestawy naprawcze w razie co.



rafa599
Posty: 4
Rejestracja: 2022-06-19, 17:04
Model: Mustang
Silnik: V6 3.7
Kolor: ruby red
Lokalizacja:: Iława
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: 3,7 Manual VI Szarpanie silnikiem przy zmianie biegów i dodawaniu gazu , poduszka skrzyni biegów ?

Post autor: rafa599 » 2022-07-25, 14:04

Jutro jadę oddać samochód do Straszyna , (niedaleko Gdańska)
Gość jest wyspecjalizowany w naprawach mostów , dam znać ile to kosztowało i co było robione.
Już słychać hałasy z mostu oraz między 1500 a 2500 obrotów można zauważyć drgania



rafa599
Posty: 4
Rejestracja: 2022-06-19, 17:04
Model: Mustang
Silnik: V6 3.7
Kolor: ruby red
Lokalizacja:: Iława
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: 3,7 Manual VI Szarpanie silnikiem przy zmianie biegów i dodawaniu gazu , poduszka skrzyni biegów ?

Post autor: rafa599 » 2022-10-19, 18:29

Podsumowanie , auto miałem w Jagatowie jak się okazało mieli to być wybitni fachowcy od mostów , i pewnie są ale od BMW , mustangów raczej nie widują. Czuje że się strasznie sfrajerzyłem zapłaciłem 3500zł bez Faktury (no bo wiadomo z Fakturą drożej o Vat ale i jeszcze dochodowy chciał mi liczyć) luzy na moście zostały uśnięte , gość usunął luzy również na wale. Mechanik pochwalił auto że ładnie wygląda spod spodu , zadbane , nie sklecone , a most w środku jak nowy , nawet tarcze. Ale charakterystyczne bujanie jest nadal. Podobno mustang to surowy wóz i tak ma. Teraz jeszcze słyszę stuk gdy puszczam sprzęgło , nawet na luzie. Sprzęgło się nie ślizga nic nie drży , nie widzę objawów uszkodzonej dwumasy , ktoś ma manuala i się wypowie czy u niego również robi kangurki (raczej nie spowodowane obrotami silnika) ?



Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2379
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: 3,7 Manual VI Szarpanie silnikiem przy zmianie biegów i dodawaniu gazu , poduszka skrzyni biegów ?

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2022-10-21, 11:06

jak robi kangurki to sprzęgło przypalone , nie będzie czuć ślizgania



ODPOWIEDZ

Wróć do „Spis treści”