Regulamin - pogaduchy

Konkurs na zdjęcie miesiąca

Moderatorzy: Pavulon_, Magic

Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Posty: 1028
Rejestracja: 2008-12-30, 11:18
Model: 500
Kolor: Black
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re:

Post autor: Hans » 2011-02-12, 11:21

dr.killer pisze:Regulamin i tak jest do poprawy ale jakoś mi się nie spieszę bo i tak go nikt nie przestrzega.
Pisałaś coś kiedyś, że chcesz się "profesjonalnie" zajmować tym co robisz. To akurat nie zabrzmiało profesjonalnie.

Jako odpowiedzialny za konkurs jesteś odpowiedzialny za pilnowanie, czy biorący udział przestrzegają zapisów regulaminu. Niech każdy dopisuje kilka słów o zdjęciu, że jego i że zgadza się na bezpłatne przekazanie praw do tego zdjęcia Mustang Klub Polska.


.:: :evil: my other ride is your mom :evil: ::.

Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Re: Re:

Post autor: bedzin » 2011-02-12, 11:41

Hans pisze: Niech każdy dopisuje kilka słów o zdjęciu, że jego i że zgadza się na bezpłatne przekazanie praw do tego zdjęcia Mustang Klub Polska.
Tu zgodze sie i tak samo proponuje aby kazda osobta ktora wstawia zdjecie pisala jakiej ma rozdzielczosci i wtedy ustalamy jakiej roz. musi byc minimalnie i wtedy np wstawia pan X zdjecie mniejszesz roz. to automatycznie likwidujemy bo nei ma sensu zeby bral udzial w konkursie skoro nie ma lepszej jakosci zdjecia.

Teraz tez taka sprawa bo mamy teraz martwy okres na robienie zdjec i moze np w kwietniu wybrac zdjecie miesiaca styczen, luty, marzec i kwiecien bo to juz by bylo po pierwszym zlocie, ladna pogoda wiec troszke by sie ruszylo. I tak jak pisalem predze, musimy zrobic tak zeby na poczatku grudnia miec juz wybrane te 12 zdjec i mozna bylo drukowac kalendarze.

to by bylo na tyle



Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 863
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: Magic » 2011-02-12, 17:04

Bedzin ja nie wiem coś się tak czepił tego... fotki mają być z całego roku, by było dużo i wszyscy mieli szansę pokazać swoich zdjęć choćby miały słabą jakość liczy się zabawa.

Jak mamy robić jak proponujesz z imprezy wstawiać fotki na kilka miesiąc to niema sensu robić tego konkursu, i bardziej proponował bym zrobić sesję i będzie problem z głowy, bo ja ma każdy marudzić...


Obrazek

Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 863
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Magic » 2011-02-12, 17:29

Hans pisze:
dr.killer pisze:Regulamin i tak jest do poprawy ale jakoś mi się nie spieszę bo i tak go nikt nie przestrzega.
Pisałaś coś kiedyś, że chcesz się "profesjonalnie" zajmować tym co robisz. To akurat nie zabrzmiało profesjonalnie.

Jako odpowiedzialny za konkurs jesteś odpowiedzialny za pilnowanie, czy biorący udział przestrzegają zapisów regulaminu. Niech każdy dopisuje kilka słów o zdjęciu, że jego i że zgadza się na bezpłatne przekazanie praw do tego zdjęcia Mustang Klub Polska.
Przepisy nie są doskonałe wiec co ma do tego profesjonalizm, bo ja to rozumiem że zwłaszcza po organizowaniu takiego konkursu gdzie i tak wszyscy robią co chcą i ogarnięcie tego bez rozlewu krwi jest profesjonalną robotą nie sądzisz..

Zresztą niema problemu jak ktoś uważa że po tym rocznym konkursie go źle prowadziłem to rezygnuję przecież nie mam zamiaru działać na szkodę klubu.


Obrazek

Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2393
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2011-02-12, 18:06

czego zawsze tak wszystko krytykujecie zamiast grzecznie podpowiadać jak macie jakieś pomysły

ja mam taką propozycję aby zdjęcia pochodziły aktualnie zrobione w danym miesiącu czyli lutowe w lutym i na koniec miesiąca ankieta lub w połowie ,oczywiście można pomyśleć o wcześniejszym wystawianiu zdjęc aby się kończyło na początku grudnia i żeby był czas na zrobienie kalendarza

i najlepiej jakby to właściciel zdjęcia je wystawiał oczywiście jeżeli wystawia fotograf to musi mieć zgodę właściciela sam. na umieszczanie zdjęć



Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Posty: 1028
Rejestracja: 2008-12-30, 11:18
Model: 500
Kolor: Black
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Re:

Post autor: Hans » 2011-02-12, 19:20

dr.killer pisze:
Hans pisze:
dr.killer pisze:Regulamin i tak jest do poprawy ale jakoś mi się nie spieszę bo i tak go nikt nie przestrzega.
Pisałaś coś kiedyś, że chcesz się "profesjonalnie" zajmować tym co robisz. To akurat nie zabrzmiało profesjonalnie.

Jako odpowiedzialny za konkurs jesteś odpowiedzialny za pilnowanie, czy biorący udział przestrzegają zapisów regulaminu. Niech każdy dopisuje kilka słów o zdjęciu, że jego i że zgadza się na bezpłatne przekazanie praw do tego zdjęcia Mustang Klub Polska.
Przepisy nie są doskonałe wiec co ma do tego profesjonalizm, bo ja to rozumiem że zwłaszcza po organizowaniu takiego konkursu gdzie i tak wszyscy robią co chcą i ogarnięcie tego bez rozlewu krwi jest profesjonalną robotą nie sądzisz..

Zresztą niema problemu jak ktoś uważa że po tym rocznym konkursie go źle prowadziłem to rezygnuję przecież nie mam zamiaru działać na szkodę klubu.
:cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza:

To co napisałem nie miało na celu wywołania u Ciebie focha, tylko wskazania pewnych błędów. Jest coś takiego jak konstruktywna krytyka i nie ma sensu obrażania się. Nie napisałem, że jesteś dupa, tylko dodałem kilka uwag, a myślę, że moje uwagi bardziej pomogą, niż przeszkodzą. Regulamin nie jest doskonały, i dlatego o tym dyskutujemy.
I o jakim rozlewie krwi mowa? Nieprzestrzeganie regulaminu grozi dyskwalifikacją i bez rozlewu krwi spokojnie można to egzekwować.

RAFAŁ pisze:czego zawsze tak wszystko krytykujecie zamiast grzecznie podpowiadać jak macie jakieś pomysły
No wybacz, że nie wysłałem do dr.killer'a kosza z różami oraz liścikiem, w którym grzecznie wyłuszczyłem swoje uwagi. :rotfl: :rotfl: :rotfl:


.:: :evil: my other ride is your mom :evil: ::.

Awatar użytkownika
Deftronic
Stowarzyszenie MKP
Posty: 489
Rejestracja: 2008-10-08, 11:13
Model: Shelby GT500
Silnik: V8 5.4
Kolor: Grabber Orange
Lokalizacja:: Acheron

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: Deftronic » 2011-02-12, 20:52

Panowie, regulamin regulaminem, ale trzeba też się kierować zdrowym rozsądkiem. My (w sensie Magda i ja) zawsze będziemy łamać regulamin bo mimo że wstawiam zdjęcia jako DEFTRONIC, to ich autorką jest Magda (nie ma swojego konta na forum). Zdjęcia są wstawiane w niskiej rozdzielczości, aby np. nie zajmowały kilkadziesiąt mega w TIFFie (oczywiście oryginały w RAW i wysokiej rozdziałce zawsze są jakby ktoś chciał). Jeśli natomiast chodzi o to aby wystawiane do konkursu zdjęcia były robione w danym miesiącu, to teoretycznie ma to sens, ale... na dobra sprawe kto sprawdzi kiedy zostało wykonane zdjęcie u nas w UK (dane zapisane w zdjęciu mozna zmienić)? Nasze zdjęcie styczniowe zostało wykonane na podziemnym parkingu, gdzie generalnie nie ma żadnego motywu związanego ze styczniem - domyślnie ze styczniem kojarzy mnie się śnieg. Po prostu w UK ciężko o klimaty zimowe, a jak już spadnie śnieg to jest paraliż i ciężko gdzieś się ruszyć na sesję w plenerze ze śniegiem. Ja bym optował za tym aby po prostu wstawiać fajne zdjęcia własne lub takie do których ma się prawa i tyle. Motyw zimowy , czy wiosenny na zdjęciu wystawianym do konkursu w tychże miesiącach zimowych/wiosennych to dla mnie w ocenie zawsze będzie jakiś tam dodakowy plus. Przecież to zabawa, nic więcej.



Awatar użytkownika
Koral
Forumowicz
Posty: 2277
Rejestracja: 2009-01-02, 23:49
Model: GT CS8 +500HP
Silnik: V8 4.6
Kontakt:

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: Koral » 2011-03-21, 14:31

[quote] No, może jedynym urozmaiceniem będzie konik polny...[/quote]

tez wole klasyka od polnego konika :D :D naprawde ,pisze powaznie :P przeciez to nie konkurs na najladnijeszego owada :D



Awatar użytkownika
Deftronic
Stowarzyszenie MKP
Posty: 489
Rejestracja: 2008-10-08, 11:13
Model: Shelby GT500
Silnik: V8 5.4
Kolor: Grabber Orange
Lokalizacja:: Acheron

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: Deftronic » 2011-03-21, 15:28

Po prostu zróbcie dobre zdjęcia i się na nie zagłosuje. Dobre, z sensownym tłem (z ostatniego miesiąca Korala było by niezłe, gdyby nie tło...), a przede wszystkim ZDJĘCIE, a nie zdjęcie po grubej obróbce graficznej kóre wygląda jak.. obrazek. Teraz filtrów w programach gfx jest do bólu i są niestety zbyt mocno wykorzystywane. Sam głosuję na zdjęcie które mnie się podoba i nie ma znaczenia czy jest tam klasyk, nowszy model czy S197. Musi po prostu mnie się podobać, być dobre technicznie i trzymać pewien poziom.



Awatar użytkownika
MAX
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2810
Rejestracja: 2009-10-15, 21:52
Model: Fastback GT V8 68
Silnik: V8 5.0
Kolor: Blue & Black
Lokalizacja:: Wieliczka
Stajnia: Stajnia Małopolska
Kontakt:

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: MAX » 2011-03-21, 17:34

Kolejny raz wywołałem burzę na forum. Sam nie wierzyłem że ta fotka ma taki potencjał, większości głosów przeważyła według obecnego regulaminu więc wygrałem. Jednocześnie komunikuję wszem i wobec że nie upieram się tu by owe zdjęcie ostało umieszczone w kalendarzu lecz zwrocie uwagę że przenośnia w dobrej formie jest wskazana.



Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Posty: 1028
Rejestracja: 2008-12-30, 11:18
Model: 500
Kolor: Black
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: Hans » 2011-03-21, 17:44

Oj tam MAX, jaką tam burzę. Wiem wiem, celi jak zwykle jest zbyt nerwowy. Na pewno walił pięścią w stół, jak to pisał. :) Przecież nic się nie stało. Tak jak napisałem - dopracuję regulamin tak, żeby nie było znowu jakiś "ale" i będzie dobrze.
A co do Twojego zdjęcia - konika przedstawia tak czy inaczej. Prawie Legend Lime. ;) Nie mniej trzeba przychylić się do tego co napisał celibad, inna decyzja byłaby średnio rozsądna ze względu na charakter forum oraz naszego hobby, które nas tu zebrało do kupy.

Proszę o wstrzymanie się od zbędnych komentarzy i dokonywanie wpisów wnoszących coś w temacie regulaminu.


.:: :evil: my other ride is your mom :evil: ::.

Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 863
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: Magic » 2011-03-21, 19:44

Dezo pisze:A ja na znak "protestu", czasowo wyłączam się z zbawy "Zdjęcie Miesiąca".
Podnosiłem to wcześniej, ale brak odzewu. Kalendarz na 2011r. zawiera tylko 2 zdjęcia klasyków i 2 SN95. Aby w pełni propagować kulturę motoryzacyjną z naciskiem na Forda Mustanga, należy prezentowac wszystkie modele rocznikowe. Może wprowadzić jakieś parytety? Wtedy w kalendarzu prezentowana będzie każda generacja. W przeciwnym wypadku rok 2012 będzie tak nudny jak przysłowiowe flaki z olejem, czyli od stycznia do grudnia 2005+ w różnych odmianach... No, może jedynym urozmaiceniem będzie konik polny...
Pozdrawiam

Dezo w tamtym roku jak prowadziłem konkurs to ciąłeś ten sam temat że niema klasyków i są tylko nowe rumaki ale dobrze wiesz że jeśli ktoś wystawiał zdjęcia to były kiepskie na tyle że dzięki mnie wogule masz dwa klasyki i jeden SN95 niemal na siłę wciśnięte co wywołało... wiec nie płacz.

ogólnie po mojej rezygnacji z konkursu niezbyt mnie interesuje co będzie z tym fantem ale widzę że coraz gorzej z nim jest, wic jak mówiłem zjechać się ekipą na sesje i zrobić fotki i będzie w miarę sensowny kalendarz.



Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 863
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: Magic » 2011-03-21, 20:27

Deftronic pisze:Zrezygnowałeś z prowadzenia konkursu? Kiedy?
Od prawie miesiąca nie prowadzę konkursu wiec jak jeszcze ktoś nie wie to na przyszłość proszę do mnie już nie wysyłać zdjęć do obróbki czy wystawienia w konkursie bo teraz obowiązki związane z prowadzenie konkursu przejęła inna osoba, i nie pisać tu z jakiego powodu rezygnowałem bo to nie jest miejsce na ten temat.



Awatar użytkownika
pudel
Forumowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 2008-11-07, 21:08
Model: 2002 V6,2007 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: Szary metalik & Torch red
Kontakt:

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: pudel » 2011-03-21, 20:32

dr.killer pisze:
Deftronic pisze:Zrezygnowałeś z prowadzenia konkursu? Kiedy?
Od prawie miesiąca nie prowadzę konkursu wiec jak jeszcze ktoś nie wie to na przyszłość proszę do mnie już nie wysyłać zdjęć do obróbki czy wystawienia w konkursie bo teraz obowiązki związane z prowadzenie konkursu przejęła inna osoba, i nie pisać tu z jakiego powodu rezygnowałem bo to nie jest miejsce na ten temat.
jak baba



Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Posty: 1028
Rejestracja: 2008-12-30, 11:18
Model: 500
Kolor: Black
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: ZDJĘCIE MIESIĄCA - REGULAMIN

Post autor: Hans » 2011-03-22, 12:17

Koral, spokojnie, określi się pewne sensowne ramy, w których także tacy amatorzy jak Ty i ja się zmieszczą jeśli chodzi o technikę i wykonanie. ;)


.:: :evil: my other ride is your mom :evil: ::.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdjęcie miesiąca”