Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Konkurs na zdjęcie miesiąca

Moderatorzy: Pavulon_, Magic

Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Czas głosowania minął 2016-10-21, 13:30

1.Obrazek
3
1%
2.Obrazek
17
5%
3.Obrazek
10
3%
4.Obrazek
11
4%
5.Obrazek
9
3%
6.Obrazek
9
3%
7.Obrazek
10
3%
8.Obrazek
4
1%
9.Obrazek
9
3%
10.Obrazek
20
6%
11.Obrazek
18
6%
12.Obrazek
6
2%
13.Obrazek
1
0%
14.Obrazek
14
5%
15.Obrazek
5
2%
16.Obrazek
5
2%
17.Obrazek
26
8%
18.Obrazek
19
6%
19.Obrazek
13
4%
20.Obrazek
2
1%
21.Obrazek
14
5%
22.Obrazek
8
3%
23.Obrazek
11
4%
24.Obrazek
14
5%
25.Obrazek
6
2%
26.Obrazek
8
3%
27.Obrazek
11
4%
28.Obrazek
5
2%
29.Obrazek
9
3%
30.Obrazek
13
4%
 
Liczba głosów: 310

Awatar użytkownika
sad
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 2012-05-13, 09:22
Model: 2011 Shelby Conv
Silnik: V8 5.4
Kolor: kona blue metallic
Lokalizacja:: Piastów
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: sad » 2016-10-10, 08:38

Biorąc pod uwagę jakość zeszłorocznego kalendarza (niektóre miesiące to porażka), nie mam nic przeciwko, aby w kolejnym znalazły się wyselekcjonowane zdjęcia.
Oczywiście nie muszą być jednego autora, ale najważniejsze, żeby wyglądało to dobrze, bo ostatnim jestem zawiedziony :zly:



Awatar użytkownika
yoozeq
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1357
Rejestracja: 2013-01-02, 21:34
Model: 68,69,69, ..?
Kolor: ładny
Kontakt:

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: yoozeq » 2016-10-10, 08:53

Wydaje mi się, że temat jest do ogarnięcia, tak jak ktoś już pisał jeśli wygrywa fotka i nie ma odzewu od autora to wklejamy następną lub dobieramy ze zbiorów klubowego fotografa. Można zmienić tak zasady aby osoby które przesyłają zdjęcia zobowiązane były do natychmiastowego przesłania w dobrej jakości bo inaczej nie weźmie udziału w sondzie. Z przesłanym zdjęciem autor przesyła oświadczenie, iż ma prawa autorskie do danego zdjęcia lub zgodę na jego użycie. Klub jest wtedy czysty a odpowiedzialność prawna ciąży na przesyłającym. Wzór oświadczenia można zamieścić w każdym miesiącu aby każdy mógł je znaleźć. Plus jest taki również że np. przesłane zdjęcia będzie można wykorzystać w innych celach promocyjnych klubu a jak ktoś weźmie udział w tym konkursie to automatycznie wpisze zdjęcie do "banku" fotek klubowych. Cj pony np. po dwóch latach opublikowało fotkę converta na fb i jest... ok. Nie zmienia to faktu, że klub powinien mieć swojego fotografa obsługującego duże imprezy.

Natomiast... dwa kalendarze to zdecydowanie zły pomysł... czemu... no to sami się domyślcie... bo co jeszcze na dwa podzielimy..??? Insynuacje, że coś jest ustawione w tym wypadku nie na miejscu bo chyba po prostu osoby zajmujące się kalendarzem miały dość proszenia się o fotki co jest zrozumiałe... To tyle mojego dzisiejszego osądu tej sprawy...


pozdrawiam, yoozeq
-------------
Mustang 1968 fastback JCode - projekt
Mustang 1969 coupe 200 c.i. I6
Mustang 1969 sportsroof 331 stroker
Mustang 1973 MACH 25%
Mustang 2017 GT S550 - dzienny
http://www.facebook.com/My.Mustang.69

Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 864
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: Magic » 2016-10-10, 18:36

wykończycie mnie :P spania nie miałem przez ten ten kalendarz a jeszcze telefonicznie dostałem parę h... ;)

a już się cieszyłem że będę miał mniej roboty przy tym konkursie ale jak zwykle wszystko na mojej głowie ale wymyśliłem choć mnie to nie cieszy ;)

jedyna sensowna opcja na prowadzenie tego konkursu w przyszłym roku to wprowadzenie reżimu mianowicie to że każdy kto chcę dodać swoją fotkę do konkursu będzie mógł ją dodać tylko i wyłącznie prze zemnie po wysłaniu do mnie na maila oryginalnej fotki bez reklam fotografów, kalendarz to nie bilbord reklamowy :P , po weryfikacji dopiero w tedy tylko ja będę mógł ją wstawić do konkursu, co do licencji fotek trzeba sprawdzić prawnie czy wystarczy regulamin konkursu na forum by w razie czego zrzucić winę na zgłaszającego fotkę który wysyłając zdjęcie zatwierdza regulamin i twierdzi że ma pełne prawa do foty i zrzeka się ich na rzecz klubu


Obrazek

SBK00pl
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 2016-07-26, 09:08
Model: 4,6 GT 2007
Silnik: V8 4.6
Kolor: Black
Lokalizacja:: Mińsk Mazowiecki

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: SBK00pl » 2016-10-10, 19:39

Magic, nie zazdroszczę. Robiłem kiedyś kalendarz dka klubu clk i powiem że nigdy więcej. Wymusić zdjęcia to jedno. Reszta to coś sensownego z tego zrobić i schodzi się pół roku. Powodzenia życzę. Moim zdaniem niech każdy, kto ma fajne zdjęcia skontaktuje się szybko ze swoim fotografem i powie i co chodzi. Prawa autorskie można rozegrać tak, że na tylnej okładce wstawić miniaturki miesięcy i podpisy autora. Jesteście zgrani, w tydzień można zgodę uzyskać od fotografow. Tyle ładnych fotek w konkursach na zdjęcie miesiąca... Do roboty Panie i Panowie :) W następnym roku sam podeślę swoje zdjęcia :)


Ex Clk430 V8 USA Amg pack
Ex Clk500 V8 USA Amg pack
Ex E500 V8 E63 pack
Ex 2012 Mustang 3,7 Premium Pony
Ex 2013 Mustang GT
Ex 2014 Mustang V6

2010 Camaro SS 6,2 Sinister Aero MBRP Performance
2015 Dodge Challenger SXT Plus

MAKU
Stowarzyszenie MKP
Posty: 379
Rejestracja: 2015-06-10, 10:54
Model: GT500KR
Silnik: inny V8
Kolor: Black
Lokalizacja:: Końskie
Stajnia: Stajnia Świętokrzyska
Kontakt:

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: MAKU » 2016-10-10, 20:31

Ooo zdecydowanie lepiej jakby to powiedział klasyk . Brawo ty


1967 S-Code 1968 GT500KR 1969 GT350 Hertz
1967 K-Code 1968 GT350 1969 GT500
1969 R-Code

Awatar użytkownika
cheetq
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 2014-08-17, 21:47
Model: GT Deluxe 2000r.
Silnik: V8 4.6
Kolor: Atlantic Blue
Lokalizacja:: Gdańsk
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: cheetq » 2016-10-11, 00:18

Foty 10 i 17 powinny być wzorem dla wszystkich chcących wziąć udział w tym konkursie. :padam:
Reszta jest po prostu ok...
Trzeba bardziej zachęcić ludzi do fajnych sesji :/



Awatar użytkownika
Marinass
Młodszy Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 2011-09-18, 14:08
Kontakt:

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: Marinass » 2016-10-12, 01:52

To w tym roku co w końcu z kalendarzem, jak się robi? :D


Super koszulki mego autorstwa: http://bit.ly/1zsFtr3" onclick="window.open(this.href);return false; ZAPRASZAM :)

Awatar użytkownika
BaPit
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 2014-04-05, 09:10
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: black mat
Kontakt:

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: BaPit » 2016-10-12, 11:09

deeboy pisze:Pomysł fatalny, zdjęcia nadsyłane przez użytkowników o wiele lepsze. Z tych to może 3-4 się nadają... słabo
Zgadzam się Fatalny pomysł. Pomijam, że jeśli chodzi o proponowane zdjęcia, to 4, 9 i 10 jakoś z trudem i bólem oka ujdzie... Jedynie 11 zasługuje na miano "niezłe". Reszta - no comment... Widziałem tu wiele zdjęć, przy których jedno biło na głowę tę całą pulę. Rozumiem sprawę, że prawa autorskie to trudny temat, ale trzeba uważać, żeby nie rozlać dziecka z kąpielą przez jakąś radykalną decyzję...

Pozdrawiam,
Bartek



Awatar użytkownika
mdziak
Rodzynki Stowarzyszenie MKP
Posty: 1139
Rejestracja: 2013-01-13, 15:00
Model: 2011 Premium
Silnik: V6 3.7
Kolor: Performance White

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: mdziak » 2016-10-12, 18:39

Magic pisze:wykończycie mnie :P spania nie miałem przez ten ten kalendarz a jeszcze telefonicznie dostałem parę h... ;)

a już się cieszyłem że będę miał mniej roboty przy tym konkursie ale jak zwykle wszystko na mojej głowie ale wymyśliłem choć mnie to nie cieszy ;)

jedyna sensowna opcja na prowadzenie tego konkursu w przyszłym roku to wprowadzenie reżimu mianowicie to że każdy kto chcę dodać swoją fotkę do konkursu będzie mógł ją dodać tylko i wyłącznie prze zemnie po wysłaniu do mnie na maila oryginalnej fotki bez reklam fotografów, kalendarz to nie bilbord reklamowy :P , po weryfikacji dopiero w tedy tylko ja będę mógł ją wstawić do konkursu, co do licencji fotek trzeba sprawdzić prawnie czy wystarczy regulamin konkursu na forum by w razie czego zrzucić winę na zgłaszającego fotkę który wysyłając zdjęcie zatwierdza regulamin i twierdzi że ma pełne prawa do foty i zrzeka się ich na rzecz klubu
a dlaczego bez logo fotografow? w powyzszej ankiecie wiekszosc fotek ma logo Cuore
Wiekszosc z nas robi/kupuje sesje wlasnych aut u fotografow, a ich logo na zdjeciu daje im gwarancje ze nikt sie nie podszyje itd. Przekazanie praw do zdjec nie wyklucza ich logo na tych zdjeciach.

i co w koncu w tegoroczbym kalendarzem i zgloszonymi do tej pory zdjeciami?


Obrazek

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: celibad » 2016-10-12, 20:22

Zdecydowanie do końca roku wybieramy kalendarz starym sposobem z uwzględnieniem ściśle do zaleceń Magica .


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Przemek64
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1695
Rejestracja: 2013-06-13, 20:51
Model: 1964 1/2 ,MACH1 i GT
Silnik: inny V8
Kolor: wimbledon white,Competition Orange i Deep Forest Green
Kontakt:

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: Przemek64 » 2016-10-12, 20:28

Magic pisze:wykończycie mnie :P spania nie miałem przez ten ten kalendarz a jeszcze telefonicznie dostałem parę h... ;)

a już się cieszyłem że będę miał mniej roboty przy tym konkursie ale jak zwykle wszystko na mojej głowie ale wymyśliłem choć mnie to nie cieszy ;)

jedyna sensowna opcja na prowadzenie tego konkursu w przyszłym roku to wprowadzenie reżimu mianowicie to że każdy kto chcę dodać swoją fotkę do konkursu będzie mógł ją dodać tylko i wyłącznie prze zemnie po wysłaniu do mnie na maila oryginalnej fotki bez reklam fotografów, kalendarz to nie bilbord reklamowy :P , po weryfikacji dopiero w tedy tylko ja będę mógł ją wstawić do konkursu, co do licencji fotek trzeba sprawdzić prawnie czy wystarczy regulamin konkursu na forum by w razie czego zrzucić winę na zgłaszającego fotkę który wysyłając zdjęcie zatwierdza regulamin i twierdzi że ma pełne prawa do foty i zrzeka się ich na rzecz klubu
Moim zdaniem to jedyne dobre rozwiązanie :ok:
Są wśród nas prawnicy niech Cię wesprą i odpowiedzą czy tak będzie ok jeśli chodzi o prawa autorskie.
A jeśli chodzi o jakość zdjęć to będziesz miał więcej roboty podczas konkursu przez cały rok ale finalnie mniej :cwaniak:
Nie będziesz się prosił o foty które ktoś wsadził kilka miesięcy wcześniej i gdzieś mu się zapodział oryginał lub ma na Ciebie i nas wszystkich wywalone ( delikatnie to ujmując) :mur:


Pozdrawiam
Przemek
502 319 299
http://slubzmustangiem.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=80&t=6763" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=84&t=10801" onclick="window.open(this.href);return false;

jacpocz
Stowarzyszenie MKP
Posty: 390
Rejestracja: 2013-10-20, 14:21
Model: COUPE 1964 1/2
Silnik: inny V8
Kolor: biały (orginalny Prairie Bronze Metallic)

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: jacpocz » 2016-10-13, 12:32

ogólnie fajnie was się czyta :P prawie jak debata w sejmie... dorzucę swoje trzy grosze:
pierwszy- stary dobór zdjęć jest OK przy zachowaniu zasad (jakości zdjęć), czyli to co było omówione w kwietniu na zebraniu MKP, jak dobrze pamiętam i zostało przegłosowane większością, ale tu nic nowego nie napisałem :P
drugi: to jeśli mam to promować MKP na zewnątrz to fajnie gdyby kilka zdjęć promowało imprez MKP (np. Kwiecień-Licheń, Czerwiec-Rybnik, sierpień- Mustang Race, wrzesień-Bydgoszcz, październik-Karpacz i inne większe imprezy organizowane pod szyldem MKP). Fajnie było by zobaczyć też w kalendarzu zdjęcie np. grupy Mustangów :P Obrazek
trzeci: w Karpaczu na zebraniu MKP przyjęto podział na stajnie, jest ich 8 z tego co słyszałem maja też pojawić się kolejne dwie. Może każdej stajni dać jeden miesiąc albo to przynajmniej zaznaczyć w kalandarze na 2017 ze takie coś się stało

ps. wydaje mi się że nie musimy działać jak LEPSZA ZMIANA i robić rewolucji po nocach w dwa dni... tylko spokój nas uratuje :ok:



Awatar użytkownika
Darecko
Młodszy Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2015-12-21, 19:19
Model: Premium
Silnik: V6 4.0
Kolor: Smerfuś :-)
Kontakt:

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: Darecko » 2016-10-19, 21:08

Z prac przysyłanych przez innych członków myślę, że miałbym wielki problem żeby zmieścić się w wyborze tylko 12 - brakowałoby mi miejsc.
Mocno na siłę jestem w stanie wybrać max 7 z tego zestawienia a w tym dwa to ten Kuń Barta :wstyd:
A myślałem, że sobie fajny kalendarz powieszę... :wstyd:


Obrazek

Awatar użytkownika
speedster
Forumowicz
Posty: 509
Rejestracja: 2011-12-05, 23:38
Model: 93' Mustang LX 5.0
Silnik: V8 5.0
Kolor: Titanium Frost

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: speedster » 2016-10-19, 23:44

Bomba pomysł! :dobani:
Ofijalne stanowisko me- lachę ja kładę :) I na głosowanie i na wasz kalendarz.

Tutaj miała być zabawa , zdjęcia forumowiczów i może w końcu historycznie udałoby się przemycić do kalendarza jakiegoś foxa? :hyhy:
Takie były reguły i na te zdjęcia chciałem głosować.

...a kalendarz z mustangami obcykanymi przez jakiegoś fotografa to kupię sobie na ebayu lub w X innych miejscach ;)



Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1299
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Re: Ankieta Kalendarz Mustang Klub Polska 2017

Post autor: pavlito » 2016-10-20, 00:06

Przemek pisze:
Magic pisze:wykończycie mnie :P spania nie miałem przez ten ten kalendarz a jeszcze telefonicznie dostałem parę h... ;)

a już się cieszyłem że będę miał mniej roboty przy tym konkursie ale jak zwykle wszystko na mojej głowie ale wymyśliłem choć mnie to nie cieszy ;)

jedyna sensowna opcja na prowadzenie tego konkursu w przyszłym roku to wprowadzenie reżimu mianowicie to że każdy kto chcę dodać swoją fotkę do konkursu będzie mógł ją dodać tylko i wyłącznie prze zemnie po wysłaniu do mnie na maila oryginalnej fotki bez reklam fotografów, kalendarz to nie bilbord reklamowy :P , po weryfikacji dopiero w tedy tylko ja będę mógł ją wstawić do konkursu, co do licencji fotek trzeba sprawdzić prawnie czy wystarczy regulamin konkursu na forum by w razie czego zrzucić winę na zgłaszającego fotkę który wysyłając zdjęcie zatwierdza regulamin i twierdzi że ma pełne prawa do foty i zrzeka się ich na rzecz klubu
Moim zdaniem to jedyne dobre rozwiązanie :ok:
Są wśród nas prawnicy niech Cię wesprą i odpowiedzą czy tak będzie ok jeśli chodzi o prawa autorskie.
A jeśli chodzi o jakość zdjęć to będziesz miał więcej roboty podczas konkursu przez cały rok ale finalnie mniej :cwaniak:
Nie będziesz się prosił o foty które ktoś wsadził kilka miesięcy wcześniej i gdzieś mu się zapodział oryginał lub ma na Ciebie i nas wszystkich wywalone ( delikatnie to ujmując) :mur:
Publikacja zdjęcia w kalendarzu nie wymaga przejęcia "całości praw autorskich" zwłaszcza, że całości i tak się przejąć nie da - np. praw osobistych, do których należy prawo do oznaczania dzieła nazwiskiem autora. Normalnie do publikacji zdjęcia w jakiejkolwiek druku wystarcza jednorazowa niewyłączna licencja udzielona przez autora. Niedookreślone licencje działają przez 5 lat, ale tu mówimy o jednorazowym wykorzystaniu, bo kalendarz drukuje się raz i rozprowadza raz. Jego czas życia jest wyjątkowo krótki (nie liczy się ile lat go ktoś będzie miał powieszonego i czy go sprzeda komuś innemu - liczy się tylko pierwsze wprowadzenie do obrotu, tzw. pierwsze udostępnienie publiczności). Oznacza to, że autor nie traci prawa do wykorzystywania zdjęcia w innych celach, a tak by było, gdyby przekazał klubowi całość majątkowych praw autorskich.
Teraz co do odpowiedzialności: Za naruszenie praw odpowiada ten kto je narusza przynosząc szkodę autorowi, czyli w naszym przypadku ten, który wprowadzi je do obrotu (udostępni publiczności), czyli MKP. Klub może co najwyżej później wystąpić z regresem względem osoby, która przesłała zdjęcie na konkurs i raczej wygra takie roszczenie, ale i tak autor będzie skarżył klub, jako naruszającego jego prawa. Nie sugerujcie się tym, że "publiczność" już mogła widzieć dane zdjęcie w internecie. Druk to odrębne pole eksploatacji praw i jest adresowany do nowego kręgu odbiorców. Poprzez druk bez zgody autora naruszenie praw jest ewidentne. Tym gorzej, jeśli służyłoby celom komercyjnym (sprzedaży kalendarza) - odszkodowanie rośnie w takiej sytuacji.

Żeby już nie przynudzać (ale sami chcieliście wiedzieć jak jest z tymi prawami) proponuję:
1. Kwestia minimalnych wymogów jakościowych jest bezdyskusyjna,
2. Osoba przesyłająca zdjęcie załącza do niego przynajmniej maila od pierwotnego autora (albo swoje oświadczenie, jeśli jest autorem), w którym ten udziela przynajmniej jednorazowej niewyłącznej licencji Klubowi (jeśli faktycznie klub jest wydawcą) na wykorzystanie danego zdjęcia do druku kalendarza MKP na dany rok i zgadza się, aby ten kalendarz był sprzedawany (jest to bezpieczniejsze rozwiązanie, bo autor nie będzie miał pretensji o ewentualne utracone korzyści, o których nie wiedział). Najlepiej byłoby, gdyby klub dostał skan podpisanej licencji, ale ostatecznie zostańmy przy mailu.
3. Opcjonalnie autor może przekazać pełnię majątkowych praw autorskich w drodze umowy, ale tu treść jest znacznie dłuższa, bo żeby był z nich użytek poza drukiem trzeba wymienić inne znane pola eksploatacji, doprecyzować, że przekazanie jest nieodpłatne itp.
4. Sygnowanie nazwiskiem i przeróbki zdjęcia - zasadniczo autor ma niezbywalne prawa osobiste: oznaczenie zdjęcia nazwiskiem, prawo do integralności utworu (czyli, że go ktoś bez zgody nie potnie, przerobi), prawo do decydowania o pierwszym udostępnieniu publicznym. Żeby nie naruszyć tych praw powinien przy licencji napisać, że w jej przypadku powstrzymuje się od wykonywania osobistych praw autorskich, w szczególności oznaczenia nazwiskiem. Równie dobrze możemy zadeklarować, że pod każdym zdjęciem lub na nim dodamy małym fontem: "foto: .....". Tak jest uczciwie i w dodatku rozwiązuje problem reklamy, o której wspomniała Magda. Możemy uhonorować prawa autora, choć możemy się nie zgodzić na promocję jego firmy.

Takie oświadczenia można uzupełnić w trybie pilnym do zdjęć już wybranych do druku. Raczej nikt nas nie powiesi za głosowanie na zamkniętym forum, choć za każdym razem publikując czyjeś zdjęcie eksploatujemy jego prawa.



Zablokowany

Wróć do „Zdjęcie miesiąca”