"Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Informacje i porady specyficzne dla silników V8 od 2011r.

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

JohnyHDH
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 2012-02-14, 22:10
Model: 2016 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny

"Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: JohnyHDH » 2013-01-10, 21:32

Witam serdecznie!

Mam ochote nieco usprawnić Stanga. Rozgladam sie za jakas ciekawa koncepcja podniesienia mocy (nie jakos drastycznie) lub po prostu dobrej optymalizacji mojego Stanga. Bardzo zachecajace sa tez modyfikacje dla automatycznej skrzyni biegow, na ktorych chyba najbardziej mi zalerzy.

Wyśledziłem cos takiego:
http://www.americanmuscle.com/boss-powe ... 112gt.html" onclick="window.open(this.href);return false;

zastanawiam sie czy taki kit jest warty funta kłaków, czy moze wystarczy tylko zimny dolot i jakiś fajny program.

Moze ktoś sie podzieli swoja wiedza, lub tylko odczuciami co by było warto zrobic przy nowym 5.0. Widzialem ze Yoda wgral nowy program i zachwycal sie praca skrzyni, to daje sporo do myslenia :)



Awatar użytkownika
Stachu_xjr
Forumowicz
Posty: 1285
Rejestracja: 2009-04-10, 06:28
Model: GT 2016
Silnik: V8 5.0

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: Stachu_xjr » 2013-01-10, 21:37

+60 KM i to jescze na kołach nie realne wg mnie bez ingerncji w mechanike. :zdegustowany:



Awatar użytkownika
adasko74
Forumowicz
Posty: 859
Rejestracja: 2009-10-28, 21:22
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: sonic blue

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: adasko74 » 2013-01-10, 21:45

wiem ze dark red zakladal kolektor itp..ale w 4.6 i co to dalo to nie wiem,,,podobny efek bedzie zapytaj..czy da to 60hp
ja czytalem na forach ze cienko sie to sprawdza z walkami juz lepiej ale to juz mala 'grzebanaka'..ale najlepiej juz jak sam dopytasz moze warto



JohnyHDH
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 2012-02-14, 22:10
Model: 2016 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: JohnyHDH » 2013-01-10, 21:48

wiadomo ze to tylko reklamowy bełkot ;) pewnie daje to niewiele,jesli w ogole cos daje :D ale poprawienie reakcji na gaz i pracy skrzyni to juz bym był ucieszony, wiadomo ze jakby wskoczylo kilka kucy i kilka NM dodatkowo to by bylo milo :D

Moje pytanie brzmi w co warto pojsc nie wywalajac grubych tysiecy a usprawniajac swoje autko :)

Skontaktowalem sie z Caniggia i przedstawil sensowna oferte,jednak chcialbym jeszcze poznac opinie innych uzytkownikow :)



Awatar użytkownika
MarcinCz
Stowarzyszenie MKP
Posty: 108
Rejestracja: 2012-06-26, 17:18
Model: SHELBY GT350
Silnik: inny V8
Kolor: RACE RED
Lokalizacja:: OKUNIEW

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: MarcinCz » 2013-01-11, 20:24

mam zalożony boss power pack fajnie sie dokręca do końca i nie brakuje mu mocy co do tych 60 hp to chyba bujda na resorach ale za to fanie reaguje na pedał gazu. Mam zalożone kolektory ceramiczne, x pipe bez katów i magnaflow competition (wydech końcowy) to pewnie też co dodaje. Ogólnie jestem zadowolony z takiego zestawienia.Musze pojechać na hamownie więc podam wyniki


Gdy pędzisz 300km/h to co przed tobą to już historia ;) ;)

rick
Członek Honorowy MKP
Posty: 1206
Rejestracja: 2011-02-23, 05:09
Model: 67 fastback
Silnik: V8 4.6
Kolor: primer,czarny,bialy

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: rick » 2013-01-12, 06:50

http://www.mustang50magazine.com/techar ... ewall.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.allfordmustangs.com/forums/2 ... ssion.html" onclick="window.open(this.href);return false;



JohnyHDH
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 2012-02-14, 22:10
Model: 2016 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: JohnyHDH » 2013-01-18, 22:47

po przeczytaniu linkow podanych przez ricka stracilem ochote na ten boss302 power pack, Najgorsze jest to, ze moment w dolnych partiach obrotow bedzie slabszy niz seria :/ Pozostaje jednak przy pomysle zimnego dolotu i programu ;) moze efekty nie beda jakies powalajace ale za to kasa wydana na takiego moda tez nie jest duza :D



rick
Członek Honorowy MKP
Posty: 1206
Rejestracja: 2011-02-23, 05:09
Model: 67 fastback
Silnik: V8 4.6
Kolor: primer,czarny,bialy

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: rick » 2013-01-19, 07:04

Sorry Johnny, różnica może być, że styl hamowni jest inna. Inny styl hamowni dają różne wyniki.
http://www.superstreetonline.com/featur ... ewall.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zawsze szukam innych wyników, a nie tylko producenta lub sprzedawcę. Magazyn jest bliżej do tego, co my dostaniemy za wyniki, bez dodatkowej małej tuningu :looka:



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: caniggia » 2013-01-21, 14:18

Na 100% założenie dolotu z Bossa da stratę momentu na dole, którą pewnie programem trochę się podratuje, ale nie będzie to taki moment jak na oryginalnym kolektorze i programie.

Jeżeli większość czasu przebywa się w górnych partiach RPM, warto, jeżeli okazjonalnie, nie warto.

Mam jeszcze takie info od tunera z którym współpracuję, że zmiana dolotu w 5.0 mija się z celem, bo oryginalny jest bardzo dobry, więc wystarczy program,
jak w s197 różnica między programem a programem + dolot to ok 20 koni, tak w nowym modelu to 1-4 konie.



JohnyHDH
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 2012-02-14, 22:10
Model: 2016 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: JohnyHDH » 2013-01-21, 19:55

no dobrze,czekam na wiecej opini czy warto zmieniac na zimny dolot czy zostawiac serie.

Ja patrze na to jeszcze z innej strony,ze moze zimny dolot bedzie pomocny w upalne dni, mam takie wrazenie ze jak mamy np 30 stopni,. wszystko nagrzane to przy malych predkosciach autko sie musli,jakby nie dostawalo odpowiednio duzo powietrza (chodzi mi o mocne wciskanie a nie o spacerowa jazde) Wnioski wyciagam takie z tego ze np jak mamy 5 C to reakcje sa diametralnie inne, od razu zabiera sie do roboty, caly czas proboje zerwac przyczepnosc itd. To mi nasuwa wlasnie taka mysl ze ten silnik dostaje troche za malo powietrza (lub zimnego powietrza)

Moje pytanie jest takie, jesli to nie daje mocy to moze oplaca sie mimo wszystko to zainstalowac, mozliwe ze autko bedzie po prostu lepiej oddychac w gorace dni? moze zabrzmi ciekawiej, no sam juz nie wiem :P wszedzie jakies mody to zaczynaja od zamocowania zimnego dolotu a tu nagle sie okazuje ze to lipa :P



Awatar użytkownika
adasko74
Forumowicz
Posty: 859
Rejestracja: 2009-10-28, 21:22
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: sonic blue

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: adasko74 » 2013-01-21, 20:08

JohnyHDH pisze:no dobrze,czekam na wiecej opini czy warto zmieniac na zimny dolot czy zostawiac serie.

Ja patrze na to jeszcze z innej strony,ze moze zimny dolot bedzie pomocny w upalne dni, mam takie wrazenie ze jak mamy np 30 stopni,. wszystko nagrzane to przy malych predkosciach autko sie musli,jakby nie dostawalo odpowiednio duzo powietrza (chodzi mi o mocne wciskanie a nie o spacerowa jazde) Wnioski wyciagam takie z tego ze np jak mamy 5 C to reakcje sa diametralnie inne, od razu zabiera sie do roboty, caly czas proboje zerwac przyczepnosc itd. To mi nasuwa wlasnie taka mysl ze ten silnik dostaje troche za malo powietrza (lub zimnego powietrza)

Moje pytanie jest takie, jesli to nie daje mocy to moze oplaca sie mimo wszystko to zainstalowac, mozliwe ze autko bedzie po prostu lepiej oddychac w gorace dni? moze zabrzmi ciekawiej, no sam juz nie wiem :P wszedzie jakies mody to zaczynaja od zamocowania zimnego dolotu a tu nagle sie okazuje ze to lipa :P
zimny dolot da ci to 5-8 koni..newet nie odczujesz, z programem itp..kazdy to przerabial ( ja tez)ja bym nic nie robil,ale znajda sie tacy co czuja,nawet ich w fotel lekko wciska :D ja jak zmienie auto to juz nic nie bede grzebal..tylko brzmienie poprawie i to wszystko



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: caniggia » 2013-01-21, 20:24

Nie moja opinia, ale w tym aucie większość dolotów ma odwrotne działanie, gdyż oryginalnie zasysa z lepszego miejsca niż większość cai.
AEM, Airraid, np są takimi, które działają jak fabryczne.
Jak w poprzednich cai z programem daje 35 koni i 20 nm,

forum.mustangklub.pl/forum/viewtopic.php?f=34&t=6059

z czego mniej więcej stosunek jest 1:1, tak w tym, program daje więcej i jest to stosunek ok 1:3.

Zysk niby 20nm to niewiele, ale jest tak samo odczuwalny jak jego strata o tyle samo.

Oba razem w tym modelu z tego ci się dowiedziałem mogą dać 37whp.

Adasko, 8 koni to daje sam k&n w naszych modelach... A i zobaczymy ile wytrzymasz bez dłubania:) Aaa, polecam test na założenie oryginalnego dolotu, człowiek się łatwo przyzwyczaja.



Awatar użytkownika
adasko74
Forumowicz
Posty: 859
Rejestracja: 2009-10-28, 21:22
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: sonic blue

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: adasko74 » 2013-01-21, 20:34

caniggia pisze:Nie moja opinia, ale w tym aucie większość dolotów ma odwrotne działanie, gdyż oryginalnie zasysa z lepszego miejsca niż większość cai.
AEM, Airraid, np są takimi, które działają jak fabryczne.
Jak w poprzednich cai z programem daje 35 koni i 20 nm, z czego mniej więcej stosunek jest 1:1, tak w tym program daje więcej i jest to stosunek ok 1:3.

Oba razem w tym modelu z tego ci się dowiedziałem mogą dać 37whp.

Adasko, 8 koni to daje sam k&n w naszych modelach... A i zobaczymy ile wytrzymasz bez dłubania:) Aaa, polecam test na założenie oryginalnego dolotu, człowiek się łatwo przyzwyczaja.
heheh oj wytrzymam :D jest roznica,zgadzam sie,ale czy az tak duza jak bym tego chcial :D ..sam wiesz ze najlepszym rozwiazaniem jest ( turbo lub kompresor) to juz zalezy od kieszeni i wymagan...moje auto na 1/4 13,67 stock 13.99..automaty,fajnie bo juz mam wszystko zgrane ( dzieki Tobie) :ok:
ale wiecej nie bede grzebal w nowym aucie to wiem..chcialem troszke przyblizyc 'nowym'zagadnienie choc to juz setki razy walkowane..



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: caniggia » 2013-01-21, 21:03

Wiem, wiem, zresztą sam nie wytrzymałem jak wiesz:)
Ale to inna kasa...



JohnyHDH
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 2012-02-14, 22:10
Model: 2016 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny

Re: "Coyote" mody programy,optymalizacja,podnoszenie mocy

Post autor: JohnyHDH » 2013-01-21, 21:43

Chyba nie ma co ukrywać ze caniggia bedzie mi naprawiał autko, tzn modził ;) Zdaje sie na Niego, jednak temat mozna chyba na forum przedyskutowac, o jakichkolwiek modach dla 5.0 praktycznie nic tu nie ma, moze w toku dyskusji cos sie urodzi ;) Jesli to bedzie tylko program to przeciez zawsze bedzie mozna powrocic do stocka i po klopocie ;) Czekamy na wykres MarcinaCZ, jako jedyny ma jakies modyfikacje na 5.0 ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „5.0 V8 2011 -”