czy ktoś wie jaki rodzaj folii na boku samochodu ?

Informacje i porady specyficzne dla silników V6 od 2011r.

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nemax
Młodszy Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-03-26, 19:32
Model: 2011
Silnik: V6 3.7
Kolor: biały, a teraz w poszukiwaniu KLASYKA

czy ktoś wie jaki rodzaj folii na boku samochodu ?

Post autor: nemax » 2012-03-27, 07:33

Witam,

Mam białego model 2011 i chciałbym go trochę inaczej "pokolorować" ;)
Byłem w firmie zajmującej się takimi bajerami i pojawił się problem związany z folią, która jest fabrycznie przyklejona na boku - czarne paski z napisem Mustang ( jak na zdjęciu ).
Zachodzi obawa, że podczas jej ściągania albo zostaną ślady po niej, albo nawet może uszkodzić lakier , bo cholera wie jak to amerykańce kleją ... ?
.. i tu właśnie jest pytanie - czy ktoś może wie jaki to jest rodzaj folii i jakiego użyto kleju - albo ktoś już zrywał takie oryginalne pasy i zna jaki jest efekt po ich ściągnięciu :hyhy:

link do zdjęć KLIK http://www.mojalbum.com.pl/Album=G4IGFBY4

Pozdrawiam



rick
Członek Honorowy MKP
Posty: 1206
Rejestracja: 2011-02-23, 05:09
Model: 67 fastback
Silnik: V8 4.6
Kolor: primer,czarny,bialy

rodzaj folii

Post autor: rick » 2012-03-27, 17:40

Sorry Rafał, OEM nie jest 3m. Mamy firmę tutaj w Windsor http://www.gfxltd.com/home.html" onclick="window.open(this.href);return false; , który instaluje paski na Challengera i Camaro itd. Chciałem kupić komuś na forum, Shelby paski i dostałem lekcję na paski.

3M jest ta co my możemy kupić, jest najlepszy aftermarket winylu, ale i tak nie jest bardzo dobra. Za kilka lat istnieje duża różnica pomiędzy 3M starych i nowych color z powodu efekt od słońca

OEM jest rzeczywista farba i clear, na winylu. Jest jedna firma na świecie, który robi to i mają patent. Nie będą sprzedawać dla publiki! Są one nazywane KAY.
http://www.kayautomotive.com/decals.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest prawdziwa farba i zanika jak farby. ma nawet "orange peel" w nim

Firma w Windsor dał mi próbki każdej naklejce. Różnica dzień i noc między KAY a 3M. Możesz kupić naklejki Kay tylko od dealera. bardzo drogie

jak je usunąć
" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2012-03-27, 17:52 przez rick, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
stang67
Forumowicz
Posty: 1460
Rejestracja: 2009-07-31, 18:22
Model: 1967 Mustang A-code
Silnik: inny V8
Kolor: Candy Apple Red
Kontakt:

Re: czy ktoś wie jaki rodzaj folii na boku samochodu ?

Post autor: stang67 » 2012-03-27, 17:44

Wniosek: nie zrywaj :D I tak wygląda ładnie tak jak jest :)


_______F___U___C___K_________T___H___E_________F___U___E___L_________E___C___O___N___O___M___Y_______
Obrazek
1.1967 Mustang 289-4v V8
2.
1997 BMW e36 318ti ///M
3.1998 BMW e36 320i convertible ///M

Awatar użytkownika
YoDa
Forumowicz
Posty: 964
Rejestracja: 2011-02-02, 10:43
Model: V6 3,7 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: Performance White
Kontakt:

Re: rodzaj folii

Post autor: YoDa » 2012-03-27, 21:52

rick pisze:Sorry Rafał, OEM nie jest 3m. Mamy firmę tutaj w Windsor http://www.gfxltd.com/home.html" onclick="window.open(this.href);return false; , który instaluje paski na Challengera i Camaro itd. Chciałem kupić komuś na forum, Shelby paski i dostałem lekcję na paski.

3M jest ta co my możemy kupić, jest najlepszy aftermarket winylu, ale i tak nie jest bardzo dobra. Za kilka lat istnieje duża różnica pomiędzy 3M starych i nowych color z powodu efekt od słońca

OEM jest rzeczywista farba i clear, na winylu. Jest jedna firma na świecie, który robi to i mają patent. Nie będą sprzedawać dla publiki! Są one nazywane KAY.
http://www.kayautomotive.com/decals.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest prawdziwa farba i zanika jak farby. ma nawet "orange peel" w nim

Firma w Windsor dał mi próbki każdej naklejce. Różnica dzień i noc między KAY a 3M. Możesz kupić naklejki Kay tylko od dealera. bardzo drogie

jak je usunąć
" onclick="window.open(this.href);return false;
Stąd wytłumacznie dlaczego oryginalne paski sa takie drogie ( 230$ te na boku i 470$ paski na maske i dach) kontra około 120$ aftermarket... i dlatego nie trzeba uważać na oryginalne przy polerce bo jask się pastą przejedzie po 3M to zostaje kolor na szmacie...

Nemax , ja też mam identycznego i mam dylemat czy ściągać i dać co innego w stylu Boss 302 czy nie ale doszedłem do wniosku że zostawie , nikt nie bedzie mnie posadzał że był malowany z boku i stad brak tych pasków ;)


Pozdrawiam
Yoda

Obrazek

alski
Forumowicz
Posty: 648
Rejestracja: 2009-04-19, 13:23
Model: GT500 & FAST'67
Silnik: inny V8
Kolor: Aktualnie Qnia brak na stanie...
Lokalizacja:: Poznań
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: czy ktoś wie jaki rodzaj folii na boku samochodu ?

Post autor: alski » 2012-03-29, 00:06

AluStar pisze:Folia to 3M ( ale moge sie mylic ) .
Jak jest orginalnei polakierowany to nic nie powinno odejsc przy jej sciaganiu - podgrzej ja tylko koniecznie .
Jak Rafał pisze - porządne podgrzanie suszarką do włosów starczy! Zdejmowałem też pas boczny z GT500. resztka kleju - brud zmywasz benzyną ekstrakcyjną i po sprawie. Lakier nie odejdzie chyba że auto było byle jak robione... ;)


alski


It's Never Too Late to Have a Happy Childhood

Awatar użytkownika
Koral
Forumowicz
Posty: 2277
Rejestracja: 2009-01-02, 23:49
Model: GT CS8 +500HP
Silnik: V8 4.6
Kontakt:

Re: czy ktoś wie jaki rodzaj folii na boku samochodu ?

Post autor: Koral » 2012-04-13, 10:52

alski pisze:
AluStar pisze:Folia to 3M ( ale moge sie mylic ) .
Jak jest orginalnei polakierowany to nic nie powinno odejsc przy jej sciaganiu - podgrzej ja tylko koniecznie .
Jak Rafał pisze - porządne podgrzanie suszarką do włosów starczy! Zdejmowałem też pas boczny z GT500. resztka kleju - brud zmywasz benzyną ekstrakcyjną i po sprawie. Lakier nie odejdzie chyba że auto było byle jak robione... ;)
potwierdzam, tez zrywalem te pasy zarowno w szarym jak i bordowym, bo mi sie nie podobaly, odchodza bez problemu :)


Koral tel.+48 792-33-55-65
http://www.facebook.com/US.AutoimportKS
Obrazek

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: czy ktoś wie jaki rodzaj folii na boku samochodu ?

Post autor: caniggia » 2012-06-18, 10:04

Ostatnio zmieniałem u siebie pasy, spokojnie odchodzą, z suszarką jeszcze łatwiej.



Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2315
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: czy ktoś wie jaki rodzaj folii na boku samochodu ?

Post autor: AluStar » 2012-06-19, 00:10

Jezeli ktos mial lakierowany element - to moze miec tak :


Obrazek

Ponizej jak potrafia wygladac pasy - i juz po wyklejeniu .

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „3.7 V6 2011 -”