Zabezpieczenia przed złodziejami.

Informacje i porady specyficzne dla silników V6 od 2011r.

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: caniggia » 2012-04-12, 00:23

Na szczęście nie słyszałem aby w PL ktoś ukradł mustanga.

Auta kradnie się na kilka sposobów, główne to
1. podmieniając sterownik
2. programując online nowy kluczyk
3. wyłączając immobiliser

Aby skutecznie zniechęcić złodzieja nie odłącza się zapłonu jak większość instalatorów alarmów robi, bo to najłatwiej obejść, stąd szkoda kasy na taki alarm, który nota bene nikomu do szczęścia nie potrzebny, bo i tak wszyscy mają go w d.... jak buczy.

Nie będę publicznie pisał co trzeba zrobić, a powyższa lista kumatemu gościowi powinna wystarczyć aby zrobić zabezpieczenie na które trzeba sporo czasu i hałasu.



Awatar użytkownika
Koral
Forumowicz
Posty: 2280
Rejestracja: 2009-01-02, 23:49
Model: GT CS8 +500HP
Silnik: V8 4.6
Kontakt:

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: Koral » 2012-04-12, 13:04

najlpeiej mustanga na łańcuchu trzymac :D

Obrazek


Koral tel.+48 792-33-55-65
http://www.facebook.com/US.AutoimportKS
Obrazek

musio
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-28, 10:39

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: musio » 2016-02-04, 14:08

http://niedzwiedz-lock.pl/o-nas/artykul ... dziezowej/" onclick="window.open(this.href);return false; montaż zabezpieczenia antykradzieżowego nie musi oznaczać wiercenia dodatkowych dziur, bo np. niedźwiedź-lock korzysta z oryginalnych jakie są. Polecam poczytać :)



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: caniggia » 2016-02-04, 14:43

Rezor pisze: 4. W biały dzień lawetą :)
Na to tez jest jakiś sposób, ciężko wciągnąć na lawetę auto z 4 kołami zablokowanymi, to jest w sumie najlepsze zabezpieczenie, osobiście bym nie założył, choćby nie wiem jaką homologację miało (blokada hamulców na 4 koła).



musio
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-28, 10:39

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: musio » 2016-02-09, 11:06

Jakby można bylo minimalizować, to bym miał na łańcuchu przy spodniach. A tak na poważnie, to co sadzicie w tych czasach o BL i mechanicznych blokadach skrzyni biegów? http://niedzwiedz-lock.pl/o-nas/proby-kradziezy" onclick="window.open(this.href);return false; - maja ciekawe przykłady, a ktoś coś?



Awatar użytkownika
siara
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1249
Rejestracja: 2009-02-26, 00:38
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: siara » 2016-02-09, 22:15

Ja mysle ze blokada to kwestia czasu w kazdym przypadku bo albo laweta albo co innego.

Zawsze mozna zamontowac sledzenie koszt abonamentu (dla firm ok 6-10zl /miesiac). Zawsze mozna karte wpakowac zasilic grosze to zjada albo podpisac umowe na kompleksowa usluge jest tego na rynku pelno i nie wymaga skomplikowanych instalacji. i zawsze wiemy gdzie jest autoa przynajmniej gdzie sie udalo...



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1617
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: Rezor » 2016-02-09, 23:51

@up i to da się obejść. Ataki typu man-in-the-middle, hijacknig urządzeń śledzących, a nawet zwyczajne wyciągnięcie ustrojstwa i zostawienie na chodniku :D każda metoda ma swoje wady i zalety :) mózg ze sprzętem od crackowania zabezpieczeń elektronicznych odpadnie w chwili kiedy trzeba będzie użyć siły, cwaniak z lawetą zostanie złapany po pierwszym drgnięciu pojazdu itd. Prawda jest taka, że nieważne jak zabezpieczysz pojazd jak ktoś "doświadczony" już na niego zwróci uwagę to już pozamiatane. Nawet w biały dzień może Ci niezdarna blondynka w seicento wiechać w tyłek, a Ty nieświadomy niczego wyjdziesz się kłócić zostawiając włączony samochód... ehh ;P


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
StarszyWajchowy
Stowarzyszenie MKP
Posty: 563
Rejestracja: 2015-05-08, 02:03
Model: 73 Mach 1 429
Silnik: inny V8
Kolor: yellow hornet
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: StarszyWajchowy » 2016-02-09, 23:55

siara pisze:Ja mysle ze blokada to kwestia czasu w kazdym przypadku bo albo laweta albo co innego.

Zawsze mozna zamontowac sledzenie koszt abonamentu (dla firm ok 6-10zl /miesiac). Zawsze mozna karte wpakowac zasilic grosze to zjada albo podpisac umowe na kompleksowa usluge jest tego na rynku pelno i nie wymaga skomplikowanych instalacji. i zawsze wiemy gdzie jest autoa przynajmniej gdzie sie udalo...
A co jeśli włączą zagłuszanie sygnału GPS/GSM ? Takie gadżety to codzienność dla złodzieja. Na nic się zda wtedy to śledzenie...


Tomek

Awatar użytkownika
siara
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1249
Rejestracja: 2009-02-26, 00:38
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: siara » 2016-02-10, 23:51

Zakladamy ze uruchomia takie urzadzenie to musza zdemontowac tak czy siak nadanij z auta bo wystarczy ze poniej na chwile sie odpali i mamy lokalizacje.

Poza tym takie urzadzenie daje znizke w ubezpieczeniu.

Osobno daje to wiele opcji:

- jesli mamy dzieci/inni z PRAWKIEM i jest ryzyko ze bez naszej wiedzy beda chcieli sie przejecach wiemy co i jak (podstawowa opcja urzadzen)
- wandalizm ( lepsza wersja urzadzen czujnik ruchu)
- odcholowanie auta



Awatar użytkownika
StarszyWajchowy
Stowarzyszenie MKP
Posty: 563
Rejestracja: 2015-05-08, 02:03
Model: 73 Mach 1 429
Silnik: inny V8
Kolor: yellow hornet
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: StarszyWajchowy » 2016-02-11, 00:27

Zgadza się, muszą później zdemontować to ustrojstwo, ale to przecież nie problem.
Nie mówię że takie urządzenie nie ma sensu, ale...jak ktoś chce ukraść auto i zna się na tym fachu to zrobi to bez problemu.
Najlepsza jest...polisa AC :)
W przypadku kupna auta nowego można dokupić dodatkową polisę, która pokryje różnicę w dopłacie do szkody całkowitej (lub w przypadku kradzieży) wypłaconej przez naszego ubezpieczyciela do kwoty zakupu auta (z faktury). Działa to przez bodajże 3 lata, czyli w przypadku kradzieży auta w 3 roku od chwili zakupu, ubezpieczyciel wypłaca powiedzmy 65% wartości auta nowego, a z tej polisy masz dopłatę do wysokości kwoty widniejącej na fakturze przy zakupie auta nowego.


Tomek

Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: TPS » 2016-02-11, 00:37

A zmyślnie ukryte odcięcie zapłonu? Zabezpieczenia na 100% nie ma, ale każde spowalniające złodzieja zaczyna działać na naszą korzyść.


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Awatar użytkownika
bart
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2012-11-19, 14:32
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: windveil blue

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: bart » 2016-03-10, 00:12

Zagluszacze gsm to norma stosowana, nawet na tyle powszechna ze sobie robia zewnetrzne zrodla zasilania aby zagluszarki nie wylaczyly sie, stoi sobie takie auto tydzien i stygnie a jak sie nikt nie zglosi po nie to rozbieramy........
Nie ma 100% zabezpieczenia, ale co zrobic :) cza zyc jakos z tym.


http://www.facebook.com/memoriginpolska" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/balticuspolska" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
veeefour
Forumowicz
Posty: 1578
Rejestracja: 2016-02-25, 18:48
Model: 2015 GT Fastback US
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race red AT
Kontakt:

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: veeefour » 2016-03-10, 07:36

roush pisze:Może mi ktoś wyjaśnić (najwyżej na pw) do czego służy dodatkowy pilot do kluczyka, czy to jest coś typu bezprzewodowy switch, czy jak?
http://www.formust.com/securilock_passi ... em-35.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest instrukcja do fabrycznego alarmu jak programowac klucze bo procedura sie deko rozni. Ja mam taki alarm a czy dobry czy nie to mam nadzieje sie nigdy nie przekonac :D
Jezeli jest dodatkowy kluczyk/pilot to nie jest to fabryczny alarm.



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1617
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: Rezor » 2016-03-11, 16:18

Taki patent DIY kiedyś na studiach widziałem:
Stary telefon z GPS + aplikacja na telefon. Stary telefon podpięty do samochodu, do alarmu i zapłonu. Cyklicznie wysyła wiadomości do apki na telefonie.
Możliwości:
-Jeśli położenie GPS pojazdu zacznie się zmieniać użytkownik zostanie zaalarmowany.
-Jeśli aplikacja nie dostanie cyklicznego powiadomienia wysyła sygnał o odcięciu zapłonu w samochodzie, uruchamia alarm i alarmuje użytkownika.
-Jeśli telefon w samochodzie nie odbierze sygnału ACK od apki j/w

Minusy:
- Słaby zasięg GPS i/lub GSM/GPRS może spowodować ciągłe fałszywe alarmy co może wykorzystać napalony złodziej zmniejszając naszą czujność
- Koszt i poziom skomplikowania (ale zawsze taniej niż utrata samochodu :D)

Plusy:
- Bardzo szybki czas reakcji. Mając komunikację ustawioną na co 30s złodziej nawet zakłócając GPS daleko nie ucieknie.
- Samo zakłócenie któregokolwiek sygnału wiąże się z rozpoczęciem procedury antykradzieżowej
- Instalacja niekomercyjna tak więc samemu można wiele rzeczy zrobić inaczej co skutecznie utrudni porywaczowi życie.
- Możliwość rozbudowania systemu o dodatkowe opcje zdalne.


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
empi1955
Forumowicz
Posty: 755
Rejestracja: 2013-02-19, 23:40
Model: GT 2006 ; 1978 KC
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver ; Bright Red
Lokalizacja:: 3city

Re: Zabezpieczenia przed złodziejami.

Post autor: empi1955 » 2016-05-20, 10:20

roush pisze:Nikt nie wie, od czego może być ten przycisk...? ^^
Najszybciej jakiś "indywidualny mod". Pozostaje Ci to sprawdzić organoleptycznie. Jeśli działa to się dowiesz bezproblemowo.
No chyba, że auto jest byłego bojownika ISIS i przycisk załącza opóźniony zapalnik niespodzianki gdzieś wewnątrz pojazdu. :D


Jedyne moje:
- słuszny, wolnossący GT 4,6 V8; 431 Hp; 569 Nm; tuned by HD-Customs
- taki na forum; Mustang II King Cobra 1978; 302 V8; 141 Hp; 339 Nm; import by As-Profi
- z kompresorem; GT500 5,4 V8; 600+ Hp; 800+ Nm; tuned by HD-Customs

ODPOWIEDZ

Wróć do „3.7 V6 2011 -”