Ustalenia dot. MustangRace 2011

Sprawy organizjacyjne Mustang Race 2011. Widoczny tylko dla organizatorów.
kaes
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 2008-11-05, 13:13
Model: 2007
Silnik: V6 4.0
Kolor: czarny, chwilowo bez pasów
Kontakt:

Ustalenia dot. MustangRace 2011

Post autor: kaes » 2010-10-07, 10:17

Witam wszystkich zrzeszonych :)
Andronik założył grupę organizatorów i dział dla nich (niewidoczne dla pozostałych) aby ułatwić kontakt między nami, ustalanie, planowanie i podejmowanie decyzji

O wszystkim związanym z MustangRace piszmy tutaj, na forum publiczne będziemy zamieszczać dopiero końcowe ustalenia. Z doświadczenia przy organizacji poprzednich zlotów wiadomo, że każda drobna rzecz spotka się z propozycjami, krytykami, pytaniami itd co tylko spowalnia czas (a najczęściej wychodzi to od osób albo niezainteresowanych albo nie będących w temacie ;) )

Póki co sytuacja jest taka:
Proszę chwilowo się wstrzymać z podejmowaniem większych akcji, rozmów ze sponsorami, urzędami miast itd. Trzeba poczekać (ok. półtora tygodnia) na ustalenia z potencjalnym głównym sponsorem czyli BP Polska. Mogą oni mieć żądania które wpłyną na dotychczasowy plan (np prośba aby z danymi mediami się nie kontaktować bo ich nie lubią ;), zmiany w trasie, inne własne pomysły) do których będzie się trzeba dostosować lub przynajmniej przedyskutować. Wiem, że czas jest dosyć napięty i trzeba by już załatwiać z Miastami/Gminami, ale półtora tygodnia nas raczej nie zbawi a może się okazać, że praca pójdzie na marne. Planować można, ale chwilowo wstrzymajcie się z konkretnymi załatwieniami.

W tej chwili pracujemy nad trasą w oparciu o stacje BP w Polsce, na ile to możliwe chcemy zachować dotychczasową, ale pewne zmiany będą nieuniknione (np. wiemy od Andronika, że w Darłowie nie ma BP - możliwe że zmienimy metę na Kołobrzeg, itd)

O wszystkim będziecie informowani na bieżąco. Do spraw regionalnych załóżcie osobne wątki w tym dziale.

Musimy być w kontakcie bo sprawa się robi za duża żeby robić po łebkach. I róbmy "drużynowo" bo jak zaczniemy indywidualnie to będziemy mieli burdel na kółkach a nie MR11 ;) A spójność musi być.


Z innych rzeczy - może (kto ma dojścia) skontaktować się z klubami za granicą? Czeskie, niemieckie... Może byłoby paru chętnych do wzięcia udziału, a póki co miejsca są (mamy chyba 15 osób na zakładane 30).

I z ciekawostek :) Czytamy z Dakotą autobiografię Iacocci, akurat doszedłem do rozdziału o Mustangu :)
Na kilka dni przed premierą zorganizowali rajd 70 Mustangów na trasie 700 mil (Nowy York - Dearborn o ile pamiętam) aby pokazać niezawodność samochodu :) A na trasie w wielu miejscach wynajmowali parking, stawiali znaki i bannery "Zagroda Mustangów" - i w ten sposób reklamowali kunia. Dosyć zbieżne z naszą wizją ;) Tyle że u nas jest 700 km mniej więcej, ale idea podobna, można się tym wesprzeć


CS6 Progress bar
[||||||||||||||||||--------------------------------] 36%

Obrazek

Awatar użytkownika
Dakota
Młodszy Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2008-11-06, 19:11
Model: 1996
Silnik: inny V8
Kolor: zielony plamisty

Post autor: Dakota » 2010-10-11, 16:30

Ważne sprawy do zatwierdzenia i przedyskutowania, żebyśmy byli zgodni zanim podamy do wiadomości:
1. Liczba załóg: 30 samochodów. Załoga to Kierowca [K] i pilot [P]. Za parę P+K wnoszona jest jedna opłata. Pilot może jechać sam, ale płaci tyle samo. Każda dodatkowa osoba w samochodzie płaci (nie liczymy ludzi od sponsorów). Wydaje mi się, że to sporo, ale jeśli każda osoba z załogi chce dostać jakiś pamiątkowy gadżet, to musimy na to uzbierać jakiś budżet.
2. Samochody są oklejane przez nas. Biorący udział podpisując regulamin wyrażają na to zgodę, a może już wcześniej to zapisać np. przy płaceniu zaliczki. Samochody nie mogą zostać oklejone na własną rękę. Za każdą "własną" naklejkę pobieramy opłaty: 100zł za naklejkę. To samo dotyczy "własnych" banerów i "własnych" reklam - kwota do ustalenia. Ma to nas zabezpieczyć przed tym, że dana załoga znajdzie własnych sponsorów i kosztem imprezy będzie próbowała ich sprzedawać. Nie jestem za tym, żeby tego zabraniać. Kwoty do ustalenia.
3. Załogi chętne tylko na część trasy, tak jak Kaes napisał na ogólnym. Chociaż, nie wiem czy to kogoś nie skusi do tego, żeby zrezygnować z udziału i po prostu sobie jechać za MR i imprezować z ludźmi. Może lepiej zadziałać tak, żeby ludzi zachęcić do udziału w całości wyścigu.
4. Jak zamierzamy zachęcić ludzi do udziału? Jak ich skusić? Co powiedzieć, żeby chcieli startować? Co będzie główną nagrodą? Jak zorganizować rajd, żeby nie zachęcać ludzi do łamania przepisów drogowych? Co będzie głównym polem zawodów? Prędkość czy jakieś zadania do wykonania?


YA RLY!

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Post autor: Dezo » 2010-10-11, 16:58

Dakotka, proponuję aby jednak z wrzucaniem takich ustaleń na Forum poczekać do rozmowy ze sponsorem. To tylko kilka dni... Postaram się umówić spotkanie na wtorek lub środę. Wtedy będziemy mieli ustalenia i spokojnie mozna układać poruszone przez Ciebie tematy w zasady uczestnictwa.
Wytrzymamy?
A zawodów jakichś specjalnych bym nie robił. Po prostu jazda dla przyjemności - idea Mustanga. Wystarczy zmieścić się w limicie czasowym. Albo na przykład, przy tym odnaleźć punkty charakterystyczne na trasie. Sądzę, że jak przyciśniemy sponsora, to nagrody też ufunduje. Gadźety będą na pewno. Jak rozmawiałem w piątek z Hubertem (wykonawczy od eventów z BP), już myślą nad wzorem koszulek dla uczestników.
Wszystko sobie uzgodnimy. Relax na razie.
Oczywiście dyskutować możemy jak najbardziej, żeby wiedzieć jakie mamy oczekiwania.


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Post autor: bedzin » 2010-10-11, 17:40

Dakota masz racje i Dezo tez, poczekajmy jeszcze te kilka dni. Jezeli chodzi o jazde to proponuje normalna jazde tak jak to na konika przystalo i np zachaczyc o jakis punkt i zrobic tam zdjecie w celu potwierdzenia obecnosci. ale nie jakies punkty pochowane tylko np jakis zajazd czy budynek przy trasie przejazdu. Ja myslalem zeby we wloclawku zroibc jakas jazde sprawnosciowa w ramach konkursu czy czeegos ale nie wiem jak to bedzie czasowo ( np byly by jakies slupki postawione i przejazd miedzy nimi z mozliwoscia polatania bokiem przypalenia gumy i takie tam... )



kaes
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 2008-11-05, 13:13
Model: 2007
Silnik: V6 4.0
Kolor: czarny, chwilowo bez pasów
Kontakt:

Post autor: kaes » 2010-10-11, 19:36

Dezo jasne - nic nie ogłaszamy publicznie, ustalamy tutaj między sobą na przyszłość i w małym gronie - żebyśmy potem jednym głosem mówili. Ważne jest jedno o co nam chodzi:
to nie będzie prawdopodobnie impreza w stylu "zróbmy sobie będzie fajnie" w s tylu OZMów, ale spora impreza. Muszą być zasady ustalone, wymuszone przestrzeganie - a będzie zajebiście i bez problemów.


CS6 Progress bar
[||||||||||||||||||--------------------------------] 36%

Obrazek

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: AluStar » 2010-10-11, 19:45

MIRMAL pisze:Shell nie zdecydowal sie na udzial w tej imprezie.
Liczymy teraz na BP ..

Zasady jak Kaes mowi musza byc ustalone odgornie bo beda sprzeczki i niepotrzebne nieporozumienia. Podpisujemy glejt na poczatku trasy. Trzeba jakos wymyslic pomoc dla konikow 1 gen - ktorzy moga pokazywac fochy - Mirek Lawete bedzie mial co ??



Awatar użytkownika
Dakota
Młodszy Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2008-11-06, 19:11
Model: 1996
Silnik: inny V8
Kolor: zielony plamisty

Post autor: Dakota » 2010-10-11, 20:05

Dezo, chodziło mi też o to, żeby nie zapomnieć tego ustalić :) trochę roztrzepana ostatnio chodzę (albo nie w sosie... i tak na zmianę).

Ja rozumiem, że do spotkania nic nie wiadomo na pewno, a to co ustalimy pewnie się zmieni o 360st... :] I też nie jestem za tym, żeby robić nie wiadomo ile zakazów/nakazów/przykazań i tak dalej. Z resztą przy organizacji poprzednich zlotów ustalenia ogólne były olewane albo wcale ich nie było i pozostawała tylko nadzieja, że w razie czego będziemy siebie nawzajem traktować po koleżeńsku. A wychodziło to różnie... Jak dotąd zapisały się osoby, które znamy i wiemy czego się spodziewać, więc luzik.

Jeśli chodzi o koszulki... razem z Pluzzem wymyśliliśmy nasz wzór. A jeśli nasz będzie ładniejszy to co? :P
Poniżej lista gadżetów, które wymyśliliśmy razem z Pluzzem to są:
- koszulki
- kubki
- chusty/bandany
- notatnik rajdowy z trasą, punktami, miejscem na własne wpisy i komentarze
- smycze
- breloczki

Oprócz notatnika i smyczy na gadżetach jest miejsce na logo sponsorów.
Aha... jakby się dało - nie dajcie sobie wcisnąć zielono-żółtych koszulek w kolorach BP... jak my będziemy w nich wyglądać?? :zalamany:


YA RLY!

Awatar użytkownika
Dakota
Młodszy Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2008-11-06, 19:11
Model: 1996
Silnik: inny V8
Kolor: zielony plamisty

Post autor: Dakota » 2010-10-11, 20:29

Co myślicie o konkursach tego typu (to już jest ściśle tajne!!!!), aby na checkpoincie sprawdzać kto ma najciekawszą muzę włączoną, kto ma czyste dywaniki, kto ma nieprzeterminowane leki w apteczce (albo kto ma najstarsze... ja w hunadiu miałam apap z 2001 roku :zawstydzony: ).
Albo sprawnościowe: zrób zwierzaczka z balonika (wiecie, tego długiego... takiego), albo zagwizdać jakiś motyw np. z McGyvera...


Nie wiem czy to pisać, cholipa, przecież będziecie sami jechać i znać konkursy... :| hmm... trzeba założyć kolejne tajne forum dla ustalenia konkurencji! :rotfl:
Idę spać. Pa


YA RLY!

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Post autor: Dezo » 2010-10-12, 06:46

Dakota, rozumiem Twoje humory, masz prawo je mieć ;) .
Oczywiście na spotkanie z BP powinniśmy zabrać jak najwięcej własnych propozycji. Koszulki wchodząw grę oczywiście MKP, jedynie ustalimy gdzie na nich wkomponować "słoneczka" BP i napis na przykład. Generalnie to MY jesteśmy organizatorem imprezy i narzucamy jej formułę oraz wygląd. Sponsor ma nieograniczone (prawie) prawo do reklamy w uzgodnieniu z MKP.
Tak to widzę.


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Post autor: Bielek » 2010-10-12, 23:18

może ten post będzie bezsensowny, ale przynajmniej nie będę sobie wyrzucał, że go nie poruszyłem.

nie wiem co proponujecie BP... bo jeśli będą chcieli mieć udział w nazwie imprezy np. BP Mustang Race to pewnie o tym pomyśleliście ale muszą wtedy rzucić sporo kasy, bo jesliu zrezygnuja to w następnych latach trudno będzie namówić innych sponsorów. ot tak, ufff;)

dodałem choć i tak widzę, że robicie to bardzo profesjonalnie, więc pewnie o tym pomyśleliście. szacunek.


co do filmiku to choćbym miał już zmontowany to i tak poczekam do ostatecznych ustaleń ze sponsorami by móc ich umieścić na końcu. nie ma sensu aktualizować sponsorów w materiale. Zreszta zanim zmontuje to jeszcze troche czasu minie;)



Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Post autor: Dezo » 2010-10-13, 08:06

Jasne Bielek. MR 2011 jest imprezą pilotażową, sprawdzianem możliwości MKP. Nie może być mowy o sprzedaniu tej imprezy już teraz, choćby nawet z czysto formalnej przyczyny - klub musiałby posiadać osobowość prawną aby podpisać stosowną, wieloletnią umowę na jej organizację.
Natomiast, jak już pisałem, jeżeli MR2011 zakończy się sukcesem, to będę namawiał do założenia stowarzyszenia MKP, co pozwoli na swobodne zdobywanie środków finansowych i organizowanie imprez we własnym zakresie.
Na dzisiaj, co tu kryć... sponsorzy rozmawiają z nami na słowo honoru... moje słowo. Na szczęście, już w przyszłym tygodniu będzie to słowo jeszcze kilku osób z MKP.
Kaes - błagam, wypadnij wiarygodnie. :D


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2121
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Post autor: stang232 » 2010-10-13, 19:32

Dezo, kaes trzymam za was kciuki :)
Wydaje mi się, że trzeba przygotować i spróbować przekonać BP o wsparcie w kwocie min. 60 000, (wliczając paliwo, noclegi, gadżety, koszty dodatkowe) czyli 2000zł na załogę.
Myślę że z taką kwotą dalibyśmy radę fajnie to zorganizować.

Ma ktoś z was doświadczenie w przygotowywaniu biznesplanu ?
No i trzeba by im pokazać ile mogą zyskać, gdzie możemy to rozgłosić itp.
Kaes zostały jeszcze jakieś smycze MKP?
Może przekazalibyście na rozmowie jakieś klubowe koszulki przedstawicielom BP? Byłoby chyba miło ( jakby połazili w domu trochę w nich to by jeszcze bardziej złapali bakcyla :hyhy: )


Obrazek

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Post autor: Dezo » 2010-10-18, 10:47

Mam pytanie. Czy "partnerzy" wklejeni na stronie mustangrace.pl coś nam zaoferowali za lansowanie się na stronie imprezy?


Samotny Wilk

kaes
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 2008-11-05, 13:13
Model: 2007
Silnik: V6 4.0
Kolor: czarny, chwilowo bez pasów
Kontakt:

Post autor: kaes » 2010-10-18, 10:50

informacja u nich = bannery + artykuły i informacje o mustangrace


CS6 Progress bar
[||||||||||||||||||--------------------------------] 36%

Obrazek

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Post autor: Dezo » 2010-10-18, 11:06

Czyli, że płacą za banery z MR2011? Bo artykuły to i tak napiszą i nie tylko oni. Jak roześlemy informacje do branzowych wydawnictw, to zamieszczą.


Samotny Wilk

Zablokowany

Wróć do „Mustang Race 2011”