Projekt plakatu i inna grafika

Sprawy organizacyjne. Dział widoczny dla organizatorów.
Awatar użytkownika
pluzz
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 2008-08-21, 15:44
Model: Coupe 289 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: bialy
Kontakt:

Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: pluzz » 2012-03-07, 21:55

Wątek na potrzeby plakatu MR Hominisa.


Tomasz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: celibad » 2012-03-07, 21:58

Witam hominisa , zaproponowałem Hominisowi objecie głównego projektanta plakatu , koszulki i identyfikatora na potrzeby MR i identyfikatorów - kart klubowych ... witaj Hominis , prosimy tutaj o wrzucanie Twoich propozycji ;)


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: hominis » 2012-03-07, 22:21

Dziękuję za wybranie mnie do zrobienia postera, t-shirta i ID.

Generalnie zajmuję się robieniem opraw graficznych - okładki, grafiki w publikacjach, skład różnych broszur, ulotek, gadżety, takie tam pierdoły ... zajmuję się promocją, reklamą związaną z dość specyficznym tematem UE ...
Może w przyszłym roku uda mi się z mojej fundacji zasponsorować MR2013 :) ... zobaczymy co przyszłość pokaże.
Ok, starczy tego pieprzenia :D

Będę tutaj wrzucał co trzeba.
Same prace do druku (TIFF / CDR) wrzucać będę na jakiś mój serwer, chyba, że macie jakiś ftp na którym mógłbym docelowo zamieścić pliki dla drukarni). Pliki siłą rzeczy będą trochę ważyć (szczególnie TIFF z plakatem).

Fakt faktem, że ile osób - tyle zdań ... i zawsze (prędzej czy później) robi się mexyk ... I tak w wątku gdzie wrzucałem plakaty nie zrobił się burdel :D Zwykle jak mam zlecenie na grafę to jest w cholerę ludzi wpieprzających się w detale :)

Co do plakatu - myślę, że w wątku 'mustang race - wypowiedz się' wrzuciłem to co wypotworzyłem po drodze ... ostatnią wersją jest http://photon.vot.pl/mr2012/poster_prefinal.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak jak pisałem - aby dokończyć pracę potrzebuję zdjęcia w jakości, która da jakość na wydruku. Plakat, zgodnie z ustaleniami, będzie w formacie A2 i A4. Co do palety - jak się domyślam 4+0

Co to t-shirta - jak na razie wstępny projekt to:
Przód: http://photon.vot.pl/mr2012/t-shirt_001_front.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Plecy: http://photon.vot.pl/mr2012/t-shirt_001_back.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzeba się zastanowić jak będzie produkowany t-shirt - czy jedziemy nadruk w full kolorze, czy robimy jakiś myk i dajemy monochrom lub wybrane barwy.
Jeżeli chodzi o identyfikatory - bardzo mocno wstępna wersja (bardziej pokazująca rozkład tekstów które pójdą nad grafiką - tu też, jeżeli macie sugestie, widzieliście jakąś kartę, która szczególnie wyjęła Was z butów - podeślijcie link do grafiki - zawsze będzie to dla mnie znak aby zrobić coś trafi w gusta)
http://photon.boo.pl/mr2012/CDR_kartaklubowa.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Pełna asceza - wiem :) - popracuję nad wersją z grafiką w tle. Skorzystam ponownie ze zdjęć z MR2011 i innych galerii zawierających foty co do których nie będzie problemu z prawami autorskimi i pokrewnymi.
Aha, pytanie - na identyfikatorze (no właśnie - czy to aby nie jest karta klubowa? :) ) wrzucamy logo MKP? (jeżeli tak - potrzebowałbym go w krzywych)

Czy znane są już graniczne terminy oddania materiału do druku?
Z tego co mi dzisiaj Celibad powiedział, identyfikator jest najkrótszy w czasie.



Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: AluStar » 2012-03-07, 23:43

hominis daj mi meila to ci przesle tylko do twojej uzytecznosci pliki jakie mam - moze cos z nich wydobedziesz.

Moge cos zaproponowac odnosnie pleców koszulki ??
daj zamiast napis Polska -> Mustang Race 2012 - bedzie lepiej chyba co ?? tylko propozycja
czyli w granicach Polski trasa i napis mustang Race ....



Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: bedzin » 2012-03-07, 23:46

mozna by bylo tez wykorzystac logo imprezy bo ani na plakatach ani na koszulkach go nie ma, nie wiem czy bedzie takowe logo czy nie ale tu byl temat co i jak ale nikt nic nie odpowiedzial, wiec moze tobie hominis sie przyda viewtopic.php?f=98&t=4615, jak by co to wszystko jest w krzywych



Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: AluStar » 2012-03-07, 23:51

bedzien ja mysle ze to logo co pokazujesz to logo z zeszlego roku i teraz to jest grafika jako logo ?? Plany sie zmienily. ??



Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: bedzin » 2012-03-08, 00:07

alu moim zdaniem impreza MUSTANG RACE jako takie logo dostala przy pierwszej imprezie. przy tej imprezie powinnismy wstawic logo bo ludzie beda kojarzyc impreze na ten rok z zeszloroczna impreza. ja wstawilem jakis czas temu propozycje loga( na jasnym tle i na ciemnym - zeby pokazac jak to moze wygladac) to nikt sie nie wypowiadal ani nic... logo zachowalo swoj glowny motyw - mustang tylko zostalo zmienione lekko tlo - gory i morze chyba nie musze tlumaczyc co symbolizuja.

A jeszcze o jaka grafike chodzi i o jakie plany??



Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: celibad » 2012-03-08, 07:02

Bendzinku ... http://photon.vot.pl/mr2012/poster_prefinal.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; plakat jest juz czesciowo zapodany :) logo sie moze zmieniac co roku tak jak na zlotach w Vesteras , nie bedziemy chyba co roku zakładać takie same koszulki z tym samym nadrukiem ? Hominis . pomysł z nickami uczestników jest do dupy , za duzo nasrane jest w dolnej czesci tam gdzie te napisy sie znajduja ,


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Dezo » 2012-03-08, 10:16

Projekty hominimisa są świetne, jednak jeżeli chodzi o koszulki to zachowałbym logo. Jest ono charakterystyczne dla imprezy i nawet jeżeli nie będzie głównym elementem na koszulce, to powinno się gdzieś znaleść jako motyw przewodni. Tak buduje sie markę i utrwala ją w świadomości. Człowiek kupuje wzrokiem.
Pozdrawiam


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: celibad » 2012-03-08, 10:20

to moze z tył na plecach umieścic te logo - skoro jest takie ważne ?


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: bedzin » 2012-03-08, 10:59

Celi plakat mi sie podoba, jest fajny i duzo mowiacy co to za impreza. Nie chodzi mi zeby logo bylo glowne wszedzie ale gdzies umiescic nawet nie duzych rozmiarow zeby ludzie wiedzieli ze to ta sama impreza. Co do koszulek i listy uczestnikow to jest za mocno nawalone. Tekst bedzie sie zlewal i ciezko bedzie cokolwiek odczytacz.



Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: hominis » 2012-03-08, 11:27

Dezo pisze:Projekty hominimisa są świetne, jednak jeżeli chodzi o koszulki to zachowałbym logo. Jest ono charakterystyczne dla imprezy i nawet jeżeli nie będzie głównym elementem na koszulce, to powinno się gdzieś znaleść jako motyw przewodni. Tak buduje sie markę i utrwala ją w świadomości. Człowiek kupuje wzrokiem.
Pozdrawiam
Logo MR2012 Bedzina nawiązujące do MR2011 postaram się wrzucić do plakatu i koszulki. Fakt faktem, zeszłoroczna impreza zaczęła plasować markę MR - warto byłoby to podtrzymać, aby docelowo za lat parę mieć imprezę żyjącą własnym życiem - rozpoznawalną. Elementem tej rozpoznawalności będzie logo. Zobaczę jak je wrzucić w projekty.
Tu wielka prośba do bedzina - jakbyś mógł mi te loga wrzucić w krzywych na maciej.smolarek@gmail.com Wykminię coś i wrzucę do oceny. Trzba zobaczyć jak to wyjdzie.



Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: hominis » 2012-03-08, 12:46

... alternatywne plecy t-shirta z logotypem MR2012 w wykonaniu Bedzina:
http://www.photon.boo.pl/mr2012/t-shirt ... ck_003.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do plakatu - Wrzuta całego logo z napisem "Mustang Race 2012" będzie powieleniem tego samego napisu. Może wrzucę tylko samo logo (bez textu). Generalnie co do logo Bedzina - w zasadzie to jest żyjąca własnym życiem konstrukcja graficzna - dużo szersza niż typowy logotyp (logo z tekstem). W zeszłorocznym plakacie (i innych produktach) stanowiła główny motyw graficzny. w tym roku mamy zdjęcie, które stanowi trzon plakatu (obok samego logotypu MR2012 w postaci pocharatanych wyrazów).

Moim zdaniem aby całość była wizualnie spójna trzeba zrobić jedno z dwóch (wiążące się oczywiście z decyzją):
1) Zmieniamy koncepcję plakatu i w miejsce obecnego logotypu ME2012 (pocharatane litery) wstawiamy konstrukcję MR2012 ... przy czym moim zdaniem trzeba będzie zrezygnować z palm, gór logotypu Bedzina, które raczej nie nawiązują do głównego motywu (zdjęcia) plakatu.
Wizualizacja: http://www.photon.boo.pl/mr2012/poster_ ... 004_03.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
2) Modyfikujemy logo Bedzina do samego Mustanga (obcinamy całą typografię, palmy, laskę, etc.) i wkomponowujemy to w obecny na plakacie logotyp MR2012 (pocharatany). Wizualizacja: http://www.photon.boo.pl/mr2012/poster_ ... 004_02.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

O ile na koszulce mamy zupełnie odrębną powierzchnię (plecy) - tam logotyp Bedzina z powodzeniem pasuje. Z plakatem - tu musielibyśmy przeszwarcować całą konstrukcję. Logotyp Bedzina jest w zasadzie grafiką w odbiorze (oczywiście moim zdaniem) niż typowy logotyp, którm z powodzeniem byłby sam Mustang w rybim oku.



Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Dezo » 2012-03-08, 12:53

Hominis, może zrób tak: "stare" logo powinno zawierać napis Mustang race, już bez oznaczenia 2012, palm, dziweczyny. W drugiej wersji, która przesłałeś umieść ją pod zaprojektowanym przez Ciebie napisem MR 2012 i będzie ok. Uchwyć jedynie proporcje, tak aby logo było w miarę czytelne.
Pozdrawiam


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Bielek » 2012-03-08, 14:02

Nie moge się rozpisywać więc krótko. To co wcześniej było logotypem moim skromnym zdaniem
Nim nie jest. To nie jest logo, jak hominis zauważył i co z Pavulonem wcześniej pisalismy ta grafika nie ma elementów z których składa się logotyp czy logo.


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mustang Race 2012”