AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Dział poświęcony projektowi Mustang Race Car

Moderator: muarah

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: Bielek » 2013-10-11, 00:40

MRC będzie pierwszym ekologicznym Mustangiem;)


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: sim » 2013-10-11, 02:42

Prawdziwie zielonym :)

Żeby Was troszkę podjarać ;) To jest to czego nam trzeba, czyli troszkę przykładowego złomu z domowych porządków :)

Ponad 6 kg miedzi:

Obrazek

Obudowa dysku twardego, radiator z procesora, radiator z karty graficznej i blaszka z dyskietki. Razem ponad 1 kg aluminium. :)

Obrazek



Awatar użytkownika
yoozeq
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1357
Rejestracja: 2013-01-02, 21:34
Model: 68,69,69, ..?
Kolor: ładny
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: yoozeq » 2013-10-11, 08:23

Mam nadzieję tylko że tych kabli nie opalałeś bo z eko to nic nie ma wspólnego... :luka: Tak nawiasem to obierane kable mają dużo lepsze ceny ;) Masa odpadów takich pozostaje po np. budowie domu.

U mnie złom odkupuje Nicrometal z Torunia i może byliby zainteresowani np. patronatem akcji albo coś... Sami taki kontener odbierają i podstawiają pusty. Kontenery mają różne rozmiar itd... Nie wiem na jakim terenie działają ale gdyby kilka kontenerów było w kraju to temat staje się do ogarnięcia bo inaczej koszt wysłania tego złomu do jakiegoś punktu może zniechęcać..., a jak ktoś sprzeda sam złom to może mieć później problem żeby nie :piwo: zamiast oddać na nasz cel ;)


pozdrawiam, yoozeq
-------------
Mustang 1968 fastback JCode - projekt
Mustang 1969 coupe 200 c.i. I6
Mustang 1969 sportsroof 331 stroker
Mustang 1973 MACH 25%
Mustang 2017 GT S550 - dzienny
http://www.facebook.com/My.Mustang.69

Awatar użytkownika
joleńka
Stowarzyszenie MKP
Posty: 169
Rejestracja: 2012-08-07, 09:37
Model: GT 2014
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Mińsk Mazowiecki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: joleńka » 2013-10-11, 10:22

tylko ja mam takie pytanie jesli nawet udaloby sie nawiazac jakas wspolprace z firma nazwijmy ogolnopolska ktora dalaby swoje kontenery zebysmy mogli kazdy w wolnej chwili cos tam wrzucic to wydaje mi sie ze trzeba by bylo znalezc jeszcze chetnych z placem/miejscem ogrodzonym na ich 'postoj'... nie wiem tak dedukuje nie znam sie :P bo pewnie ceny skupu bylyby przystepniejsze jesli bysmy oddawali wieksze ilosci??



Awatar użytkownika
yoozeq
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1357
Rejestracja: 2013-01-02, 21:34
Model: 68,69,69, ..?
Kolor: ładny
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: yoozeq » 2013-10-11, 10:33

joleńka pisze:tylko ja mam takie pytanie jesli nawet udaloby sie nawiazac jakas wspolprace z firma nazwijmy ogolnopolska ktora dalaby swoje kontenery zebysmy mogli kazdy w wolnej chwili cos tam wrzucic to wydaje mi sie ze trzeba by bylo znalezc jeszcze chetnych z placem/miejscem ogrodzonym na ich 'postoj'... nie wiem tak dedukuje nie znam sie :P bo pewnie ceny skupu bylyby przystepniejsze jesli bysmy oddawali wieksze ilosci??

Zależy jakiej wielkości bo są np. takie jak paleta euro która spokojnie się zmieści na podwórku ... i jeszcze mniejsze też :) Większe i dużo większe również ;)


pozdrawiam, yoozeq
-------------
Mustang 1968 fastback JCode - projekt
Mustang 1969 coupe 200 c.i. I6
Mustang 1969 sportsroof 331 stroker
Mustang 1973 MACH 25%
Mustang 2017 GT S550 - dzienny
http://www.facebook.com/My.Mustang.69

Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: sim » 2013-10-11, 12:55

yoozeq pisze:Mam nadzieję tylko że tych kabli nie opalałeś bo z eko to nic nie ma wspólnego... :luka: Tak nawiasem to obierane kable mają dużo lepsze ceny ;) Masa odpadów takich pozostaje po np. budowie domu.
"Opał" by się przecież tak nie świecił :) Fajną metodą jest usuwanie izolacji... spawarką, ale rzadko mam do niej dostęp ;) Rozgrzewa się kabel wyłączasz i ściągasz izolację szmatą ;)

[EDYCJA]

Znalazłem jedną firmę która ma wiele skupów na terenie kraju: http://www.syntom.pl/pl/oddzialy" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
yoozeq
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1357
Rejestracja: 2013-01-02, 21:34
Model: 68,69,69, ..?
Kolor: ładny
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: yoozeq » 2013-10-11, 13:18

sim pisze:
yoozeq pisze:Mam nadzieję tylko że tych kabli nie opalałeś bo z eko to nic nie ma wspólnego... :luka: Tak nawiasem to obierane kable mają dużo lepsze ceny ;) Masa odpadów takich pozostaje po np. budowie domu.
"Opał" by się przecież tak nie świecił :)
No wiem wiem :D Ale do tematu...

Tutaj pojemniki jakie wstawiają :
http://nicrometal.com/wszystkie-ofert/z ... pojemniki/
Ich centrale:
http://nicrometal.com/kontakt/kontakt/d ... eadresowe/

I ważna sprawa za wstawienie pojemnika i jego odbiór się nie płaci ! A kasę wypłacają na wskazane konto bankowe.

Tak sobie myślę jeszcze, że skoro MR2014 startuje z Torunia to też mógłby być dla nich dodatkowy argument.... Tomek jest tam na miejscu może by pogadał ... ? Co myślicie ?


pozdrawiam, yoozeq
-------------
Mustang 1968 fastback JCode - projekt
Mustang 1969 coupe 200 c.i. I6
Mustang 1969 sportsroof 331 stroker
Mustang 1973 MACH 25%
Mustang 2017 GT S550 - dzienny
http://www.facebook.com/My.Mustang.69

Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: sim » 2013-10-11, 13:29

Ja myślę, że to dobry pomysł, tym bardziej, że oferują widzę też małe kontenery które bez problemu można zmagazynować nawet w garażu czy piwnicy.



Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-12, 01:17

Bardzo fajnie wyglada to 6 kg miedzi, jak 6 kg krewetek;))


muarah

Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: sim » 2013-10-12, 12:58

Przy zabawie elektroniką, elektryką itd. sporo taki krewetek idzie "wyprodukować" ;) Gdybyśmy "połowili" kilka ton takich bez stresu można by skończyć auto ;)



Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-12, 13:35

No to urzadzamy wielkie polowy krewetek :rotfl:


muarah

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-12, 13:37

Trzeba jakas niebanalna nagrode przyznac za najwiekszy polow ;)


muarah

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-13, 15:09

Słuchajcie, mam szatanski pomysl uzupełniający do tej zbiórki :hyhy:
Moim zdaniem problem bedzie z dostarczaniem tych metali w konkretne miejsca zbiórki. Bo pare kabli miedzianych czy troche alu to każdy gdzieś tam ma i pewnie chetnie odda na pożyteczny cel ale samodzielnie do skupu sie nie wybierze raczej bo to duzo zachodu. Co innego gdy sie zbierze masa krytyczna powiedzmy 20kg miedzi, wtedy juz warto coś z tym zrobic i przeznaczyć na dobry cel!

Dlatego proponuje taki system łączenia i przekazywania sobie zbiorów, nieco podobny do tego jak dxualaja sieci sprzedazy bezposrednimej, np. Amway. Jesli dwóch mustangowcow ma spotka sie gdzieś na jakiś spocik i jazdy z nich ma troche metalu to łącza zbiory i zabiera je ten kto ma wiecej;) następnie jesli ten mustangofil spotka kogoś kto na jeszcze wiecej to przekazuje my swój zbiór itd .. W ten sposób zbiera sie większa masa i w końcu na zasadzie piramidy wszystko trafia do lokalnego Bossa, ktory moze mieć juz tego naprawde sporo. Zabraliśmy czas robimy event typu ogolnopolskie spotkanie lokalnych Bossow i jak w mafii, wszystko zgarnia najsilniejszy, spienieza to na skupie i sam kupuje za to jakieś konkretne czesci do Race Cara!
Myśle tez ze wszyscy bossowie powinni mieć możliwość pojezdzenia gotowym Mustangiem po torze na jakimś evencie :przestraszony:

Cały plan opiera sie troche na zaufaniu ale to tez jest w nim fajne. Poza tym np tutaj Ci którzy zbierają od innych mogą sie na bieżąco chwalić ile juz zebrali i od kogo! Jeszcze lepiej wykorzystać do tego Facebook, rozpropagowac akcje szerzej!

Ten "system" mozna nawet szeroko zakomunikowac i rozpowszechnic, moze nawet ludzie spoza Klubu i forum sie dołącza?


muarah

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-13, 15:13

A no i oczywiście ustalmy ze jest to troche czasu, np do konca lutego przyszłego rok, tak zeby te kupione w ramach akcji czesci były dostępne przed początkiem sezonu.
Akcje warto jakos ciekawie nazwać, ja proponuje "Raceway" :rotfl:
Inne pomysły?


muarah

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: Bielek » 2013-10-13, 15:41

A co z ludźmi co nie maja stangow...
Może "bitwa" miedzy miastami...
Raz w miesiącu wrzucamy info gdzie sie spotykamy. Przy okazji ludzie mogą pooglądac mustangi.

Miasto które zdobędzie największa wartość będzie miało okazję przywitać w swoim mieście Race Cara. Osoba. Tego miasta, która przyniosła w sumie najwiecej będzie miała szansę przejechać się Race Carem

Aby akcja sie powiodła trzeba zaangażować lokalne media. Mogę przygotować teksty do wysyłki, ale fajnie gdyby lokalni samodzielnie nawiązywali kontakty z dziennikarzami.

Muarah zaproponował nazwę akcji, a może są jeszcze jakieś propozycje, najlepiej w j. polskim?


Trzeba z tym uderzyć do szkół samochodowych... Moge ogarnąć samochodówkę w Poznaniu na starołęce.


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mustang Race Car”