Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
dmu
Posty: 5
Rejestracja: 2020-03-14, 02:08
Model: Mustang California S
Silnik: V8 5.0
Kolor: gray
Lokalizacja:: Osielsko
Stajnia: Stajnia Bydgoszcz

Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: dmu » 2020-03-17, 17:33

Jaka aplikację na Androida polecacie do radas sync 3 w Mustangu 2017? Nie mam pojęcia do końca o co chodzi, polecane sądwie ale chciałbym kogoś kto ma i przechodził ostatnio tę drogę o pomoc w konkretnym wyborze.



dmu
Posty: 5
Rejestracja: 2020-03-14, 02:08
Model: Mustang California S
Silnik: V8 5.0
Kolor: gray
Lokalizacja:: Osielsko
Stajnia: Stajnia Bydgoszcz

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: dmu » 2020-03-18, 22:57

Dzięki za brak podpowiedzi. 72 osoby zainteresowały się tematem ale żadna nie dała odpowiedzi lub wskazówki. Należę również do innego klubu i tam zawsze ktoś coś podpowie. Na razie jestem zawiedziony ale może bedzie lepiej lub gorzej. Sam rozwiązałem problem chociaż do końca nie jestem zadowolony.



Awatar użytkownika
kilos1981
Młodszy Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 2020-01-19, 12:26
Model: Pony
Silnik: V6 3.7
Kolor: Biały
Lokalizacja:: Bielawa
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: kilos1981 » 2020-05-10, 00:15

Jakoś mnie nie dziwi że nikt Ci nie odpowiedział...



dmu
Posty: 5
Rejestracja: 2020-03-14, 02:08
Model: Mustang California S
Silnik: V8 5.0
Kolor: gray
Lokalizacja:: Osielsko
Stajnia: Stajnia Bydgoszcz

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: dmu » 2020-05-21, 00:39

Twoja opinia odnosi się ogólnie do osób z tego forum i ich bierności czy też pytanie było zbyt wyrafinowane i nikt jeszcze nie osiągnął wiedzy w tym zakresie. Może chodzi o moją niecierpliwość a tu pytaaie jak w urzędzie musi nabrać mocy poprzez czasowe odleżenie.



Awatar użytkownika
pab567
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2019-10-14, 13:40
Model: GT convertible MY16
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: WaWa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: pab567 » 2020-05-21, 12:27

Myślałem, że nie ma głupich pytań... ale jak widać są... nie podałeś o jakie aplikacje chodzi (nawigacje? odtwarzacze multimediów? cokolwiek?), ani pod czym chcesz uruchamiać (Android Auto? Apple CarPlay? AppLink)? Wróżki to raczej tylko w bajkach...



Awatar użytkownika
Amipio
Młodszy Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2015-05-20, 15:54
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Velocity Blue
Lokalizacja:: Kraków

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: Amipio » 2020-05-21, 14:47

Strzelam że chodzi Ci o to:
https://play.google.com/store/apps/deta ... fordpasseu

Tego mam zainstalowane , d*py nie urywa, właściwie tylko stan paliwa zużycie oleju i km pokazuje, reszta to pierdoły.



dmu
Posty: 5
Rejestracja: 2020-03-14, 02:08
Model: Mustang California S
Silnik: V8 5.0
Kolor: gray
Lokalizacja:: Osielsko
Stajnia: Stajnia Bydgoszcz

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: dmu » 2020-05-26, 15:36

Być może moje pytanie było zbyt ogólne ale jestem od niedawna właścicielem i niewiele wiem. Szukałem kontaktu z kimś z Bydgoszczy przed zakupem ale również cisza, teraz pytam ogólnie bo nie wiem nic. Sprawdziłem dwie aplikacje Android Auto - Google Maps, Media & Messaging i jeszcze jedną ale do końca nie byłem zadowolony. Używam Janosika ale twórca tego oprogramowania na pytanie o współpracę jego aplikacji z innym nakładkami nic mi nie odpowiedział przez 2 miesiące. Kiedy pytam na forum New Beetle zawsze szybko ktoś podpowiada lub dopytuje bo każdy z nas na początku nic nie wiedział.



Awatar użytkownika
Amipio
Młodszy Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2015-05-20, 15:54
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Velocity Blue
Lokalizacja:: Kraków

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: Amipio » 2020-05-26, 16:39

dmu pisze:
2020-05-26, 15:36
Być może moje pytanie było zbyt ogólne ale jestem od niedawna właścicielem i niewiele wiem. Szukałem kontaktu z kimś z Bydgoszczy przed zakupem ale również cisza, teraz pytam ogólnie bo nie wiem nic. Sprawdziłem dwie aplikacje Android Auto - Google Maps, Media & Messaging i jeszcze jedną ale do końca nie byłem zadowolony. Używam Janosika ale twórca tego oprogramowania na pytanie o współpracę jego aplikacji z innym nakładkami nic mi nie odpowiedział przez 2 miesiące. Kiedy pytam na forum New Beetle zawsze szybko ktoś podpowiada lub dopytuje bo każdy z nas na początku nic nie wiedział.
Czego lub do czego szukasz apek?

U mnie wygląda to tak:
Android Auto nie używam choć próbowałem, jakoś mi nie podeszło.
Do auta mam wejść i nie myśleć o podłączaniu czegokolwiek.
Korzystam głównie z Janosika i Spotify. Obie apki przez bluetooth łączą się bezproblemowo z Sync3.
Wystarczy ustawić Janosika aby uruchamiał się i zamykał po połączeniu z autem, podobnie Spotify i zapomnieć.
Komunikaty z Janosika słychać w głośnikach. Jeśli słuchasz muzy ze Spotify a Janosik ma coś do zakomunikowania zatrzymuje odtwarzanie i gada co ma gadać
jak skończy wraca Spotify.
Nawi z telefonu bądź wbudowana.
Dostajesz sms-a na ekranie wyświetla się treść możesz też odsłuchać.
Jedyne czego brakuje to opcji aby po otwarciu szyby z automatu wyłączało się całe audio i można było słuchać tego co najlepsze w V8 :D



Awatar użytkownika
pab567
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2019-10-14, 13:40
Model: GT convertible MY16
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: WaWa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: pab567 » 2020-05-27, 10:56

Z Android Auto główny problem polega na tym, że Google nie chce otworzyć tego systemu dla innych deweloperów przez co liczba wspieranych aplikacji jest wyjątkowo mała - z nawigacji masz Google Maps, zamiast Yanosika jest Waze. Producenci innych popularnych aplikacji - Yanosik, NaviExpert, AutoMapa, TomTom itp. - niestety na chwilę obecna nie mają możliwości wyprodukowania wersji pod Android Auto. Są pewne metody obejścia tego - polecam wątek na forum VW Passata oraz bezpośrednia na XDA Developers.

Zdecydowanie sympatyczniej wygląda to w przypadku CarPlay - po pierwsze Apple otworzyl system na innych dostawców (aż mi się w to wierzyć nie chciało) i po drugie można dokupić adapter bezprzewodowy dzięki czemu nie trzeba bawić się w podłączanie kabelka na krótkich dystansach (na dłuższych sie przydaje ładowanie). W sumie tylko z tego powodu przesiadłem się na iPhone'a.



genie
Stowarzyszenie MKP
Posty: 261
Rejestracja: 2016-04-19, 13:16
Model: GT MY2017
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic Grey

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: genie » 2020-05-27, 11:16

Amipio pisze:
2020-05-26, 16:39
Android Auto nie używam choć próbowałem, jakoś mi nie podeszło.
Do auta mam wejść i nie myśleć o podłączaniu czegokolwiek.
Korzystam głównie z Janosika i Spotify. Obie apki przez bluetooth łączą się bezproblemowo z Sync3.
Wystarczy ustawić Janosika aby uruchamiał się i zamykał po połączeniu z autem, podobnie Spotify i zapomnieć.
Komunikaty z Janosika słychać w głośnikach. Jeśli słuchasz muzy ze Spotify a Janosik ma coś do zakomunikowania zatrzymuje odtwarzanie i gada co ma gadać jak skończy wraca Spotify.
Nawi z telefonu bądź wbudowana.
Dostajesz sms-a na ekranie wyświetla się treść możesz też odsłuchać.
Jedyne czego brakuje to opcji aby po otwarciu szyby z automatu wyłączało się całe audio i można było słuchać tego co najlepsze w V8 :D
Do komunikacji z SYNC służą aplikacje: Car Play w telefonach z iOS i Android Auto w telefonach z Androidem.
Przy takim połączeniu można używać niektórych apek z telefonu w systemie SYNC.
W niektórych samochodach działa to przez bluetooth a w niektórych trzeba telefon podłączyć kablem usb.
Akurat w moim Mustangu telefon Iphone musi być połączony kablem usb a Countrymanie żony łączy się z autem przez bluetooth.
Przez bluetooth w Mustangu mogę jedynie dzwonić i odbierać rozmowy i sms-y.
Mam pewne wątpliwości do tego co piszesz:
1)Jak bez Android Auto używasz apek z telefonu na SYNC3?
2)Jak to możliwe u Ciebie, że łączysz się z SYNC3 przez bluetooth w Mustangu?
3)Jak zmusiłeś Janosika i Spotify żeby automatycznie uruchamiały się po połączeniu z autem i wyłączały po odłączeniu?
Przepraszam za trudne pytania ale też chciałbym nie łączyć telefonu kablem i żeby apki z telefonu działały jak u Ciebie ;)
Z góry dziękuję za wyjaśnienia.
Ostatnio zmieniony 2020-05-27, 11:27 przez genie, łącznie zmieniany 1 raz.



genie
Stowarzyszenie MKP
Posty: 261
Rejestracja: 2016-04-19, 13:16
Model: GT MY2017
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic Grey

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: genie » 2020-05-27, 11:20

pab567 pisze:
2020-05-27, 10:56
po drugie można dokupić adapter bezprzewodowy dzięki czemu nie trzeba bawić się w podłączanie kabelka na krótkich dystansach (na dłuższych sie przydaje ładowanie). W sumie tylko z tego powodu przesiadłem się na iPhone'a.
Czy mogę poprosić o info co to za adapter bezprzewodowy? Może link?
Dziękuję z góry.



Awatar użytkownika
Amipio
Młodszy Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2015-05-20, 15:54
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Velocity Blue
Lokalizacja:: Kraków

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: Amipio » 2020-05-27, 12:25

genie pisze:
2020-05-27, 11:16
Amipio pisze:
2020-05-26, 16:39
1)Jak bez Android Auto używasz apek z telefonu na SYNC3?

- Janosik się uruchamia i robi co ma robić, jeśli chcę coś zgłosić to na telefonie nie na ekranie Sync, Spotify pod audio się wyświetla, zmiana utworów albumów podobnie jak CD, stacji radiowych ( te same przyciski )

2)Jak to możliwe u Ciebie, że łączysz się z SYNC3 przez bluetooth w Mustangu?

- Sparowałem telefon z autem i to wszystko jak pamiętam, nic szczególnego nie robiłem :)

3)Jak zmusiłeś Janosika i Spotify żeby automatycznie uruchamiały się po połączeniu z autem i wyłączały po odłączeniu?

- w ustawieniach Janosik ( ustawienia ->bluetooth -> automatycznie uruchom i zamknij aplikację ) i Spotify ( ustawienia-> widok samochodowy )

Przepraszam za trudne pytania ale też chciałbym nie łączyć telefonu kablem i żeby apki z telefonu działały jak u Ciebie ;)

- Spoko jak dopadnę drugi telefon nagram film. Nie wiem tylko czy dobrze się rozumiemy, nie bawię się apkami na wyświetlaczu auta poza zmianą utworów na Spotify które też zmieniam na kierownicy choć można na ekranie.
Zależało mi aby nie klikać, nic nie podłączać po wejściu do auta. Często korzystam ze Spotify, jeśli coś słucham na telefonie i przestanę po wejściu do auta
z automatu się odpala to co szło podobnie jeśli aktualnie słucham i wsiądę do auta też przeskakuje na audio w aucie. Generalnie tak wg ma to działać.
Ma to też plus gdy zapomnisz zabrać telefonu zorientujesz się zanim wyjedziesz.
PS. Bluetooth w telefonie zawsze mam włączone, radia nie słucham.



Awatar użytkownika
pab567
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2019-10-14, 13:40
Model: GT convertible MY16
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: WaWa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Jaka aplikacja na Androida do radia sync 3

Post autor: pab567 » 2020-05-28, 11:42

genie pisze:
2020-05-27, 11:20
pab567 pisze:
2020-05-27, 10:56
po drugie można dokupić adapter bezprzewodowy dzięki czemu nie trzeba bawić się w podłączanie kabelka na krótkich dystansach (na dłuższych sie przydaje ładowanie). W sumie tylko z tego powodu przesiadłem się na iPhone'a.
Czy mogę poprosić o info co to za adapter bezprzewodowy? Może link?
Dziękuję z góry.
Ja kupowałem jeszcze w starej obudowie ale dostępna jest już nowa wersja



ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady techniczne”