Profesjonalne przerabianie świateł

Tuning, Serwis, Przerabianie Świateł, Import Części.

Moderator: caniggia

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2014-03-03, 11:59

Samochód został zatrzymany jako dowód w sprawie. A auto mogą odholować jak jest niesprawne.



Awatar użytkownika
marcinp
Stowarzyszenie MKP
Posty: 413
Rejestracja: 2012-08-15, 23:14
Model: 66 Coupe, 72 Mach1
Silnik: inny V8
Kolor: Silver Blue, Bright Blue Metallic
Lokalizacja:: Wrocław

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: marcinp » 2014-03-03, 12:17

caniggia pisze:Jak się okazuje, są asymetryczne, ale nie tak jak powinny, widać to na przyrządzie, byłem specjalnie sprawdzić. Ale ważne że są.

Wiesz może do jakiej mocy obniżyli?
Obniżyli do 20 W - 2000 lm, Wcześniej miały: 35 W - 3200 lumenów.
szczegóły w artykule:
http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Tansz ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam,
marcinp

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2014-03-03, 12:26

OK, czyli w zasadzie H9 świeci lepiej, gdyż czasem ma lekko ponad 2klm.



Awatar użytkownika
Lipton
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 2014-02-26, 11:06
Model: GT 2006 Manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: Lipton » 2014-03-03, 13:16

witekz pisze:
caniggia pisze:Aktualnie jest możliwość wykonania przeróbki w Warszawie przez warsztat współpracujący że mną.
Kolega demontuje, wysyła, ja przerabiam, odsyłam przerobione na montaż. Szczegóły na pw.

Taka ciekawostka, opowiedział mi klient.
Zatrzymała go Policja za czerwone światła, zabrali dowód, na drugi dzień wezwanie na komendę z samochodem. Po wizycie samochód odprowadzony na parking policyjny. Oględziny, zdjęcia, nagrywanie filmów z działania świateł. Wstrzęte dochodzenie, również przeciw diagnoście. Auto finalnie zostało wydane na przeróbkę świateł.
Kolega przerobił światła, stawił się z autem na komendzie, a tu znowu oględziny, nagrywanie filmów. Nawet został wezwany gość który przerabiał światła i go pytali co i jak przerabiał.
Przeróbka choć badziewna, została zaakceptowana.
Tak więc finalnie sprawa toczy się dalej przeciw diagnoście, a auto już na legalu wydane.
Oprócz tylnych świateł czepili się ksenonów, głównie braku spryskiwaczy, nie czepiali się że są symetryczne ani braku autoregulacji wysokości świecenia.
Ta opowieść jest lekko dziwna, a na jakiej podstawie policja zatrzymała pojazd na parkingu policyjnym?rozumiem, że wcześniej zabrali mu dowód i kazali mu przyjechać na drugi dzień? jak zabiorą dowód to trzeba usunąć usterkę i odebrać dowód, ale nie na policji. Jak zakazali mu dalszej jazdy to nie znaczy, że mogli sobie odholować lub "zatrzymać" pojazd.

Raczej z tego powodu że ( prowadzona jest sprawa wobec pracownika okręgowej stacji kontroli. Muszą zebrać dowody ale to i tak dziwne że zabrali na partking policyjny).


"Wszystko da się zrobić wystarczy chcieć"

Pozdrawiam,
Mateusz

Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2393
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2014-03-03, 17:17

marcinp pisze:
caniggia pisze:Jak się okazuje, są asymetryczne, ale nie tak jak powinny, widać to na przyrządzie, byłem specjalnie sprawdzić. Ale ważne że są.

Wiesz może do jakiej mocy obniżyli?
Obniżyli do 20 W - 2000 lm, Wcześniej miały: 35 W - 3200 lumenów.
szczegóły w artykule:
http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Tansz ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i według mnie w mustangu lampy ( ksenony ) są słabsze od ksenonów europejskich mam Qashqai i tam ksenony świecą o wiele lepiej



Awatar użytkownika
mcgan
Stowarzyszenie MKP
Posty: 296
Rejestracja: 2013-09-16, 14:54
Model: V8 2010
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czorny
Lokalizacja:: EBE
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: mcgan » 2014-03-04, 10:56

Dzięki serdeczne!!!

Emulatorki od Caniggia działają znakomicie :) Ogromne, wielkie i dozgonne dzięki za telefoniczną pomoc i cierpliwość przy modyfikowaniu świateł - Pawle, Twoja pomoc okazała się nieoceniona! :) Dzwoniłem i męczyłem pytaniami w sobotę i w poniedziałek, zamęczałem kompletnymi pierdołami, no ale nie mam o niektórych rzeczach pojęcia - Caniggia potrafił wszystko wyjaśnić na spokojnie, co się bardzo ceni.

Efekt: wczoraj koło 23:00 auto poskładałem i dzisiaj z bananem na twarzy udam się na przegląd :hurra:

Naprawdę polecam HD-Customs, warto, warto Panowie!


AmCarChips.pl - mechanika i tuning

Awatar użytkownika
Koral
Forumowicz
Posty: 2277
Rejestracja: 2009-01-02, 23:49
Model: GT CS8 +500HP
Silnik: V8 4.6
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: Koral » 2014-03-04, 13:48

Lipton pisze: Raczej z tego powodu że ( prowadzona jest sprawa wobec pracownika okręgowej stacji kontroli. Muszą zebrać dowody ale to i tak dziwne że zabrali na partking policyjny).
bardzo dziwna sprawa, jelsi to prawda a nie np sugestia zeby wszystkei lampy przerabiac to koles ktorego nie bede nazywal po imieniu bo nie znam szczegolow prawdopodobnei przyznal sie do jakeigos czynu zabronionego znaczy przestepstwa lub namawianiu do przestepstwa diagnosty , czyli po polsku np obsral sie na widok policji i przyznal ze wogole autem nie byl na przegladzie a diagnosta mu po znajmosci podbil dowod,i to jzu wkopal diagnoste i tu nazwac takiego po imieniu az sie prosi..

Wg Dz.U. 2012 nr 0 poz. 996 ( Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 996&type=2" onclick="window.open(this.href);return false; ) powodem negatywnego wyniku przegladu technicznego moze byc tylko " usterka istotna UI" lub USZ (stawrzajaca zagrozenie" a diagnosta moze dopuscic do ruchu pojazd z "usterka drobna UD" przy czym w tabeli kolor kierunku jest niesprecyzowany,tzn jest w UD i UI czyli od diagnosty zalezy czy uzna ja za drobna usterke i dopusci pojazd do ruchu czy za istotna i nie dopusci do ruchu. W wiekszosci stacji diagnostycznych diagnosta uznaje ja za "drobna" ,nawet widzialem ta tabele i rzeczywiscie keirunkowskaz byl w tabeli z "drobnymi usterkami" ,wyzej zamiescilem link do pdf z ustawa i w niej sa te tabele z rodzajami usterek.

Takze podsumowujac ni ejest to powod do zatrzymania auta, ww sytuacja jesli miala miejsce byla spowodowana podejrzeneim popelnienia przestepstwa ,w zaleznosci jak tlumaczul sie kierujacy,jesli obarczyl wina za przeglad diagnoste lub podal szczegoly stanowiace znamiona przestepstwa ,to mieli takei prawo,natomiast dopuszczenei do ruchu auta z czerwonymi keirunkami takim przestepstwem nie jest .
Załączniki
ustawa kierunki.jpg


Koral tel.+48 792-33-55-65
http://www.facebook.com/US.AutoimportKS
Obrazek

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2014-03-04, 16:44

Tak czy inaczej, diagnosta ma możliwość ingerencji, większą swobodę teraz. To obowiązuje od niedawna, pewnie teraz sprawy by nie było (zależy jak to dokładnie się odbyło) , nie wiem kiedy dokładnie zaczęła się powyższa sprawa.

Tam jest też ciekawostka:)
Brak wyraźnej granicy światła i cienia świateł mijania. - Nie ma nigdzie krzyżyka:), znaczy nie ma usterki :hurra:

A co ciekawe, nie ma wyróżnionego sprawdzana homologacji świateł, a jest np pasów, kierownicy.



Awatar użytkownika
Mobius00
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 2013-10-06, 21:49
Model: był 2009...
Silnik: V6 4.0
Kolor: Vista Blue

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: Mobius00 » 2014-03-18, 16:23

W grudniu Pawel przerobil mi swiatla w moim S197 z 'prawie' oryginalnych z USA (poprzedni wlasciciel mieszka na stale w Nowym Jorku, samochod sprowadzil jako mienie przesiedlencze na sprzedaz i dal komus w Polsce aby zrobil do pierwszego przegladu, ale facet zrobil zle, polowicznie i sie poddal ;) )...
...wybralem full opcje czyli wszystko na LEDach... Wynik tego jest taki, iz do dzisiaj nie moge sie napatrzec jak te swiatla ladnie wygladaja :padam:

+ Pawel zatroszczyl sie dodatkowo o postojowki przednie (i odciecie polowy 'nielegalnych' zoltych), ktore daja teraz swietny efekt poswiaty na oryginalnych Mustangowych okraglakach. :ok:

Dzieki Pawel raz jeszcze! :piwo:



kaes
Forumowicz
Posty: 814
Rejestracja: 2008-11-05, 13:13
Model: 2007
Silnik: V6 4.0
Kolor: czarny, chwilowo bez pasów
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: kaes » 2014-03-20, 15:58

dzisiaj ostatecznie Polska przegrała z UE w sprawie zakazu rejestracji aut z kierownicą po prawej stronie... może i na amerykańce się doczekamy - światła,obrysówki, sraty taty/ Chętnie wtedy wrócę do oryginalnych czerwonych :)


CS6 Progress bar
[||||||||||||||||||--------------------------------] 36%

Obrazek

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2014-03-20, 16:01

Zapomnij. przegrała, bo musi uznawać prawo uninjne, a to dopuszcza kierownicę po prawej, natomiast nigdzie nie dopuszcza homologacji amerykańskich...



Awatar użytkownika
speedster
Forumowicz
Posty: 509
Rejestracja: 2011-12-05, 23:38
Model: 93' Mustang LX 5.0
Silnik: V8 5.0
Kolor: Titanium Frost

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: speedster » 2014-03-20, 19:28

Ciekawe czy teraz ceny anglikow skoczą troche do góry.. :chytry:



Awatar użytkownika
Koral
Forumowicz
Posty: 2277
Rejestracja: 2009-01-02, 23:49
Model: GT CS8 +500HP
Silnik: V8 4.6
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: Koral » 2014-03-22, 00:42

moim zdaniem auto z kierownica po prawej stronei stwarza jednak zagrozenie na drodze, na pewno wieksze niz czerwone kierunki.. wyprzedzanie takim autem np Tira i wychylanie sie o cala szerokosc auta powoduje zagrozenie dla jadacych z przeciwka.. ale moze to tylko moje zdanie, nikt jednak by nie chcial zeby z przeciwka jechal ktos z jego rodziny gdy taki anglik sie wychyli ..


Koral tel.+48 792-33-55-65
http://www.facebook.com/US.AutoimportKS
Obrazek

mar77
Posty: 3
Rejestracja: 2014-02-01, 17:08
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: bordowy

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: mar77 » 2014-04-02, 20:54

Witam swojego mustanga przyprowadzilem z Berlina mial tiv , lampy tylne przerobione zswiatlem przeciwmgielnym włącznie ale przednie oryginalne , lampy od kierunków czerwone ale zarowki diodowe pomaranczowe, i jak to jest ze w Niemczech mozna jezdzic a u nas nie.



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2014-04-03, 00:20

W DE tej samo można jeździć jak u nas, czyli do czasu jak się ktoś nie przyczepi. Fakt jest też taki, że w DE też się nie czepiają zbytnio za przednie światła, ale tak samo też jest u nas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „HD-Customs”