jaki system wydechowy do cabrioleta '65

jedna czy dwie rury?

Moderatorzy: Pavulon_, Rezor, pluzz, Przemek64, Piotrek86skc

ODPOWIEDZ
student78
Młodszy Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2021-08-27, 22:52
Model: cabrio
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: podlaskie

jaki system wydechowy do cabrioleta '65

Post autor: student78 » 2021-10-31, 23:16

Witam. Potrzebuje waszej porady. Mam Mustanga cabrio '65 V8 289 .Szukam kompletnego ukladu wydechowego , który by fajnie "bulgotał" ale nie chce robić bardzo dużo hałasu , dzwiek który by zwrócił na niego uwage ale zarówno w trasie nie był uciążliwy. Myślałem o przekroju rur 2,25' z tłumikiem Magnaflow lub Flowmaster . Czy robić to na H-pipe czy X-pipe. Macie może takie układy wydechowe. Prosiłbym o załaczenie filmiku z dzwiękiem i zdjecia lub opis co wy zamontowaliscie.
Dziekuje z góry , jeśli ktoś mi przekaże swoje doświadczenia.



Awatar użytkownika
hellcup
Młodszy Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 2021-09-19, 17:58
Model: 2014 Cyclone
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race Red
Lokalizacja:: Gorinchem, Holandia

Re: jaki system wydechowy do cabrioleta '65

Post autor: hellcup » 2021-11-07, 20:25

System H pipe wyrownuje impuls przeplywu spalin ale nie poprawia czystosci brzmienia, X pipe rowniez wyrownuje impuls przeplywu spalin i dodatkowo poprawia czystosc brzmienia. Xpipe ma lepszy przeplyw i niby wygeneruje wincyj kuni :D .Moim zdaniem X pipe brzmi lepiej no ale o gustach sie nie dyskutuje

MagnaFlow Xpipe link do zakupu
Brzmienie silnika




V6 3.7L Cyclone, Airaid MXP CAI+SynthaMax Filter, BBK Shorty Headers, BBK Throttle Body+Throttle Body Spacer, DSS Driveshaft 3.5" Alu, Sprint Booster V3, Pype Bomb Axle Back Muffler Delete, EBC Brakes, HD Customs tune, Cervini Type 4 RAM Air Hood

student78
Młodszy Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2021-08-27, 22:52
Model: cabrio
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: podlaskie

Re: jaki system wydechowy do cabrioleta '65

Post autor: student78 » 2021-11-07, 22:58

Czesc dziekuje za twoje porady , rozumiem teraz roznice miedzy H a X . Szukam podpowiedzi ktory i jaka srednice wydechu zastsowac. A co masz u siebie i jak to dziala ?
Jeszcze raz dzieki.👍



Awatar użytkownika
hellcup
Młodszy Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 2021-09-19, 17:58
Model: 2014 Cyclone
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race Red
Lokalizacja:: Gorinchem, Holandia

Re: jaki system wydechowy do cabrioleta '65

Post autor: hellcup » 2021-11-08, 04:40

student78 pisze:
2021-11-07, 22:58
A co masz u siebie i jak to dziala ?
Magnaflow - cichsze brzmienie (glosniejsze od serii) ale jednoczesnie glebokie, wieksza moc

Flowmaster - glosniejsze , glebsze brzmienie niz Magnaflow, bardziej zgrzytliwe i jakby to ujac "dostrojone" bardziej agresywne ale oslabiona moc

Osobiscie uwazam ze 2.5 cala to takie minimum i tu bym postawil na Magnaflow z racji tego ze masz cabrio, dzwiek bedzie super i wiekszy komfort jazdy.

Ja u siebie mam Pype Bomb brak tlumikow, lubie halas czego nie moge poiwedziec o Holenderskiej policji ;) i przyznam, ze musze pomyslec nad elektrycznie otwieranymi z pilota lub aplikacji zaworami na wydechu bo na dluzszej trasie wraz z przejechanymi kilometrami komfort adekwatnie spada do zera


V6 3.7L Cyclone, Airaid MXP CAI+SynthaMax Filter, BBK Shorty Headers, BBK Throttle Body+Throttle Body Spacer, DSS Driveshaft 3.5" Alu, Sprint Booster V3, Pype Bomb Axle Back Muffler Delete, EBC Brakes, HD Customs tune, Cervini Type 4 RAM Air Hood

student78
Młodszy Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2021-08-27, 22:52
Model: cabrio
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: podlaskie

Re: jaki system wydechowy do cabrioleta '65

Post autor: student78 » 2021-11-08, 08:29

Czesc. Powiem szczerze ze myslalem o Magnaflow. Dzieki za porade. Bede w tym kierunku szukal calego wydechu.
Zastanawialem sie jeszcze czy jest sens wywalac kase na rury kwasowe , przeciez i tak my rzadko wyjezdzamy tymi kucykami a zima calkowicie odpada.
Co sadzisz o rurach aluminizowanych.



Awatar użytkownika
hellcup
Młodszy Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 2021-09-19, 17:58
Model: 2014 Cyclone
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race Red
Lokalizacja:: Gorinchem, Holandia

Re: jaki system wydechowy do cabrioleta '65

Post autor: hellcup » 2021-11-08, 18:20

student78 pisze:
2021-11-08, 08:29
Co sadzisz o rurach aluminizowanych.
Niestety nie podpowiem ci w tej kwestii, slyszalem tylko ze to dobry material na wydech.
Ja u siebie mam jeszcze wydech stockowy az do ostatniego elementu. Na wiosne bede zakladal Magnaflow >>> https://www.morepowertuning.com/mf-15592-mustang-37 . Przegladalem wiele wydechow, porownywalem i zdecydowalem sie wlasnie na ten od MPT ;)


V6 3.7L Cyclone, Airaid MXP CAI+SynthaMax Filter, BBK Shorty Headers, BBK Throttle Body+Throttle Body Spacer, DSS Driveshaft 3.5" Alu, Sprint Booster V3, Pype Bomb Axle Back Muffler Delete, EBC Brakes, HD Customs tune, Cervini Type 4 RAM Air Hood

ODPOWIEDZ

Wróć do „5. układ wydechowy”