Odbiór Mustanga z Gdyni

rejestracja, ubezpieczenia, przepisy, sprowadzanie z zagranicy, zabytek

Moderatorzy: Pavulon_, Rezor, pluzz, Przemek64, Piotrek86skc

ODPOWIEDZ
kubus1232
Młodszy Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2011-05-10, 14:47
Model: Coupe
Silnik: V8 4.6

Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: kubus1232 » 2011-06-02, 18:12

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie odbioru samchodu z portu Gdynia.

Jako że mój konik jutro wypływa ze stanów muszę zapytać jakie dokumenty muszę przedstawić w porcie aby wydali mi samochód??
Poprostu niechce wszystkiego załatwiać na ostatnią chwile.



Z góry dziękuje za info.



Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: Mały1973 » 2011-06-02, 20:26

To wszystko zalezy czy chcesz go clić na miejscu czy zabierasz go do innego urzędu.
Różnica jest taka, że odbierajac auto i zawożąc do innego urzędu możesz to zrobić na kserach dokumentów, a cląc na miejscu musisz mieć oryginały. W obu przypadkach (nie wiem skąd jestes) musisz przygotować $ na dobrą flaszke dla cieci otwierajacych kontenery. Zostaniesz poinformowany przez spedytora o tym kiedy auto bedzie w PL i w ten dzien najlepiej będzie jakbyś był w porcie, jak nie zagadasz z cieciami i nie dasz na flaszkę to możesz i ładnych parę godzin poczekać zanim łaskawie zjedzą sniadanie i będą mieli ochotę, z resztą oni maja odgórnie narzucone ile i które kontenery danego dnia maja otworzyć, a do szczególnie przyjemnych rzeczy nie nalezy czekanie pół dnia w porcie... Poza tym lepiej żebyś byłw momencie otwierania kontenera bo oni sie tam z autami nie ... już wrzucałem na forum foto jak traktuja auta, lina, widlak i heja, potem na widły i auto jedzie nie baczac na progi, wydech itp.


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

kubus1232
Młodszy Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2011-05-10, 14:47
Model: Coupe
Silnik: V8 4.6

Re: Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: kubus1232 » 2011-06-02, 20:39

Ok, rozumiem.

Jeśli niechce go clić na miejscu to mogę go zabrać do Poznania i oclić w Poznaniu?? Od momentu odbioru auta z Portu w jakim czasie muszę to zrobić?? I jakie dokumnety są potrzebne?? Ogólnie chciałbym go zarejestrować i oclić jako zabytek podbno mniejsze koszty??

Pozdr.



Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: Mały1973 » 2011-06-02, 21:04

Możesz go nawet zabrać do Białegostoku :) Kiedyś miałem przeprawę z autem z Szwajcarii, cliłem go w UC z mojego województwa gdzie Pan kierownik usilnie próbował mi udowodnic ile takie auta kosztują w USA, dokopałem się do przepisów mówiących że na każde auto przysługuje jedna zmiana UC i teraz np odbierajac auto w Gdyni cle je w innym mieście, dostajesz tzw bilet tranzytowy, wpłacasz kaucje odpowiadajaca Twojej umowie, UC przesyła dokumenty do tego urzędu i tam dalej się bawisz, przy czym musisz miec od razu wyznaczony UC i to jest swiete. Czas jaki mi przeważnie dawali to + - 2 tygodnie. Oczywiscie potem do clenia musisz auto dostarczyć do UC lub tez za odpowiednią opłatą możesz poprosić o rewizję u Ciebie. A dokumenty to wiadomo Title, umowa, tłumaczenia, poza tym jak zadzwoni do Ciebie spedytor to wszystko Ci wyjasni więc nie ma problemu z tym. Co do clenia na zabytek to niestety tutaj Ci nie pomoge bo już pisałem w innym poście jakie są minusy tego i ja jestem na nie takiego roziwazania.


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

Awatar użytkownika
giepe
Młodszy Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-11, 16:51
Model: FSB 66
Silnik: inny V8
Kolor: candy apple red

Re: Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: giepe » 2011-06-05, 10:13

Korzystając z okazji, kilka pytań dla zorientowanych:
1. jak długo trwa takie clenie (jako zwykły samochód) w Gdyni? Można to załatwić w jeden dzień?
2. Jak traktują ludzi z ulicy (nikogo tam nie znam)?
3. Jest jakaś istotna różnica pomiędzy załatwieniem sprawy w Gdyni i np. u mnie w BB?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: Mały1973 » 2011-06-07, 06:53

giepe pisze:Korzystając z okazji, kilka pytań dla zorientowanych:
1. jak długo trwa takie clenie (jako zwykły samochód) w Gdyni? Można to załatwić w jeden dzień?
2. Jak traktują ludzi z ulicy (nikogo tam nie znam)?
3. Jest jakaś istotna różnica pomiędzy załatwieniem sprawy w Gdyni i np. u mnie w BB?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
ad.1 Jak będziesz na rano to załatwisz to w jeden dzień na pewno da się załatwić, najdłużej trwa rozformowanie kontenera i cała ta otoczka. Więc żeby to przyspieszyć potrzeba na % dla panów i nagle się okazuje, że mogą szybko pracować.
ad.2 Nie ma znaczenia czy kogos tam znasz czy nie. W agencji celnej, każdy praktycznie tak samo, w obsłudze portu patrz pkt.1, w UC normalnie.
ad.3 Istotną różnicą między cleniem w Gdyni a w miejscu zamieszkania jest to, że możesz u siebie kogoś znać... no i masz zawsze dłuższy czas na np. zebranie $ bo tak jak pisałem w Gdyni wystawiają Ci papiery na np 2 tygodnie i w tym czasie musisz sie zjawić u siebie w UC.
Ja akurat nie cliłem jeszcze żadnego auta w Gdyni bo ... wiadomo ;)


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

Awatar użytkownika
bart.knop
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 2010-07-03, 23:33
Model: GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Windveil Blue

Re: Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: bart.knop » 2011-06-07, 15:46

to ja sie wypowiem co do gdyni, bo clilem tam swojego.

kolego jak masz cus nie tak w papierach, czyli uznaja ze cena nie taka jak wg nich powinna byc to sie przygotuj na dluga droge i tak naprawde wygrana w 90% przez urzad celny. u mnie sie czepili kwoty, oj duzo bym pisal i wierz mi ze zadne przepisy na polska biurokracje nie dzialaja (mowie o przepisach prawa!)

nie trzeba nikogo znac, ewentualnie z biegiem czas sam ich poznasz, hahah taki zarcik, ja znalem kogos ale w innym departamencie ale to nic nie daje. jesli nie zasz kogos na gorze to nic nie da bo oni sie sami boja brac odpowiedzialnosc za swoje decyzje, poprostu zawsze lepiej wiecej niz cos za malo.............

ale pozdrawiam UC Gdynia!! :)



Awatar użytkownika
Magkri
Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: 2010-08-16, 21:45
Model: 1966
Silnik: V8 4.6
Kolor: złotko

Re: Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: Magkri » 2011-06-07, 22:41

Myślę, że musisz zebrać odpowiednie dokumenty świadczące o tym, że auto jest zabytkowe. W przeciwnym razie potraktują jak normalne auto. Zapłacisz vat podatek i akcyze. Jest coraz więcej takich sytuacji. Łatają dziurę w budżecie.
Mój przypadek:
http://www.mustangklub.pl/viewtopic.php?f=49&t=2731" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam Magda - Spontanowa

kubus1232
Młodszy Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2011-05-10, 14:47
Model: Coupe
Silnik: V8 4.6

Re: Odbiór Mustanga z Gdyni

Post autor: kubus1232 » 2011-06-08, 18:05

Witam,

A czy możecie mi powiedzieć wszystko od po czątku co i jak załatwić krok po kroku?? Niechce mieć sytuacji że zajade do Gdyni i się okaże że brakuje mi jakiś papierów


Z góry dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „16 tematy prawne”