Co sądzicie o tym fastbacku ?

porady dla kupujących Mustanga I generacji

Moderatorzy: Pavulon_, Rezor, pluzz, Przemek64, Piotrek86skc

ODPOWIEDZ
Arek
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-26, 14:57
Model: ???

Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Arek » 2012-07-26, 15:13

Witam ,jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość jesli nie ten dział albo było,(chociaz szukałem) :D

szukam fastbacka 67-68 rok
z racji wykonywanego zawodu i kompletnego braku czasu na wyjazdy za granice w poszukiwaniu auta,odbiory z portu ,cła,bieganie po urzedach itp. szukam auta już w polsce najlepiej z załatwionymi formalnosciami / zarejestrowanego...

wiem wiem ,to cięzki temat :(
jednak od jakiegos czasu męczy mnie to autko http://otomoto.pl/ford-mustang-C23109603.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pewnie je już znacie ,wisi na allegro troche czasu ,nie wiem jeszcze jaka byłaby ostateczna cena,,ale pojawiła sie opcja kupna bez części,
a że auto zarejestrowane i działa to zanim sie uzbiera fundusze na remonty i poogarnia wszystko,to baza juz by sobie czekała i motywowała do odkładania :super:

wiem ze to dość trudne pytanie ,ale może ktos z was go oglądał i może powiedzieć czy warto sie ta ofertą bliżej zainteresowac,ew. jakie koszty trzeba brac pod uwage aby doprowadzic wszystko do ładu tak by i wyglądalo i jezdziło jak trzeba
ja sie niestety nie znam na stangach :wstyd: ,a nie chce uczyć sie wszystkiego na wlasnych błędach ...

z góry dziekuje za wszelką pomoc
pozdrawiam Arek



Awatar użytkownika
Piotrek86skc
Forumowicz
Posty: 1076
Rejestracja: 2010-05-22, 18:02
Model: coupe 1966
Silnik: V8 4.6
Kolor: signal flare red
Kontakt:

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Piotrek86skc » 2012-07-26, 15:30

Przy tym kursie dolara to chyba nie jest źle. Ogólnie już oclony i w ogóle. Jak byś sam kupował i clił na zabytek to minus transport, vat itp w tych pieniądzach( 65 k pln) to na miejscu w USA miałbyś na wydanie jakieś 13 k $. Popatrz sobie na aukcjach czy craigslist co miałbyś w tej cenie. A tutaj masz autko do wglądu. Widziałem go na Auto-Nostalgii i wygląda jak każdy samochód w który trzeba jeszcze włożyć drugie tyle. To standard. Niestety nie ma chyba bezbolesnej drogi do posiadania takiego samochodu;D



Awatar użytkownika
sławekw
Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: 2010-04-19, 21:19
Kontakt:

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: sławekw » 2012-07-26, 17:31

auto było sprowadzone w lutym bodajże, jeszcze 3 tygodnie temu stało.... coś koło 90 tysięcy. spora obniżka, najlepiej pojedź i sam obejrzyj jak to wygląda.


Nic na siłę, wszystko młotkiem :D i wyklepie się coś takiego:
Obrazek

engey
Młodszy Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 2012-01-14, 21:10

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: engey » 2012-07-26, 17:44

czy czasem nie jest to auto ktore ma braki w VIN-e ? byl juz opisywany na forum jak sie nie myle, pogrzeb dokladnie a znajdziesz
a z drugiej strony w classicauto przy opisie z autonostalgi byl opisany jako propozycja godna uwagi ;)



Arek
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-26, 14:57
Model: ???

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Arek » 2012-07-26, 21:51

z tego co sie orientuje to na nostalgii był fastback 66'
gość zjechał z ceny z 87 tysi na te 64 ale bez czesc (ktore juz są na aucie) czyli zderzaki ,kierownica ,wnetrze...
ale mimo to łatwiej wydać 60 niz 90 tysięcy i powolutku dopieszczać ,całowac ,przytulac :hurra:

tutaj sa 2 filmiki http://www.classicmustang.pl/samochody- ... back-1967/" onclick="window.open(this.href);return false;

ciekaw jestem czy to nie jest jakaś mina w kwestii blacharki chociazby...
gdyby ktos trafił na jakies informacje na forum to bardzo bym prosił o linka jakiegos bo nie moge znależc nic na ten temat
dzieki i pozdrawiam



engey
Młodszy Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 2012-01-14, 21:10

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: engey » 2012-07-26, 22:11




Awatar użytkownika
Pavulon_
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2168
Rejestracja: 2008-08-17, 22:22
Model: 1965 Convertible
Silnik: inny V8
Kolor: Prairie Bronze
Lokalizacja:: Poznań
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Pavulon_ » 2012-07-26, 22:50

dla mnie temat wybrakowanego VIN i braku kwitów do auta to mocno podejrzany temat, osobiście odpuściłbym sobie to auto



Awatar użytkownika
Evening
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 2009-11-16, 16:24
Model: 302'cid 1975
Silnik: V8 5.0
Kolor: Medium copper metallic

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Evening » 2012-07-26, 23:13

Heheh ja dzisiaj oglądałem mustanga który mial 3 różne VINy od strony kierowcy w komorze silnika :D a z prawej jeszcze jeden :D ciekawe ktory najwlasciwszy :D


Mercury Comet '75
Dodge Dart '66
Chevrolet Bel Air '60
Plymouth Barracuda '69
Porsche 912 [race car]
;)

Arek
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-26, 14:57
Model: ???

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Arek » 2012-07-27, 00:25

dzieki chłopaki :padam: ,szkoda trzeba szukać dalej :(
pozdrowionka :papa:



TomS
Młodszy Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 2011-08-25, 00:11
Model: Fast 67, Coupe 67
Silnik: inny V8
Kolor: zielony i szary

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: TomS » 2012-07-27, 15:16

Widziałem ten samochód na własne oczy i mogę napisać że wbrew pozorom jest to bardzo porządny egzemplarz. Blacharka jest w 98% zrobiona (do naprawy został prawy słupek A na wysokości zawiasów drzwi). Mustang nie ma prezencji gdyż nie posiada lakieru, ja widziałem go jeszcze jak nie miał zamontowanych dodatków więc tym bardziej wyglądał "blado". Jednak dla kogoś kto widział w życiu kilka mustangów przed, w trakcie i po odrestaurowaniu ten egzemplarz naprawdę wyda się atrakcyjny.
Osobiście kupiłem u chłopaków z Siedlec już dwa Mustangi i jestem absolutnie zadowolony i z wiedzy Panów i z samochodów. Nie są to "handlarze" tylko fascynaci Mustangów którzy nie parają się zawodowo handlem samochodami tylko traktują to jako dodatkowe źródło...

Co do brakującej cyferki... jeżeli auto będzie zarejestrowane, będzie miało dożywotnie badania techniczne to brak tej cyferki nie będzie skutkował żadnymi konsekwencjami, a najważniejsze- nie będzie miał wpływu na przyjemność z jazdy :P
Dziwi mnie podejście niektórych- kupują samochód do odrestaurowania na 100% oryginał, zamawiają tonę części w CJ, Summit itp, i wychodzi z tego oryginał w 50% made in Tajwan... Oryginał to oryginał, made in USA z fabryki Forda. To co my robimy to może być co najwyżej "look like" oryginał.

Pozdrawiam, T



Arek
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-26, 14:57
Model: ???

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Arek » 2012-07-27, 16:41

dzieki TomS,ja wprawdzie nie mam aż takich ambicji żeby wszystko było wyprodukowane przez Stevena w USA :D ,
jednak brakująca cyferka mogłaby powodowac problemy mrejestracja /ubezpieczenie itp....

a może by poszukać auta u naszych sąsiadów
ten w ciutke gorszym stanie ale cena fajna i fajne serducho :super:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/fo ... res=EXPORT" onclick="window.open(this.href);return false;

co sądzicie ? jak wygląda sprawa przywiezienia tego do polski ,jakie koszty ? takie jak z usa ?
dzieki za informacje i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Piotrek86skc
Forumowicz
Posty: 1076
Rejestracja: 2010-05-22, 18:02
Model: coupe 1966
Silnik: V8 4.6
Kolor: signal flare red
Kontakt:

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Piotrek86skc » 2012-07-27, 16:53

Niech się określą. W jednym miejscu piszą, że to 429 z głowicami od 460 a na dole w tabelce, że dwugardzielowy 429 i ten 3 biegowy automat;/



Arek
Posty: 6
Rejestracja: 2012-07-26, 14:57
Model: ???

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: Arek » 2012-07-27, 18:20

kurcze slepy jestem chyba bo nie widze zadnej tabelki ,tylko opis ze fabrycznie było 289 i manul 3 -bieg



Awatar użytkownika
conver67
Forumowicz
Posty: 817
Rejestracja: 2009-11-05, 19:08
Model: convertible '67
Silnik: inny V8
Kolor: Acapulco blue

Re: Co sądzicie o tym fastbacku ?

Post autor: conver67 » 2012-07-27, 21:53

Arek,tak szczerze,pogadaj z Rickiem z forum,człowiek zna sie na rzeczy,sprowadził juz fastbacka Maxowi i zna sie na rzeczy jak nikt inny tu.podaj budżet,którym dysponujesz i chłopak bedzie wiedział,czego szukac dla Ciebie.podkreślę,że Rick jest z Canada i tam tez maja mustangi.bedziesz miał auto kompletne i z wszystkimi papierami.nie sądzę,ze znalezienie samochodu,w który i tak musisz włozyc pewna kwote bedzie problemem.
po prostu zagadaj i bedzie wszystko wiadomo w temacie.pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „20 kupowanie samochodu”