Z czego wykonane jest poszycie i podwozie samochodu?

nadwozie, blacharka, malowanie, polerowanie, woskowanie

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
reactor
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 2017-08-04, 16:46
Model: MUSTANG VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: Shadow Black
Lokalizacja:: Sosnowiec

Z czego wykonane jest poszycie i podwozie samochodu?

Post autor: reactor » 2018-06-06, 10:24

Domyślam, się, że dziwne to pytanie będzie tutaj, ale niestety nie mam styczności z samochodem, a bardzo mnie ciekawi fakt, ze nigdy nie widziałem, żadnej korozji na tym samochodzie... Tak więc z czego wykonane jest całe poszycie samochodu? Aluminium, czy coś innego? Jak jest z podwoziem oraz jego trwałością? Ogólnie jak wygląda sprawa korozji w tym aucie?


Ford Mustang 3,7 V6 - 2017r

Awatar użytkownika
KaMYk
Stowarzyszenie MKP
Posty: 235
Rejestracja: 2017-10-13, 12:48
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Mochowo

Re: Z czego wykonane jest poszycie i podwozie samochodu?

Post autor: KaMYk » 2018-06-06, 10:38

W oryginale maska jest aluminiowa, reszta to stal.
Nie rdzewieją, bo każdy dba, a większość zimę stoi w garażach :)



reactor
Forumowicz
Posty: 103
Rejestracja: 2017-08-04, 16:46
Model: MUSTANG VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: Shadow Black
Lokalizacja:: Sosnowiec

Re: Z czego wykonane jest poszycie i podwozie samochodu?

Post autor: reactor » 2018-06-06, 10:50

Jeśli chodzi o klubowiczów to wiadomo, że każdy dba i garażuje (jeśli tylko może). Pytanie moje stad się bierz, że patrząc na ogłoszenia w rożnych portalach aukcyjnych (w tym też z USA) nie spotkałem się z JAKĄKOLWIEK korozją. Widziałem, nawet mustangi uszkodzone, gdzie odprysł całkowicie lakier w jakimś miejscu (przykładowo tylne poszycie błotnika) i było odsłonięta goła zdrowa blacha, która też nie posiadała żadnych oznak/nalotu czegokolwiek związanego z korozją...

Tak wiec, czy jest jakoś blacha solidnie czymś zabezpieczona? Cynk/ocynk, może coś innego? Czy występują jakieś problemy z korozją w mustangach 2009-2014?


Ford Mustang 3,7 V6 - 2017r

danek
Forumowicz
Posty: 348
Rejestracja: 2016-04-06, 21:49
Model: SN95 GT 1994r :)
Silnik: V8 5.0
Kolor: Żółty

Re: Z czego wykonane jest poszycie i podwozie samochodu?

Post autor: danek » 2018-06-06, 15:39

Kolego "reactor", korozja jest, była i będzie na każdym aucie, szczególnie tym co ma już grubo ponad 10 lat i nie ważne jaka to marka.
Zdjęcia można tak zrobić, że nawet jak będą korozyjne bąble widoczne gołym okiem to na dobrze zrobionym ujęciu nie będą widoczne.
A jeżeli chodzi o auta ludzi z forum to fakt są wycackane i w większości wypadków zimują w garażach :)

Pamiętaj, że żadna fotka nie zastąpi zdrowego rozsądku i osobistego "macania" samochodu przed zakupem ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „13. nadwozie”