Problem kontrolki abs itd

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, SECHUBU

ODPOWIEDZ
Pasterz
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-03, 18:00
Model: VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: Biały
Lokalizacja:: Racibórz
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Problem kontrolki abs itd

Post autor: Pasterz » 2019-02-20, 22:32

Cześć wszystkim, jest pewien problem i to nie mały, po tym jak odebrałem samochód od blacharza mruga kontrolka abs, oraz swieci stale kontrola trakcji, hamulec. Komputer nie pokazuje błędów, a gdy odpinam kostkę z czujnika abs w przednim kole, to przestaje mrugać i święci stale. Wszystkie bezpieczniki przeglądałem wszystko ok. Odpinalem aku i podpinalem, Podejrzewam że blacharz mógł nie odpiac akumulatora i napięcie z migomatu coś uszkodziło. Macie jakieś porady? :kwasny:



Awatar użytkownika
Kratos
Młodszy Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 2018-10-28, 22:27
Model: GT Fastback
Silnik: V8 5.0
Kolor: Kolorowy
Lokalizacja:: Za wójtem w prawo

Re: Problem kontrolki abs itd

Post autor: Kratos » 2019-02-20, 23:21

Trzeba go podpiąć pod kompa diagnostycznego na dzień dobry, bo może problem zamyka się w układzie ABS albo ma też powiązanie z układem kierowniczym, a bez odczytu błędów ciężko wróżyć z fusów i zalecać żebyś w ciemno coś wymieniał. Jak rozumiem blacharz nie grzebał przy kołach, piastach i ogólnie tych rewirach? Bo jeżeli nie pierścień od abs to może coś z przewodami albo któryś czujnik padł. Zdarzają się też problemy wywołane tym, że auto długo stoi na skręconych kołach - potem odpalasz i dostaje głupawki, ale wtedy zwykle wystarczy usunąć błędy i w razie potrzeby zrobić kalibrację czujnika skrętu etc. Tak przy okazji - polecam zawsze zostawiać auto na prostych kołach ;) A co do meritum - diagnostyka na początek, bo lepiej wydać kilkadziesiąt zł na odczyt błędów niż w ciemno wyłożyć kilkaset zł, a problemu nie usunąć.



Pasterz
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-03, 18:00
Model: VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: Biały
Lokalizacja:: Racibórz
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Problem kontrolki abs itd

Post autor: Pasterz » 2019-02-21, 00:44

Właśnie że problem w tym, ze był podpięty pod kompa diagnostycznego i nie pokazało błędów A kontrolki się świecą. Blacharz spawal tylko jeden element z mocowania lampy i pasa przedniego z lewej strony. Prawdopodobnie zapomniało mu się kleme z akumulatora sciagnac..



MR_Thomas
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2018-08-16, 14:03
Model: GT '14
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarno-Czarny
Lokalizacja:: WWL

Re: Problem kontrolki abs itd

Post autor: MR_Thomas » 2019-02-21, 08:36

Sądzę że gdyby zapomniał odpiąć bakterię to coś więcej niż ABS i trakcja by przestało działać lub działało by nie poprawnie...



Awatar użytkownika
Kratos
Młodszy Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 2018-10-28, 22:27
Model: GT Fastback
Silnik: V8 5.0
Kolor: Kolorowy
Lokalizacja:: Za wójtem w prawo

Re: Problem kontrolki abs itd

Post autor: Kratos » 2019-02-21, 13:42

Ja na ten moment widzę dwie opcje:

1) użyłeś "słabego" sprzętu diagnostycznego i wypadałoby podjechać do ASO żeby mieć 100% pewności, że faktycznie w pamięci błędów brak,

2) faktycznie nie masz błędów, a kontrolka pali się cały czas, bo zjarał się moduł ABS i może jeszcze padły inne moduły/czujniki. W tym zakresie wypadałoby puścić mu test komunikacji z poszczególnymi modułami i wtedy wywaliłoby odpowiedź czy któryś z modułów przestał "gadać", bo się usmażył czy coś.

Nie znam się (jeszcze :hyhy: ) na oprogramowaniach do porządnej diagnostyki Fordów także na ten moment na Twoim miejscu zadzwoniłbym do paru ASO w okolicy i pojechał tam, gdzie najtaniej zrobią odczyt błędów plus test sprawności modułów i jeżeli faktycznie wyjdzie, że masz usmażony moduł czy inne podzespoły to napomknąłbym o tym temu blacharzowi i zażądał chociaż częściowego pokrycia kosztów naprawy.



mk_cin
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2017-04-07, 19:56
Model: 1964 1/2 Convertible
Silnik: inny V8
Kolor: Caspian Blue

Re: Problem kontrolki abs itd

Post autor: mk_cin » 2019-02-21, 15:51

Miałem podobny problem w BMW. Paliła mi się na stałe trakcja, ręczny i abs. Sprawcą okazał się alternator, który ładował za niskim napięciem (11.5 V) no i wygląda na to, że te układy są na to właśnie najbardziej czułe. Na komputerze błędów nie było. Regeneracja alternatora pomogła. Nie wiem czy to pomoże, ale może warto sprawdzić



Pasterz
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-03, 18:00
Model: VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: Biały
Lokalizacja:: Racibórz
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Problem kontrolki abs itd

Post autor: Pasterz » 2019-02-22, 14:35

Dziękuję za odpowiedzi, po krótkiej jeździe kontrolka abs zniknęła, niestety nadal święci się kontrola trakcji i hamulec, jeszcze dodatkowo pokazała się kontrola trakcji z napisem off. Na przycisk kontroli trakcji nie reaguje. :/



Nix2
Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 2018-05-26, 12:38
Model: MY 2016
Silnik: V6 3.7
Kolor: Deep Impact Blue
Lokalizacja:: lubuskie

Re: Problem kontrolki abs itd

Post autor: Nix2 » 2019-02-26, 19:28

mk_cin pisze:
2019-02-21, 15:51
...Miałem podobny problem w BMW. Paliła mi się na stałe trakcja, ręczny i abs. Sprawcą okazał się alternator, który ładował za niskim napięciem (11.5 V) no i wygląda na to, że te układy są na to właśnie najbardziej czułe.
Ja miałem taki przypadek w S550 właśnie - czyszcząc obudowę fitra powietrza zabezpieczyłem/zablokowałem wylot filtra dużą szamtą, a składając zapomniałem jej wyciągnąć...
Silnik odpalił, ale po krótkiej chwili zaczął się dusić, przygasać, wariować kompletnie, spadały mu obroty prawie do przygaśnięćia, no i od razu zaświeciły się kontrolki :
ABS, trakcja, ładowanie.

Czyli napięcie w sensie sprawności aku i prawidłowe ładowanie jest ważne. Ładowanie w sensie utrzymywania prawidłowego zakresu napięcia.
Bo ładowanie w S550 jest... inteligentne...pisałem o tym w osobnym wątku, ale nikt się nie odezwał.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VI Generacja (2015- ... )”