cd error

Radia, anteny, wzmacniacze, głośniki, subwoofery, nawigacja itp.

Moderatorzy: SECHUBU, Ronin

ODPOWIEDZ
GGGrzegorz
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-23, 19:36
Model: 67

cd error

Post autor: GGGrzegorz » 2009-04-14, 23:23

mam problem z wyjmowaniem płyt, wyskakuje napis CD error i nie chce wypluć płyty, trzeba podwadzać drugą płytą, może ktoś to naprawiał, jakieś wskazówki?



Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1306
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Post autor: pavlito » 2009-04-17, 00:02

Z całym szacunkiem, ale ten shaker to średnio się udał. Gra ładnie, ale technologicznie to trochę archaik. Mój jest szczególnie uczulony na kopiowane płyty - często ma problem z rozpoczęciem utworu i przeskakuje do następnego. Nieraz przerzuca tak jeden za drugim, ale jak ręcznie się wybiera utwory, to odczytuje. Bywa, że wypluwa całą płytę (BAD DISK), którą wcześniej czytał.



kuczko
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-08, 15:13
Model: V6 2005
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny
Kontakt:

Post autor: kuczko » 2009-04-17, 00:10

Tez mi czasami przerywa nagrywane mp3ki. Rozmawiałem z kimś z forum, kto sobie wymieniał radyjko i mówił, że jemu tak samo :)



Awatar użytkownika
Little Pony
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2008-10-30, 21:53
Model: yhm.... :)
Silnik: inny V6

Post autor: Little Pony » 2009-04-17, 00:17

U mnie to samo. Kupilem juz 2din JVC, ale okazuje sie ze to wieksza dlubanina. Dorobilem zaczepy nowe, ale okazuje sie ze ramka JVC jest nieco za mala i zostaje dziura. Do tego w Shaker500 glosniki dolne w drzwiach to oddzielny kanal sub, ktory w JVC nie ma wzmocnienia - wiec trzeba wzmacniacz...


Był ale się rozbił: Mustang GT 2005 Convertible, Dodge Charger R/T 2006

I'm gonna put on a iron shirt, and chase all muscle cars out of earth!

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2315
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: AluStar » 2009-04-17, 08:37

A możne nagrywaj mp3 na malej predkosci - zawsze to u mnie pomagalo . Jak nagralem na duzej predkosci to nie czyta lub przeskakuje. Spróbuj. Albo zostaje wymiana radyjka. ( zobacz tematy z podlaczeniem - pisza ze sa problemy w podlaczeniu )



alfatech
Forumowicz
Posty: 341
Rejestracja: 2008-07-08, 14:17
Model: 2005 DżiTi
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czrny XTRMNTR
Kontakt:

Post autor: alfatech » 2009-04-17, 11:02

Coś mi się wydaje że kolega GGGrzegorz, pisze ogólnie o odtwarzaczu ,nie o shakerze :zdziwko: Pewnie coś się skiciło w środku ( rolka, ,pasek albo jakieś zanieczyszczenie ) ,możesz wyjąć CD i spróbować rozebrać ,lub oddać komuś kto ma pojęci. Jeśli to nie drogi model a usterka będzie notoryczna ,lepiej zmienić na nowe.


Pozdrawiam
Tomek http://www.alfa-tech.com.pl/kontakt/

Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Posty: 1028
Rejestracja: 2008-12-30, 11:18
Model: 500
Kolor: Black
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Post autor: Hans » 2009-04-29, 22:03

Taki sam komunikat miałem w zmieniarce Blaupunkt'a w moim przedpoprzednim autku i było to związane z tym, że kaseta z płytami się zacinała/blokowała z powodu wystającej jednej z płyt. W moim przypadku to był "pryszcz", bo zmieniarka była w bagażniku i jej wyjęcie trwało pół minuty. Tu może być większa rzeźba. Tak czy inaczej stawiam na to, że cuś Ci tam blokuje mechanizm zmieniania płyt.

Wskazówka: wziąć kawał lupy i zajrzeć mu do dupy. A normalniej - rozkręć i zobacz. Możliwe, że coś się odkręciło, przesunęło lub zrobiło cokolwiek w jakiś magicznych okolicznościach i wyjeżdżająca płyta wyjeżdża pod złym kątem zaczepiając o element Twojego radyjka.


.:: :evil: my other ride is your mom :evil: ::.

Awatar użytkownika
LIZZARD
Forumowicz
Posty: 183
Rejestracja: 2008-09-09, 00:30
Model: DODGE MAGNUM
Kolor: Torch Red

Post autor: LIZZARD » 2009-06-17, 02:17

AluStar pisze:A możne nagrywaj mp3 na malej predkosci - zawsze to u mnie pomagalo . Jak nagralem na duzej predkosci to nie czyta lub przeskakuje. Spróbuj. Albo zostaje wymiana radyjka. ( zobacz tematy z podlaczeniem - pisza ze sa problemy w podlaczeniu )
Miałem tak samo :D nagrywanie na małej prędkości zdecydowanie pomogło, ale nie do końca, przy dłuższym odtwarzaniu (ok. 1 godz) znowu zaczęło przeskakiwać zwłaszcza na nierównej drodze. Dopiero kumpel, gdy spytał na jakich płytach nagrywam i czy przypadkiem nie są obustronnie srebrne, co potwierdziłem, zasugerował próbę ze zwykłymi, białymi i matowymi jednostronnie, najlepiej "Esperanzy", czy jakoś tak...

Spróbowałem i jak ręką odjął :D pomogło ostatecznie. Nie wiem dlaczego i czy to, że białe ma akurat jakiś techniczny związek, ale działa bezbłędnie :rotfl:

Wcześniej muzę nagrywałem na lustrzanych Verbatimach. Aaaa i jeszcze jedno, te Verbatimy po wyjęciu z napędu były gorące jak diabli, a białe nie... o so chosi? :niepewny:


Jedyny alkohol jaki obecnie mogę spożywać to Piña colada...

Awatar użytkownika
Ronin
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-04-04, 00:25
Model: s 197
Silnik: V6 4.0
Kolor: black

Post autor: Ronin » 2009-06-18, 23:21

Qrde moje ma cały czas jakieś czkawki :kwasny: Jak już załapie to gra ale po godzinie grania robi się lipa. Zaczyna przerywać a wyjęta płyta jest mocno nagrzana :/


mustang... just a dream ...

expLOSIV
Młodszy Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2009-06-09, 15:45
Model: GT'05 Premium
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny + srebrne pasy
Kontakt:

Post autor: expLOSIV » 2009-06-26, 23:34

Miałem podobnie, pomogło kilkukrotne czyszczenie płyta "dvd-cleaner" :)

Zdecydowanie niektóre soczewki są podatne na "kolor" nośnika. Najmniej problemu jest z ciemno niebieskimi i ciemno zielonkawymi.



greg13
Młodszy Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 2009-05-08, 13:10
Model: 2001
Silnik: V6 3.7
Kolor: zielony

Post autor: greg13 » 2009-06-30, 15:21

Problem z przeskakiwaniem zwiazany jest bezposrednio z laserem CD.
Jesli soczewka jest przebrudzona gubi on sciezke i wtedy dostaje "czkawki" lub gubi utwor.Plyta za jasna j.w.
Bufor w CD samochodowych jest bardzo maly lub nie ma go wcale :kwasny:
1- wyczyscic plyta do czyszczenia ( nie polecam czyszczenia na mokro) plyty z pedzelkiem z wlosia borsuka sa zdecydowanie najlepsze . Osobiscie zapuszczam plyte na 1 h i wyczesci dokladnie.
2-Cd i mp3 nagrywac na najmniejszej predkosci
3-plyty tylko i wylacznie z nadrukami , powierzchnia do nagrywania najciemniejsza( lepiej odbija laser) byly kiedys w sprzedazy czarne CD takie jak poczciwe winyle:)100% odbioru ,zywotnosc okolo 1 roku :kwasny:
Inaczej jest z DVD np. takim jak opisal LIzzard- tam bufor jest kilku megowy okolo 2 wiec nie ma problemu.

Problem dotyczacy goracej plyty jest spowodowany tym co powyzej opisalem- laser aby odczytac zapis na plycie wysyla silniejsza wiazke ( brudna soczewka , zbyt jasna powierzchnia nagrywania)

Jesli zalezy wam na jakosci a nie na dlugosci zycia plyty ;) Nagrywajcie na czarnych takie jak stare winyle.



Awatar użytkownika
nemax
Młodszy Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-03-26, 19:32
Model: 2011
Silnik: V6 3.7
Kolor: biały, a teraz w poszukiwaniu KLASYKA

cd error wyjmowanie płyt

Post autor: nemax » 2010-04-10, 14:05

Witajcie, u mnie w ogóle nie mogę sobie poradzić w wyjęciem płyt, wciśnięcie jakiegokolwiek guzika od CD powoduje jedynie wyświetlenie komunikatu CD Error - ktoś może poradzić co z tym zrobić ? albo gdzie najlepiej w pobliżu Wrocławia znajduje się jakiś fachowiec ?



kaes
Forumowicz
Posty: 814
Rejestracja: 2008-11-05, 13:13
Model: 2007
Silnik: V6 4.0
Kolor: czarny, chwilowo bez pasów
Kontakt:

Post autor: kaes » 2010-04-10, 16:26

płyta utknęła. Miałem tak jak z płyty odkleił mi się nadruk i zablokowało. Trochę się pomęczyłem, czymś cienkim w środku gmerałem żeby płytę ustawić inaczej i w końcu się udało (płyta też przeżyła ;) )


CS6 Progress bar
[||||||||||||||||||--------------------------------] 36%

Obrazek

Awatar użytkownika
horse
Forumowicz
Posty: 636
Rejestracja: 2009-02-09, 22:43
Model: Mustang Convertible
Silnik: V6 4.0
Kolor: Torch Red
Kontakt:

Post autor: horse » 2010-04-11, 07:09

nemax ja tez tak mialem kilka razy ale wystarczylo poczekac przez noc az plytka wystygnie i wtedy wychodzila juz sama bez problemu dlatego z tego co wiem nqajlepiej i najbezpieczniej stosowac czarne plyty CD mniej sie nagrzewaja


Jam jest Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty!!! :D

Awatar użytkownika
pudel
Forumowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 2008-11-07, 21:08
Model: 2002 V6,2007 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: Szary metalik & Torch red
Kontakt:

Post autor: pudel » 2010-04-29, 22:12

I udało się? :papa:


GDYBY BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD - CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”