Pisk z wysokotonowego głośnika SYNC2

Radia, anteny, wzmacniacze, głośniki, subwoofery, nawigacja itp.

Moderatorzy: Ronin, SECHUBU

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danilo
Młodszy Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 2020-07-08, 08:27
Model: GT
Silnik: inny V8
Kolor: Bialy
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Pisk z wysokotonowego głośnika SYNC2

Post autor: Danilo » 2020-10-10, 21:42

Cześć,

Postanowiłem się podzielić z Wami swoją przygoda z piszczącym głośnikiem wysokotonowym.

Otwórz moj konik dopłynął po polski, mechanik naprawił drobne blacharskie niedociągnięcia, bryczkę odebrałem i ruszyłem do domu. Przez cała drogę towarzyszył mi nieznośny pisk. Wtedy jeszcze nie wiedziałem skąd dochodził. Fascynacja dźwiękiem v8 na wydechu bez tłumików końcowych była silniejsza :hyhy: Sprawa jednak nie dawała mi spokoju. Pisk dochodził z Lewych głośników Wysokotonowych i pojawiał się na włączonym silniku. Po kilku zawalonych wieczorach, montażu filtra przeciw zakliceniowego najpierw przed shakerem w konsoli, później przed wzmacniaczem koło nóg, rozkreceniu wzmacniacza, odizolowaniu go od masy, Próbach podłączeń wzmacniacza i shakera bezpośrednio z akumulatora odkryłem prozaicznie trywialny powód usterki. Winowajca był prawie urwany zielony kabel sygnałowy z kostki wchodzącej do wzmacniacza. Wystarczylo go podlutowac i pisk znikł. 💪💪💪💪 Triumf był nieprzeciętny. Po 5 długich wieczorach rozkręcan, po przejrzeniu wiekszosci forów Car audio, po niezliczonych wizytach na stronach USA I konsultacjach z ekspertami Car audio w końcu sukcesss!! Aż wybrałem się na 10 minutowa przejażdżkę o 1.00 w nocy z tej radości.

Taka historia odemnie 😉 Może komuś się przyda ta wiedza. Pozdrawiam


Mustang GT MR’15: V8 czysta moc i brutalne przyspieszenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”