Wielki luz na zaworach V8

silnik i okolice

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, Rezor, Przemek64

ODPOWIEDZ
Miszcz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-14, 10:25
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Granatowy

Wielki luz na zaworach V8

Post autor: Miszcz » 2013-08-14, 10:58

Witam,

Mam problem i chciałem się poradzić szanownych forumowiczów co z tym zrobić...
Pacient: Mustang V8 GT 1995r.
Objaw: głośne stukanie zaworów, czym większe obroty tym większy klekot
Diagnoza: luz na zaworze szóstego cylindra około 5 mm
Przyczyna: po weekendowej przejażdżce przy parkowaniu (więc silnik gorący) zgasł, odpaliłem, zgasł, odpaliłem i przegazowałem dość mocno i zaczeło stukać
Sprawdzone: popychacze proste, zawory raczej proste, mierzyłem ile wystaje trzpień zaworu i popychacz, wychodzi na to, że zawory zamykają się do końca, taki sam pomiar na pozostałych bez luzów. Popychacz nie wychodzi do końca, pomiar wskazuje, że wychodzi o około 6 mm mniej niż pozostałe.

Obstawiam, że to może być uszkodzony popychacz hydrauliczny lecz nie mam większego doświadczenia w silnikach więc może ktoś miał podobny przypadek i potrafi coś doradzić ?
Może ktoś wymieniał samodzielnie popychacze hydrauliczne (szklanki) i jest w stanie powiedzieć czy da się to zrobić w garażu bez wyciągania silnika ? Ew. polecić warsztat lub pana Henia, który by to zrobił w wolnym czasie (mi się nie spieszy) za rozsądne pieniądze.

Jeżeli ktoś będzie chciał zobaczyć filmiki z kelkotaniem i luzem to są dostępne tu:
https://docs.google.com/file/d/0B6TAanx ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

https://docs.google.com/file/d/0B6TAanx ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam
Paweł



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1647
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: Wielki luz na zaworach V8

Post autor: Alexander25 » 2013-08-15, 21:01

Jak mieszkasz w Warszawie to wiem gdzie Ci to mogą zrobić.


302 HOooooo

ODPOWIEDZ

Wróć do „1 silnik”