SN95 2003r 3.8 V6 LPG - Szarpanie przy przyspieszaniu

silnik i okolice

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, celibad, pluzz, Rezor, stang232, Przemek64

ODPOWIEDZ
kam00n
Posty: 1
Rejestracja: 2022-05-14, 17:34
Model: Mustang SN95
Silnik: V6 3.8
Kolor: Niebieski
Lokalizacja:: Poznań

SN95 2003r 3.8 V6 LPG - Szarpanie przy przyspieszaniu

Post autor: kam00n » 2022-05-14, 17:43

Cześć,

To mój pierwszy temat. Od jakiegoś czasu jestem właścicielem w/w mustanga. Kupiłem go w kiepskim stanie mechanicznym, m.in nie chodził na wszystkie cylindry. Po wymianie alternatora, świec, cewki, przewodów wysokiego napięcia i sond lambda zaczął w miarę chodzić. Jego przypadłością jest (głównie na gazie) że przy ostrzejszym przyspieszaniu szapie i dławi się w górnym zakresie obrotów, na gazie jest to mocno odczuwalne, na benzynie czuć po prostu jak by chwilowo nie miał mocy. Czytałem trochę na forach że niektórym uszkadzało się ECU które dziś zdemontowałem i zasiliłem na stole celem pomiaru napięcia zasilającego procesor, ale występuje ich tam kilka, biorąc pod uwagę że w internecie nie ma datasheetu od żadnego układu to inżynieria wsteczna jest stratą czasu. Zauważyłem też że bardzo rzadko - ale zdarza się że nie gaśnie Theft na desce rozdzielczej mimo to auto jedzie normalnie. Na tempomacie po kliknięciu RESUME nerwowo zrzuca biegi tak jakby nie miał siły uzyskać zadanej prędkości na aktualnym. Ktoś z was miał podobny problem?



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1612
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: SN95 2003r 3.8 V6 LPG - Szarpanie przy przyspieszaniu

Post autor: Rezor » 2022-09-06, 12:39

Obecnie najszybciej po pomoc pisać na:
https://www.facebook.com/groups/278161516166572
Samochód ma już OBD2, posprawdzaj błędy, jak nic nie znajdziesz to najpierw wyeliminuj ewentualne problemy z LPG. Może Ci parownik zamarza albo inny chochlik. Zaślep wszystko co idzie od LPG, polutuj przewody spowrotem, jeździć i obserwować


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

ODPOWIEDZ

Wróć do „1 silnik”