Olej do skrzyni biegów 3.8

skrzynia, wał, tylni most

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

Awatar użytkownika
Eddy25
Młodszy Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2015-05-01, 03:44
Model: mustang 2003
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: Eddy25 » 2016-03-14, 17:36

Witam, musze wymienić spalony olej w skrzyni biegów, możliwe że koniec skrzyni a możliwe że wystarczy olej wymienić (przy pełnym bucie nie chce zmienić biegu) gdy jadę spokojnie nie ma żadnych problemów.
Pytanie brzmi ile oleju musze kupić i czy ktoś ma lepszą ofertę niż valvoline mercon v 1l/28 zł.
Mustang v6 3.8 2003 skrzynią o ile się nie mylę to 4r70w



Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2016-03-14, 19:30

jak olej jest spalony i śmierdzi to lepiej sobie odpuść wymianę bo szkoda 10 l. oleju
Tylko warsztat i naprawa skrzyni



Awatar użytkownika
cornholio01
Forumowicz
Posty: 349
Rejestracja: 2012-10-02, 15:37
Model: 1995`+inny v8
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: cornholio01 » 2016-03-14, 19:52

niekoniecznie - jeżeli zmienia prawidłowo do np 100km/h i przy umiarkowanym deptaniu geja gazu a na większych prędkościach nie i przy bucie do końca,to wcale nie musi być skrzynia padnięta,miałem podobne objawy,tylko,że mi zmieniał prawidłowo do 100km/h wszystkie biegi a jak wcisnąłem złąpał 120 to leciał na 2-ce pod czerwone pole i nie zmieniał,a powyżej przeważnie zostawał na drugim biegu i nie wrzucał dalej,winny był pozycjoner skrzyni a konkretnie styki(usterka elektryczna),naprawa 50 zł i przelutowanie,olej wymieniono bo był też spalony,minęło ze 3 lata,no może 2,5 i skrzynia chodzi jak lala cały czas a tu też wszyscy pisali ,że do remontu.Pomijając to,wymiana oleju to 10 razy mniej kasy niż remont skrzyni,szukaj dobrego mechanika i albo remont albo przyczyna banalna,szansa jest,na forum nie naprawisz.Tylko uczciwego mechanika,a nie takiego co odrazu powie,że skrzynia tylko do remontu.
I jeszcze jedno bratku - na oleju do skrzyni sie nie oszczędza!!tylko leje włąściwy!!



Awatar użytkownika
smerf
Forumowicz
Posty: 482
Rejestracja: 2008-11-21, 22:08
Model: Ford Mustang GT/1995r/silnik 5.0L/automatic
Silnik: inny V8
Kolor: czerwony
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: smerf » 2016-03-14, 21:38

Skrzynia albo działa , albo nie działa, a wam te skrzynie nie działają,wiec trzeba remontu,a tak właściwie lepiej inne auto kupić :D


Galeria zdjęć http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
cornholio01
Forumowicz
Posty: 349
Rejestracja: 2012-10-02, 15:37
Model: 1995`+inny v8
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: cornholio01 » 2016-03-14, 21:39

komu nie działa?ty sobie możesz kupić co chcesz,opisałem tylko co było kiedyś u mnie bo wiele porad co tu czytałęm można se wsadzić w D....e,i często przyczyna jest banalna a wy tylko remont i remont



Awatar użytkownika
speedster
Forumowicz
Posty: 509
Rejestracja: 2011-12-05, 23:38
Model: 93' Mustang LX 5.0
Silnik: V8 5.0
Kolor: Titanium Frost

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: speedster » 2016-03-14, 22:40

up +1



Awatar użytkownika
Eddy25
Młodszy Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2015-05-01, 03:44
Model: mustang 2003
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: Eddy25 » 2016-03-15, 03:48

cornoholio dziekuje bo dodales mi wiary :) dokladniej to wyglada tak ze na pol gazie chodzi bez zarzutu, czasem nawet przy pelnym bucie wejdzie plynnie. ale czesciej bieg nie chce sie wrzucic jak chce dac mu w palnik :) jak troche spuszcze z gazu jak zbliza sie moment zmiany to zmieni bieg normalnie, zaczyna konkretnie szwankowac od 140+



Awatar użytkownika
Eddy25
Młodszy Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2015-05-01, 03:44
Model: mustang 2003
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: Eddy25 » 2016-03-15, 03:48

ps. dalej nikt mi nie powiedzial ile litrow tego oleju kupic to wymiany dynamicznej :p



Awatar użytkownika
smerf
Forumowicz
Posty: 482
Rejestracja: 2008-11-21, 22:08
Model: Ford Mustang GT/1995r/silnik 5.0L/automatic
Silnik: inny V8
Kolor: czerwony
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: smerf » 2016-03-15, 09:26

cornholio01 pisze:komu nie działa?ty sobie możesz kupić co chcesz,opisałem tylko co było kiedyś u mnie bo wiele porad co tu czytałęm można se wsadzić w D....e,i często przyczyna jest banalna a wy tylko remont i remont
:D Nie obruszaj się :D nie ma coś takiego jak spalony olej on tylko śmierdzi spalenizną bo spalone są tarczki cierne ,a na to wymiana oleju jeszcze nikomu nie pomogła wręcz przeciwnie będzie jeszcze gorzej :zalamany: jak mustang jest ostro exploatowany to niestety trzeba się z tym liczyć, albo zainwestować z 8 koła na porządne wzmocnione części do skrzyni,ale mustang 3,8 na pewno nie jest tego wart ,,kolega Rafał--Groszek napisał wyrażnie ,walczył ze swoim poprzednim mustangiem w tym temacie --pozdr......


Galeria zdjęć http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1617
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: Rezor » 2016-03-15, 09:56

Eddy25 pisze:ps. dalej nikt mi nie powiedzial ile litrow tego oleju kupic to wymiany dynamicznej :p
AODE : 12.5 qts.
4R70W: 3.8L V6: 13.9 qts. (13 1/4L)

Swoją drogą, tyle o tych skrzyniach czytałem ale dopiero teraz się zorientowałem, że 4R70W jest w v6 :D


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
speedster
Forumowicz
Posty: 509
Rejestracja: 2011-12-05, 23:38
Model: 93' Mustang LX 5.0
Silnik: V8 5.0
Kolor: Titanium Frost

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: speedster » 2016-03-15, 11:15

A czemu chcesz go wymieniać dynamicznie? Jeśli wymieniasz filtr to z miski zrzucisz 3-4 litry, a reszta jest w konwerterze którzy w twojej skrzyni ma śrubę spustową. W korpusie skrzynie jest zaślepka , wystarczy ją wyjąć i odkręcić śrubkę



Awatar użytkownika
cornholio01
Forumowicz
Posty: 349
Rejestracja: 2012-10-02, 15:37
Model: 1995`+inny v8
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: cornholio01 » 2016-03-15, 11:52

smerf pisze:
cornholio01 pisze:komu nie działa?ty sobie możesz kupić co chcesz,opisałem tylko co było kiedyś u mnie bo wiele porad co tu czytałęm można se wsadzić w D....e,i często przyczyna jest banalna a wy tylko remont i remont
:D Nie obruszaj się :D nie ma coś takiego jak spalony olej on tylko śmierdzi spalenizną bo spalone są tarczki cierne ,a na to wymiana oleju jeszcze nikomu nie pomogła wręcz przeciwnie będzie jeszcze gorzej :zalamany: jak mustang jest ostro exploatowany to niestety trzeba się z tym liczyć, albo zainwestować z 8 koła na porządne wzmocnione części do skrzyni,ale mustang 3,8 na pewno nie jest tego wart ,,kolega Rafał--Groszek napisał wyrażnie ,walczył ze swoim poprzednim mustangiem w tym temacie --pozdr......

Dla kogoś może być wart,nawet ja bym swojego robił,bo jezdzi lepiej niż niejeden się spodziewał i troche w niego zainwestowałęm,brzmi dobrze na wydechach,które ma,jeżdżę i v8 i v6 i lubie i tym i tym,obnosić sie ,że nie warto bo tylko v8 to nie moja filozofia i lubie wszystkie amerykańskie fury - no troche kłamie bo poniżej 3,5 litra i diesli nie uznaje,ale to inna historia i ludziom nie dogaduje z tego powodu.Moja "filozofia" jest taka,że się nie będę spuszczał nad autem w garażu,jeżdżę cały rok jednym i drugim i korzystam,samochody nie stoją,niemam na codzien diesla czy europejczyka i często jeżdże bez celu dla samej jazdy,pewnie dlatego nie jestem tolerancyjny na niektóre docinki.
Wracając do tematu nie twierdzę,że kolegi skrzynia będzie dobra bez remontu ale po objawach,widzę,że jest szansa,miałem bardzo podobnie i samochód jezdzi do tej pory a przyczyna była banalna,jezdze po zlotach,MKP akurat odpuszczam ale wszystkie duże krajowe + jakieś zagraniczne zaliczam co roku,palę gumę i jezdzi!!
Co do ceny naprawy to - automat wymieniając wszystko to można i za kilkanaście tysięcy naprawiać ze wzmocnieniami,8 tysięcy za naprawę bym nie zapłacił,bo mam normalnego fachowca klimaciarza na miejscu,który nie robi tego z niewiadomo jakim zyskiem,prowadzi serwis aut USA i robi wszystko,ja sam mu zawiozłem mustanga mówiąc rób skrzynie bo na 2-ce zostaje,przejechaliśmy sie i od razu mówił,że to nie usterka mechaniczna,i naprawa wyszłą 50 zł,a usterka była elektryczna i samochód śmiga cały czas,a tu krzyczeli - REMNONT,dlatego mówie,niech kolega Eddy zwróci się do prawdziwego i uczciwego fachowca bo -może czekać go remont,a może będzie miał farta i przyczyna będzie banalna.Pierwszy lepszy -też powie remont to można być pewnym.............



Awatar użytkownika
Eddy25
Młodszy Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2015-05-01, 03:44
Model: mustang 2003
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: Eddy25 » 2016-03-15, 15:35

Problem taki że nie wiem gdzie go zawieźć :/ na śląsku się boją Mustanga albo mówią ze im się to nie opłaca. Ktoś może polecić jakiś warsztat?



Awatar użytkownika
smerf
Forumowicz
Posty: 482
Rejestracja: 2008-11-21, 22:08
Model: Ford Mustang GT/1995r/silnik 5.0L/automatic
Silnik: inny V8
Kolor: czerwony
Kontakt:

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: smerf » 2016-03-15, 16:30

U nas na śląsku ciężko będzie znależć warsztat co solidnie to zrobi,interesowałem się tym kiedyś --szkoda stresu :zalamany: napisz szczerze jak ty jeżdzisz ,,czy lubisz dać w palnik i czy często jadąc np.120/godz. dajesz w palnik i skrzynia zmienia nawet o 2 biegi w dół,jak tak to raczej musisz zmienić na manuala :D żaden automat na dłuższa metę tego nie wytrzyma ---pozdr.....


Galeria zdjęć http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
speedster
Forumowicz
Posty: 509
Rejestracja: 2011-12-05, 23:38
Model: 93' Mustang LX 5.0
Silnik: V8 5.0
Kolor: Titanium Frost

Re: Olej do skrzyni biegów 3.8

Post autor: speedster » 2016-03-15, 23:26

Daj spokój , ja moją AOD sam poskładałem, co prawda spieprzyłem jedną rzecz bo zasugerowałem się schematem na którym cześć była odwrotnie i narobiło to trochę problemów(governow zrobil dziurę w tail housing i sam się rozleciał bo wystawały z niego śruby...) ale ogółem każdy warsztat powinien sobie z nią poradzić. Jeśli ktoś się jej boi to o kant dupy roztrzaskać taki warsztat...

Z doświadczenia znajomych jeżdżących różnymi amerykanami (sam też zaczynam tam oddawać samochód, obecnie tam stoi :D ) mogę polecić https://www.facebook.com/M-and-M-garage ... 4/?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Ah i jeszcze jedno, regeneracja konwertera to około 600zł, części ze stanów ściągnąłem za niecały 1000zł + olej. Skąd się biorą takie kwoty jak 8000? Przy tak prostych konstrukcjach to ktoś tu sobie nieźle zarabia na niewiedzy innych ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „8 przeniesienie napędu”