SN95 Convertible - dwa pytania

dla właścicieli cabrioletów

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hadrame
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-09, 22:17
Model: 1995
Silnik: V8 5.0
Kolor: Rio Red
Kontakt:

SN95 Convertible - dwa pytania

Post autor: hadrame » 2015-12-23, 09:11

1996 Mustang GT Convertible - samochód dostał w zeszłym roku nowy dach ściągany z USA.
Niestety są dwie kwestie które nie zostały dopracowane w związku z tą wymianą.

1. Do czego mają być zamocowane boczne tylne linki (Convertible Top Rear Flap Cables?), które znajdują się tuż za tylnym trójkątnym okienkiem i które chyba są do naciągnięcia dachu w tej części?
Gdzie i w którym miejscu je zaczepić czy zamocować do części karoserii? Teraz po prostu zwisają luźno w głąb tylnego błotnika...

Obrazek


2. Czy jest możliwość regulacji tylnego bocznego okienka? Odstaje ono znacznie od uszczelki - foto. Należałoby je przesunąć do zewnątrz, patrząc od tyłu na linię szyb. Z drugiej strony auta nie ma takiego problemu - szyba jest ustawiona poprawnie i nie ma żadnej szczeliny.

Obrazek


I jeszcze jedno pytanie - samochód ma obd2, czy do diagnostyki można używać kabelka FORD IDS MINI VCM plus jakiś programik FOCOM czy FORSCAN bez żadnych problemów i przeróbek?



Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2379
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: SN95 Convertible - dwa pytania

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2015-12-24, 06:33

linki powinny być zamontowane do karoserii tak żeby przy zamkniętym dachu były napięte i zwisały pionowo w dół
ta szpara jest bo brakuje lub jest zgnieciona uszczelka wewnętrzna ,
ona powinna dociskać tą szybkę do zewnętrznej lub , nie pamiętam czy tam jest regulacja

jeżeli masz rocznik 95 w górę to powinno odczytać obd2 normalnie zwykłym skanerem



przemek_gda
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-11, 17:35
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Re: SN95 Convertible - dwa pytania

Post autor: przemek_gda » 2016-10-02, 03:53

Witam. Mam kilka pytań odnośnie dachu cabrio w mustangu. Przyszedł czas aby wymienic poszycie, bo juz dośc mocno przeciekał i woda lała sie do bagażnika. Poszycie zamówiłem w stanach bo wyszło o wiele taniej niż miałbym to wymienić tutaj. Kupiłem wersję jednoczęsciową z plastikową tylną szybą. Mam pytanie dlaczego nie jest dostępna wersja jednoczęsciowa dachu ze szklana szybą. Czy chodzi może o sposób składania takiego dachu że sztywna szyba składa się inaczej i dlatego dach musi być dwu-częściowy? czy jest możliwe żeby np. starą szybę wkleić w nowy jednoczęsciowy dach?



ODPOWIEDZ

Wróć do „9 składany dach”