Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

porady dla kupujących Mustanga I generacji

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

Awatar użytkownika
piotruu
Młodszy Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2012-10-24, 10:59
Model: 2003 New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: piotruu » 2013-07-07, 09:42

Witam
Wiem, że gdzieś podobne tematy się przewijały, ale nie znalazłem w nich wystarczających informacji.
W tygodniu jadę oglądać Mustanga z 2003 roku poj, 3800 w autoacie i chciałbym prosić o pomoc użytkowników tego modelu na co mam zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin, żeby się nie wpakować w skarbonkę bez dna :)
1. Nie miałem jeszcze auta z automatyczną skrzynią jedynie miałem okazję parę razy się przejechać jak przetestować automat żeby sprawdzić jego poprawność, jakie są objawy zużycia, co ile tyś km powinno się olej wymieniać, gdzie sprawdzić poziom i jaki rodzaj oleju powinien być?
2. Tylny most i dyferencjał - co sprawdzić (wiem że nie powinno być wycieków), ale jaki olej i co ile wymiana?
3. Silnik jakie ma wady co lubi się w nim psuć?
4. Elektryka i drobne usterki na co zwrócić uwagę o co spytać (gdzieś wyczytałem że pojawia się problem przełącznikiem świateł)?
Wszelkie inne sugestie będą również mile widziane ;)
Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc w tym temacie.


Pozdrawiam
Piotrek MELO

Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: Alexander25 » 2013-07-08, 21:38

Zobacz sobie na forum był już taki temat...:)


302 HOooooo

Awatar użytkownika
piotruu
Młodszy Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2012-10-24, 10:59
Model: 2003 New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: piotruu » 2013-07-09, 11:31

Wiem, ze były podobne tematy (sprawdzałem wszystkie), ale nie na każde pytanie znalazłem odpowiedzi bo później w tych postach zmieniano temat na wklejanie linków i pytania czy warto kupić konkretny model albo czy ktoś ma jakiś na sprzedaż. A mi chodzi o to czego mam się wystrzegać podczas oględzin, żeby nie wpakować się w poważne koszty, blacha i karoseria swoją drogą, ale najbardziej obawiam się automatu i walniętej uszczelki pod głowicą jakie są objawy tego typu usterek w Mustangach z 2003 roku?


Pozdrawiam
Piotrek MELO

Awatar użytkownika
cornholio01
Forumowicz
Posty: 349
Rejestracja: 2012-10-02, 15:37
Model: 1995`+inny v8
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: cornholio01 » 2013-07-09, 12:18

też sie bałem automatu,chodził płynnie jak oglądałem i tak jest do tej pory,olej powinien być czysty,nie powinien szarpać,powinien płynnie zmieniać biegi,po ujęciu gazu jak i po kickdown ,olej obejrz na zimno i na ciepło czy jest stan,poprzekładaj wajche czy coś się nie zacina i tyle,do bujania po drodze automat jest fajny mi się spodobało,jade w trase polewam sobie kawke,a i przez telefon sie dobrze gada,kręcisz jedną ręką a biegi regulujesz gazem:D :ok: ,oczywiście nie namawiam bo niewolno he he



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: Alexander25 » 2013-07-09, 17:13

Silnik 3.8 Sprawdz czy chodzi równo czy w zbiorniku na płyn chłodniczy nie ma nalotu od oleju i czy płyn nie ucieka przez wydech.
Skrzynia Sprawdzasz czy na wszytkich biegach chodzi bez szrpnięć i czy dobrze zmienia biegi(powinna być gładka zmiana biegów) . Możesz wrzucić wsteczny przy zaciągnięym ręcznym (stojąc samochodem nie w czasie jazdy) i sprawdzić po jakim czasie od wrzucenia wstecznego auto będzie chciało jechać do tłu jak powyżej 5s to coś ze skrzynią jest nie tak. Jeszcze sprawdz olej w skrzyni powinien być rubinowy nie może być spieniony i nie może być czarny spalony. Trzeba sprawdzić uszczleniacz między skrzynią i silnikiem czy nie cieknie


302 HOooooo

Awatar użytkownika
piotruu
Młodszy Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2012-10-24, 10:59
Model: 2003 New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: piotruu » 2013-07-09, 20:36

Dzięki Panowie za pomoc o takie właśnie porady mi chodziło wiadomo nowe auto nowa skrzynia więc trzeba odrobić lekcję przed zakupem :) no to jestem winien wam browara przy najbliższym zlocie na którym się pojawię ;) a z tym zaciągniętym ręcznym i wstecznym jeśli auto nie będzie chciało ruszać w przeciągu 5s to odpuścić sobie taki egzemplarz? Jest to poważna usterka skrzyni czy można z tym jeździć?


Pozdrawiam
Piotrek MELO

Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: Alexander25 » 2013-07-09, 22:52

Zajechana skrzynia wtedy jest:)
Sprawdź zy jest naklejka z vinem Czy na ćwiartkach jest oryginalny lakier. Pełno mustangów jest po przejściach. Wrzuć linka do ogłoszenia bo prawdopodobne jest że ktoś zna to auto:)


302 HOooooo

Awatar użytkownika
piotruu
Młodszy Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2012-10-24, 10:59
Model: 2003 New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: piotruu » 2013-07-10, 15:00

Najbardziej mi zależy na tym egzemplarzu, on już długo stoi nie wiem czy to przez cenę czy jest z nim coś nie tak, że jeszcze nikt się nie skusił na niego. Właściciel twierdzi że jest bezwypadkowy bo sam go sprowadzał z Niemiec ale raczej w to że nie miał żadnej przygody nie wieże bo znalezienie takiego Mustanga u nas w kraju graniczy z cudem :P

http://allegro.pl/ford-mustang-2003r-3- ... 76731.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam
Piotrek MELO

Awatar użytkownika
piotruu
Młodszy Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2012-10-24, 10:59
Model: 2003 New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: piotruu » 2013-07-10, 15:03

Jeszcze te 2 mam na oku bo nieco bliżej mam do nich więc najpierw chciałbym je sprawdzić

http://tablica.pl/oferta/ford-mustang-2 ... 2sZfX.html" onclick="window.open(this.href);return false;


http://otomoto.pl/ford-mustang-C29704433.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Pozdrawiam
Piotrek MELO

Awatar użytkownika
cornholio01
Forumowicz
Posty: 349
Rejestracja: 2012-10-02, 15:37
Model: 1995`+inny v8
Silnik: V6 3.8
Kolor: czarny

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: cornholio01 » 2013-07-10, 16:49

:heh zebys pare dni wcześniej wrzucił to tego pierwszego bym ci obejrzał,niedawno wracałem z W-wy,ten z tablicy chyba klubowy,to zacznij od niego :ok:



Awatar użytkownika
piotruu
Młodszy Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2012-10-24, 10:59
Model: 2003 New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: piotruu » 2013-07-11, 14:03

No trudno, mój błąd że nie podałem linków na samym początku. A jest ktoś z klubu, kto mieszka w okolicy i miałby chwilę żeby podjechać w tym samym czasie co ja albo przy okazji obejrzeć tego z Puław? Oczywiście zapłaciłbym za fatygę czy też paliwko bo wiadomo konie mało nie palą :P ale tak jak piszesz zacznę od tego z Łodzi co jest na Tablicy wystawiony :)


Pozdrawiam
Piotrek MELO

Awatar użytkownika
yoltz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 2012-10-08, 10:04
Model: IV 2004
Silnik: V6 3.8
Kolor: żywe srebro...
Kontakt:

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: yoltz » 2013-07-11, 14:40

przy pierwszym Mustangu polecam pójść na żywioł, i tak nim długo nie pojeździsz :rotfl:
a tak poważnie to kup, pokochaj, a dalej to już samo jakoś poleci :P

co do aut sprowadzanych z Niemiec to bym uważał, bo w Niemczech Mustangi są droższe niż w Polsce... także średnio się Panu opłacało z Niemiec ciągnąć na moje chyba że od Turka na lawecie poskładanego z 3 za tysiąc ojro,
jeśli chodzi o to czy auto było bite to z przedziału 2000-2004, nie bite mustangi są jak yeti, niby istnieją ale nikt nie widział... nie pytaj czy był bity tylko jak mocno,

do wyboru masz dwa wyjścia kupić auto do robienia, po jak najniższej cenie i samemu doprowadzić je do ładu takich aut jest sporo, z tych wiszących dłuższy okres czasu na allegro można naprawdę solidnie zejść z ceny, mi się udało kupić drugiego za ponad 3 tys mniej :hyhy: od debiutu allegrowego (przy pierwszym byłem tak napalony że prawie się nie targowałem :wstyd:),
lub kupić "igłe" za grubszą kasę i wierzyć że będzie dobrze, niestety ten wariant jest dość ryzykowny jeśli nie jest to auto klubowe (w tej chwili chyba tylko Maślana sprzedaje IV ale mogę się mylić)... Generalnie jak gość uczciwie mówi Ci że jest coś do zrobienia i mówi że to czy tamto słabo działa to raczej się nie przejedziesz i będzie tak jak mówi, ale jak auto kosztuje 19k i gość mówi że jest igła i nie wymaga żadnego wkładu, nie wierz...



Awatar użytkownika
piotruu
Młodszy Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2012-10-24, 10:59
Model: 2003 New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: piotruu » 2013-07-11, 18:32

Dlatego nie mam zamiaru zadawać pytania czy był bity bo to sprawa oczywista zresztą jak 80% aut jeżdżących po naszych drogach albo i więcej :P ważne jak został zrobiony czy nie ma tony szpachli i zamaskowanej korozji. No nie ukrywam że napaliłem się na tego czarnego z Puław i w sobotę jadę go obejrzeć ale wcześniej jeszcze sprawdzę tego z Łodzi tylko przy tym mi właściciel uczciwie powiedział że jest trochę do malowania a najlepiej całe auto odświeżyć, więc muszę zrobić porównanie obydwóch i przeliczyć, który będzie mnie mniej kosztował. Tym razem postaram się zachować zdrowy rozsądek bo już raz się na aucie ostro naciąłem.


Pozdrawiam
Piotrek MELO

Awatar użytkownika
lamina
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1005
Rejestracja: 2012-05-28, 20:54
Model: GT390 1968
Silnik: inny V8
Kolor: Highland Green
Lokalizacja:: Pruszków/Pisz
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: lamina » 2013-07-11, 19:50

piotruu pisze:Tym razem postaram się zachować zdrowy rozsądek bo już raz się na aucie ostro naciąłem.
Sam Sobie przeczysz.... :przestraszony:

Gdybyś kierował się zdrowym rozsądkiem......
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Nie chciałbyś kupować MUSTANGA :mur: :mur:



Awatar użytkownika
piotruu
Młodszy Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 2012-10-24, 10:59
Model: 2003 New Edge
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Konin
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Na co zwrócić uwagę podczas zakupu Mustanga

Post autor: piotruu » 2013-07-12, 21:59

No tak słuchając rozsądku to powinienem rozglądać się za golfem :P ale to nie dla mnie ja lubię auta z duszą, ponad czasowe :D
Jutro dzień sądu jadę zobaczyć w jakim stanie jest ten czarny z Puław. Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę w tej generacji podczas oglądania oprócz tego o czym już koledzy pisali?


Pozdrawiam
Piotrek MELO

ODPOWIEDZ

Wróć do „20 kupowanie samochodu”