Mustang 98. Lampy tył!!

nasze modyfikacje

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
Djzygiel
Posty: 8
Rejestracja: 2020-04-26, 17:37
Model: COBRA 1998r
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Toruń

Mustang 98. Lampy tył!!

Post autor: Djzygiel » 2020-04-26, 18:26

Witam,
tak jakoś wyszło że stałem się posiadaczem Mustanga z 98r. Użytkuję go okazjonalnie, jednak chciałbym uniknąć zbędnych dyskusji ze stróżami prawa i muszę przerobić lampy. Na razie tylko tył. Czy znacie kogoś w kuj-pom. kto to ogarnie? Mogę ewentualnie je gdzieś wysłać. Jakieś sugestie, podpowiedzi? Jak to wygląda u Was?



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1617
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Mustang 98. Lampy tył!!

Post autor: Rezor » 2020-04-27, 08:16

1. Dual color led we wstecznym. Na biało zostawiasz wsteczny, kierunki dajesz pomarańczowy. Prostota i raczej ciężko się przyczepić. Minus to led. Jak masz pecha albo podpadniesz to i tak Ci dowód zatrzymają. Alternatywa:
2. Dodatkowa pomarańczowa żarówka we wstecznym. Minus to rzeźba i ryzyko popsucia lampy
3. Zielona żarówka w jednym z czerwonych kloszy. Będzie to w sumie dawało kolor pomarańczowy ale wciąż jak podpadniesz/źle trafisz to i tak będzie klops.
4. Przeróbka klosza, wstawienie pomarańczowego plastiku. Wydaje mi się, że kiedyś najczęstsza przeróbka lamp w SNach ale moim zdaniem najmniej estetyczna.
5. Ostatecznie szukać białego kruka: https://www.svtperformance.com/threads/ ... s.1025087/

W każdym przypadku trzeba przerobić wiązkę tylnych świateł bo kierunki są zespolone ze stopem. Trzeba od kolumny kierownicy puścić przewody które idą do kierunków z przodu.


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Djzygiel
Posty: 8
Rejestracja: 2020-04-26, 17:37
Model: COBRA 1998r
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Toruń

Re: Mustang 98. Lampy tył!!

Post autor: Djzygiel » 2020-04-27, 22:50

Dzięki wielkie, są to jakieś rozwiązania.
Na te lampy też trafiłem ale nie mogę znaleźć na sprzedaż...
Pozdrawiam



kotbury
Młodszy Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 2011-03-27, 02:09
Model: coupe
Silnik: V6 3.8
Kolor: wiśniowa perła

Re: Mustang 98. Lampy tył!!

Post autor: kotbury » 2020-07-25, 20:53

:rotfl: 7 lat temu, po rocznych poszukiwaniach trafiłem i nabyłem tylne lampy firmy Altezza z Taiwanu (ta sama dla wczesnych Lexusów robiła tylne lampy na pierwszy montaż, i od jej stylistycznych wynalazków wyszła nazwa "Lexus Look", bo zaczęła tłuc lexuslooki do wszystkich aut - przodując w tzw "tuningowanych" Golfach..
Lampa jest idealna - ma osobny klosz pod stop, osobny pod postojówkę, zewnętrzny dolny bezbarwny (plus rożek za postojówką także bezbarwny) pod kierunki, wewnętrzne dolne komory są dalekosiężne (z dużym skupieniem) więc w prawej lampie idzie pod cofanie z białą żarówką, a w lewej pod przeciwmgielne z czerwoną żarówką.
Wszystkie oprawki pasują z oryginałów z wciskanymi żarówkami (za wyjątkiem kierunków, które w tych lampach pasowały do focusowskich oprawek pod zwykłe bagnetowe jednowłóknowe 21W
Lampy mają wytłoczony wzór pod malowanie ramek, ale po symulacji zdecydowałem zostawić je na razie całe bezbarwne, jakoś lepiej wyglądają.
Załączniki
IMG_20200725_204014396.jpg



Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2121
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Mustang 98. Lampy tył!!

Post autor: stang232 » 2020-07-27, 22:34

Moje oczy :przestraszony:

Jakby co mam przerabiane lampy z pomaranczowa wstawka na migacz - ale 94-95 czyli poziome
Make horizontal great again :)


Obrazek

kotbury
Młodszy Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 2011-03-27, 02:09
Model: coupe
Silnik: V6 3.8
Kolor: wiśniowa perła

Re: Mustang 98. Lampy tył!!

Post autor: kotbury » 2020-07-28, 18:33

Oczy może i bolą, ale ani w dzień z kierowcami za mną ani z nieoznakowanym z tyłu nie miałem i nie mam żadnych kłopotów (lampy spełniają wzorowo funkcje użytkowe a że cepelia - przywykłem. Oryginały poziome (jak i całość oświetlenia przodu) oczywiście trzymam, ale o ile (zabytek lub zmiana przepisów) tyły wrócą na swoje miejsce to oryginalnych reflektorów raczej nie włoże - pomijając oślepianie tych z przeciwka - to odpowiedniki lampek naftowych w dyliżansach (czy oni tam w stanach mają białe noce czy oczy jak koty.....)

Lampy z wstawką może i, ale pozostaje kwestia przeciwmgielnych tylnych, jeżdziłem na takiej z Malucha ale jakoś słabo pasowała.....



Djzygiel
Posty: 8
Rejestracja: 2020-04-26, 17:37
Model: COBRA 1998r
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Toruń

Re: Mustang 98. Lampy tył!!

Post autor: Djzygiel » 2020-09-20, 19:20

Witam,
tak siedziałem, myślałem, kombinowałem i tak wykombinowałem. Zrobiłem dodatkowe otwory w lampach, kupiłem gniazda do żarówek i wsadziłem po dwa mocne pomarańczowe ledy. Niestety w bardzo słoneczny dzień słabo widać te kierunki w tylnych lampach. Jest plan więc aby jeszcze tam wstawić pomarańczowe lub bezbarwne kawałki kloszy. Coś na wzór tych eksportowych lamp. Tak czy inaczej miałem już kontrolę policji i się nie czepiali.
Załączniki
2.jpg



ODPOWIEDZ

Wróć do „21 przeróbki”