Zawieszenie, kolumna kierownicza - nazwy części.

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
wampir Lestat
Młodszy Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-06-25, 17:07
Model: SN95
Silnik: V6 3.8
Kolor: Wg Forda - Laser Red

Zawieszenie, kolumna kierownicza - nazwy części.

Post autor: wampir Lestat » 2013-12-02, 19:35

Witam
Mam dwa pytania.

Po pierwsze:
Na przeglądzie wyszły mi luzy w układzie kierowniczym.
Diagnosta stwierdził, że wybite są tuleje na przekładni kierowniczej.
Z tego co mi pokazał to winne jest to, co jest oznaczone na zdjęciu numerem 16

Wie ktoś jak to cholerstwo się nazywa po polsku, ewentualnie numer katalogowy, żeby to jakoś znaleźć?
http://imageshack.com/a/img51/2870/nmg8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprawa druga:
Gdzie jest umieszczony przerywacz od kierunkowskazów w modelu SN95?
Normalnie powinien być pod wyłącznikiem awaryjnych ( ale pewien nie jestem ), a nie chcę niepotrzebnie rozdzierać połowy kokpitu.

Pozdrawiam
Wojtek " Lestat"


W życiu liczą się tylko szybkie samochody, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi...

Awatar użytkownika
smerf
Forumowicz
Posty: 482
Rejestracja: 2008-11-21, 22:08
Model: Ford Mustang GT/1995r/silnik 5.0L/automatic
Silnik: inny V8
Kolor: czerwony
Kontakt:

Re: Zawieszenie, kolumna kierownicza - nazwy części.

Post autor: smerf » 2013-12-02, 20:03

Przerywacz od kierunków to taki przekażnik ,jest koło skrzynki z bezpiecznikami nad lewą nogą kierowcy,a ten nr.16 to maglownica ,tam koło nr 15 u góry jest sruba którą można skasować luz w tulei ale tylko lewej ---od kierowcy [ NIE TA SRUBA KTÓRĄ WIDAĆ NA ZDJĘCIU TYLKO WYSOKO U GÓRY :) } no chyba ze ci chodzi strikte o nr 16 o te tuleje którymi przykręcona jest maglownica do nadwozia to jest to http://www.rockauto.com/catalog/x,carco ... type,11363" onclick="window.open(this.href);return false;


Galeria zdjęć http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Zawieszenie, kolumna kierownicza - nazwy części.

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2013-12-02, 21:05

numer 16 to jest maglownica , a luzy mogą mieć drążki kierownicze pod osłoną 14 bo na tym rysunku nie są odrębnie oznaczone



wampir Lestat
Młodszy Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 2010-06-25, 17:07
Model: SN95
Silnik: V6 3.8
Kolor: Wg Forda - Laser Red

Re: Zawieszenie, kolumna kierownicza - nazwy części.

Post autor: wampir Lestat » 2013-12-02, 21:46

Przerywacza jutro poszukam.
Co do nr 16 ( bezpośrednio po strzałce patrząc ) to tam jest tuleja gumowa która jest wprasowana ( wepchana ) w maglownicę i razem to jest przymocowane do nadwozia.
Te tuleje gumowe mi się ewidentnie rozeszły na boki.

Wiesz może smerfie gdzie to można u nas dostać? tek żeby ze stanów nie musieć ściągać.
W razie jak bym nie znalazł na miejscu to będę usiłował skasować luzy śrubą o której piszesz a między czasie zamówię, ale wolał bym wymienić jak najszybciej.

Pozdrawiam
Wojtek "Lestat"


W życiu liczą się tylko szybkie samochody, szybkie kobiety i bary szybkiej obsługi...

Awatar użytkownika
smerf
Forumowicz
Posty: 482
Rejestracja: 2008-11-21, 22:08
Model: Ford Mustang GT/1995r/silnik 5.0L/automatic
Silnik: inny V8
Kolor: czerwony
Kontakt:

Re: Zawieszenie, kolumna kierownicza - nazwy części.

Post autor: smerf » 2013-12-02, 22:22

ja proponuje podnieść auto i na spokojnie przekontrolować co ma luzy ,jeśli ta guma o której piszesz to można tam zawsze cos wsadzic przynajmniej na razie ,pokasowac luzy a pużniej sobie z USA ściągnąć , w tydzień powinni przyslać,,takie małe rzeczy u nas to chyba tylko na zamówienie,chociaż można szukać ,zadzwoń do FENIX 022 - 8464264 ale tanio u nich nie jest :zalamany:


Galeria zdjęć http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „22 instrukcje i poradniki”