dorabiane tablice

O mustangu i o nas

Moderator: Hans

Awatar użytkownika
Justy
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-08, 22:21
Model: Mercury Cougar V6
Silnik: inny V6
Kolor: black pearl

dorabiane tablice

Post autor: Justy » 2009-03-17, 17:08

Hello,

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę zająć się zebraniem zamówienia na dorabiane tablice amerykańskie.
Koszt jednej to 55 zł. Przesyłka 15 zł bezpośrednio od wykonawcy lub ja odbiorę i przekażę na zlocie w Łodzi.
Informacja potrzebna do zamówienia to nr rejestracyjny i decyzja, czy na tablicy mają być gwiazdki czy flaga.
Na razie chętny Andronik :)
Numery rejestracyjne proponuję przesłać na pw.


we believe in going the wrong way, no matter which way the rest of world is going
we believe in freedom
we believe the machine you sit on can tell the world exactly where are you stand
we don’t care what anyone else believes. Amen!

kuczko
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-08, 15:13
Model: V6 2005
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny
Kontakt:

Post autor: kuczko » 2009-03-17, 17:12

A co to znaczy "dorabiane amerykanskie tablice" ? :) Możesz dać jakiś opis w wersji for dummies? :>



Awatar użytkownika
Pawellos
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 2008-09-23, 03:09
Model: 2009 Mustang GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Candy Apple Red

Post autor: Pawellos » 2009-03-17, 19:23

Wydaje mi się czy to nie legalne? ;>



Awatar użytkownika
Radek
Młodszy Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 2008-08-22, 19:27
Model: Brak
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: Radek » 2009-03-17, 20:38

Justy, wrzuć jakieś foto :) Oczywiście nikt Ci numerów nie wyśle, tylko różne napisy, typu nick ;) Prawda ;)

Da się jakoś zrobić napis: KOT SYLWESTER ? czy nijak się nie zmieści?


Był Mustang... czy będzie znowu? Kto wie... Ja, nie...

Awatar użytkownika
Justy
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-08, 22:21
Model: Mercury Cougar V6
Silnik: inny V6
Kolor: black pearl

Post autor: Justy » 2009-03-17, 21:36

O losie, no co Wy? :P
Chodzi o tablice z numerami rejestracyjnymi prawdziwymi, dorabiane dlatego, że żaden z dwóch wymiarów naszych polskich tablic (ani "kwadratowy", ani tym bardziej podłużny, nie pasują).
Oczywiście, że nie jest to nielegalne. Niedozwolone jest zamontowanie wygiętej albo przyciętej tablicy oryginalnej. Ewentualnie można ją mieć szpetnie wystającą ;) Można też dorobić rozmiar amerykański, a oryginalną wozić w bagażniku. Mam tak od dwóch lat w Cougarze - jak na fotce. Tylko wtedy, kiedy ja zamawiałam swoją, trzeba było pokazać wykonawcy dowód rejestracyjny. Teraz już tego nie wymagają. Propozycja stąd, że parę osób mnie pytało o możliwość dorobienia.
Ostatnio zmieniony 2009-03-18, 11:24 przez Justy, łącznie zmieniany 1 raz.


we believe in going the wrong way, no matter which way the rest of world is going
we believe in freedom
we believe the machine you sit on can tell the world exactly where are you stand
we don’t care what anyone else believes. Amen!

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Post autor: celibad » 2009-03-17, 21:46

Justy ... fajne masz buty :hyhy:


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Magic 2OO
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 2008-07-27, 22:14
Model: Był: '07 GT-C
Silnik: V8 4.6
Kolor: grafit
Kontakt:

Post autor: Magic 2OO » 2009-03-17, 22:41

Justy pisze:Chodzi o tablice z numerami rejestracyjnymi prawdziwymi, dorabiane dlatego, że żaden z dwóch wymiarów naszych polskich tablic (ani "kwadratowy", ani tym bardziej podłużny, nie pasują).
Kwadratowy pasuje bez problemu, przynajmniej u mnie. Ramkę trzeba tylko dać i już.


Pozdrawiam - Maciek.

Awatar użytkownika
Little Pony
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2008-10-30, 21:53
Model: yhm.... :)
Silnik: inny V6

Post autor: Little Pony » 2009-03-17, 23:40

Yep, w S197 problemu nie ma.


Był ale się rozbił: Mustang GT 2005 Convertible, Dodge Charger R/T 2006

I'm gonna put on a iron shirt, and chase all muscle cars out of earth!

Awatar użytkownika
Darenty
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 2008-12-16, 16:02
Model: S197 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver Metallic
Lokalizacja:: Przemyśl

Post autor: Darenty » 2009-03-18, 02:52

No dobra - "legalność" nie jest moją mocną stroną, ale zapytam z ciekawości - co z sierżantami? :hyhy:


You can never have too much power, just not enough traction.

andronik
Członek Honorowy MKP
Posty: 398
Rejestracja: 2008-07-08, 10:29
Model: GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Black Metal
Kontakt:

Post autor: andronik » 2009-03-18, 09:37

Ale z was cfaniaki :P Justyna jeździ tak od dwóch lat, plus ma do tego czerwone kierunki z tyłu i jakoś sie tym nie przejmuje, a wy już trzęsiecie portkami czy to legalne, co na to policja ... itp. :P

Ja sobie taką zamawiam i mam zamiar jej używać na codzień i mam to lekko w poważaniu czy będzie się ona Miśkom podobała czy nie.


Pozdrawiam,
Tomek

[color=red][size=150]Piszesz głupoty lub posty nic nie wnoszące do tematu ? ........... proszę ustaw czas ich wygaśnięcia[/size][/color]

Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Posty: 1028
Rejestracja: 2008-12-30, 11:18
Model: 500
Kolor: Black
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Post autor: Hans » 2009-03-18, 10:46

alfatech pisze:
andronik pisze:mam to lekko w poważaniu czy będzie się ona Miśkom podobała czy nie.
uuuu ............... kozaczek :hyhy:
Jakby co, możemy mu później paczki wysyłać. :rotfl:


.:: :evil: my other ride is your mom :evil: ::.

kaes
Forumowicz
Posty: 814
Rejestracja: 2008-11-05, 13:13
Model: 2007
Silnik: V6 4.0
Kolor: czarny, chwilowo bez pasów
Kontakt:

Post autor: kaes » 2009-03-18, 10:56

wg artykułu jaki znalazłem na necie o tablicach amerykańskich:
policja nie sprzeciwia się przerabianiu tablic lub sprzeciwia się w sposób nieefektywny.

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


CS6 Progress bar
[||||||||||||||||||--------------------------------] 36%

Obrazek

Awatar użytkownika
Justy
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-08, 22:21
Model: Mercury Cougar V6
Silnik: inny V6
Kolor: black pearl

Post autor: Justy » 2009-03-18, 11:36

Niezłe :D
Podsumowując legalność - biorąc pod uwagę przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów jedyny legalny sposób to taki, że tablica rejestracyjna z tyłu ma być umieszczona w miejscu konstrukcyjnie do tego przeznaczonym.
Fakty:
1. miejsce konstrukcyjnie przeznaczone do mocowania jest (gdyby go nie było, to są inne wyjścia)
2. tablica oryginalna się nie mieści
3. nie może być wygięta
4. nie może być docięta
5. nie może być zamocowana pod kątem (jak mają niektórzy), bo wtedy nie jest dobrze widoczna
Krótko mówiąc - sytuacja patowa, ponieważ w zasadzie wszystkie opcje są nielegalne. Argument broniący tablicy dorabianej jest taki, że jest widoczna, chociaż nieodblaskowa, ale fotoradary robią zdjęcia częściej z przodu, niż z tyłu.
W moim przypadku w ciągu dwóch lat nikt się ani razu nie czepił tablicy, ani policja, ani na przeglądach. Jedynie zapytano mnie, czy wożę oryginalną tablicę. I tyle.

andronik pisze:Justyna jeździ tak od dwóch lat, plus ma do tego czerwone kierunki z tyłu i jakoś sie tym nie przejmuje, a wy już trzęsiecie portkami czy to legalne, co na to policja ... itp. :P
Kierunki w Cougim mam żółte :P , ale w Mustangu zostawię czerwone i nie będę się przejmować :P Poza tym na początku jeździłam w ogóle bez tablicy i luz :cwaniak:


we believe in going the wrong way, no matter which way the rest of world is going
we believe in freedom
we believe the machine you sit on can tell the world exactly where are you stand
we don’t care what anyone else believes. Amen!

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1613
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Post autor: Dezo » 2009-03-18, 14:35

Świetne! Justy, a czy można zrobić tablicę w wersji dla zabytku? Właściwie interesuje mnie sam przód. Tył pasuje w kwadratowej ramce. Natomiast z przodu tablicę niby przykręciłem na dystansach, ale taka w wersji USA była by lepsza...
Pozdrawiam


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
Justy
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-08, 22:21
Model: Mercury Cougar V6
Silnik: inny V6
Kolor: black pearl

Post autor: Justy » 2009-03-18, 14:42

Nie wiem, nie pytałam o przód. Pewnie można, ale dorabiana z przodu jest na pewno nielegalna. Tak czy owak dopytam, jak będę składała zamówienie ogólne.
Tylko proszę, by osoby, które chcą tablice na przód, potwierdziły wymiary, bo ktoś chce włoską, któś amerykańską - żeby nie było potem akcji...


we believe in going the wrong way, no matter which way the rest of world is going
we believe in freedom
we believe the machine you sit on can tell the world exactly where are you stand
we don’t care what anyone else believes. Amen!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż”