cb radio w mustangu

O mustangu i o nas

Moderator: Hans

Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1306
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

cb radio w mustangu

Post autor: pavlito » 2009-01-20, 03:21

Chyba jeszcze nie było na ten temat:

Jakie radyjka cb używacie w stangach i co ciekawsze: gdzie je mieścicie? Na stałe, czy tylko w trasę?

Ktoś używa stałą antenę? Gdzie zamontowaną?

Jakieś zakłócenia z elektryki auta? Bo są różne modele z różnymi filtrami i ciekawe jak się to komu sprawdza. Mi np. ANL w tti 880 sporo szumu obcina, ale czasem przy ostrym gazie jednak popuszcza.



Awatar użytkownika
Pawellos
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 2008-09-23, 03:09
Model: 2009 Mustang GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Candy Apple Red

Post autor: Pawellos » 2009-01-20, 03:26

Ja mam już z 2 miesiące ręczniaka intertek, ale jeszcze nie miałem go okazji przetestować w trasie, w miescie zapomnij ;D



Thomas
Posty: 0
Rejestracja: 2008-07-08, 17:50
Model: Mustang GT premium 2006
Silnik: V6 4.0
Kolor: Czarna czerń
Kontakt:

Post autor: Thomas » 2009-01-20, 03:28

Ja mam radyjko, jakieś małe nie pamiętam nazwy ale za to idealnie włazi do schowka tego pod łokciem. Jest tam zasilanie więc wszystko elegancko się ułożyło. Antenę mam na magnes i wchodzi do bagażnika. Oooo przypomniało mi się jakiś uniden 520xl a antena president ohio.


A z pocałunkiem póki co zaczekamy - powiedział piękny książę złażąc ze Śpiącej Królewny.

pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
Radek
Młodszy Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 2008-08-22, 19:27
Model: Brak
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: Radek » 2009-01-20, 11:08

pavlito pisze:tti 880
Miałem to radio i poszło na Allegro.. Uniden 520XL o niebo lepszy, a ANL nie potrzebny :)

Antenę mam Sirio, jakąś stałą - w kombi.


W koniu mam problem.... GDZIE zamontować antenę? Maska i klapa z włókna, dachu brak... :kwasny:


Był Mustang... czy będzie znowu? Kto wie... Ja, nie...

kuczko
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-08, 15:13
Model: V6 2005
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny
Kontakt:

Post autor: kuczko » 2009-01-20, 12:14

Radek, miałem kiedyś taka antenę która montowało się na szybie - sprawdź czy nie będzie pasować.



Awatar użytkownika
Darenty
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 2008-12-16, 16:02
Model: S197 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver Metallic
Lokalizacja:: Przemyśl

Post autor: Darenty » 2009-01-20, 12:55

Ja używam radio President Johnny II z pełnym ASC do tego Antena President ML-145 (magnesówka).. Nieznam mocniejszej konfiguracji bez wzmacniaczy a miałem parę radyjek i anten.
Antene i radio biorę tylko na trasy, antena na klapie bagażnika a radio stawiam na boku na fotelu kierowcy oparte górą obudowy do tunelu a stroną z kablami dopieram do zapięcia od pasów więc głośnik mam zwrócony na siebie.. słysze idealnie i radio nielata po aucie :)


You can never have too much power, just not enough traction.

Thomas
Posty: 0
Rejestracja: 2008-07-08, 17:50
Model: Mustang GT premium 2006
Silnik: V6 4.0
Kolor: Czarna czerń
Kontakt:

Post autor: Thomas » 2009-01-20, 14:05

Dla mnie to bez sensu jest zasięg powyżej 20km bo nie wiadomo co się dzieje wokół Ciebie. Ten zestaw który mam jest moim zdaniem idealny a do tego mieści się w schowku pod ręką.


A z pocałunkiem póki co zaczekamy - powiedział piękny książę złażąc ze Śpiącej Królewny.

pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
Radek
Młodszy Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 2008-08-22, 19:27
Model: Brak
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: Radek » 2009-01-20, 14:12

Thomas, jak jedziesz Katowicką czy Gdańską to tak... ale jak lecisz na Łódź od Katowickiej w weekend, albo jakąś żółtą na Rabke to nagle się okazuje że nie ma aut dookoła i nie ma się kogo zapytać. Wtedy 20km się przyda.


Był Mustang... czy będzie znowu? Kto wie... Ja, nie...

Awatar użytkownika
Darenty
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 2008-12-16, 16:02
Model: S197 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver Metallic
Lokalizacja:: Przemyśl

Post autor: Darenty » 2009-01-20, 17:48

Thomas pisze:Dla mnie to bez sensu jest zasięg powyżej 20km bo nie wiadomo co się dzieje wokół Ciebie. Ten zestaw który mam jest moim zdaniem idealny a do tego mieści się w schowku pod ręką.
Thomas, ja akurat bywa że śmigam przez całą Polske wzdłuż i wszeż, bywa się w różnych miejscach na trasie i o różnych porach gdy aut (w zasadzie posiadaczy CB) jest więcej lub mniej także mi akurat mocny sprzęt jak najbardziej podchodzi..
Wszysko jest kwestią potrzeb indywidualnych :)


You can never have too much power, just not enough traction.

Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1306
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Post autor: pavlito » 2009-01-22, 01:52

Uniden 520xl faktycznie uchodzi za niezłe radyjko - w tej klasie jedno z najlepszych i dodatkowo malutkie. Niestety, z racji ustawicznego wracania na czarną listę URE obecnie bardzo trudno dostępne.

Ja wcześniej używałem w Mondeo tego tti 880 na stałe wciśniętego nad radiem, a na dachu miałem antenkę Sirio Tajfun do złudzenia przypominającą zwykłą FM. Nikt nie poznawał z zewnątrz, że w aucie jest CB. Konsolę z radiami też miałem zasłoniętą atrapą. Po mieście i na głównych krajówkach było ok., ale w dłuższe trasy to tak jak DarentyV8 - ML-145 na bagażnik. Teraz tti 880 jest za duże i pójdzie na allegro, ale nie wiem co w zamian - chętnie coś małego: Johnny II ASC, może Lafayette. Stąd moje pytania o zakłócenia z instalacji stanga.

tti880 jest średnim radiem, jeśli idzie o jakość wykonania, ale w kwestii liczby funkcji, to trudno znaleźć odpowiednik. Oczywiście, jeśli komuś zależy na takiej liczbie funkcji (np. multistandard UE).



Awatar użytkownika
Darenty
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 2008-12-16, 16:02
Model: S197 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver Metallic
Lokalizacja:: Przemyśl

Post autor: Darenty » 2009-01-22, 03:23

pavlito, W moim przypadku (konfiguracji i sposobie wożenia radia) żadnych zakłóceń nie mam, czy to przy wrzucaniu kierunku czy otwieraniu/zamykaniu okien jak czasem się dzieje w autach..


You can never have too much power, just not enough traction.

Awatar użytkownika
Magic 2OO
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 2008-07-27, 22:14
Model: Był: '07 GT-C
Silnik: V8 4.6
Kolor: grafit
Kontakt:

Post autor: Magic 2OO » 2009-01-22, 03:57

Używam President Harry II + antena magnesówka też President ale nie pamiętam która, taka z zawijasem w połowie długości i batem na przegubie. Nie montowałem na stałe radia, zrobiłem uchwyt przykręcony do prawej części konsoli, zaraz poniżej lewego kolana pasażera. Na ten uchwyt zakładam pionowo cb z przykręconym fabrycznym pałąkiem do montażu, przylega prawie płasko do konsoli i nie przeszkadza pasażerowi. Kabel anteny jest pociągnięty pod dywanikami i siedziskiem kanapy do bagażnika, baza od anteny wisi sobie na magnesie pod sufitem bagażnika i jest wyciągana i ustawiana na wąskim pasku blachy między klapą bagażnika a dachem. Przechodzi idealnie pod krawędzią podniesionej klapy :) Potem dokręcam bat który leży sobie luzem w bagażniku. Trochę kombinacji ale z wyjątkiem dwóch otworów do przykręcenia mocowania do konsoli wnętrze pozostało nietknięte. Montaż zestawu zajmuje ok minuty.

Ponieważ w cabrio poziom głośności jest dość wysoki i powyżej 150 nawet z zamkniętym dachem nic już nie słyszałem, w trasie używam taki mały komplecik nadajnik + odbiornik + słuchawki douszne Philipsa na Bluetooth. Działa świetnie, trzeba tylko się przyzwyczaić że przy nadawaniu słychać własny głos w słuchawkach z ok. półsekundowym opóźnieniem :)

Samo radio miodzio, intuicyjna obsługa, dobra jakość, kabel od gruszki mógłby być ciut dłuższy.

Aha, zero zakłóceń z instalacji, podłączam do gniazda nad radiem.


Pozdrawiam - Maciek.

Awatar użytkownika
Radek
Młodszy Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 2008-08-22, 19:27
Model: Brak
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: Radek » 2009-01-22, 10:00

pavlito pisze:Niestety, z racji ustawicznego wracania na czarną listę URE obecnie bardzo trudno dostępne.
25 wystawionych na allegro:
http://www.allegro.pl/search.php?string ... gory=50416
pavlito pisze:Teraz tti 880 jest za duże i pójdzie na allegro, ale nie wiem co w zamian
Uniden, lub PJII, chyba że coś droższego...

Co do patentów na głośniczek...

W E34 mam 520XL wciśnięte między fotel a konsolę - idealne miejsce, nie wypada, pod ręką a jak "coś" wrzucam pod fotel. Kabelki puściłem w konsoli i między konsolą a fotelem wystają : czarny, czerwony, antena i głośnik. Zasilanie na wsuwki zrobiłem, więc nie mam kilometra kabla. Dodatkow w desce w tym modelu jest duża kratka z nawiewem. Tylko połowa to faktyczny nawiew. Zamontowałem od spodu sam głośniczek od zestawu nokii do gsm (jakiś stary). Antena na stałe na dachu.

Dzięki temu unikam głośnych trzasków. Radio umieszczone nisko ma mankamenty. Ciche głosy słabo słychać i trzeba podgłośnić, wtedy jak jest trzask to.... A tak głośnik centralnie na środku, niewidoczny a głośność na 1/4 jak nie mniej :)

Kupująć antenę keirowałem się wysokością garażu. Ponieważ jej nie ściągam a nie chciałem wytłuc świetłówek w garażu, musi się w nim mieścić :rotfl: :rotfl:

Z tego "połączenia" jestem BARDZO zadowolony.


W mustangu... lipa... raz florydkę wziąłem i gucio. Radio wciskam pomiędzy tunel a fotel. Florida mi się mieści OBOK klapy bagażnika - jest tam w miarę poziomy kawałek blachy :)


Był Mustang... czy będzie znowu? Kto wie... Ja, nie...

Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1306
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Post autor: pavlito » 2009-01-23, 20:12

Słuchaweczkę zamiast głośnika wew./zew. też używam, bo większy komfort dla mnie i pasażerów. Zewnętrzny głośnik, który miałem w Mondeo nie sprawdza mi się w Mustangu, silnik za głośny :D . Słuchawkę wieszam przy, a nie w uchu.

Myślę o montażu na stałe z anteną w miejscu fm (przedni błotnik). Są takie, które trudno rozpoznać (np. President Indiana, Vermont). Do miasta i na główne krajówki powinny być ok. a na dalsze przebieżki sprawdzona ML145.

Wiecie coś o podłączaniu radia fm do ogrzewania szyby zamiast anteny? Słyszałem, że to możliwe.



Awatar użytkownika
Little Pony
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2008-10-30, 21:53
Model: yhm.... :)
Silnik: inny V6

Post autor: Little Pony » 2009-01-29, 13:13

520 XL wcisniety miedzy konsole srodkowa a siedzenie pasazera, najlepsze miejsce :)

Antena president dakota v-2, niby najlepsza, kupe kasy kosztowala, mroz chwycil i jak chcialem ja odkrecic to sie rozpadla świnia jedna. Musze ja w koncu poskladac jakos do kupy.


Był ale się rozbił: Mustang GT 2005 Convertible, Dodge Charger R/T 2006

I'm gonna put on a iron shirt, and chase all muscle cars out of earth!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż”