Zdjęcie blokady MyKey przy pomocy interfejsu OBD2

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, celibad, pluzz, Rezor, stang232

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ku8ar
Posty: 6
Rejestracja: 2019-09-17, 22:06
Model: Convertible, 2015
Silnik: V6 3.7
Kolor: race red
Lokalizacja:: Mińsk Mazowiecki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Zdjęcie blokady MyKey przy pomocy interfejsu OBD2

Post autor: ku8ar » 2019-09-19, 21:59

Witam,
Nie znalazłem podobnego tematu na forum. Mój Mustang (convertible, ruby red, 2015) przypłynął z USA z jednym kluczykiem, na którym była blokada MyKey.
Z tego co wyczytałem w internecie, to sugerowanym rozwiązaniem zdjęcia tej blokady było kupno nowego kluczyka i zaprogramowanie go w serwisie Forda.
Ale całe szczęście odnalazłem ten temat na forum Forscan:
https://forscan.org/forum/viewtopic.php ... 2&start=10

Wideo z solucją (EN):


Narzędzia:
Interfejs ELM327 OBD2, (najlepiej na bluetooth, by podłączyć go z androidem)
Aplikacja Fordsys Free

Instrukcja:
1. Instalujemy Fordsys w androidzie, wpinamy interfejs do auta i nawiązujemy z nim połączenie
2. Uruchamiamy aplikację Fordsys, naciskamy przycisk Bluetooth i znajdujemy OBD2
3. W tym momencie apka może nas poprosić o odpięcie i podpięcie ponownie interfejsu, robimy to
4. Gdy już mamy synchronizację apki z autem, to odpalamy mustanga i na uruchomionym silniku kolejno kilkamy: "PCM => KOER"
5. W tym momencie powinien się pojawić ekran "KOER DTCs" (nic na nim nie ma ciekawego)
6. Teraz wychodzimy z auta razem z kluczykiem i oddalamy się na bezpieczną odległość (by kluczyk nie był wykrywalny)
7. Zostawiamy kluczyk wpiździec daleko i ponownie siadamy w samochodzie.
8. Klikamy raz na przycisk zapłonu, silnik powinien się wyłączyć a na ekranie pojawi się info że brakuje kluczyka
9. Odpalamy komputer pokładowy: "Ustawienia => MyKey => Resetuj => OK"
10. Wracamy po zostawiony na werandzie kluczyk, odpalamy auto i puszczamy na pełny regulator Rammsteina.
Załączniki
IMG_20190919_213700.jpg
obd2
70815726_2253442438115298_763182771869843456_n.png
fordsys



reactor
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 2017-08-04, 16:46
Model: MUSTANG VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: Shadow Black
Lokalizacja:: Sosnowiec

Re: Zdjęcie blokady MyKey przy pomocy interfejsu OBD2

Post autor: reactor » 2020-02-13, 18:22

Niesamowite! To działa!!!!!
Nie potrzeba 2 kluczyków! Wystarczy jeden i chyba byle jaki interfejs OBDII bezprzewodowy (ewentualnie z przełącznikiem protokołów HS MS lub automatyczny - ja miałem od brata jakiś niebieski chiński za 20zł z allegro i nie wiadomo, jak było w nim z tymi protokołami. Połączyło się! :) )

Moje auto to mustang 3.7 z 2017r (przedlift) importowany z USA z małym 3,5 calowym ekranem. Po aktualizacji SYNCA (nie pamiętam do jakiej wersji) Auto dodatkowo ma oprogramowanie w języku PL komunikaty na liczniku i na małym wyświetlaczu (wszystko) - to tak informacyjnie

Dodatkowo dodam, kilka podpunktów do wyżej opisanej instrukcji, bo już myślałem, że to jakiś fake i miałem sobie odpuścić!

1. Instalujemy Fordsys w androidzie, wpinamy interfejs do auta i nawiązujemy z nim połączenie
2. Uruchamiamy aplikację Fordsys, naciskamy przycisk Bluetooth i znajdujemy OBD2
3. W tym momencie apka może nas poprosić o odpięcie i podpięcie ponownie interfejsu, robimy to
4. Gdy już mamy synchronizację apki z autem, to odpalamy mustanga i na uruchomionym silniku kolejno kilkamy: "PCM => KOER"
a) Po uruchomieniu "PCM => KOER" obroty będą rosły i będą trzymały przez n/w czas w okolicach 2000-2500obr/min (tak więc nie przejmować się tym - mnie to troszkę zaniepokoiło).
b) łączenie w moim przypadku trwało chyba z 2-3 min! Wyglądało, to jak by się apka zawiesiła, ale tak nie jest! W tym czasie silnik pracował na podwyższonych obrotach,

5. W tym momencie powinien się pojawić ekran "KOER DTCs" (nic na nim nie ma ciekawego)
a) po pojawieniu "KOER DTCs" obroty spadną i silnik już normalnie pracuje!
6. Teraz wychodzimy z auta razem z kluczykiem i oddalamy się na bezpieczną odległość (by kluczyk nie był wykrywalny)
7. Zostawiamy kluczyk wpiździec daleko i ponownie siadamy w samochodzie.
8. Klikamy raz na przycisk zapłonu, silnik powinien się wyłączyć a na ekranie pojawi się info że brakuje kluczyka
a) do punktu 9 przechodzimy szybko i od razu po wyłączeniu zapłonu, póki jest komunikat, o możliwości odpalenia silnika i braku kluczyka! Potem już będzie tylko informacja, że brak kluczyła i nie będzie można już wejść do komputera pokładowego - Operację będzie trzeba od nowa powtórzyć
9. Odpalamy komputer pokładowy: "Ustawienia => MyKey => Resetuj => OK"
10. Wracamy po zostawiony na werandzie kluczyk, odpalamy auto i puszczamy na pełny regulator Rammsteina.


Po całej operacji mamy zdjętą blokadę rodzicielską i widnieją w komputerze 2 klucze admina.
Jeśli ktoś ma inny interfejs na kablu, to przypominam, ze można spróbować połączyć się z nim przez telefon (Fordsys Free jest apką pod androida) za pomocą KABLA OTG! (tutaj wiele osób będzie miało zapewne VIAKENa)

Obrazek


Ford Mustang 3,7 V6 - 2017r

ODPOWIEDZ

Wróć do „ForScan”