Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Komunikaty administratorów, informacje o zmianach, uwagi i sprawy bieżące

Moderator: Moderatorzy

tomasztolala
Młodszy Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 2013-09-03, 18:57

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: tomasztolala » 2017-10-18, 13:32

Bullit pisze:
akisel pisze:
tomasztolala pisze:ale jeśli faktycznie samochód ma wyjść mnie z 220 to wolę kupić coś innego niż Forda
tak, z ciekawości, co?
beemkę albo superba full-opcje

srry ze jeden pod drugi ale w odpowiedzi na tego posta


Tak mam namyśli używane 2 letnie Bmw 4.


Gdzie Mustangowi przynajmniej temu co teraz jest w sprzedaży lata świetlne z jakością nie ma sie co oszukiwać.
Co prawda tu jest nówka a tu używka ale jak z pewnych rąk to idzie wybierać w cenie 220zł.
Lub nowe bmw 6gt (mam zaufane duże upusty nawet do 30%)



Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 496
Rejestracja: 2012-04-12, 10:46
Model: 2012 Premium Pony
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: Radziu » 2017-10-18, 14:51

Wybierz inne auto niż Stanga, będzie prościej. NIkt CIę nie będzie przekonywał, żebyś brał Mustanga, skoro masz tyle uwag...



Awatar użytkownika
gmlyn
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 2016-07-05, 09:54
Model: GT MY2017
Silnik: V8 5.0

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: gmlyn » 2017-10-18, 19:08

Dokladnie Radziu. Jesli ktos waha sie pomiedzy mustangiem a skoda superb to ja nie mam pytan.



Awatar użytkownika
StarszyWajchowy
Stowarzyszenie MKP
Posty: 563
Rejestracja: 2015-05-08, 02:03
Model: 73 Mach 1 429
Silnik: inny V8
Kolor: yellow hornet
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: StarszyWajchowy » 2017-10-18, 20:35

gmlyn pisze:Dokladnie Radziu. Jesli ktos waha sie pomiedzy mustangiem a skoda superb to ja nie mam pytan.
Ale tomasztolala nie pisal nic o Superbie, tylko o Beemce :hyhy:

Zgadzam sie, ze jesli nie jest przekonany (a widac ze nie jest) to nie powinien kupowac Mustanga, bo nie bedzie usatysfakcjonowany.
Auto ktore porownuje jest... z innej bajki :cwaniak:


Tomek

tomasztolala
Młodszy Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 2013-09-03, 18:57

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: tomasztolala » 2017-10-19, 12:07

Pierwsza Sprawa ani razu nie porównałem do Skody tak jak kolega wyżej napisał.
Druga Sprawa strasznie stronnicze to forum.Forum powstaje po to żeby dyskutować ale widać że tutaj nie ma racji bytu dyskusja ponieważ od razu jesteś ten zły bo nie powiedziałem coś innego o Mustangu niż same plusy.

Mustang to ładny i fajny samochód to trzeba mu przyznać na 99,9% kupie tego nowego ale nie róbcie na litość z tego samochodu jakiegoś Boga.

i co do kolegi Radziu

A czy ja kogoś prosiłem żeby mnie przekonywał?



Oktopus
Młodszy Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 2014-07-15, 20:49

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: Oktopus » 2017-10-19, 15:30

tomasztolala pisze:Pierwsza Sprawa ani razu nie porównałem do Skody tak jak kolega wyżej napisał.
Druga Sprawa strasznie stronnicze to forum.Forum powstaje po to żeby dyskutować ale widać że tutaj nie ma racji bytu dyskusja ponieważ od razu jesteś ten zły bo nie powiedziałem coś innego o Mustangu niż same plusy.

Mustang to ładny i fajny samochód to trzeba mu przyznać na 99,9% kupie tego nowego ale nie róbcie na litość z tego samochodu jakiegoś Boga.
Kolego nikt Cię do niczego nie przekonuje ale nie tędy droga:
1. Nie porównuj używanego samochodu do nowego
2. Nie porównuj samochodów o rożnej wartości początkowej (w zaokrągleniu 400 tyś vs 200 tyś)
3. Nie zapominaj o różnicach w kosztach eksploatacyjnych

Nikt tu nie napisał, że mustang jest najlepszym samochodem na świecie - co do niedoróbek, to proszę tak z czystej ciekawości pooglądać super samochody za „zylion zlociszy” (gwarantuje, że będzie zabawnie)



Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 496
Rejestracja: 2012-04-12, 10:46
Model: 2012 Premium Pony
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: Radziu » 2017-10-19, 17:57

NIe możesz liczyć na forum Mustanga, że ktoś Ci napiszę z czystym sumieniem bierz BMW, bo lepsze. Spokojnie możesz dyskutować o wadach i zaletach Stanga, ale tutaj lepsze będzie poczytanie historii, bo jest tego trochę. Jak ktoś piszę w stylu "no nie wiem czy mi się podoba, bo beta używana lepsza i ładniejsza... no może kupię, ale "podtekstem" dajcie mi więcej argumentów, bo sam się jeszcze nie przekonałem" - to nie licz na to, że osoby, które Cię w ogóle nie znają, będą spędzać pół wieczoru, żeby Cię przekonywać czy jak wolisz dawać kolejne argumenty na tak lub na nie.

Z resztą widać, że kompletnie nie wiesz czego chcesz, bo oprócz BMW 4 wrzucasz tematy o Superbie i nowym 6GT, a przyznasz, że z żadnej strony te auta nie są porównywalne.



konio12345
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 2011-08-08, 18:52
Model: GT 2016
Silnik: V8 5.0
Kolor: Oxford White

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: konio12345 » 2017-10-19, 18:23

tomasztolala pisze:Pierwsza Sprawa ani razu nie porównałem do Skody tak jak kolega wyżej napisał.
Druga Sprawa strasznie stronnicze to forum.Forum powstaje po to żeby dyskutować ale widać że tutaj nie ma racji bytu dyskusja ponieważ od razu jesteś ten zły bo nie powiedziałem coś innego o Mustangu niż same plusy.

Mustang to ładny i fajny samochód to trzeba mu przyznać na 99,9% kupie tego nowego ale nie róbcie na litość z tego samochodu jakiegoś Boga.

i co do kolegi Radziu

A czy ja kogoś prosiłem żeby mnie przekonywał?
Ja miałem rok temu taki dylemat, przekonało mnie V8 w dobrej cenie. Ale jeśli liczysz na bezawaryjność, wysoką jakość wykonania, dobry serwis czy "gwarancję" to się rozczarujesz. BMW też się psuje, wiem bo sam kilka miałem, ale to co się tu dzieje w nowym samochodzie bo "ten typ tak ma" to dla wielu osób może być trudno akceptowalne.

Oczywiście podobne nowe BMW to cena minimum ok 50-100% więcej zależy co się wybierze do porównania.

Przejedź się koniecznie, poczytaj też forum ze stanów w szczególności sekcję traktującą o wadach fabrycznych. Pomijając powyższe to bardzo fajny samochód, nawet nieźle się prowadzi.


Borla Touring Catback, BC RS43 Forged Wheels, BMR Vertical Links - Spherical Bushings, SR Performance IRS Tie Down Kit, Steeda IRS Alignment Kit, C&L Street CAI, Ford Perf. GT350R Strut Tower Brace, Ford Perf. Oil Catch Can, DD LED Sidemarkers

Oktopus
Młodszy Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 2014-07-15, 20:49

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: Oktopus » 2017-10-19, 22:07

Radziu pisze:NIe możesz liczyć na forum Mustanga, że ktoś Ci napiszę z czystym sumieniem bierz BMW, bo lepsze. Spokojnie możesz dyskutować o wadach i zaletach Stanga, ale tutaj lepsze będzie poczytanie historii, bo jest tego trochę. Jak ktoś piszę w stylu "no nie wiem czy mi się podoba, bo beta używana lepsza i ładniejsza... no może kupię, ale "podtekstem" dajcie mi więcej argumentów, bo sam się jeszcze nie przekonałem" - to nie licz na to, że osoby, które Cię w ogóle nie znają, będą spędzać pół wieczoru, żeby Cię przekonywać czy jak wolisz dawać kolejne argumenty na tak lub na nie.

Z resztą widać, że kompletnie nie wiesz czego chcesz, bo oprócz BMW 4 wrzucasz tematy o Superbie i nowym 6GT, a przyznasz, że z żadnej strony te auta nie są porównywalne.
To nie tak - fakty są takie, że BMW M4 i np AUDI S/RS5 są zajebistymi samochodami ale porównywanie ich do Mustanga jest nie na miejscu (naprawdę nie zrozumie jak można porównywać te samochody).

Mustang nawet jak będzie kosztował 20 tyś więcej niż dziś, to nadal będzie miał genialny stosunek: jakość/moc/fun/cena/koszty utrzymania/eksploatacja !

Nie chcę się odnosić do „klimatu mustang” - nie każdy kupujący VI generacje się tym kieruje i osobiście V (2013-14) ma „to coś” ;) ;) ;)



tomasztolala
Młodszy Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 2013-09-03, 18:57

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: tomasztolala » 2017-10-24, 19:07

Taki nowy wpis dodałem może kogoś zainteresować:

Dzień dobry,

Informacja od importera jest następująca:

„Pricing nie jest wciąż zatwierdzony ale na pewno do czwartku dostaniecie możliwość wprowadzenia zamówień”

Co oznacza że ceny bazowe jeszcze nie zostały zatwierdzone przez Ford Of Europe, nie oficjalnie cena będzie wyższa o 6-7tyś.

W czwartek wyślę do Państwa specyfikację oraz ceny opcji dodatkowych, wraz z formularzem do uzupełnienia oraz dalszą procedurą postępowania.


Mateusz Czarnecki

W załączeniu spec w wersji roboczej – nie potwierdzony




Norma emisji spalin
Moc maksymalna (KM (kW))
Pojemność silnika (cm3)
Moment obrotowy (Nm)

Fastback
2.3 EcoBoost 290 KM, M6
Euro 6.2
290 KM (213 kW) przy 5600 obr./min
2261
440 Nm przy 3000 obr./min
2.3 EcoBoost 290 KM, A10
Euro 6.2
290 KM (213 kW) przy 5600 obr./min
2261
440 Nm przy 3000 obr./min
5.0 Ti-VCT V8 450 KM, M6
Euro 6.2
450 KM (331 kW) przy 7000 obr./min
4951
529 Nm przy 4600 obr./min
5.0 Ti-VCT V8 450 KM, A10
Euro 6.2
450 KM (331 kW) przy 7000 obr./min
4951
529 Nm przy 4600 obr./min
Convertible
2.3 EcoBoost 290 KM, M6
Euro 6.2
290 KM (213 kW) przy 5600 obr./min
2261
440 Nm przy 3000 obr./min
2.3 EcoBoost 290 KM, A10
Euro 6.2
290 KM (213 kW) przy 5600 obr./min
2261
440 Nm przy 3000 obr./min
5.0 Ti-VCT V8 450 KM, M6
Euro 6.2
450 KM (331 kW) przy 7000 obr./min
4951
529 Nm przy 4600 obr./min
5.0 Ti-VCT V8 450 KM, A10
Euro 6.2
450 KM (331 kW) przy 7000 obr./min
4951
529 Nm przy 4600 obr./min



Pakiet Premium 1 (AACBV):
- fotele z tapicerką do wyboru:
1/ skórzaną Lux Ebony (2Z5ZH)
2/ skórzaną Lux Lightning Blue (2Z5UX)
3/ skórzaną Lux Showstopper Red (2Z5UW)
4/ skórzaną Recaro Ebony (4JSZH)
5/ skórzaną Recaro Lightning Blue (4JSUX)
6/ skórzaną Recaro Showstopper Red (4JSUW)

- 19" obręcze kół ze stopów lekkich, wzór 10-ramienny Premium, z wykończeniem 'Luster Nickel' (D2VB3 dla Mustang, D2GBU dla Mustang GT)
- system nawigacji satelitarnej CD/MP3 z DAB+ i Ford SYNC 3 (kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", TMC, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, system nagłośnienia 'Shaker TM Pro' (12 głośników wysokiej jakości, w tym subwoofer; wzmacniacz 390W), 2 gniazda USB, zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku polskim (HKCAB),
- konsola środkowa z wykończeniem winylowym oraz przeszyciami w kontrastującym kolorze (B5YAG),
- dywaniki przednie o podwyższonej jakości (BBHAU),
- elementy deski rozdzielczej wykończone skórą z kontrastowymi przeszyciami,
- przednie fotele podgrzewane i wentylowane (niedostępne z fotelami Recaro) (BY1AD)
- obramowanie szyb bocznych w kolorze chromu (tylko dla wersji Fastback) (BMFAB)
Pakiet Premium 2 (AACDX):
- fotele z tapicerką do wyboru:
1/ skórzaną Lux Ebony (2Z5ZH)
2/ skórzaną Lux Lightning Blue (2Z5UX)
3/ skórzaną Lux Showstopper Red (2Z5UW)
4/ skórzaną Recaro Ebony (4JSZH)
5/ skórzaną Recaro Lightning Blue (4JSUX)
6/ skórzaną Recaro Showstopper Red (4JSUW)

- system nawigacji satelitarnej CD/MP3 z DAB+ i Ford SYNC 3 (kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", TMC, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, system nagłośnienia 'Shaker TM Pro' (12 głośników wysokiej jakości, w tym subwoofer; wzmacniacz 390W), 2 gniazda USB, zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku polskim (HKCAB),
- konsola środkowa z wykończeniem winylowym oraz przeszyciami w kontrastującym kolorze (B5YAG),
- dywaniki przednie o podwyższonej jakości (BBHAU),
- elementy deski rozdzielczej wykończone skórą z kontrastowymi przeszyciami,
- przednie fotele podgrzewane i wentylowane (niedostępne z fotelami Recaro) (BY1AD)
Pakiet Premium 3 (AACDY):
- fotele z tapicerką do wyboru:
1/ skórzaną Lux Ebony (2Z5ZH)
2/ skórzaną Lux Lightning Blue (2Z5UX)
3/ skórzaną Lux Showstopper Red (2Z5UW)
4/ skórzaną Recaro Ebony (4JSZH)
5/ skórzaną Recaro Lightning Blue (4JSUX)
6/ skórzaną Recaro Showstopper Red (4JSUW)

- 19" kute obręcze kół ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny, lakierowane w kolorze aluminium (D2VL2 dla Mustang, D2GB4 dla Mustang GT)
- system nawigacji satelitarnej CD/MP3 z DAB+ i Ford SYNC 3 (kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", TMC, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, system nagłośnienia 'Shaker TM Pro' (12 głośników wysokiej jakości, w tym subwoofer; wzmacniacz 390W), 2 gniazda USB, zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku polskim (HKCAB),
- konsola środkowa z wykończeniem winylowym oraz przeszyciami w kontrastującym kolorze (B5YAG),
- dywaniki przednie o podwyższonej jakości (BBHAU),
- elementy deski rozdzielczej wykończone skórą z kontrastowymi przeszyciami,
- przednie fotele podgrzewane i wentylowane (niedostępne z fotelami Recaro) (BY1AD)
- obramowanie szyb bocznych w kolorze chromu (tylko dla wersji Fastback) (BMFAB)
Pakiet Premium 4 (AACDZ):
- fotele z tapicerką do wyboru:
1/ skórzaną Lux Ebony (2Z5ZH)
2/ skórzaną Lux Lightning Blue (2Z5UX)
3/ skórzaną Lux Showstopper Red (2Z5UW)
4/ skórzaną Recaro Ebony (4JSZH)
5/ skórzaną Recaro Lightning Blue (4JSUX)
6/ skórzaną Recaro Showstopper Red (4JSUW)

- 19" kute obręcze kół ze stopów lekkich, wzór 5x2-ramienny, lakierowane w kolorze aluminium (D2VL2 dla Mustang, D2GB4 dla Mustang GT)
- system nawigacji satelitarnej CD/MP3 z DAB+ i Ford SYNC 3 (kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", TMC, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, system nagłośnienia 'Shaker TM Pro' (12 głośników wysokiej jakości, w tym subwoofer; wzmacniacz 390W), 2 gniazda USB, zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku polskim (HKCAB),
- konsola środkowa z wykończeniem winylowym oraz przeszyciami w kontrastującym kolorze (B5YAG),
- dywaniki przednie o podwyższonej jakości (BBHAU),
- elementy deski rozdzielczej wykończone skórą z kontrastowymi przeszyciami,
- przednie fotele podgrzewane i wentylowane (niedostępne z fotelami Recaro) (BY1AD)
Pakiet stylizacyjny wnętrza Carbon (A2TAC):
- fotele z tapicerką częściowo skórzaną Alcantara ® / Salerno,
- górna część deski rozdzielczej oraz uchwyt dźwigni zmiany biegów wykończone materiałem o strukturze włókna węglowego,
- boczki drzwi wykończone tapicerką Alcantara
Opcja niedostępna z: fotelami Recaro, pakietami Premium 1 (AACBV), Premium 2 (AACDX), Premium 3 (AACDY), Premium 4 (AACDZ))



tomasztolala
Młodszy Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 2013-09-03, 18:57

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: tomasztolala » 2017-10-24, 20:50

Mam jeszcze pdf z specyfikacja jak co ale nie wiem jak dodać pdf



Awatar użytkownika
Gizmo771
Stowarzyszenie MKP
Posty: 30
Rejestracja: 2016-09-25, 23:33
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: Gizmo771 » 2017-10-24, 22:03

Za te cenę można już kupić Bmw 435i[/quote]
No i co ? To zupełnie inne samochody. 435 i to obecnie 2 litry i 255 KM ( coś koło tego ). Nie porównuj tych samochodów . Mam takie BMW ale to inna charakterystyka auta. Zwykły dupowóz za dużą kasę.



PanzerMamba
Forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 2017-07-16, 23:03

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: PanzerMamba » 2017-10-24, 23:13

Też mam bmw... i nie rozumiem dlaczego jest 'celem życia' tylu ludzi. Mówię o bmw 100-200 tys pln netto. Dlaczego zawsze wszystko sprowadza się do porównywania do bmw? Jak sobie kupisz nowego mustanga to ci powiedzą: "bez sensu, za to już można mieć bmw xxx", a jak sobie fajny rower kupisz to ci powiedzą: "bez sensu za to już byś bmw serie 1 kupił". :D



tomasztolala
Młodszy Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 2013-09-03, 18:57

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: tomasztolala » 2017-10-25, 05:55

PanzerMamba pisze:Też mam bmw... i nie rozumiem dlaczego jest 'celem życia' tylu ludzi. Mówię o bmw 100-200 tys pln netto. Dlaczego zawsze wszystko sprowadza się do porównywania do bmw? Jak sobie kupisz nowego mustanga to ci powiedzą: "bez sensu, za to już można mieć bmw xxx", a jak sobie fajny rower kupisz to ci powiedzą: "bez sensu za to już byś bmw serie 1 kupił". :D

;D za 100netto to mozesz miec stare bmw a nie w salonie pokaz mi jakie masz Bmw a wtedy spale sie ze wstydu i przyznam w 100% racje. Bo cos mi sie wydaje ze pierdoly opowiadasz jak bys mial Bmw wiedzial bys o czym mowisz.Gdzie jakosc forda do Bmw Mercedesa nie ta liga.Tak jak wpsomnialem Mustag jest super sam kupie nowego ale wiem ze to jest tandeta.



Oktopus
Młodszy Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 2014-07-15, 20:49

Re: Mustnag 2018 kiedy kupować jak kupować

Post autor: Oktopus » 2017-10-25, 09:26

Na tym forum są również ludzie którzy posiadają lub posiadali różne samochody (bmw, audi, porsche, itd) i dodatkowo mustanga - zarzucając im stronniczość jest sporym nadużyciem/nadinterpretacją.
Przejrzyj działy i zobacz ile jest obiektywnych, a zarazem krytycznych opini o mustangu - nikt nie będzie Cię namawiał na sile do mustanga i jeszcze raz, porównywanie np M4/435i do mustanga to jak banana do ogórka i odwrotnie.

Posiadaczy/użytkowników mustanga na tym forum podzieliłbym na kilka kategorii ale to już inna historia ... .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”