Zmiana wersji forum

Komunikaty administratorów, informacje o zmianach, uwagi i sprawy bieżące

Moderator: Moderatorzy

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: caniggia » 2014-09-22, 22:48

Czy forum przypadkiem nie stoi od jakiegoś czasu na łączy rzędu 128kbit? Ew na serwerze typu pentium II?



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: caniggia » 2017-01-03, 02:41

Od kilku dni ktoś grzebie w engine forum i nie bardzo wie co robi:)

1. Najpierw zaczęło dołączać treść wiadomości, nawet te najobszerniejsze
2. Teraz dołącza treść, ale nie podaje linka do tematu
3. Od początku po zmianie nie podaje nazwy użytkownika piszącego post w powiadomieniu.



Awatar użytkownika
Tom.Tom
Forumowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 2011-11-16, 20:58
Model: X-CHARGED
Silnik: V6 4.0
Kolor: bordo + czarny mat
Lokalizacja:: Trójmiasto
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: Tom.Tom » 2017-05-04, 16:28

Moi drodzy :)

W weekend majowy postanowiłem chwilę czasu poświęcić na wprowadzenie kilku dawno oczekiwanych i obiecanych zmian do forum (wstyd, że dopiero teraz się za to wziąłem :wstyd: )

Zmiany zostały wprowadzone w próbnej wersji forum (SANDBOX), którą mogą przetestować chętne osoby (proszę o info na PW w tej sprawie):
  • Integracja z Facebook, Twitter i GooglePlus (udostępnianie postów). Tutaj taka uwaga - ponieważ niektóre działy forum nie są publiczne, to po udostępnieniu pojawi się informacja, że trzeba się zalogować. Posty z działów publicznych (np. "Sprzedam") dają się udostępniać bez problemu:
    ForumMKP-nowawersja-share.jpg
  • Nowy styl - myślę, że aktualny styl już trochę "trąci myszką" - ten nowy wygląda moim zdaniem dużo nowocześniej, ale przede wszystkim jest responsywny - to znaczy, że skaluje się odpowiednio do wielkości urządzenia:
    ForumMKP-nowawersja-responsive.jpg
  • Wersja mobilna "lajt" - włącza się automatycznie na urządzeniach mobilnych, ale można ją w każdej chwili przełączyć na wersję "pełną" (i z powrotem):
    ForumMKP-nowawersja-lajt.jpg
Proszę o ewentualne wnioski z testów i opinie.

Mogę jeszcze zrobic integrację z TapTalk, ale nie wiem czy i ile osób używa go i skoro będzie wersja "lajt" i pełna-responsywna, to nie wiem, czy jest sens...

Jeżeli wszyscy będą zadowoleni, to zaktualizuję nasze WŁAŚCIWE forum do takiej wersji.


Obrazek

:: PAN TOMASZ ZOSTAŁ BOHATEREM W SWOIM GARAŻU - SAM ZAMONTOWAŁ KOMPRESOR! :: viewtopic.php?f=13&t=5243&start=150#p137691

Awatar użytkownika
Tom.Tom
Forumowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 2011-11-16, 20:58
Model: X-CHARGED
Silnik: V6 4.0
Kolor: bordo + czarny mat
Lokalizacja:: Trójmiasto
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: Tom.Tom » 2017-05-04, 22:04

@Janosik zgłosił słuszną uwagę dotyczącą rozmiaru załączanych zdjęć - obecne ograniczenie jest kłopotliwe - szczególnie jak chcemy załączyć coś szybko z komórki. To nasunęło mi pewną myśl, żeby po stronie serwera zrobić zmniejszanie zdjęć. Przyjrzę się temu w wolnej chwili.


Obrazek

:: PAN TOMASZ ZOSTAŁ BOHATEREM W SWOIM GARAŻU - SAM ZAMONTOWAŁ KOMPRESOR! :: viewtopic.php?f=13&t=5243&start=150#p137691

Awatar użytkownika
gmlyn
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 2016-07-05, 09:54
Model: GT MY2017
Silnik: V8 5.0

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: gmlyn » 2017-05-05, 08:41

A może dałoby się zrobić tak by zdjęcia wklejać bezpośrednio a nie przez zewnętrzne serwisy typu fotosik, imageshack itd.? To by było znaczne ułatwienie.



dtox
Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: 2016-06-17, 21:10
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: Dziekanowice

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: dtox » 2017-05-05, 11:35

gmlyn pisze:A może dałoby się zrobić tak by zdjęcia wklejać bezpośrednio a nie przez zewnętrzne serwisy typu fotosik, imageshack itd.? To by było znaczne ułatwienie.

Przylaczam sie do prosby.
Mozna zaimplementowac wtyczke z fotosika lub innego portalu i zalaczac zdjecia bezposrednio podczas pisania posta.



Matt84
Forumowicz
Posty: 680
Rejestracja: 2016-03-20, 15:11
Model: 2013
Silnik: V6 3.7

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: Matt84 » 2017-05-05, 11:47

Przecież jest opcja dołączania fotki bezpośrednio (dodaj załącznik w pełnym edytorze), tylko rozmiar zdjęcia jest bardzo ograniczony i trzeba fotkę mocno zmniejszać bo nie przejdzie - powyżej właśnie tom.tom obiecał się temu przyjrzeć.



Awatar użytkownika
Janosik
Stowarzyszenie MKP
Posty: 147
Rejestracja: 2017-03-18, 00:56
Model: Mustang V manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: czarny diament
Lokalizacja:: Kielce
Stajnia: Stajnia Świętokrzyska

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: Janosik » 2017-05-05, 12:04

Dokładnie :) Max rozmiar fotki teraz to 2MB a idealnie byłoby gdyby serwer sam kompresował poprzez zadany algorytm większe zdjęcia do mniejszych rozmiarów.
Powiem Wam że testowałem nowe forum i działa wyśmienicie, już nie mogę się doczekać kiedy forum dostanie nowy silnik ... wszystko jest na dobrej drodze więc trzymamy kciuki za zmiany na lepsze :super:


Czarny Diament V6 2012 manual http://forum.mustangklub.pl/forum/viewt ... 85&t=13404" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Tom.Tom
Forumowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 2011-11-16, 20:58
Model: X-CHARGED
Silnik: V6 4.0
Kolor: bordo + czarny mat
Lokalizacja:: Trójmiasto
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: Tom.Tom » 2017-05-05, 12:18

Wychodząc naprzeciw uwagom dot. załączników, na razie dodałem możliwość szybkiego wrzucenia do zewnętrznego serwisu (postimg):

Obrazek

Plusem takiego rozwiązania jest to, że postimg sam zatroszczy się o odpowiednią (opcjonalną) zmianę rozmiaru i wstawi gotowy link do wiadomości. Minus jest taki, że żeby zobaczyć obrazek w pełnym rozmiarze, trzeba kliknąć w miniaturkę a to otworzy go wewnątrz serwisu postimg (powyższa miniaturka jest przykładem).

Jeżeli w weekend znajdę trochę czasu, to spróbuję zrobić automatyczną zmianę rozmiaru zdjęć załączanych bezpośrednio do wiadomości.


Obrazek

:: PAN TOMASZ ZOSTAŁ BOHATEREM W SWOIM GARAŻU - SAM ZAMONTOWAŁ KOMPRESOR! :: viewtopic.php?f=13&t=5243&start=150#p137691

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: caniggia » 2017-05-07, 12:50

Uważam, ze zdjęcia powinny być na tym samym serwerze. Może dopłacić i zmienić quote?



Awatar użytkownika
Tom.Tom
Forumowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 2011-11-16, 20:58
Model: X-CHARGED
Silnik: V6 4.0
Kolor: bordo + czarny mat
Lokalizacja:: Trójmiasto
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: Tom.Tom » 2017-05-17, 15:29

@up - to już poza moim zakresem decyzyjnym na ta chwilę. Funkcja rezisingu dużych zdjęć na pewno ograniczy ich rozmiar i odciąży serwer - ale nie miałem jeszcze czasu tego zrobić, bo młodszy syn miał I Komunię w ten weekend.

Jeżeli nie ma jakichś szczególnych obiekcji, to mogę spróbować w ten weekend zrobić upgrade naszego aktualnego forum. W związku z tym w jakichś godzinach będzie niedostępne. Dam znać na FB w jakich.


Obrazek

:: PAN TOMASZ ZOSTAŁ BOHATEREM W SWOIM GARAŻU - SAM ZAMONTOWAŁ KOMPRESOR! :: viewtopic.php?f=13&t=5243&start=150#p137691

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: celibad » 2017-10-31, 09:03

Bardzo ważne pytanie do Wszystkich :) czy są tu jakieś Cwaniaki z ogromną wiedzą o wordpressie ? :cisza: poszukiwani żywi lub martwi :hyhy: jest potrzeba duzych zmian na stronie MKP ... Ktoś coś ?


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Fatso
Stowarzyszenie MKP
Posty: 44
Rejestracja: 2016-09-01, 15:08
Model: GT '05
Silnik: V8 4.6
Kolor: Srebrna perła

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: Fatso » 2017-10-31, 19:27

Może nie ogromna, ale coś tam ogarniam :)



PanzerMamba
Forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 2017-07-16, 23:03

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: PanzerMamba » 2017-10-31, 20:58

Tez ogarniam... Wordpress jest przyjemny i prosty ;)



Awatar użytkownika
Tom.Tom
Forumowicz
Posty: 1308
Rejestracja: 2011-11-16, 20:58
Model: X-CHARGED
Silnik: V6 4.0
Kolor: bordo + czarny mat
Lokalizacja:: Trójmiasto
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Zmiana wersji forum

Post autor: Tom.Tom » 2018-10-14, 16:32

Kochani,

I w końcu, po latach, STAŁO SIĘ - mamy zaktualizowaną wersję forum!

Kilka ważnych uwag:
  • Najnowsza wersja silnika forum (phpBB 3.2.x) nie wspiera już nieoficjalnych modyfikacji (tzw. MOD-y), które rozszerzały funkcjonalność wersji 3.0.x. W związku z tym znika np. możliwość wygaszania postów, czy dodawania wątków do własnej listy ignorowanych,
  • Nad nagłówkiem forum jeszcze popracuję, żeby zajmował mniej miejsca na wysokość,
  • Pole szybkiego szukania również postaram się jak najszybciej dodać - na razie proszę używać wyszukiwania zaawansowanego.
Poprzednia wersja forum była dosyć stara i zawierała sporo "ręcznych" modyfikacji, które nie były zgodne z najnowszą wersją. Od teraz będziemy się starali ewentualnie używać tylko oficjalnych rozszerzeń, które nie będą stanowiły problemu przy kolejnych aktualizacjach.

Jeżeli zauważycie jakiekolwiek problemy, lub braki w funkcjonalności - proszę zgłaszać to w tym wątku. W ciągu kolejnych dni będę starał się sukcesywnie je rozwiązywać.

Miłego forumowania :papa:
chrome_2018-10-14_18-19-09.png
Wersja responsywna


Obrazek

:: PAN TOMASZ ZOSTAŁ BOHATEREM W SWOIM GARAŻU - SAM ZAMONTOWAŁ KOMPRESOR! :: viewtopic.php?f=13&t=5243&start=150#p137691

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”