Brak czujnika ciśnienia w oponie - Mustang 2012r.

Dobór odpowiednich gum i felg Dyskusje, opinie, testy.

Moderatorzy: stang232, SECHUBU

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janosik
Stowarzyszenie MKP
Posty: 147
Rejestracja: 2017-03-18, 00:56
Model: Mustang V manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: czarny diament
Lokalizacja:: Kielce
Stajnia: Stajnia Świętokrzyska

Brak czujnika ciśnienia w oponie - Mustang 2012r.

Post autor: Janosik » 2017-03-29, 01:01

Witam!
Potrzebuję info na temat czujnika w oponie. Niestety przytrafiło mi się nieszczęście podczas zmiany opon. Miły Pan w serwisie podczas ściągania opony z felgi uszkodził mi czujnik taką małą brechą ...słyszałem że coś trzasnąło ale nie wiedziałem jeszcze o co chodzi. Mało tego nawet się nie przyznał i go wyrzucił (liczył chyba że mu sie uda :wsciekly: ). Zauważyłem dopiero później jak wyjechałem pomarańczową kontrolke na desce i info od kompa ...coś w tym stylu że low tire compression (czy jakoś tak). Facet twierdził potem że czujnika nie było w tym kole (dziwnym trafem w pozostałych 3 kołach były czujniki).
Reasumując - nie wiem jaki tam był czujnik i druga kwestia czy po dokupieniu odpowiedniego czujnika trzeba go jakoś specjalnie przypisywać do auta czy wystarczy tylko go założyć a on sam się sparuje?
Narazie czekam na info od facia czy coś wymyśli ale szczerze w to wątpię i pewnie będę musiał sam zająć się tym problemem :/
Dajcie jakieś info jak to jest z tymi czujnikami w oponach. Z góry dzięki :ok:


Czarny Diament V6 2012 manual http://forum.mustangklub.pl/forum/viewt ... 85&t=13404" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
hunger
Młodszy Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 2016-06-01, 23:45
Model: Kalafiornia Special
Silnik: V6 3.7
Lokalizacja:: Kraków

Re: Brak czujnika ciśnienia w oponie - Mustang 2012r.

Post autor: hunger » 2017-03-29, 09:59

Hej. Jeśli masz czas, polecam podjechać do GT Serwis w Krakowie - zrobią ci wszystko A-Z. Ja właśnie jutro jadę na wymianę i parowanie czujników.

A jeśli chcesz się samemu bawić, to procedura wygląda tak (trzeba oczywiście mieć ten 'pilocik').
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2393
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Brak czujnika ciśnienia w oponie - Mustang 2012r.

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2017-03-29, 19:06

tu jest jeszcze inny sposób , nie wiem czy działa " onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
raffachi
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 2014-01-10, 17:20
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny

Re: Brak czujnika ciśnienia w oponie - Mustang 2012r.

Post autor: raffachi » 2017-03-30, 15:03

Maiłem identyczną sytuację, sierota z wulkanizacji uszkodził czujnik i nic nie powiedział... już na pewno więcej się u niego nie pojawię, a wszystkim znajomym opowiem o tej sytuacji przy okazji.
Potrzebny będzie nowy czujnik oraz zaprogramowanie go.
Takie rzeczy robią w zasadzie, w każdym serwisie obsługującym czujniki TPMS.
Dobra rada: za każdym razem u wulkanizatora co najmniej 3 razy powtórzyć, że są czujniki.

pozdrawiam
Raffachi



komin
Forumowicz
Posty: 198
Rejestracja: 2015-07-26, 21:54
Model: convertible
Kolor: wiśnia

Re: Brak czujnika ciśnienia w oponie - Mustang 2012r.

Post autor: komin » 2017-03-30, 20:45

Panowie aby ustrzec się od takich sytuacji proszę o informowanie o tym że taki wynalazek jest na pokładzie i że działa :!:
Niestety w "ferworze walki" z oponami i nadmiarem pracy wszyscy się śpieszą i nieuważni fachowcy mogą przegapić taki "szczegół "
piszę to bo sam mam warsztat oponiarski i wiem jak człowiek się produkuje żeby sprawdzić czy czujniki są czy ich nie ma
Swoją drogom trzeba być .... żeby się nie przyznać, przecież i tak wyjdzie to za po odpaleniu samochodu


Lakiernia proszkowa, regeneracja felg 507304269- Świętokrzyskie

Awatar użytkownika
Janosik
Stowarzyszenie MKP
Posty: 147
Rejestracja: 2017-03-18, 00:56
Model: Mustang V manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: czarny diament
Lokalizacja:: Kielce
Stajnia: Stajnia Świętokrzyska

Re: Brak czujnika ciśnienia w oponie - Mustang 2012r.

Post autor: Janosik » 2017-03-30, 21:40

Dzięki wielkie Panowie za wskazówki. Ciekawa sprawa z tym magnesem hehe. Pilocika narazie nie posiadam więc sam nic nie zdziałam. Niedługo wybieram się na kompleksowy przegląd z autem do któregoś super warsztatu z naszego forum to mam nadzieję że zrobią mi z tym porządek :) ... tylko musze jeszcze zdecydować gdzie się wybrać bo w każdą stronę mam ok 200 km hehe
Mam jeszcze jeden dylemat... wkrótce planuje zakupić nowe felgi do Mustanga i jak to sensownie rozwiązać ??? Czy kupić 4 czujniki do nowych felg i potem pewnie trzeba programować je co sezon żeby Stang je widział (Zdaje się że są na aledrogo nowe czujniki do aut amerykąnskich 315mHz po 140 zł) ? Czy przekładać za każdym razem te wentyle z czujnikami do felg których aktualnie będę używał ? Czy najlepiej wyłączyć w aucie tą funkcje tpms (o ile się w ogóle da) żeby nie paliła się kontrolka i komp nie wyświetlał notki?
Doradźcie mi jak Wy macie rozwiązany ten temat?


Czarny Diament V6 2012 manual http://forum.mustangklub.pl/forum/viewt ... 85&t=13404" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sad
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 2012-05-13, 09:22
Model: 2011 Shelby Conv
Silnik: V8 5.4
Kolor: kona blue metallic
Lokalizacja:: Piastów
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Brak czujnika ciśnienia w oponie - Mustang 2012r.

Post autor: sad » 2017-03-31, 08:56

Encek pisze:Dzięki wielkie Panowie za wskazówki. Ciekawa sprawa z tym magnesem hehe. Pilocika narazie nie posiadam więc sam nic nie zdziałam. Niedługo wybieram się na kompleksowy przegląd z autem do któregoś super warsztatu z naszego forum to mam nadzieję że zrobią mi z tym porządek :) ... tylko musze jeszcze zdecydować gdzie się wybrać bo w każdą stronę mam ok 200 km hehe
Mam jeszcze jeden dylemat... wkrótce planuje zakupić nowe felgi do Mustanga i jak to sensownie rozwiązać ??? Czy kupić 4 czujniki do nowych felg i potem pewnie trzeba programować je co sezon żeby Stang je widział (Zdaje się że są na aledrogo nowe czujniki do aut amerykąnskich 315mHz po 140 zł) ? Czy przekładać za każdym razem te wentyle z czujnikami do felg których aktualnie będę używał ? Czy najlepiej wyłączyć w aucie tą funkcje tpms (o ile się w ogóle da) żeby nie paliła się kontrolka i komp nie wyświetlał notki?
Doradźcie mi jak Wy macie rozwiązany ten temat?
Nie przekładaj, kup drugi komplet.
A "pilocik" do programowania też kosztuje grosze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i Opony”