Pomoc wyszukaniu lakieru

Moje boje, czyli poprawiamy fabrykę... - Gotowe Poradniki . Zanim zaczniesz nowy temat - PRZECZYTAJ TO

Moderatorzy: pluzz, alski

ODPOWIEDZ
Szosti
Młodszy Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 2012-02-15, 11:46
Model: V6 2008
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny Czarne pasy

Pomoc wyszukaniu lakieru

Post autor: Szosti » 2016-01-11, 22:09

Jestem od nie długiego czasu w posiadaniu zwykłej v6 2008r (niektorzy juz wiedza o tym bo czesto sie odzywam po jakies części bądź porady) i nadeszła chwila w , ktorej muszę napawić to co ost. właściciel mi pozostawił , a mianowicie rysy wgnioty i przytarcia , a konkretniej chciałbym odświeżyć lakier ,bo już czas chyba najwyższy i jest to chyba zapisane w moim obowiązku z racji tego że warto zadbac i pielęgnować to co sie ma, oraz jak przystało na dobrego właściciela konika :zawstydzony:
Mianowcie poszukuje koloru lakieru w macie z palety gunmetal ,ktory posiadam tylko na zdjeciu, przeszukałem juz chyba polowe internetu i napisalem do conajmniej 10 lakierni roznyh z calej polski czy mogliby mi dopasowac ale w wiekszosci odp byla taka sama..że mam przyjść z elementem to oni beda mogli zczytać( według mnie zwykle lenistwo z ich strony bo posiadaja napewno wielka game kolorow i dałoby rade cos dospasować , tylko po co maja sobie jednym indywidualnym klientem zawracać aż tak bardzo w głowie) a chcialbym juz mieć ten etap za soba i cieszyć sie z jazdy a nie tracić zbedny czas z rożnymi fachowcami mowiącymi mi to samo.Pozostało mi tak juz nie wiele żeby czerpac pełną satysfakcje z Mustanga..


Proszę o pomoc kto miał styczność z takim klorem o podanie kodu badź symbolu lakieru , w załączniku wrzucam fote z interesującym mnie kolorem.

Pozdrawiam Sebastian :wstyd:
Załączniki
Mustang 2.jpg
Mustang kolor.jpg
kolor o który tak walczę



Awatar użytkownika
anbr64
Stowarzyszenie MKP
Posty: 811
Rejestracja: 2012-06-13, 20:40
Model: convertible 68
Silnik: inny V8
Kolor: Tahoe Turquoise
Lokalizacja:: Ząbki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Pomoc wyszukaniu lakieru

Post autor: anbr64 » 2016-01-12, 00:37

Mają troche racji jezeli nie sprecyzowałeś oczekiwań. Moja rada - najpierw wybierz lakiernię, podjedz wozem a oni zeskanuja kolor I na tej podstawie dobiora ci technologię oraz barwę która ci odpowiada. Może nie wszystkie elementy trzeba ponownie lakierować a wystarczy dobrać odpowiednią barwę na pozostałe. Da sie za pomocą skanera ustalić ton lakieru. Lakierowanie całości - niby sprawa prosta ale po zeskanowaniu dostaniesz propozycje z różną głębią lakieru wynikająca z ilości oraz rodzaju klarlacku czyli warstwy bezbarwnej. Ale to juz indywidualnie do ustalenia w zgodzie z odczuciami właściciela.Po zdjęciach widzę że auto chyba polakierowane jest 2 tonowo. Wizyta w lakierni niezbędna!


68 Convertible 289 V8
71 MACH1 351C 4V

Awatar użytkownika
ozzy
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 2012-05-13, 22:22
Model: 13'GT/CS '67 289
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: Lublin

Re: Pomoc wyszukaniu lakieru

Post autor: ozzy » 2016-01-12, 01:01

Zaraz zaraz. Chciałeś aby lakiernia na odległość dobrała Ci kod lakieru / kolor lakieru ?
No bez jaj. Takiej akcji to jeszcze nigdy nie słyszałem. Dobrze, że przesłałeś im zdjęcie bo zawsze mogłeś powiedzieć, że to szary i co to za lakier :)



Szosti
Młodszy Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 2012-02-15, 11:46
Model: V6 2008
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny Czarne pasy

Re: Pomoc wyszukaniu lakieru

Post autor: Szosti » 2016-01-12, 17:47

Złe mnie troszkę zrozumieliście ,bo chodziło mi bardziej o to czy ktos obcował moze z kolorem podobnym z którego można by było wziac kod i na tej podstawie dalej sie bawić w dobranie juz ostatecznego koloru takiego co mnie akurat interesuje,wiem se byłoby przy tym zabawy ale pewnie osiagnął bym swój efekt.
Tak wiem ze najlepiej jechać do lakiernika z elementem i on zczyta sobie czujnikiem ale jezeli sie nie posiada nic w tym kolorze a jest to moj wymysł to raczej tak nie za bardzo mogę powojowac , ale znalazłem w końcu cześć tego co mnie interesuje na czym mogę zacząć sie bazować.. :D



samakra
Forumowicz
Posty: 238
Rejestracja: 2015-03-20, 00:06
Model: Mustang GT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Śląsk
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Pomoc wyszukaniu lakieru

Post autor: samakra » 2016-01-12, 21:01

@Szosti, pytając wprost:
1. chcesz zmienić kolor całego samochodu na taki jak z obrazka?
2. masz do dyspozycji tylko obrazek?

Może lepiej okleić folią?
http://zmianakoloruauta.pl/galeria_mobi ... pwf.html#1" onclick="window.open(this.href);return false;

a w każdej oklejalni na pewno będą mieć wzornik to sobie coś wybierzesz



arturkomorowski
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 2015-02-10, 11:07
Model: 2011
Silnik: V6 3.7
Kolor: Black

Re: Pomoc wyszukaniu lakieru

Post autor: arturkomorowski » 2016-01-16, 14:58

mam pytanko jeszcze, z tego co wiem to fabryczny lakier w naszych mustangach jest dwuskładnikowy.

Czy oznacza to że w mieszalni lakierów muszą mi wydać dwa lakiery abym zrobił zaprawke punktową na masce?



Szosti
Młodszy Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 2012-02-15, 11:46
Model: V6 2008
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny Czarne pasy

Re: Pomoc wyszukaniu lakieru

Post autor: Szosti » 2016-01-26, 20:37

ozzy pisze:Zaraz zaraz. Chciałeś aby lakiernia na odległość dobrała Ci kod lakieru / kolor lakieru ?
No bez jaj. Takiej akcji to jeszcze nigdy nie słyszałem. Dobrze, że przesłałeś im zdjęcie bo zawsze mogłeś powiedzieć, że to szary i co to za lakier :)

No wlasnie znalazłem gościa w Toruniu który poświecił troche czasu na to i udało sie pojechałem wczoraj do gościa i pokazał mi próbniki i jest dokładnie taki jaki chciałem



ShogunMPG
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-17, 22:27
Model: Boss
Kolor: Czarny
Kontakt:

Re: Pomoc wyszukaniu lakieru

Post autor: ShogunMPG » 2016-02-17, 22:37

Otóż to.
Najlepiej jest porównać wszystko na próbnikach. Nawet wiem, że są eksperci, którzy robią symulacje lakiernicze. Dlatego najlepiej jest znaleźć właśnie takiego eksperta, który stworzy makietę (model ) lakieru a następnie na próbnikach pokaże kilka wersji.
To drogi interes, ale opłacalny gdyż wówczas masz najdokładniejszy i najbardziej oczekiwany efekt.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to zrobić - Gotowe poradniki”