Mieszek / osłona na dżwignię biegów Mustang V6 Automat

Moje boje, czyli poprawiamy fabrykę... - Gotowe Poradniki . Zanim zaczniesz nowy temat - PRZECZYTAJ TO

Moderatorzy: pluzz, alski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Avantgarde
Forumowicz
Posty: 114
Rejestracja: 2016-12-13, 00:28
Model: Po prostu Mustang ;)
Silnik: V6 4.0
Kolor: Mineral Grey

Mieszek / osłona na dżwignię biegów Mustang V6 Automat

Post autor: Avantgarde » 2017-10-04, 20:33

Witajcie, od zakupu mojej V6 z 2005 Automat przerażał mnie wygląd wybieraka biegów. Nie dość że wyglądało to tandetnie to jeszcze było troszkę pokiereszowane od normalnego użytkowania. Lewarek od GT jest dosyć drogi, i wg mnie nie adekwatnie zupełnie do tego co byśmy chcieli mieć. Zacząłem więc poszukiwania kogoś kto by mi takie coś dorobił jednak wszyscy się wykręcali że się nie da, za dużo roboty itp. Tak naprawdę to trzeba było chcieć. Kupiłem więc kilka różnych mieszków i zacząłem przymierzanie. Już drugi idealnie spasował. Mieszek ten pochodzi od VW golfa II generacji firmy TOPRAN nr części: 107 322 755 (koszt 15-20zł). Można go kupić w większości sklepów lub hurtowni motoryzacyjnych. Ma u dołu gumkę także ładnie wchodzi i nie spada z lewarka. Ponadto jest skórzany.
Montaż wygląda tak:
1.Demontujemy dźwignię ( tutaj filmik z Youtube: " onclick="window.open(this.href);return false; )- można to zrobić szybciej ale to wtedy uszkodzimy przesuwną osłonkę dźwigni. Jeśli komuś na niej nie zależy to można ją naciąć i tam wtedy odpiąć wtyczkę od przycisku OD/OFF. Osłonka nie będzie widoczna gdyż mieszek w całości zakrywa obudowę wybieraka.
2. Po wyciągnięciu rączki lewarka trzeba troszkę dopasować mieszek. Polega to na nacięciu lekko szwów i wywinięciu góry do środka aby od góry dźwignia gładko ale sztywno wpasowała się w mieszek.
3. Później trzeba złożyć rączkę, podłączyć wtyczkę i naciągnąć dół mieszka na obudowę lewarka.
4. Najtrudniejsza rzecz wg mnie wymagająca dopracowania: Oryginalna czarna ramka wokół wybieraka nie pasuje wtedy dobrze. Ja obciąłem dolne wystające części i została tylko góra którą przykręciłem. Można by dorobić taką ramkę u kogoś kto ma drukarkę 3D lub wtryskarkę bo można ją inaczej zamontować w konsoli. Kwesta pomysłu. Mi tak na razie pasuje. Świetnie wygląda i się sprawdza.
5. Trzeba zrobić sobie naklejkę na ramkę z trybami jazdy w odpowiedniej skali. Jestem właśnie na etapie dorobienia takiej naklejki u kolegi drukarza. Można skorzystać z oryginalnej numeracji na wybieraku wyciągając ją i dając do opracowania naklejki na jej podstawie. Mile widziane komentarze. Efekt końcowy przedstawiają zdjęcia:
Załączniki
mieszek3.jpg
mieszek 5.jpg
mieszek4.jpg
mieszek2.jpg
mieszek1.jpg
sm__mustang05at-01.jpg
sm__mustang05at-01.jpg (17.91 KiB) Przejrzano 1267 razy
Mustang05-25.jpg
Inny projekt znaleziony w odmętach internetu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to zrobić - Gotowe poradniki”