Detaling nowego Mustanga

Moje boje, czyli poprawiamy fabrykę... - Gotowe Poradniki . Zanim zaczniesz nowy temat - PRZECZYTAJ TO

Moderatorzy: pluzz, alski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zigi
Młodszy Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 2017-11-25, 18:15
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony

Detaling nowego Mustanga

Post autor: zigi » 2018-01-21, 20:28

Po kupnie Mustanga ..hm... zaczelo sie...myslenie co by tu zrobic co dodac co usprawnic w koniku ...znacie to na pewno bardzo dobrze. Ja zaczelem od lektury na temat zabezpieczenia lakieru i oczywiscie powlok ceramicznych. Wlos mi sie zjerzyl jak zobaczylem ile to kosztuje :przestraszony: Pomyslalem poczytalem i zdecydowalem sie na polozenie ceramiki samemu i serdecznie polecam. Samochod odebrany z salonu od razu wjechal do mojego garazu dodam ze dobrze oswietlony i ogrzewany. Obejrzalem dokladnie caly lakier, byl nie porysowany.
Najpierw mimo ze byl czysty zostal umyty dwa razy aktywna piana CAR MAX firmy TENZI nastepnie plynem do usuwania zabrudzen ze smoly i kleju TG CEANER GT firma TENZI. Nastepne mycie szamponem tej samej firmy SHAMPO NEUTRO NANO. Po dokladnym osuszeniu na drugi dzien caly samochod zostal odtluszczony IPA CLEANER GT TENZI. Teraz trzykrotnie zostala polozona powloka ceramiczna Q 7 CRYSTAL TENZI. SZyby zostaly zabezpieczone kwarcem G2 TENZI tzw niewidzialna wycieraczka. Felgi zabezpieczylem powloka kwarcowa R1 TENZI.
Calosc chemii oraz sciereczek z mikrofibry....troche ich bylo i nie wolno na nich oszczedzac....to kwota ok 600 zl :D :D :D
Polecam filmiki instruktarzowe na YOU TUBE firmy TENZI.
Mysle ze warto samemu pobawic sie przy swoim Mustangu ,korzysc podwojna kasa w kieszeni i satysfakcja :super: :super:
Efekt....prosze popatrzec
Załączniki
10.jpg
4.jpg
2.jpg


Jack

Awatar użytkownika
SKOTI85
Młodszy Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 2016-11-12, 11:48
Model: EcoBoost
Kolor: RaceRed

Re: Detaling nowego Mustanga

Post autor: SKOTI85 » 2018-01-21, 20:39

Świetna robota :ok:



Awatar użytkownika
Treys
Forumowicz
Posty: 409
Rejestracja: 2012-12-26, 20:42
Model: Mustang
Silnik: V6 4.0
Kolor: Black Metalic

Re: Detaling nowego Mustanga

Post autor: Treys » 2018-03-31, 08:04

Super robota :) czasami jak ktoś ma chwilę czasu i chce spróbować sił jak najbardziej warto nauczyć się podstaw dbania o samochód :)


"Run my horse run"Obrazek

Awatar użytkownika
zigi
Młodszy Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 2017-11-25, 18:15
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony

Re: Detaling nowego Mustanga

Post autor: zigi » 2018-03-31, 15:08

Mozecie mi wierzyc,to nic trudnego. Jest satysfakcja i jak samemu sie zrobi to nikt tak nie zrobi no i kasa w kieszeni. Wymiana kraty przedniej i ukladu wydechowego tez nie zajela duzo czasu i przy okazji czlowiek uczy sie swojego Mustanga :D :papa:


Jack

MaciekK
Forumowicz
Posty: 571
Rejestracja: 2017-02-17, 10:02
Model: 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: ............
Kontakt:

Re: Detaling nowego Mustanga

Post autor: MaciekK » 2018-03-31, 19:30

ja kupiłem zestawy chemical brothers o ktorych wspomial feniks z usa
szampon i wosk specjalnie do czarnego
zajebiscie wyglada


https://www.instagram.com/darkknightv6/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
zigi
Młodszy Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 2017-11-25, 18:15
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony

Re: Detaling nowego Mustanga

Post autor: zigi » 2018-04-01, 17:03

Tak slyszalem ze to dobra chemia jednak namawiam na polozenie powloki np Q7 crystal Tenzi. Efekt dlugotrwaly i nie trzeba co jakis czas odnawiac powloki woskujac lakier . Fajny efekt ceramiki to to ze jak masz brudne auto to autentycznie deszcz zmywa wszystko do czysta jak i polewanie karocy woda z weza :papa:


Jack

Awatar użytkownika
Xoron
Młodszy Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 2018-08-21, 21:37
Model: GT`18 5.0AT RED RACE
Silnik: V8 5.0
Kolor: RACE RED
Lokalizacja:: Bolechowice/Kraków
Stajnia: Stajnia Małopolska

Re: Detaling nowego Mustanga

Post autor: Xoron » 2018-08-21, 23:49

Wyszło pięknie :padam: . Też zamierzam to zrobić zaraz po odbiorze. Dwa opakowania q7 wystarczyły? Poprawiałeś już coś? Co użyłeś na plastiki?
Chyba działałeś cały dzień :szok:



Awatar użytkownika
zigi
Młodszy Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 2017-11-25, 18:15
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony

Re: Detaling nowego Mustanga

Post autor: zigi » 2018-08-27, 20:21

Hej. Na caly samochod uzylem jedno opakowanie Q7. Wystarczylo bez problemu teraz kupilem Tenzi SLS czyli specjalny wosk Carnauba Quartz Wax ktory zabezpiecza powloke ceramiczna dodatkowo ja konserwujac. Wynik znakomity. Polecam i oczywiscie kupilem tez specjalny szampon Tenzi o ph obojetnym. Zycze dobrej pracy a do zabawy z ceramika zarezerwuj sobie cay dzien. Powodzenia :D


Jack

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to zrobić - Gotowe poradniki”