Mata na podszybie mustang gt 2007

Moje boje, czyli poprawiamy fabrykę... - Gotowe Poradniki . Zanim zaczniesz nowy temat - PRZECZYTAJ TO

Moderatorzy: pluzz, alski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek1978
Młodszy Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 2015-03-08, 23:17
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny Metalic

Mata na podszybie mustang gt 2007

Post autor: marek1978 » 2018-07-16, 23:19

Cześć, czy ktoś montował może i ma doświadczenie z montażem maty na podszybiu w Mustangu Gt 2007 r ?
Mata dostępna na: https://www.americanmuscle.com/dash-cov ... -0509.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Alterum Premium Black Leather Dash Cover - Red Stitch

Planuję zakup tego ale nie wiem czym pachnie montaż(?)
Czy muszę demontować cały kokpit itp.
Będę zobowiązany za ewentualne porady. fotki.

Marek



Awatar użytkownika
Evenerald
Młodszy Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2014-09-29, 21:26
Model: S197
Silnik: V6 4.0
Kolor: Redfire Metallic

Re: Mata na podszybie mustang gt 2007

Post autor: Evenerald » 2018-08-09, 12:39

tak, żeby zamontować tą matę trzeba zdemontować kokpit. Kiedy już wydobędziesz z samochodu tą górną część kokpitu, trzeba z niej odczepić zatrzaski, założyć matę i wtedy z powrotem zamontować do samochodu i poskładać całość. Jest z tym sporo roboty i nietrudno sobie połamać zaczepy np. w kratkach nawiewu i innych elementach, które będziesz zdejmował po drodze. Ja się przymierzałem do zakupu takiej maty parę lat temu, ale ostatecznie zrezygnowałem, właśnie z uwagi na trudność montażu.

Jeżeli jednak jesteś na 100% zdecydowany, żeby zrobić taki upgrade, to warto rozważyć zamówienie takiej maty u jakiegoś dobrego tapicera w Polsce. Cena na AM jest dość spora, a jak dodasz do tego koszty wysyłki, to może okazać się, że u tapicera wyjdzie taniej, przy czym jakość skóry od tapicera napewno będzie wyższa. Warto też zastanowić się nad tym, aby w miarę możliwości pod skórzaną matę włożyć piankę. Wtedy Dash będzie nie tylko skórzany, ale także miękki w dotyku - uginający się pod palcami jak w autach klasy premium.



Awatar użytkownika
marek1978
Młodszy Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 2015-03-08, 23:17
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny Metalic

Re: Mata na podszybie mustang gt 2007

Post autor: marek1978 » 2018-08-26, 22:53

Dzięki za info dopiero odczytałem. Z demontażem nie będzie problemu mam serwis wrocku Stach-Car który rozbierze i złoży kokpit bez uszkodzeń. Prędzej czy później założę tą matę nie wiem czy tą z american czy u kogoś lokalnie to zamówię.



Awatar użytkownika
misiekwaw
Stowarzyszenie MKP
Posty: 167
Rejestracja: 2009-08-10, 15:25
Model: 2015 R/T + 2013 V6
Silnik: inny V8
Kolor: Ivory White + Grabber Blue
Lokalizacja:: Zadupiodwory
Stajnia: Stajnia Mazowiecka
Kontakt:

Re: Mata na podszybie mustang gt 2007

Post autor: misiekwaw » 2018-09-21, 10:49

Czy takie obszycie/obciągnięcie matową skórą rozwiąże problem deski odbijającej się w szybie? Czy kąty pod jakimi są szyba i deska powodują że niewiele się zmieni?
Kurna czasami dosłownie nie widać co jest przed samochodem :przestraszony:


Challenger R/T :DD
Tuned by DISI-tune :DD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to zrobić - Gotowe poradniki”