[2015+] Odbijanie nie domykanie szyb

Moje boje, czyli poprawiamy fabrykę... - Gotowe Poradniki . Zanim zaczniesz nowy temat - PRZECZYTAJ TO

Moderatorzy: pluzz, alski

ODPOWIEDZ
Bamik
Posty: 3
Rejestracja: 2021-12-09, 23:05
Model: Mustang
Kolor: Pomarańczowy
Lokalizacja:: Katowice

[2015+] Odbijanie nie domykanie szyb

Post autor: Bamik » 2021-12-10, 17:55

Witam,

Z uwagi, że w ostatnim czasie miałem problem z odbijaniem/nie domykaniem się szyby po stronie pasażera, chciałbym przedstawić krótki poradnik dla 6 gen. Mustanga.

Mój pacjent to mustang z 2018 roku (polift), po zamknięciu drzwi, szyba wariowała i nie chciała się domknąć i odbijała po pare razy, nawet podczas jazdy.

Oczywiście testowałem programowanie okien, niestety nie pomaga. Okazuje się, że problemem są braki styków w kostkach w środku drzwi. Problem lekki i przyjemny jak wiesz gdzie jest jego przyczyna. Mi osobiście zajęło prawie 2 dni oczytanie amerykańskich forów i oglądania pseudo poradników na YT.

Trzeba ściągnąć cały boczek/tapicerkę drzwi, można podjerzeć kolegę z filmiku. ( )
Jedna uwaga bo nikt o tym nie mówi, żeby poprawnie zdjąć linkę z klamki wewnętrznej to pierw wyciągamy linkę z klamki, a następnie ściskamy plastik po stronie lewej i wyciągamy środkiem przez obudowę uchwytu plastika (zdjęcia dodam później).

Gole drzwi mają folie na silikonie, musimy ją odkleić i od prawej krawędzi mamy od środka drzwi na wysokości czujnika zderzeniowego podłużną kostkę do zamka, należy ja przedmuchać i popsikać sprejem typu kontakt.

Następnie odczekać chwilę (około 5 minut) i powtórzyć ćwiczenie żeby wszystko dobrze oczyścić.

Kolejna kostka jest w górnej części drzwi mniej więcej po środku, tam również powtarzamy ćwiczenie.

Ostatnia kostka, najważniejsza jest z lewej strony silniczka do szyb (od strony zawiasów), najlepiej wsadzić rękę przy prowadnicach szyb i odkleić sobie wcześniej foliowe okienko, które osłania silniczek i tamtędy wyciągnąć odczepioną kostkę. Tutaj postępujemy tak samo jak przy poprzednich kostek i spinamy w całość.

Tak wykonane ćwiczenie naprawia domykanie szyby :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to zrobić - Gotowe poradniki”