SYNC update

Moje boje, czyli poprawiamy fabrykę... - Gotowe Poradniki . Zanim zaczniesz nowy temat - PRZECZYTAJ TO

Moderatorzy: pluzz, alski

Awatar użytkownika
Baron
Forumowicz
Posty: 237
Rejestracja: 2012-06-04, 20:11
Model: GT Ford Perfomance
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race Red

SYNC update

Post autor: Baron » 2015-08-14, 19:11

Hej, pojawił się u mnie nowy (przynajmniej ja nie widziałem wcześniej) update do SYNC. Polecam sprawdzić czy też macie

What's included in this update?
DR3T-14D544-AF SYNC v4.4
Bluetooth© Connectivity Improvements:
Enhanced Bluetooth phone connection stability
Enabled track information to be displayed for Bluetooth-streamed media including metadata such as song title, artist name and album title
More robust Message Access Profile (MAP) functionality to handle SMS reception and Text2Speach output
Media Connectivity Improvements:
Improved media connectivity for USB-equipped Apple devices, as well as streamlined device initialization and authentication process
Previous USB or Bluetooth media source playback now resumed after ignition cycle
2010-2013 Basic SYNC and SYNC with MyFord (without Voice-Activated Navigation)
The v4.4 software update will add AppLink, in addition to improved quality updates, for 2010-2013 model year customers without Voice-Activated Navigation (who do not already have AppLink).

2010-2014 SYNC with Voice-Activated Navigation
This software will provide improved quality updates only for 2010-2014 model year customers who have Voice-Activated Navigation.



Awatar użytkownika
Xirmat
Stowarzyszenie MKP
Posty: 182
Rejestracja: 2013-12-01, 17:15
Model: Mustang Premium 2013
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race red

Re: SYNC update

Post autor: Xirmat » 2015-08-15, 11:37

Hey,
Dostępny jest od kwietnia. U mnie update przebiegł prawidłowo, ale na amerykańskich forach zgłaszali liczne problemy po aktualizacji.


Obrazek
quidquid discis, tibi discis

Awatar użytkownika
rzabsky
Forumowicz
Posty: 566
Rejestracja: 2011-12-13, 23:47
Silnik: V6 4.0
Kolor: Mineral Grey

Re: SYNC update

Post autor: rzabsky » 2015-08-15, 22:40

Jak się to aktualizuje?



Awatar użytkownika
Xirmat
Stowarzyszenie MKP
Posty: 182
Rejestracja: 2013-12-01, 17:15
Model: Mustang Premium 2013
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race red

Re: SYNC update

Post autor: Xirmat » 2015-08-16, 12:28

Sciągasz pliik ze stronki Forda, musisz miec załżone konto na Ford.com ( moż też gdzieś w sieci można znaleźć). Ja już pliku nie mam bo aktualizowałwm w maju. Wrzucasz na pendrive i do portu USB w Mustim. Pełna procedura jest też na stronie Forda USA..


Obrazek
quidquid discis, tibi discis

Awatar użytkownika
Xirmat
Stowarzyszenie MKP
Posty: 182
Rejestracja: 2013-12-01, 17:15
Model: Mustang Premium 2013
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race red

Re: SYNC update

Post autor: Xirmat » 2015-08-16, 12:49

Poniżej link.

https://owner.ford.com/tools/account/sign-in.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek
quidquid discis, tibi discis

Awatar użytkownika
rzabsky
Forumowicz
Posty: 566
Rejestracja: 2011-12-13, 23:47
Silnik: V6 4.0
Kolor: Mineral Grey

Re: SYNC update

Post autor: rzabsky » 2015-08-16, 22:57

A co to ten app link? Gdzieś otym czytałem ale jakoś nie znalazłem info jak to zainstalować.

A tak przy okazji, czy komuś udało się przez tego synca połączyć się z komputeren w celu odczytu OBDII? czy może nie da się i tylko można przez złącze?



Awatar użytkownika
Xirmat
Stowarzyszenie MKP
Posty: 182
Rejestracja: 2013-12-01, 17:15
Model: Mustang Premium 2013
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race red

Re: SYNC update

Post autor: Xirmat » 2015-08-16, 23:02

http://www.ford.pl/Technologie/Ford-SYNC-z-Applink" onclick="window.open(this.href);return false;

Wg mnie nie da się sparować sync'a z kompem w celu odczytu OBDII.


Obrazek
quidquid discis, tibi discis

Awatar użytkownika
cviat
Stowarzyszenie MKP
Posty: 145
Rejestracja: 2013-05-27, 10:37
Model: 2017 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: GDYNIA

Re: SYNC update

Post autor: cviat » 2015-09-02, 19:33

Dzięki za wiadomość, u mnie update bez problemu i rozwiązał dużo rzeczy, które mnie wkurzały. Z reguły słucham z BT z telefonu muzyki, więc ten pakiet akurat dla mnie :)


Szary - Obrazek
Niebieski - Obrazek
Potwór - Obrazek

Awatar użytkownika
MAX
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2810
Rejestracja: 2009-10-15, 21:52
Model: Fastback GT V8 68
Silnik: V8 5.0
Kolor: Blue & Black
Lokalizacja:: Wieliczka
Stajnia: Stajnia Małopolska
Kontakt:

Re: SYNC update

Post autor: MAX » 2015-09-03, 00:42

cviat pisze:Dzięki za wiadomość, u mnie update bez problemu i rozwiązał dużo rzeczy, które mnie wkurzały. Z reguły słucham z BT z telefonu muzyki, więc ten pakiet akurat dla mnie :)
Opisz co i jak , instrukcja będzie z pewnością pomocna :)


tel 504 266 504
As-PROFI
IMPORTUJEMY MARZENIA
Zrealizowane marzenia: IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIII IIII
www.asprofi.pl
https://www.facebook.com/import.usa.max

Awatar użytkownika
Ślimak
Stowarzyszenie MKP
Posty: 564
Rejestracja: 2015-03-19, 14:18
Model: Charger 6.4 V8
Silnik: inny V8
Kolor: Silver
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: SYNC update

Post autor: Ślimak » 2015-09-03, 09:57

Również jestem zainteresowany co wprowadza ów update - szczególnie że u mnie SYNC lubi się przywiesić :looka:



Awatar użytkownika
Xirmat
Stowarzyszenie MKP
Posty: 182
Rejestracja: 2013-12-01, 17:15
Model: Mustang Premium 2013
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race red

Re: SYNC update

Post autor: Xirmat » 2015-09-03, 10:49

Bluetooth© Connectivity Improvements:
1.Enhanced Bluetooth phone connection stability
2. Enabled track information to be displayed for Bluetooth-streamed media including metadata such as song title, artist name and album title
3. More robust Message Access Profile (MAP) functionality to handle SMS reception and Text2Speach output
Media Connectivity Improvements:
4.Improved media connectivity for USB-equipped Apple devices, as well as streamlined device initialization and authentication process
5. Previous USB or Bluetooth media source playback now resumed after ignition cycle


Obrazek
quidquid discis, tibi discis

Awatar użytkownika
Xirmat
Stowarzyszenie MKP
Posty: 182
Rejestracja: 2013-12-01, 17:15
Model: Mustang Premium 2013
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race red

Re: SYNC update

Post autor: Xirmat » 2015-09-03, 10:55

Procedura update`u:

Familiarize yourself with your vehicle’s USB port, controls, and display
Note any saved Navigation points. You’ll need to re-enter them after the installation is complete
To perform the following steps, you must first complete the previous procedure: How to download software updates to a USB drive

Take the USB drive with the software updates to your vehicle. Turn on your vehicle, and then turn on the radio.

Make sure your car is in a well-ventilated area. Your vehicle will need to be turned on, with the engine running between ten and thirty five minutes. Make sure that your vehicle is not in Accessory mode.

Plug the USB drive in to your vehicle’s USB port.

Press AUX until you select SYNC Line In. Press OK.

Press Menu. SYNC Media may display. If it does, press OK.

Media Menu displays, and then Play Menu appears.

SYNC USB displays. Press OK.

USB Selected displays. Press OK.

Prompts display. Press Seek until Install Applications is highlighted. Press OK.

SYNC automatically detects the files on your USB drive, and then displays “Install Application?” Press OK to confirm.

SYNC displays “Installing Application” during the process. Do not remove your USB drive or turn off your vehicle while this update is in progress. Shortly after installation has begun, SYNC says “Installation Complete.” Ignore this message. It refers to a specific phase of the installation, not the overall update process. While the update is loading, SYNC will not recognize your mobile phone or media device.

In another approximately 10 minutes (timing may vary per update), SYNC says “Installation Complete.” SYNC may also say, "The system will now reboot. Please wait a few moments before using the system." The system then reboots, which takes several minutes. Do not attempt to use SYNC during this time.

SYNC prompts “Installation Complete.” Press MENU to exit installation mode. It is now safe to remove your USB drive.

Once you have installed the SYNC software updates, you’ll need to pair your phone again. To complete the process, take the USB drive to your computer to report the successful installation


Obrazek
quidquid discis, tibi discis

Awatar użytkownika
cviat
Stowarzyszenie MKP
Posty: 145
Rejestracja: 2013-05-27, 10:37
Model: 2017 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: GDYNIA

Re: SYNC update

Post autor: cviat » 2015-09-03, 14:02

Procedura: pobieramy ZIPa, wypakowujemy go na pustego pena > 2GB w FAT32, niesiemy do samochodu. Odpalamy i idziemy do sync -> system settings -> install app (w przybliżeniu) potwierdzamy OK. Czekamy i czekamy denerwując się, że coś jest nie ok, bo najpierw powie update complete i wait until reboot, a potem się jeszcze uruchamia długo - powyżej pięciu minut i dopiero kiedy znów powie, że update complete to jest koniec. możemy wrócić z penem do lapka i oddać na stronę forda raport z aktualizacji.
Dla mnie aktualizacja wniosła wyświetlanie nazw utworów na ekranie przy odtwarzaniu przez bluetooth i to było mi potrzebne. Trochę lepiej czyta smsy jeśli ktoś do Was pisze po angielsku to perfekt, ale nawet polski da się teraz zrozumieć. wydaje mi się, że lepiej pamięta to że słucham cały czas z BT i rzadziej po odpaleniu mam ustawione na AUX-IN.
Przy update pyta czy ma kojarzyć awaryjne wybieranie 911, kliknąłem, że nie i teraz za każdym razem mi to mówi jak odpalam (zmienię, ale nie chciałem). Moim zdaniem nie ma się czego za bardzo bać.


Szary - Obrazek
Niebieski - Obrazek
Potwór - Obrazek

Awatar użytkownika
Ślimak
Stowarzyszenie MKP
Posty: 564
Rejestracja: 2015-03-19, 14:18
Model: Charger 6.4 V8
Silnik: inny V8
Kolor: Silver
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: SYNC update

Post autor: Ślimak » 2015-09-03, 22:50

Git, dzięki serdeczne, sprawdzę w weekend :].

EDIT
Ok, wgrałem update. Na początku nie miałem pewności, czy aktualizacja się zakończyła (nie siedziałem cały czas w aucie), ale myślę, że tak :).
Poprawiona koordynacja z BT, pojawiło się także powiadomienie o otrzymany SMSie (wcześniej chyba tego nie miałem). Pani z SYNCa rewelacyjnie czyta smsy :P.
I tu ciekawa adnotacja odnośnie Androida (Xperia Z1) - po odczytaniu smsa w aucie, telefon wciąż twierdzi, że otrzymał nową wiadomość (na ikonie w telefonie wyświetla się stosowna informacja). To tyle. W weekend sprawdzę działanie na iOSie.



Awatar użytkownika
Ślimak
Stowarzyszenie MKP
Posty: 564
Rejestracja: 2015-03-19, 14:18
Model: Charger 6.4 V8
Silnik: inny V8
Kolor: Silver
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: SYNC update

Post autor: Ślimak » 2015-11-03, 22:27

Ok - parę tygodni hulam na iOS-ie, wersja 9.0.2. Względem Androida, O DZIWO, słabsza komunikacja telefonu z autem :szok:
SYNC nie daje sygnału, gdy do telefonu podłączonego przez BT przychodzi SMS/MMS - a jednocześnie telefon nie wydaje żadnego dźwięku (gdy iPhone podłączony jest do SYNCa, dźwięki przejmuje właśnie ten drugi). SyNC nie czyta również SMSów (a na Androidzie owszem).
Z pozytywów - gdy do podłączonego iPhona przychodzi połączenie, na telefonie można wybrać, w jaki sposób chcemy odebrać (iPhone słuchawka/iPhone głośnik/SYNC) - choć może to nie cecha SYNCa, tylko telefonu...

Wgrywam iOS 9.1, ale myślę, że to wersja SYNC'a zawodzi. Na stronie FORDa dostępny jest jakiś świeży update (v4.4) - dam znać po wgraniu do auta.

Pozdro,
Ślimak

EDIT:
cholera, właśnie się zorientowałem, że v4.4 to ta sama wersja, którą wgrywałem 2 miesiące temu :kwasny:
Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia z iPhone'ami - tj. brak współpracy z SMS-ami?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak to zrobić - Gotowe poradniki”