mercury capri (mustang)

Moderatorzy: stang232, celibad, Rezor

MONTWA
Forumowicz
Posty: 378
Rejestracja: 2008-08-29, 19:15
Model: shelby GT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: vista blue

mercury capri (mustang)

Post autor: MONTWA » 2011-09-05, 17:09

http://allegro.pl/ford-mustang-mercury- ... 96032.html" onclick="window.open(this.href);return false;
...coś dla smakoszy fox-a: mercury capri- wielka rzadkość!!! :szok: ...może się ktoś zlituje?! :rozpacz:



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1647
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: Alexander25 » 2011-09-08, 22:24

A idz z tym zlomem wyglada z tylu jak pinto z przodu jak capri Do tego caly przezarty trzeba wsadzic w takie auto ze 15tys by wygladalo heheh i ta cena:D z kosmosu:) aa i znajdz czesci blacharskie do tego:) ja mam problem z gratami do mercurego grand marquisa z 1992 to z tym bedzie ciekawiej:D


302 HOooooo

Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: sim » 2011-09-14, 23:00

Można by się zlitować, tylko kto zlituje się nad posiadaczem... Z braku części blacharskich szrocieje mi vert, a z tym będzie jeszcze gorzej...



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1647
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: Alexander25 » 2011-09-24, 22:43

Za duzo przy nim roboty. Czesci sa na szrocie pod NY widzialem zdjecia i stlo ich kilka ale ten woz jest kiepski i kiepsko wyglada ni to mustang ni pinto cos posredniego...


302 HOooooo

odiss

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: odiss » 2011-09-25, 02:23

Alexander25 ma racje. To auto jest już bliskie stanu agonalnego, tyle że ma jeszcze szyby....
Cena z kosmosu, i to z odległych galaktyk. Ja wiem że auto unikat, i że wiek pozwala go traktować jak klasyka, bo u nas niespotykany, ale u nas nikt tego nie kupi, żeby władowywać jeszcze kilkanaście tysięcy na remont. Za bardzo podobną cenę kupiłem swojego 3.8 '95 w stanie blacharskim b.dobrym, i mechanicznym dobrym plus.

Gdybym miał takiego szrota jak ten Mercury do opchnięcia to wystawiłbym go za max 2000 zł żeby jakiś student kupił i pojeździł na gazie póki mu nie zdechnie. Ale restaurować takie coś... nie, totalnie odpada.

Tym bardziej że z tego co zauważyłem mało kto pała miłością do FOXów



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1647
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: Alexander25 » 2011-09-26, 18:55

kazde auto mozna ratowac:D tylko czasem juz nie ma czego. Taki woz nie jest ladny w porownaniu do mustanga crown victorii tbirda taurusa czy innych. malo jest jego wielbicieli nawet w USA. Szkoda jak malo spotykane auto konczy w ten sposob ale zbyt duzy problem jest z czesciami do niego. nawet do grand maruisa mojego nie ma blotnikow a szukam tez w innych krajach EU w USA malo kto sie podejmuje wysylac tego typu graty za rozsadne pieniadze, Trzeba szukac potem przeslac kase potem zaplacic clo a potem zaplacic blacharzowi . Nie oplaca sie i tyle jak juz popadac w ruine finanasowa to tylko z powodu kobyly ...
Za taka kase mozna juz kopic ladne auto USA v8 pod macha:)


302 HOooooo

Awatar użytkownika
bathrust
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 2011-04-17, 15:56
Model: FoxBody 79' Ghia
Silnik: V8 5.0
Kolor: Grafit

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: bathrust » 2011-09-26, 20:50

Panowie moi drodzy. Powiem tak: dla chcącego nic trudnego ;)
Części w znacznej większości pasują od Foxa, wiadomo, że zderzaki nie itp, ale błotniki przednie, poszycia tylnych, drzwi... Wnętrze całe. Problem byłby z tylną szybą i tylnymi lampami, ale tu są całe :) Faktem jest, że auto nie jest warte ceny, za którą jest wystawione i zgodzę się z Odissem, max 2000, 2500 zł. Nie zgadzam się natomiast z tym, że student musi auto skatować ;) Równie dobrze może to zrobić megaprezes megakoncernu ;)
No i auto ma jeden wielki "+" jest naprawdę unikatowe na naszym rynku, a niektórzy bardziej cenią sobie oryginalność niż piękną linię nadwozia połączoną z osiągami. Może znajdzie się ktoś komu to auto naprawdę się spodoba, a wtedy nie ma zmiłuj i myślę, że nie ma po co komukolwiek tego wytykać.


Obrazek

odiss

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: odiss » 2011-09-26, 21:32

bathrust pisze:. Nie zgadzam się natomiast z tym, że student musi auto skatować ;) Równie dobrze może to zrobić megaprezes megakoncernu ;)
No i auto ma jeden wielki "+" jest naprawdę unikatowe na naszym rynku, a niektórzy bardziej cenią sobie oryginalność niż piękną linię nadwozia połączoną z osiągami. Może znajdzie się ktoś komu to auto naprawdę się spodoba, a wtedy nie ma zmiłuj i myślę, że nie ma po co komukolwiek tego wytykać.

Absolutnie nie sugerowałem oczywiście takiego rozwiązania :D Po prostu wiele razy widziałem za czasów studenckich auta - tu wyciągam pare z pamięci

Pontiac Firebird
Mustang III Gen
Taunus I Gen (wiem że nie amerykanin, ale też piękne auto)
Chevrolet Beretta
Chevrolet Impala
Chevrolet Lumina

...które parkowały na parkingu przed uczelnią w mega ultra opłanym stanie, a jedyną cechą wspólną było to że mają LPG. Taki studencik potem czuł się dowartościowany że jeździ autem Made in USA. A to że ciekło spod niego jak z prosiaka na rzeźni, to inna sprawa... wciąż mam przed oczami taki widok, i niestety dużo ludzi kupuje takie oryginały bo tanie, mimo że zajechane i próbuje coś jeszcze z nich wycisnąć.

Natomiast absolutnie nie neguję pomysłu odnowienia tego auta :) Ja po prostu nie wierzę by komukolwiek się chciało takie auto odnowić, za -co tu ukrywać -dosyć konkretne pieniądze. Ale jeśli znajdzie się właściciel, i będzie potrzebował pomocy, to mu udostępnie garaż, narzędzia, dam namiary na mechaników, cokolwiek będzie potrzebne by mu pomóc.



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1647
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: Alexander25 » 2011-09-27, 00:03

Dokladnie nikomu sie nie bedzie chcialo. A te czesci co nie pasuja do foxa i sa potrzebne to wlasnie 90% tego co sie spynelo. Do foxa tez czesci jest raczej malo. Do 1994-1998 zaczyna powoli brakowac gratow,,,,


302 HOooooo

Alexander25
Forumowicz
Posty: 1647
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: Alexander25 » 2011-09-27, 00:07

Taunus I Gen (wiem że nie amerykanin, ale też piękne auto)

TIA NIE AMERYKANIN SIEDZ CICHO I NIE OBRAZAJ TAURUSA 1GEN !!! :)
To bylo auto roku prze z kila lat. Sprzedawal sie bardzo dobrze. super woz do miasta dla kazdego nawet policja miala je jako radiowozy. Jedynym minusem byla skrzynia AXOD/AXODE
Kawal zajebistego auta kombi bylo zajebiste. Mialem 6 taurusow teraz mam nr 7:D
Mam 2 gen SHO 3.2 wiec nic na taurusa zlego powiedziec nie dam:D
Mustang gt 1996 dostal niedawno baty bo wyremontowalem caly silnik yamaha i skrzynie:) i chcialem sprwdzic jak to sie ma do mojego drugiego stanga gt:)


302 HOooooo

rick
Członek Honorowy MKP
Posty: 1206
Rejestracja: 2011-02-23, 05:09
Model: 67 fastback
Silnik: V8 4.6
Kolor: primer,czarny,bialy

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: rick » 2011-09-27, 02:35

cena jest za wysoka. Samochód jest łatwy do naprawy. Jest to dobry projekt dla kogoś nadwozia nauki. Bym naprawil błotniki i tylne panele, a następnie zastąpić wszystkie inne części z fox body. Możesz zamówić prawie każdej części co chcesz na fox body. Albo użyj fox i Sn95 części, jak w moim samochodzie.



Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: Mały1973 » 2011-09-27, 06:59

Alexander25 pisze:Taunus I Gen (wiem że nie amerykanin, ale też piękne auto)

TIA NIE AMERYKANIN SIEDZ CICHO I NIE OBRAZAJ TAURUSA 1GEN !!! :)
To bylo auto roku prze z kila lat. Sprzedawal sie bardzo dobrze. super woz do miasta dla kazdego nawet policja miala je jako radiowozy. Jedynym minusem byla skrzynia AXOD/AXODE
Kawal zajebistego auta kombi bylo zajebiste. Mialem 6 taurusow teraz mam nr 7:D
Mam 2 gen SHO 3.2 wiec nic na taurusa zlego powiedziec nie dam:D
Mustang gt 1996 dostal niedawno baty bo wyremontowalem caly silnik yamaha i skrzynie:) i chcialem sprwdzic jak to sie ma do mojego drugiego stanga gt:)
Ja bym tylko chcial zaznaczyć, że TAUNUS a TAURUS to dwa rózne auta...


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

odiss

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: odiss » 2011-09-27, 10:54

Mały1973 pisze:
Alexander25 pisze:Taunus I Gen (wiem że nie amerykanin, ale też piękne auto)

TIA NIE AMERYKANIN SIEDZ CICHO I NIE OBRAZAJ TAURUSA 1GEN !!! :)
To bylo auto roku prze z kila lat. Sprzedawal sie bardzo dobrze. super woz do miasta dla kazdego nawet policja miala je jako radiowozy. Jedynym minusem byla skrzynia AXOD/AXODE
Kawal zajebistego auta kombi bylo zajebiste. Mialem 6 taurusow teraz mam nr 7:D
Mam 2 gen SHO 3.2 wiec nic na taurusa zlego powiedziec nie dam:D
Mustang gt 1996 dostal niedawno baty bo wyremontowalem caly silnik yamaha i skrzynie:) i chcialem sprwdzic jak to sie ma do mojego drugiego stanga gt:)
Ja bym tylko chcial zaznaczyć, że TAUNUS a TAURUS to dwa rózne auta...

No właśnie, Alex :)

Obrazek
O takiego mi chodziło. :)



Awatar użytkownika
bathrust
Forumowicz
Posty: 216
Rejestracja: 2011-04-17, 15:56
Model: FoxBody 79' Ghia
Silnik: V8 5.0
Kolor: Grafit

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: bathrust » 2011-09-27, 11:12

odiss pisze:
Absolutnie nie sugerowałem oczywiście takiego rozwiązania :D Po prostu wiele razy widziałem za czasów studenckich auta - tu wyciągam pare z pamięci

Pontiac Firebird
Mustang III Gen
Taunus I Gen (wiem że nie amerykanin, ale też piękne auto)
Chevrolet Beretta
Chevrolet Impala
Chevrolet Lumina

...które parkowały na parkingu przed uczelnią w mega ultra opłanym stanie, a jedyną cechą wspólną było to że mają LPG. Taki studencik potem czuł się dowartościowany że jeździ autem Made in USA. A to że ciekło spod niego jak z prosiaka na rzeźni, to inna sprawa... wciąż mam przed oczami taki widok, i niestety dużo ludzi kupuje takie oryginały bo tanie, mimo że zajechane i próbuje coś jeszcze z nich wycisnąć.

Faktycznie widok dojeżdżanych aut boli :( U mnie pod uczelnią parkują nowe Jagi, Mietki i Nissany, a jednak wolałbym oglądać jakie AmCary :) Najlepiej jeszcze w dobrej kondycji :)


Obrazek

Alexander25
Forumowicz
Posty: 1647
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: mercury capri (mustang)

Post autor: Alexander25 » 2011-10-01, 15:31

odiss pisze:
Mały1973 pisze:
Alexander25 pisze:Taunus I Gen (wiem że nie amerykanin, ale też piękne auto)

TIA NIE AMERYKANIN SIEDZ CICHO I NIE OBRAZAJ TAURUSA 1GEN !!! :)
To bylo auto roku prze z kila lat. Sprzedawal sie bardzo dobrze. super woz do miasta dla kazdego nawet policja miala je jako radiowozy. Jedynym minusem byla skrzynia AXOD/AXODE
Kawal zajebistego auta kombi bylo zajebiste. Mialem 6 taurusow teraz mam nr 7:D
Mam 2 gen SHO 3.2 wiec nic na taurusa zlego powiedziec nie dam:D
Mustang gt 1996 dostal niedawno baty bo wyremontowalem caly silnik yamaha i skrzynie:) i chcialem sprwdzic jak to sie ma do mojego drugiego stanga gt:)
Ja bym tylko chcial zaznaczyć, że TAUNUS a TAURUS to dwa rózne auta...

No właśnie, Alex :)

Obrazek
O takiego mi chodziło. :)
Heheh zwraacam honor przepraszam potentegowalo mi sie w tym samym czasie gostek na gg pytal sie o mojego taurusa:D SORRRYYYY bije sie w piers (poloska od taurusa:D) sorry jeszcze raz:D
Taunus byl troche kiepski byl jeszcze jeden ford podobny do taunusa ale nie pamietam nazwy tez z EU on byl lepszy tez sedan...aa juz wiem granada podobal mi sie bardziej:)


302 HOooooo

ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (1979-1993)”