Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Tu zajrzyj najpierw. Zebrane najważniejsze tematy z forum.

Moderator: Moderatorzy

MarioMAX
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-18, 10:43
Model: Audi A4 B8
Lokalizacja:: Oświęcim
Stajnia: Stajnia Małopolska

Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: MarioMAX » 2018-11-18, 11:20

Witajcie,

Właśnie przymierzam się do przesiadki na mustanga. Od zawsze jeżdżę audi, i mam nadzieję,
że ford mnie nie zawiedzie, a wręcz będzie bardziej cieszył niż audi.

Z racji, ze jestem nowy na forum, przydało by się coś o sobie napisać, a może nie o sobie,
tylko o samochodach, które miałem ( mało ich było bo tylko 2 ;-) )

Pierwsze to Audi A6 C5 Quattro 2.8 Benzyna + Gaz BRC 193km, porobiłem z nim sporo,
gdyż uwielbiam dłubać przy samochodzie. Mni. renowacja skóry, wymiana tunelu pod nawigację,
wsadzenie RNS-e ( duża nawigacja zamiast radia ) wymiana zegarów pod duży wyświetlacz a nie ikonki,
wymiana wydechu na dwururkę na 2 strony, przednich i tylnych świateł na LED plus kompletna renowacja skóry.
Miałem go jakoś 5 lat

Obrazek

Później przyszedł czas na A4 B8, z nim również sporo porobiłem, i chyba wszystko co chciałem, a mam go 2 lata.
Mianowicie, wymiana foteli na sportowe elektryczne, wymiana reflektorów na bixenon, wydech 2,5" Ulter Sport, tylnego dyfuzora
Zawieszenie -40mm Eibach Pro Street, Założona ceramika, Felgi 19", Intercooler z 3.2 FSI, chip na 240km,
Tutaj siedzi silnik 1.8 TFSI, który mi nie sprawia żadnych problemów, a pobór oleju to ok 300ml/1000km co jest normą,
i audi tego nie naprawia. Zrobiłem nim ponad 40kkm i złego słowa o nim nie powiem, teraz ma 160kkm nabite ;-)
Super wyposażenie, kolorowe duże navi i fis ( między zegarami ) webasto, bluetooth i inne pierdoły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I obecnie chce się przesiąść na mustanga VI generacji. Chcę ściągnąć z ameryki ( może znacie kogoś kto zna się na rzeczy, i nie zdziera jak Pudzian za skórę ) z silnikiem 3.7 v6 ( nie przekonacie mnie na 5.0, uważam, że go nie ogarnę, i prędzej czy później go roztrzaskam, może za parę lat ) Nie szukam wersji jak najwypaśniejszej, bo i tak większość dołożył bym sam, jak duża navigacja, skóry itp. robienie profesjonalnych wiązek elektrycznych mi nie straszne.

Podoba mi się kilka aukcji na IAAI, i może ktoś jest mi w stanie powiedzieć, ile powinien kosztować taki mustang, jak z linku poniżej, celuję że naprawa
u nas to koszt 15k zł.

https://www.iaai.com/Vehicle?itemID=296 ... ecent=True

No i pozdrawiam wszystkich posiadaczy mustangów, mam nadzieję, że za niedługo do was dołączę ;-)



wiktormaruszak
Młodszy Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2018-11-05, 18:30
Model: Mustang GT 2013
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black
Lokalizacja:: Świdnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: wiktormaruszak » 2018-11-18, 11:57

Jakiś czas temu szukałem mustanga dla siebie i w grę też wchodził mustang 16 roku z v6 pod maską. Miał uszkodzone poszycie blotnika z tylu i koło nie stało prosto. Cena kup teraz to 7700$. Za tego dałbym Max 6800 i trzymał kciuki. Cała impreza pod dom powinna wynieść jakieś 45tys zł Plus naprawa i akcyza.


Wiktor|Leo|MrChrum
GT 2k13

MarioMAX
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-18, 10:43
Model: Audi A4 B8
Lokalizacja:: Oświęcim
Stajnia: Stajnia Małopolska

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: MarioMAX » 2019-02-05, 21:43

Panowie udało się kupić, czerwoną strzałę za 6500$, na miejscu wyniesie ok 56k brutto ( z akcyzą itd ) 50% vatu sobie odliczę.
Tak wygląda napiszczie co myślicie ( kolor race red ):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli macie kogoś, gdzie znajdę wszystkie niezbędne części, bardzo proszę o informację.



Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 496
Rejestracja: 2012-04-12, 10:46
Model: 2012 Premium Pony
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: Radziu » 2019-02-05, 23:50

Ładna sztuka, cena bardzo dobra. Dużo nie ma do robienia, podstawowe części blacharskie allegro znajdziesz.



M&A&M&M
Młodszy Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2018-12-22, 22:16
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: 3city
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: M&A&M&M » 2019-02-06, 11:43

Warto dokladnie pochylić się nad geometrią. Mustangi mają czujniki poduszek przy podłużnicach wiec jak jasiek odpalił to mogło dojść do lekkiego odkształcenia. A przy mocy 300KM warto by auto jeździło prosto bo tak to zawsze bedzie trochę myszkować po drodze. Ale sztyka bardzo ładna:)
Gratuluję!


V8 4,6L i życie nabiera kolorów :)

MarioMAX
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-18, 10:43
Model: Audi A4 B8
Lokalizacja:: Oświęcim
Stajnia: Stajnia Małopolska

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: MarioMAX » 2019-02-06, 16:15

Wydaje mi się, że on przy dużej prędkości jakiegoś ciężkiego ptaka walnął, bo gdyby to był słupek to na dole poszedł by zderzak razem z listwą.
Ew. jakaś naczepa.
Pod maską wygląda obiecująco.
Obrazek



M&A&M&M
Młodszy Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2018-12-22, 22:16
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: 3city
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: M&A&M&M » 2019-02-06, 20:49

Naczepa lub tyl wysokiego auta - o takie SUV w US nie trudno. Jak auto jeździło na zachodnim wybrzeżu to możesz być niemal pewny, że wlasnie pod takie coś zanurkowało. W moim były podobne uszkodzenia - oberwał reflektor i błotniki pogiety mocno. A zderzak ledwie uszkodzony. No i troche maska była wygieta przy reflektorze. Ale nawet poduszki nie strzeliły. Auto jest proste jak należy - odchyłki po 1 mm od ideału.
Z tym, ze ja mam S197 z 2008 roku.
Ważne że komora silnika wyglada na nienaruszoną.


V8 4,6L i życie nabiera kolorów :)

Griszaa
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 2018-06-17, 11:37
Model: Mustang
Silnik: V6 3.7
Kolor: Kona Blue
Lokalizacja:: Ślask
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: Griszaa » 2019-02-07, 01:07

Piękna sztuka Ci się trafiła .. ile wyniosła sama akcyza ?
Gdzie takie perełki można upolować ... Kupowałeś sam czy za pośrednictwem jakiejś firmy sprowadzającej ...



MarioMAX
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-18, 10:43
Model: Audi A4 B8
Lokalizacja:: Oświęcim
Stajnia: Stajnia Małopolska

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: MarioMAX » 2019-02-07, 10:14

Samochód dopiero co pojechał do portu w Newark, wylicytowany 01.02.2019 więc u mnie pewnie będzie dopiero 10.04.2019, samochód kupiony w Richmond na aukcji IAAI.
Kupiła go dla mnie firma BLK Auto, mają chyba najtańsze transporty po US i najtańsze kontenery, ale wyższą prowizję. Nie słyszałem żadnej złej opini i nich, a była to jedyna firma, która przedstawiła mi wycenę otwartą, z każdym kosztem związanym z zakupem, i płatnością na 5 razy (1 zaliczka, 2 po wygranej aukcji, 3 port w US, 4 po przypłynięciu płatności w niemczech, 5 następnie w PL ) wszystko przelewam firmie w złotówkach, są nawet na tyle rzetelni, że auto wylicytowali w piątek i przez weekend spadł kurs dolara, i moje przelewy w poniedziałek, przeliczyli po niższym kursie niż ich pierwsza oferta, bez moich upomnień. No i dla mnie najważniejsze, na wszystko mają fakturę VAT 23%, a nie wiem jak to robią inne firmy, że nie jest to takie oczywiste, i ten VAT, co jest w niemczech ( 19% ) jest nie do odliczenia, albo coś kręcą, a oni mi jedyni jasno dali znać.
Obrazek
Akcyza wyniesie ok. 5500-6000zł
Zapewne w sobotę dostanę lepsze zdjęcia z portu, przed zapakowaniem do kontenera ;-) Jak będą się szacować koszty odnośnie wycen dam znać. Mnie po odliczeniu 50% VAT-u auto wyniesie ok 51k zł, naprawa zapewne 15k zł więc za 66k zł mam pięknego mustanga.
Ten, nie wiem czy pisałem to manual, przejechane ok 34k mil z 2016r.



M&A&M&M
Młodszy Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2018-12-22, 22:16
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: 3city
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: M&A&M&M » 2019-02-07, 10:41

Ja niestety nie mam możliwości odliczenia VAT wiec taka sumka za Mustanga jest dla mnie nie osiągalna :(
Ale koledze gratuluje! Jak bedzie zrobiony to stanie się piekna ozdobą naszych dróg.
Ja rozważam kupno za 2-3 lata wersji V po lifcie albo juz VI gen. Koniecznie 5.0. Oczywiście nie bede pozbywać się obecnego modelu - po prostu będą dwa koniki w stajni (chyba, że nie uda mi się mojego GT dopieścić tak jak bym tego chciał - auto trochę wymaga jeszcze poprawek zanim zacznę go ulepszać).


V8 4,6L i życie nabiera kolorów :)

Awatar użytkownika
kaktus
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 2017-04-09, 11:19
Model: GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny/cabrio
Lokalizacja:: Gdańsk

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: kaktus » 2019-02-07, 12:26

Oj te 15k pln liczysz bardzo optymistycznie:)
masz poduszkę kierowcy, kolanową i kurtynę z tego co widać.
Lampę lewą, zderzak, maskę błotnik, plus masę różnych plastików pod nimi. Tu oczywiście pytanie czy będzie blacharz - lakiernik czy allegro i tylko lakiernik.
No i jeszcze doprowadzenie do stanu europejskości:)
Zakładaj raczej 20k - 25k.
Mój sie wreszcie kończy robić także napisze jak już poznam podsumowanie :(



MarioMAX
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-18, 10:43
Model: Audi A4 B8
Lokalizacja:: Oświęcim
Stajnia: Stajnia Małopolska

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: MarioMAX » 2019-02-07, 12:53

Raczej będę brał większość części z forda na fakturę, na allegro często części droższe niż nowe. Poduszki regenerowałeś, czy kupowałeś nowe ?



M&A&M&M
Młodszy Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2018-12-22, 22:16
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: 3city
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: M&A&M&M » 2019-02-07, 14:47

Poduszki dla własnego bezpieczeństwa bym kupił nowe ale jak kto woli :)


V8 4,6L i życie nabiera kolorów :)

Awatar użytkownika
kaktus
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 2017-04-09, 11:19
Model: GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny/cabrio
Lokalizacja:: Gdańsk

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: kaktus » 2019-02-07, 14:49

Mi to robi wszystko zaprzyjaźniony komis samochodowy z Gdynia także jeszcze i dokładnie nie powiem co było regenerowane a co kupowane.
Mam nadzieje odebrać w przyszłym tygodniu to wtedy będę znał szczegóły.
Ale także informacji w trakcie wiem ze to co się dało było regenerowane.
Ja miałem uderzenie lampa/krawężnik prawym przodem.
Dostał zderzak, lampa, maska, prawy błotnik przód, prawe drzwi, prawy błotnik tył.
Poleciały poduszki przód i siedzeniowe.
Blacharka była naprawiana - lakiernik z tzw artystów dlatego trwało to 4 miesiące:))
Każda warstwa musiała swoje odstać.
Z tego co wiem wstępnie lakiernik wyszedł 6500pln



MarioMAX
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-11-18, 10:43
Model: Audi A4 B8
Lokalizacja:: Oświęcim
Stajnia: Stajnia Małopolska

Re: Chyba czas na mustanga, prośba o porady.

Post autor: MarioMAX » 2019-02-08, 09:33

A możesz podesłać jakieś zdjęcia ?
U mnie na nowych częściach, przygotowanych do lakierowania, aż tyle lakiernik nie powinien wziąć. Nie ma tutaj żadnego przygotowania do lakierowania, żadnego cieniowania itp.
Drugie pytanie, jak z reflektorami przód ? Trzeba oba zmieniać ?
Następnie, co z tyłem, przeróbka, czy kupować nowe ( nowe to 1100zł brutto/szt )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Spis treści”