Jazda testowa

Wszystko związane z wyścigami, driftem itd. (sprzęt, taktyka, imprezy...)

Moderator: alski

mk_cin
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2017-04-07, 19:56
Model: 1964 1/2 Convertible
Silnik: inny V8
Kolor: Caspian Blue

Jazda testowa

Post autor: mk_cin » 2018-02-20, 11:14

Planuję remont blacharsko-lakierniczy swojego 1964 Mustanga. Zanim jednak rozbiorę całe auto chciałbym się nim trochę przejechać, zobaczyć co działa, co nie działa, jak silnik, jak sprzęgło, jak hamulce, zawieszenie etc. Jedyny problem to, że auto nie jest zarejestowane i zapewne na czas remontu nadal nie będzie.

Pytanie brzmi, gdzie w rozsadnych pieniądzach w okolicach Poznania mogę zrobić kilkadziesiąt km jeżdżąć w kółko na drodze niepublicznej? :) Jest Tor Poznan Track Day, ale troche droga impreza jak na przejazdy prędkościami poniżej 100 km/h :)



Awatar użytkownika
lamina
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1005
Rejestracja: 2012-05-28, 20:54
Model: GT390 1968
Silnik: inny V8
Kolor: Highland Green
Lokalizacja:: Pruszków/Pisz
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Jazda testowa

Post autor: lamina » 2018-02-20, 11:25

mk_cin pisze:Planuję remont blacharsko-lakierniczy swojego 1964 Mustanga. Zanim jednak rozbiorę całe auto chciałbym się nim trochę przejechać, zobaczyć co działa, co nie działa, jak silnik, jak sprzęgło, jak hamulce, zawieszenie etc. Jedyny problem to, że auto nie jest zarejestowane i zapewne na czas remontu nadal nie będzie.

Pytanie brzmi, gdzie w rozsadnych pieniądzach w okolicach Poznania mogę zrobić kilkadziesiąt km jeżdżąć w kółko na drodze niepublicznej? :) Jest Tor Poznan Track Day, ale troche droga impreza jak na przejazdy prędkościami poniżej 100 km/h :)
Zarejestruj i wykup ubezpieczenie na 1 miesiąc, dla aut powyżej 40lat nie jest potrzebna zółta tablica, moze być na białych lub TYMCZASOWYCH .
Tymczasowe dostaniesz bez żadnego badania technicznego.
wyjdzie tyle samo co lawety,,,, a potestujesz porzadnie przez 1 miesiąc.
acha i nie daj się zmylic agentowi ubezpieczeniowemu, pojazdy powyżej 40 lat może posiadac DOWOLNĄ rejestrację, i nie podlega obowiązkowi stałego OC, można wykupywać okresowe miesiącami. dla 25-40 lat musi byc opinia rzeczoznawcy ale NIE MUSZĄ BYĆ ŻÓLTE TABLICE, tylko auto ponizej 25 lat musi mieć żółte aby nie placic oc (np jako kolekconerskie)



mk_cin
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2017-04-07, 19:56
Model: 1964 1/2 Convertible
Silnik: inny V8
Kolor: Caspian Blue

Re: Jazda testowa

Post autor: mk_cin » 2018-02-20, 12:16

lamina pisze:
mk_cin pisze:Planuję remont blacharsko-lakierniczy swojego 1964 Mustanga. Zanim jednak rozbiorę całe auto chciałbym się nim trochę przejechać, zobaczyć co działa, co nie działa, jak silnik, jak sprzęgło, jak hamulce, zawieszenie etc. Jedyny problem to, że auto nie jest zarejestowane i zapewne na czas remontu nadal nie będzie.

Pytanie brzmi, gdzie w rozsadnych pieniądzach w okolicach Poznania mogę zrobić kilkadziesiąt km jeżdżąć w kółko na drodze niepublicznej? :) Jest Tor Poznan Track Day, ale troche droga impreza jak na przejazdy prędkościami poniżej 100 km/h :)
Zarejestruj i wykup ubezpieczenie na 1 miesiąc, dla aut powyżej 40lat nie jest potrzebna zółta tablica, moze być na białych lub TYMCZASOWYCH .
Tymczasowe dostaniesz bez żadnego badania technicznego.
wyjdzie tyle samo co lawety,,,, a potestujesz porzadnie przez 1 miesiąc.
acha i nie daj się zmylic agentowi ubezpieczeniowemu, pojazdy powyżej 40 lat może posiadac DOWOLNĄ rejestrację, i nie podlega obowiązkowi stałego OC, można wykupywać okresowe miesiącami. dla 25-40 lat musi byc opinia rzeczoznawcy ale NIE MUSZĄ BYĆ ŻÓLTE TABLICE, tylko auto ponizej 25 lat musi mieć żółte aby nie placic oc (np jako kolekconerskie)
Ok, ciekawy pomysł, ale dwa pytania:
1) Auto mam odprawione w Niemczech, i rozumiem, że stoję teraz przed dylematem
a) płacić akcyzę i rejestrować na białe
b) nie płacić akcyzy i rejestrować na żółte
Jak ma się do akcyzy sprawa tablic tymczasowych?

2) Ubezpieczenie OC. Zawsze słyszałem, że ma być ciągłość. Mogę po jedym miesiącu z OC nie ubezpieczać auta przez kolejne 3 lata?



Awatar użytkownika
lamina
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1005
Rejestracja: 2012-05-28, 20:54
Model: GT390 1968
Silnik: inny V8
Kolor: Highland Green
Lokalizacja:: Pruszków/Pisz
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Jazda testowa

Post autor: lamina » 2018-02-20, 12:34

prawo podatkowo akcyzowe nie ma zwiazku z prawem komunikacyjnym

tak jak napisalem co do ubezpieczenia dla uta powyżej 40 lat TAK.

co do odprawienia w Polsce, w terminie chyba 14 dni od przekroczenia granicy trzeba auto zgłosić.
jak zaczniesz zalatwiac kwity po odbudowie to wartosc auta skoczy i nie bedzie juz tak łatwo.
jesli planowales remontowac bez zrobienia kwitow to krecenie bata na samego siebie.



mk_cin
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2017-04-07, 19:56
Model: 1964 1/2 Convertible
Silnik: inny V8
Kolor: Caspian Blue

Re: Jazda testowa

Post autor: mk_cin » 2018-05-16, 10:35

Odkopię temat.

Jaka jest podstawa prawna, żeby przy próbnych (tymczasowych) tablicach poruszać się po drodze bez ważnego badania technicznego? Wiem, że próbne tablice z definicji służą do zrobienia badania technicznego, ale nie oznacza to, że na badanie można jechać na kołach.

W przypadku wypadku podczas jazdy bez przęglądu ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Cytat z OWU na OC w Warcie
WARTA nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane:
4) przez maszyny, urządzenia lub pojazdy nie posiadające aktualnych badań stanu technicznego, jeżeli obowiązek posiadania takich badań wynika z przepisów prawa, o ile stan techniczny był przyczyną szkody;



płomyk
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-20, 19:57
Model: shel
Silnik: V6 4.0
Lokalizacja:: Tarnów
Kontakt:

Re: Jazda testowa

Post autor: płomyk » 2018-10-21, 13:00

prawo podatkowo akcyzowe nie ma zwiazku z prawem komunikacyjnym



slavol
Forumowicz
Posty: 145
Rejestracja: 2015-08-09, 14:48
Model: 3.7 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: smerf
Lokalizacja:: Chodzież

Re: Jazda testowa

Post autor: slavol » 2018-10-21, 15:03

Nie znam podstawy prawnej ale miałem tablice próbne i oc, jeździłem tak parę dni. Zrobiłem przegląd dostałem kartkę i latałem dalej czekając na te pomniejszone tablice. W tym czasie trafiła się rutynowa kontrola no to okazuje dowód tymczasowy i mówię że badania mam na kartce w schowku na co policjant " z tym dowodem przegląd mnie nie interesuje". Przynajmniej w tym przypadku praktyka mówi że można jeździć na próbnych bez przeglądu.
Niby przepis mówi że próbne wydawane są np do wykonania przeglądu ale nie ma wzmianki że natychmiast lub najkrótszą drogą .
A co do zapisu owu oc warty to cytat "jeżeli obowiązek posiadania takich badań wynika z przepisów prawa, o ile stan techniczny był przyczyną szkody" to obowiązku prawnego przy tablicach próbnych nie ma.
A stan techniczny i przyczyna szkody? Muszą to udowodnić, że np miałeś popsute hamulce i zaparkowałeś w czyimś bagażniku. Jeśli masz wszystko ok to wg mnie przeszkód nie ma.



jupil
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-26, 13:04
Model: boss
Silnik: V6 4.0
Lokalizacja:: Zabawa
Kontakt:

Re: Jazda testowa

Post autor: jupil » 2021-04-27, 10:48

płomyk pisze:
2018-10-21, 13:00
prawo podatkowo akcyzowe nie ma zwiazku z prawem komunikacyjnym

no wąłsnie nie rozumim w cyzm tkwi problem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tor”