błąd cewki C: P0353 nie zmienia pozycji po zamianie cewek

Informacje i porady specyficzne dla silników V6 od 2011r.

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
maxdan
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-25, 18:32
Model: 2014
Silnik: V6 3.7
Kolor: Ingot Silver
Lokalizacja:: Warszawa

błąd cewki C: P0353 nie zmienia pozycji po zamianie cewek

Post autor: maxdan » 2018-08-23, 10:23

Witam.
Mam następujący problem ze Stangiem 3.7L:
PCM wykrywa problem z cewką zapłonową cylindra C. Na początku wymieniłem cewkę na nową. Po około tygodniu błąd się powtórzył. Wymieniłem świece (komplet) i zamieniłem cewkę z inną.
Dalej problemy. Wszystkie cewki są sprawne (teraz mam 2 zapasowe). Sprawdziłem jak wyglądają odczyty z sond lambda i faktycznie pierwszy bank pokazuje wysoki AFR. Na wyświetlaczu też AFR dobija do max czyli 20. Myślałem, że to problem z sondą i sprawdziłem jej połączenia. Okazuje się że jest OK. Obecnie auto pracuje na 5 cylindrach. Czasami załącza się na 6 ale jeśli obroty osiągną 4k to znowu traci moc.
Podłączyłem się wczoraj oscyloskopem do 3 i 6 cylindra sterowanie wtryskiem i cewką. PCM na początku pokazywał jakąś pracę 3 cylindra ale po chwili to znikło: nie jest sterowana ani cewka ani wtryskiwacz nr.3.
Sprawdziłem wiązki i są przejścia do wtryskiwaczy/cewek.
Sprawdziłem kompresję i chyba (niezbyt precyzyjny tani manometr) jest OK. Dwa miesiące temu sprawdzałem kompresję w niezależnym zakładzie i wszędzie była nominalna.
W płynie chłodniczym brak oznak spalin.
W oleju brak oznak paliwa, nie przybywa.

Mam pytania do expertów:
1- jak jest wykrywany błąd cewki zapłonowej, jakie są warunki?
2- cewka jest dwu czy trój -przewodowa (GND jest podawany przez śrubę mocującą ?)

Jakieś pomysły?

Korci mnie by poprowadzić oddzielne przewody od PCM do tego wtryskiwacza ale nie chcę ciąć wiązek.
Moja lokalizacja to Raszyn pod Warszawą. Jakby ktoś miał ochotę pomóc to byłbym wdzięczny.
Pomocy.



Awatar użytkownika
kilos1981
Młodszy Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 2020-01-19, 12:26
Model: Pony
Silnik: V6 3.7
Kolor: Biały
Lokalizacja:: Bielawa
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: błąd cewki C: P0353 nie zmienia pozycji po zamianie cewek

Post autor: kilos1981 » 2020-02-09, 01:41

Jak rozwiazałeś problem ponieważ u mnie nie radzę sobie z wypadającymi zapłonami



ODPOWIEDZ

Wróć do „3.7 V6 2011 -”