3.7 V6 2011 - oleje do skrzyni i mostu

Informacje i porady specyficzne dla silników V6 od 2011r.

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BetiB
Młodszy Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2020-10-12, 08:00
Model: Mustang
Silnik: V6 3.7
Kolor: biały
Lokalizacja:: zachodniopomorskie

3.7 V6 2011 - oleje do skrzyni i mostu

Post autor: BetiB » 2020-10-27, 09:42

Witam

jeśli taki temat odnośnie tego autka już się pojawił to sorki za zaśmiecanie ale nie znalazłam.
Jestem świeżo po zakupie auta i niebawem wybieram się do mechanika aby sprawdził i wymienił mi kilka rzeczy. I tu pojawia się pytanie czy naprawdę powinno się znaleźć mechanika, który ma doświadczenie z Mustangami czy dobry mechanik również ogarnie temat?

Ogólnie do roboty mam raczej nie skomplikowane rzeczy jak wymiana filtrów kabinowych, odgrzybianie klimy ale chciałam też wymienić oleje. Auto ma 180tyś km przebiegu i dlatego chciałabym wymienić olej w silniku, w skrzyni i w moście i tu się zastanawiam czy dobry mechanik sobie z tym poradzi. Bo jak czytałam to są różnego rodzaju oleje co innego do skrzyni automatycznej a co innego do mostu.

Czy możecie doradzić jakie oleje powinnam wlać do poszczególnych rzeczy. I czy wymiana oleju np w moście nie powinna sprawić mu problemu. Nie chcę wnikać w jego kompetencje ale czytałam gdzieś na formu, że nie każdy mechanik ogarnie wymianę oleju w moście tak aby nie uszkodzić mostu i teraz się waham :/


Żyj tak, jakby każdy dzień był Twoim ostatnim dniem.

samakra
Forumowicz
Posty: 238
Rejestracja: 2015-03-20, 00:06
Model: Mustang GT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Śląsk
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: 3.7 V6 2011 - oleje do skrzyni i mostu

Post autor: samakra » 2020-10-27, 14:25

Jeżeli jesteś fanem motula to tutaj można wpisać model samochodu. Dostaniesz całą się rozpiskę. Olej dobrze kupować z pewnego źródła. Kiedyś na alledrogo kupiłem coś co miało taki sam symbol i nazwę ale w kolorze i smaku to był jakiś syf.

https://www.oelberater.de/samochody

Wymiana płynów wygląda podobnie jak w każdym samochodzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „3.7 V6 2011 -”