Projekt plakatu i inna grafika

Sprawy organizacyjne. Dział widoczny dla organizatorów.
Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Dezo » 2012-07-03, 08:40

1. Hominis, na plakat w Rawiczu partner: RKS Kolejarz RAWAG Rawicz - logo prześlę Ci jak tylko od nich otrzymam.

2. Alu, Celi i pozostali w kwestii naklejek- numerów startowych. Jest jeszcze trzecia opcja:
Naklejka na tylną szybę (rozmiar uniwersalny, który zmieści się i na klasyki i na nowsze modele) z folii, która jest jednostronnie przezroczysta (jak na reklamach na autobusach np.). Z zewnątrz ładnie i wyraźnie widać numer, logo MKP i co tam sobie wymyslimy, a od środka kierowca nie ma ograniczonej widoczności. Żadnych problemów z niszczeniem lakieru, odpadaniem magnesu itp. :) I po temacie...

Szybka edycja: w międzyczasie zrobiłem rozeznanie w Policomie - koszt okrągłej naklejki z folii-siatki o średnicy 40cm, z nadrukowanym numerem startowym - 12,-zł/szt.
Poradzono mi, aby tło było białe a nadruk czarny, granatowy lub ciemnoczerwony, bo na szybie najlepiej będą widoczne. W nocy naklejka jest słabo widoczna (ale noca nie jedziemy). Jeżeli się decydujemy to dajcie znać, zamówię z 55 szt. A może ktoś znajdzie taniej?
Pozdrawiam


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: AluStar » 2012-07-03, 09:50

Naklejka na tylnej szybie rozwiaze problem ew. uszkodzenia lakieru.
Mysle ze to dobry pomysl.
Wiemy ze powina byc na boku ale w zwiazku z obecna sytuacja niema co gdybac i decydowac sie na takie rozwiazanie.



Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: hominis » 2012-07-03, 14:46

Dezo pisze:1. Hominis, na plakat w Rawiczu partner: RKS Kolejarz RAWAG Rawicz - logo prześlę Ci jak tylko od nich otrzymam.
Super, dzięki.
A czy jest szansa na zrobienie pełnej listy sponsorów (globalnych, lokalnych, patronatów marszałków, starostów, wójtów, ?
Rozumiem, że RKS Kolejarz Rawicz (nota bene w Rawiczu się urodziłem :D) to sponsor lokalny - poleci na pewno na plakat lokalny (jeżeli dobrze pamiętam - A4). Kwestia, że będą również sponsorzy generalni. Silnie nie chcę się pomylić, dlatego będę wdzięczny za wskazanie całości - wszystkich globalnych i lokalnych sponsorów, patronatów lokalnych władz, patronatów medialnych (jeżeli będą), etc. ... chciałbym zająć się wyłącznie grafiką bez strachu, że pominę jakiegoś kogoś i będzie niesmak :)



Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Dezo » 2012-07-03, 14:49

Ok. będzie lista.
A na Rawcz proszę plakaty A3 i A4 (na słupach ogłoszeniowych A4 nie będą widoczne).


Samotny Wilk

Kuba
Członek Honorowy MKP
Posty: 1139
Rejestracja: 2008-12-18, 15:43
Model: S281 SC
Silnik: inny V8
Kolor: Wściekle czerwony
Lokalizacja:: Tak po środku.

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Kuba » 2012-07-03, 15:33

W Pile będą 3 lub 4 logotypy:
- Miasto Piła (na 100%)
- 500 lecie miasta Piła (ale na 100% nie wiem czy ten będą chcieli),
- Gromada (hotel),
- Asta TV - media.

Ważna rzecz - rozumiem, że na każdy przystanek plakaty do rozplakatowania na mieście będa miały indywidualne oznaczenia sponsorów tzn. plakaty w Pile będą miały sponsorów pilskich a nie z Rawicza bo plakaty w Rawiczu będa miały sponsorów z Rawicza? (mam nadzieję, że zrozumiałe:)



Awatar użytkownika
Pavulon_
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2168
Rejestracja: 2008-08-17, 22:22
Model: 1965 Convertible
Silnik: inny V8
Kolor: Prairie Bronze
Lokalizacja:: Poznań
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Pavulon_ » 2012-07-03, 17:48

tylna szyba ??? a pomyśleliście o convertibles ????



Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: hominis » 2012-07-04, 12:43

Plakaty

Odnośnie plakatów - wielkie dzięki dla Dezo i Celibada - mam już pierwsze info dot. sponsorów/partnerów. Bez tego klapa.

Logotypy
Jeżeli macie możliwość wytargania od sponsorów logotypów - będę bardzo wdzięczny. Trasując niektóre z rastry - wychodzi to różnie, dlatego też bardzo ułatwią mi życie logotypy w krzywych lub nagranie kontaktu do grafików, którzy mogliby mi je udostępnić (nie wszystko w dobrej jakości w sieci można znaleźć).
Generalnie bardzo ważne jest też podanie mi oprócz czytelnego wskazania na sponsorów/partnerów również gdzie oni będą występować (na którym odcinku) - wrzucę ich w plakaty dotyczące określonej lokacji.

Miejsca
Szalenie istotne jest aby podać mi info dot. miejsca, gdzie lud ma dotrzeć, np.
Rawicz, 16 sierpnia
godzina 16:00
Stadion Kolejarza Rawicz
ul. Spokojna
Wrzucę te info na plakaty zlokalizowane.

Co do formatu plakatów - przygotowuję A3 i A4.
Nie wiem dlaczego, ale pierwsze projekty ładowałem w formacie A2 (czy taki format też jest potrzebny komuś?)

Mam też pytanie dot. udostępniania fragmentów graficznych plakatów innym forumowiczom, którzy we własnym zakresie chcą sobie porobić jakieś nadruki na odzież czy gadżety. Jak się na to Władze Stowarzyszenia zapatrują? MR2012 staje się marką - stąd moje pytanie.



Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: AluStar » 2012-07-04, 13:00

http://www.ar-sklad.com.pl/o-firmie/" onclick="window.open(this.href);return false;
masz logo po prawej stronie do sciagniecia :
Logo firmy

Potrzebujesz loga AR Składu? Nasz znak firmowy zapisany w plikach .eps, .pdf oraz .png, gotowy do druku lub umieszczenia na stronie internetowej — pod tym odnośnikiem.



Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Dezo » 2012-07-04, 13:51

Hominis, przed MR żadnego wysyłania projektów osobom postronnym. Czort wie co ludziska z tym będa wyrabiać. A później się zastanowimy.


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: hominis » 2012-07-04, 13:59

Przykład zlokalizowanego plakatu MR2012 - RAWICZ

Uwagi - dot. informacji, lokalizacji, sponsorów/partnerów - jak zawsze - mile widziane :)
Generalnie plakat ma już finalną wersję głównej grafiki (mustangi face-to-face) - myślę, że pozostaniemy przy wymazanych numerach rejestracyjnych. Umieszczanie czegokolwiek tam mogłoby dziwnie wyglądać. Ew. można zamieścić pozamieniane ritelki i cyfry. Co myślicie?

Powiedzcie mi czy wystarczą formaty plakatów A3 i A4 - czy może będziemy drukować też A2

//Dzięki Alustar za link ... cholera, nie zauważyłem tego linku//


http://photon.vot.pl/mr2012/jpeg_poster_rawicz.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Po konsultacji z Alustarem i Celibadem - dorzuciłem logotyp mojej fundacji (Alma) ... mam nadzieję, że sponsorzy, którzy wrzucili na pewno spory wkład pieniężny nie poczują się tym jakoś dotknięci, wszak jako prezes Almy wrzucam w to wyłącznie moją pracę. Fundacja działa totalnie non-profit na rzecz społeczeństwa.
Ostatnio zmieniony 2012-07-04, 14:55 przez hominis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Dezo » 2012-07-04, 14:16

Po konsultacji z prezesem Kolejarza - poproszę o format A2. Oni drukuja tylko takie, bo mniejsze gubią się pośród innych, a z daleka sa niezauważalne.
Racja.


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: hominis » 2012-07-04, 14:57

Dezo pisze:Po konsultacji z prezesem Kolejarza - poproszę o format A2. Oni drukuja tylko takie, bo mniejsze gubią się pośród innych, a z daleka sa niezauważalne.
Racja.
Z formatem - No problem.
Dezo, czy plakat w wersji powyższej jest ok? - przygotowałbym już wersję finalną do druku.
Jeżeli trzeba coś zmienić - daj znać.
Docelowo będzie w formacie A2.



Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Dezo » 2012-07-04, 15:06

Wersja jak dla mnie jest w porządku. Jeszcze trzeba do końca dopiąć kwestię sponsorów i partnerów (czekam na logo Elki, ma być wieczorem).

Proszę WSZYSTKICH regionalnych o podanie liczby plakatów. Sądzę, że najlepiej wziąć wszystkie w formacie A2. Występuję z zapytaniem ofertowym na wydruk i muszę znać ilość.
PILNE!!!


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2121
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: stang232 » 2012-07-04, 17:09

Dla Kudowy chcemy 30szt A4 i 15szt A2. Muszą być A4 bo tylko takie wywieszą nam w pensjonatach w gablotach,a w Kudowie tak wywiesza się plakaty.


Obrazek

Kuba
Członek Honorowy MKP
Posty: 1139
Rejestracja: 2008-12-18, 15:43
Model: S281 SC
Silnik: inny V8
Kolor: Wściekle czerwony
Lokalizacja:: Tak po środku.

Re: Projekt plakatu i inna grafika

Post autor: Kuba » 2012-07-04, 22:23

Na Piłe 100 sztuk - 70 w samym mieście i 30 w okolicach. Format A2.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mustang Race 2012”