Check engine - Cobra z 95 roku

silnik i okolice

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, Rezor, Przemek64

ODPOWIEDZ
CobraSVT
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-17, 14:08

Check engine - Cobra z 95 roku

Post autor: CobraSVT » 2015-05-13, 08:26

Witam wszystkich Forumowiczów.

Proszę o pomoc w następującej sprawie. Od jakiegoś czasu (dokładnie przed odstawieniem do "snu zimowego") zapala mi się kontrolka Check engine w mojej Cobrze z 95 roku (silnik 5l, bez gazu LPG - nigdy go nie było). Kontrolka zapala się zwykle po uruchomieniu silnika (na biegu jałowym) i jeżeli nie doda się gazu to silnik traci obroty aż do całkowitego wyłączenia. Jeżeli dodam gazu i wyjadę na drogę to silnik pracuje ładnie w trasie (obroty są stabilne na każdym biegu) a kontrolka raz się zapala raz gaśnie (ale mimo to silnik pracuje stabilnie). Oczywiście gdy zapali się kontrolka i zatrzymamy pojazd to silnik straci obroty i zgaśnie.
Jestem przed wymianą oleju i filtra oleju i zanim pojadę do jakiegoś speca wolałbym się podpytać Was czy ktoś miał podobny problem i mógłby mi ewentualnie coś podpowiedzieć co mógłbym zrobić we własnym zakresie.

Dziękuję i pozdrawiam,
Krystian



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1624
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Check engine - Cobra z 95 roku

Post autor: Rezor » 2015-05-13, 11:59

Haynes ford mustang repair manual
W chapter 6-7 masz kody i info co oznaczają. Jeśli chodzi o "wyciąganie" kodów to musisz troche poszperać. Gdzieś widziałem jak podłączyć diodę i na podstawie "mrugania" odczytać kod.
Jeśli nie będziesz mógł znaleźć manuala to daj maila na prv to podeślę


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2122
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Check engine - Cobra z 95 roku

Post autor: stang232 » 2015-05-14, 10:05

Jeśli wyskakuje check engine to warto zczytać kody.
Sprawdź dolot czy nie łapie jakiegoś lewego powietrza (tylko dokładnie). Ja miałem podobne objawy, kiedy na szybko wymieniłem fitr powietrza i przy składaniu rury dolotowej, jakimś przypadkiem podwinęła mi się guma od spodu i łapało lewe powietrze.
Na pierwszy rzut oka wszytko wyglądało OK


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „1 silnik”